Skocz do zawartości

plantowanie terenu pod trawnik


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko mam. Czesc ziemi wystarczy wyrownac, bo sa pagorki, a czesc nadsypac dobre 20-30 ziemi. Czy wszedzie trzeba zaorac i zebrac zielone, czy powyzej pewnej grubosci warstwy ziemi mozna dac sobie spokoj?

Jaki z grubsza jest koszt metra kwadratowego - odchwaszczenia mechanicznego, nadsypania, rozplantowania i posiania trawnika? Lepiej firme, czy Janusza Silnorekiego? Mam takich za 5zl/h i bardziej bystrego 10zl/h, a posiac samemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

A weź ty ciągnik z glebogryzarką niech Ci to przemieli. Tylko jak masz chwastowisko to by się przydało wytruć najpierw...

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A weź ty ciągnik z glebogryzarką niech Ci to przemieli.

Truc na pewno nie bede. Ciagnik jest za duzy - dom, budynek gospodarczy, drzewka owocowe - nawet nie bedzie mial gdzie obrocic. Chyba, ze taki mikro wielkosci bobcata.

Glebogryzarce pewnie beda przeszkadzac jakies zaginione fragmenty gruzu w trawie i pod nia?

> Tylko jak masz chwastowisko to by się

> przydało wytruć najpierw...

> Krawiec

Nie ma takiej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To długo Ci zajmie nim zrobisz z tego trawnik...

Jakby jakis bobcat z glebogryzarka i brona wjechal, to byloby szybko, ale czy jest taka mozliwosc i ile kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakby jakis bobcat z glebogryzarka i brona wjechal, to byloby szybko, ale czy jest taka mozliwosc i

> ile kosztuje?

jeśli jest twardo to sama glebogryzarka chyba nie poradzi hmm.gif

w weekend walczyłem z trawnikiem u siebie, ręczna glebogryzarka nie była w stanie się "wgryźć"

trzeba było ruszyć szpadlem i dopiero zgryzować

są przecież niewielkie ciągniki jednoosiowe ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeśli jest twardo to sama glebogryzarka chyba nie poradzi

> w weekend walczyłem z trawnikiem u siebie, ręczna glebogryzarka nie była w stanie się "wgryźć"

> trzeba było ruszyć szpadlem i dopiero zgryzować

> są przecież niewielkie ciągniki jednoosiowe

Ciekaw jestem cen takich uslug. Mysle, ze taka dzialke, jaka mam, Janusz obleci w pare dni, maks tydzien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

> jeśli jest twardo to sama glebogryzarka chyba nie poradzi

Ja tam wziąłem rolnika i zrobił w 1,5h co trzeba. No ale ja miałem prawie łysą ziemie zero drzew i reszty.

Sa małe glebogryzarki do bobcatów wiec da się tyle ze trzeba szukać w okolicy. Można tez pożyczyć spalinową glebogryzarke z tych większych i dawaj. Mojemu rolnikowi kamienie nie przeszkadzały wyłaziły i się zbierało.

Jak nie wytrujesz chwastów to będziesz miał przerąbane... Ja trułem a i to potem jak wszystko zaczęło wschodzić wyrywąłem ręcznie co nie było trawą. Na jesieni pryskałem Chwastoxem co by się pozbyć koniczyny i innego smiecia. Teraz musze powtórzyć bo koniczyna wylazła znowu..

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

> Ciekaw jestem cen takich uslug. Mysle, ze taka dzialke, jaka mam, Janusz obleci w pare dni, maks

> tydzien.

80 dych mnie kosztowało przemielenie 10a.

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sa małe glebogryzarki do bobcatów wiec da się tyle ze trzeba szukać w okolicy. Można tez pożyczyć

> spalinową glebogryzarke z tych większych i dawaj. Mojemu rolnikowi kamienie nie przeszkadzały

> wyłaziły i się zbierało.

Myslisz, ze takie cos daloby rade z kamieniami i ceglami w glebie?

http://www.ramirent.pl/produkt_88__glebogryzarka_honda_f_501_stiga_silex_75_r_b.htm

> Jak nie wytrujesz chwastów to będziesz miał przerąbane... Ja trułem a i to potem jak wszystko

> zaczęło wschodzić wyrywąłem ręcznie co nie było trawą.

Mozna wziac Janusza, zeby powybieral z ziemi wszystko po przeoraniu terenu. Koniczyna mi szczegolnie nie przeszkadza, tak samo stokrotki. Gorszy jest mniszek lekarski, jakis zdziczaly chrzan, czy cos podobnego, pokrzywa, jaskolcze ziele, samosiejki klona itp., okazjonalny chmiel i jakies zielone lisciaste gowno zarastajace wszystko - jesli sie mu pozwoli, to na 2m potrafi wyrosnac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanko mam. Czesc ziemi wystarczy wyrownac, bo sa pagorki, a czesc nadsypac dobre 20-30 ziemi. Czy

> wszedzie trzeba zaorac i zebrac zielone, czy powyzej pewnej grubosci warstwy ziemi mozna dac

> sobie spokoj?

> Jaki z grubsza jest koszt metra kwadratowego - odchwaszczenia mechanicznego, nadsypania,

> rozplantowania i posiania trawnika? Lepiej firme, czy Janusza Silnorekiego? Mam takich za

> 5zl/h i bardziej bystrego 10zl/h, a posiac samemu?

Zależy co tam rośnie, jak mała trawa to nie ma problemu. U siebie chce podsypać kilka cm, to powiedzili mi ogrodnicy, że mała trawę można zostawić.

