Skocz do zawartości

Kolizja auta z LPG


wojtala

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanie. Ostatnio znajomy na OSKP mowil o zmianach w przepisach ktore od niedawna obowiazuja. Teraz gdy po kolizji lub wypadku policja zabierze dowod rejestracyjny i nie wpisze za co dokladnie podobno trzeba robic badanie sprawnosci zbiornika. Kolega powiedzial, aby zawsze upierac sie, aby policjant wpisal za co dokladnie zabiera (stluczona lampa itp).

Spotkal sie juz ktos z tym ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak wpisze to chyba wymagają sprawdzenia. W wrześniu po naprawie rozbitego przodu w Lanosie (tył totalnie nie tknięty), na kwitku od niebieskich było wypisane co uszkodzone i kazali robić badania pomimo że butla miała jeszcze papiery ważne na ponad rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nawet jak wpisze to chyba wymagają sprawdzenia. W wrześniu po naprawie rozbitego przodu w Lanosie

> (tył totalnie nie tknięty), na kwitku od niebieskich było wypisane co uszkodzone i kazali

> robić badania pomimo że butla miała jeszcze papiery ważne na ponad rok.

hmm no widzisz. Mi to mowil kolega ktory jest kierownikiem OSKP wiec chyba probuja dodatkowo zarobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakis czas temu miałem zajęcia z gościem, co kontroluje stacje kontroli pojazdów, wydaje zezwolenia itd. Wspominał o tym, ze każde auto wyposażone w LPG w przypadku kolizji i zabrania dowodu czeka ponowne sprawdzenie - badanie zbiornika. Nawet jeśli kolizja nie miała związku z rejonem zamocowania zbiornika. Reszta zależy od diagnosty ale teoretycznie za każdym razem powinien żądać nowego badania zbiornika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Panowie mam pytanie. Ostatnio znajomy na OSKP mowil o zmianach w przepisach ktore od niedawna

> obowiazuja. Teraz gdy po kolizji lub wypadku policja zabierze dowod rejestracyjny i nie wpisze

> za co dokladnie podobno trzeba robic badanie sprawnosci zbiornika. Kolega powiedzial, aby

> zawsze upierac sie, aby policjant wpisal za co dokladnie zabiera (stluczona lampa itp).

> Spotkal sie juz ktos z tym ??

jeśli w pokwitowaniu jest wpisane - kolizja lub paragraf podany na to wskazuje - niestety wymagane jest ponowne badanie TDT z datą po dacie kolizji.

Nawet jakby diagnosta klepnął to to na 95% nie przejdzie to w WK.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie mam pytanie. Ostatnio znajomy na OSKP mowil o zmianach w przepisach ktore od niedawna

> obowiazuja. Teraz gdy po kolizji lub wypadku policja zabierze dowod rejestracyjny i nie wpisze

> za co dokladnie podobno trzeba robic badanie sprawnosci zbiornika. Kolega powiedzial, aby

> zawsze upierac sie, aby policjant wpisal za co dokladnie zabiera (stluczona lampa itp).

> Spotkal sie juz ktos z tym ??

W zeszłym roku miałem drobną kolizję autem w którym mam instalację lpg.

Uszkodzona felga przednia i trochę zawieszenie, w efekcie zabrany dowód. W zaświadczeniu od policji wymienione miejsce uszkodzeń. Po naprawie pojechałem na przegląd pokolizyjny do SKP do którego zazwyczaj jeżdżę. Diagnosta po zobaczeniu że auto ma lpg odmówił podbicia przeglądu i skierował na ponowne badanie zbiornika lpg. Na drugi dzień podjechałem do innego SKP i tam po zobaczeniu w zaświadczeniu od policji że uszkodzenia miały miejsce z przodu auta, zrobili przegląd bez ponownych badań zbiornika. W Wydziale Komunikacji po przedstawieniu zaswiadczenia z SKP bez problemów odebrałem dowód rejestracyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A gdzie takie badania zbiornika można zrobić?

Na Śląsku to poniższy spis. Ja robiłem w Seju w tym roku w pkt.4

Oddziały Terenowego Transportowego Dozoru Technicznego w Katowicach, ul. Cedrowa 8, 40-181 Katowice, Tel.: (032) 793-70-36, Fax.: (032) 258-31-39;

1.Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe JW. S.C. Januszewski H., Wicher J. Środki Transportu Kolejowego i Drogowego

ul. Wolności 1B

44-120 Pyskowice

Tel. 602806942,

790740025,

608794835,

TEL/FAX: 32 2332411

e-mail: [email protected]

LPG

2 .Usługi-Handel inż. Adam Słociński

ul. Młyńska 25

42-700 Lubliniec

Tel. 601435752

LPG, CNG (w tym próba hydrauliczna)

3. Zakład Legalizacji Jan Bubak

ul. Pszczyńska 215

43-262 Radostowice

Tel. 32 212 53 10 do 11

LPG, CNG (w tym próba hydrauliczna)

4 Auto-Euro-Serwis Ernest Stalmach

ul. Stawowa 10c

44-336 Jastrzębie Zdrój

tel. 32 4703770, 602570938

LPG

5 .SALACHNA AUTO

ul. B. Śmiałego 3,

48-300 Nysa

tel. 77 4338933, 501397133

e-mail: [email protected]

LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

A co gdy się zapomni akurat dowodu zabrać ze sobą i zdarzy się kolizja? Nie będzie chyba co zatrzymywać?

Laweta? Za co? Mowimy o kolizji nie o wypadku.

 

nie ma to większego znaczenia. Jeżeli po kolizji jest powód do zatrzymania DR tzn. że pojazd nie nadaje się do kontynuowania jazdy z uwagi na uszkodzenia. Sam fakt obecności, lub nie, DR niewiele tu IMVHO zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie mam pytanie. Ostatnio znajomy na OSKP mowil o zmianach w przepisach ktore od niedawna obowiazuja. Teraz gdy po kolizji lub wypadku policja zabierze dowod rejestracyjny i nie wpisze za co dokladnie podobno trzeba robic badanie sprawnosci zbiornika. Kolega powiedzial, aby zawsze upierac sie, aby policjant wpisal za co dokladnie zabiera (stluczona lampa itp).

Spotkal sie juz ktos z tym ??

Tak, ale to zależy od konkretnej stacji i diagnosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.