Cenę dostałem 30zł/m2 z wywiezieniem piachu, rozplantowaniem, nawiezieniem czarnej ziemi, wyrównaniem i ułożeniem trawy z rolki. Sama trawa z rolki to koszt ok 12zł.

Pewnie taniej będzie gościa z traktorem, co zaora wyrówna i rozplantuje ziemię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myslisz, ze takie cos daloby rade z kamieniami i ceglami w glebie?

> http://www.ramirent.pl/produkt_88__glebogryzarka_honda_f_501_stiga_silex_75_r_b.htm

Zdecydowanie za słabe bedzie podskakiwac na ciezszej glebie i operatora zameczy, ostatnio wypozyczałem taka maszyne jakiś tekst 80zl/24h ta zdecydowanie lepiej robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdecydowanie za słabe bedzie podskakiwac na ciezszej glebie i operatora zameczy, ostatnio

> wypozyczałem taka maszyne jakiś tekst 80zl/24h ta zdecydowanie lepiej robi.

Quote:

Silnik

Producent Subaru


juz ja lubie grinser006.gif

Ile m2 dziennie da rade tym zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> juz ja lubie

> Ile m2 dziennie da rade tym zrobic?

taką jak ta pierwsza miałem i lipa, mam gliniastą ziemię i nie była w stanie jej ruszyć

dopiero przekopanie szpadlem i na to glebogryzarka do rozdrobnienia

robiłem kawałek 20x4m niech będzie 100m2 i myślałem że padne grinser006.gif

ta druga już lepiej, przynajmniej będzie sama jechała, a że jest cięższa to powinna się lepiej wgryzać ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym sugerował zupełnie inna technikę. Wyrównać, na to ta tkanina przeciw chwastom, na to 10-15 cm dobrej ziemi i trawa. Trawa nie potrzebuje zapuszczać głęboko korzeni a tkanina zabezpieczy cię przed uciążliwymi chwastami na wiele lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja bym sugerował zupełnie inna technikę. Wyrównać, na to ta tkanina przeciw chwastom

Ile za metr?

> , na to 10-15

> cm dobrej ziemi i trawa.

Nie wszedzie tyle zmieszcze - z tylu domu w ogole nie chce specjalnie podwyzszac.

> Trawa nie potrzebuje zapuszczać głęboko korzeni a tkanina zabezpieczy

> cię przed uciążliwymi chwastami na wiele lat.

zalezy jakimi chwastami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

> Ile u was kosztuje wywrotka dobrej ziemi?

400 - 800 PLNów. Zalezy jak daleko trzeba jechać i jak bardzo "dobra" ta ziemia jest.

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przed chwila mówił ze to mały trawniczek?

Kto? Ja? Maly? Tutaj nic nie pisalem, ale w watku obok podalem, ze dzialka ma 9 arow, przy czym jakies w sumie 2-2.5 ara na dom, budynek gospodarczy i podjazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 400 - 800 PLNów. Zalezy jak daleko trzeba jechać i jak bardzo "dobra" ta ziemia jest.

> Krawiec

Jakies 12m3? Wystarczy na 80m2 warstwy 15cm, 120m2 warstwy 10cm. Musialbym jakies 3.5k wydac na sama ziemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przecież nie będziesz wszędzie robił trawnika???

Obawiam sie, ze poza podjazdem i budynkami prawie wszedzie. Nie wiem, co tam zona chce za rabatki, ale jeszcze nie zaczela planowac i duzo chyba tego nie bedzie. Ja chce pare krzewow typu pigwowiec, agrest, czy aronia, ale tez nie bedzie tego duzo.

Tak czy owak poziom musi byc wszedzie taki sam, wiec co to za roznica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlaczego taki sam? Dużo ładniej wygląda ogródek na którym są górki i dołki (np. jakieś małe oczko

> wodne).

Bedzie potrzeba, to sie zrobi. Poki co nie ma takiego planu, a porzadek zrobic trzeba i obsiac, zeby nie wnosic blota do domu i pracy (uwierz mi, juz raz z petycja pani sprzatajaca w robocie do mnie przyszla, zebym na glanach nie wnosil) grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanko mam. Czesc ziemi wystarczy wyrownac, bo sa pagorki, a czesc nadsypac dobre 20-30 ziemi. Czy

> wszedzie trzeba zaorac i zebrac zielone, czy powyzej pewnej grubosci warstwy ziemi mozna dac

> sobie spokoj?

> Jaki z grubsza jest koszt metra kwadratowego - odchwaszczenia mechanicznego, nadsypania,

> rozplantowania i posiania trawnika? Lepiej firme, czy Janusza Silnorekiego? Mam takich za

> 5zl/h i bardziej bystrego 10zl/h, a posiac samemu?

Właśnie jestem w trakcie "rewolucji" u siebie na działce... przez ponad 7 lat nic sie tam nie działo więc mocno zarosło...

Niestety bez traktora się nie obeszło... a jak dobry kierowca to i między drzewkami da rade...

Za przeoranie działki... potem przetrzepanie jej glebogryzarką... potem wyrównanie broną, wyczyszczenie z korzeni i na koniec posianie trawy wyszło 2,5tys

odliczając domek, narzędziownię i drzewka to do obrobienia było jakieś 1600m2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> Silnik

> Producent Subaru

> juz ja lubie

> Ile m2 dziennie da rade tym zrobic?

Ja podobną maszyną, 900m minus pół bliźniaka i trochę kostki przeleciałem w 3-4h, z tym że ziemia nie była jakoś super twarda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.