Skocz do zawartości

zakup auta typu SUV (Crossover)


arogal01

Rekomendowane odpowiedzi

> bo ogolnie kobiety lubia duzych facetow, duze rzeczy .. a no i samochody tez lubia duze

> duzy = bezpieczny .. i chyba o to podswiadome poczucie bezpieczenstwa chodzi

No ale te male suviki, ktorych najwiecej z kobietami w srodku to spełniają powyższe? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W kazdym aucie jest mozliwe ot po prostu trzeba zredukowac. Rozwazylbym cx5 oraz CRV.

Tym bardziej, że taki CR-V daje radę tylko trzeba kręcić wysoko.

Dopiero załadowany w 5 osób i pełny bagażnik robi się słabiej z wyprzedzaniem. Jeśli nie jest zapakowany na maks. to bez problemu objeżdża 150KM turbodiesle. Zarówno spod świateł jak i na autostradzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zona sie troszke uparla i nie da rady przemowic ze lepsza bedzie limuzyna.

> dzis pojechalem pojedzic ravk'a i totalnie zwariowalem, auto w benzynie i jedynym dostepnym silniku

> porostu nie jedzie. wciskasz gaz a auto stoi, trybie sport troszke lepiej, ale automat (CVT)

> wyje jak by go zazynali. Do tego cena, wersja ktora mnie interesuje 135k.

> ogladalem tez crv'a, podobna wersja po liftingu kosztuje 150, na przedliftowa ale 2015 daja 15k

> rabatu, wiec cena taka sama. wyposazenie rowniez podobne.

> co jeszcze w tym segmencie mozna obejrzec. Facet w toycie powiedzial ze rav i crv to sama klasa a

> reszta (sportage, tiguan, qq, itp to mniejsze auta). Wg mnie jakos niespecialnie mniejsze

To normalne w takich autach ,że nie jadą. Sugeruję jednak zrozumienie w czym leży problem żony, bo może jednak chodzi o co innego niż koniecznie SUV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i tak i nie, w przypadku jazdy na trasie jest kibel

Że tak się wtrącę.

Paradoksalnie, mniejsza moc może być do pewnego stopnia zaletą w obliczu postawy naszego kochanego państwa. Mianowicie: większa moc prowokuje (przynajmniej mnie biglaugh.gif) do pociśnięcia przy wyprzedzaniu i "zapominania się" z prędkością.

Jak się nie ma czym, to się nie wychyla i jest "taniej". Wiem co pisze, bo czasem zamiast Suzuki (120KM), jadę 500tką żony (69KM) i duuużo wiecej pokory mam. Polecam jakiegoś fajnego audiobooka na trasę i jest spoko waytogo.gif

A skoro auto głównie na miasto, to nie pakowałbym kasy w mocny silnik, a raczej skłonił się ku automatycznej skrzyni. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ale te male suviki, ktorych najwiecej z kobietami w srodku to spełniają powyższe?

Siedzi się wyżej, to lepsza widocznośc przy manewrach, do tego zazwyczaj wielkie lusterka mają te auta. No i wsiadanie: ja wybrałem SUVa z uwagi na problemy z kręgosłupem (do RS pewnie bym wsiadł ale z wysiadaniem już lipa, a to trochę żenua biglaugh.gif), dla kobiet argumentem jest takie wsiadanie i wysiadanie jak w wąskich miniówkach są (zdanie mojej żony i koleżanki). Obie nóżki razem wstawia i wystawia z samochodu, tylko obracając się na fotelu, co już nie jest takie oczywiste w niskim aucie. cfaniak.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rozwazam tez, musze zonie pokazac, bo specyficzne auto.

> a BTW co lepsze forek czy outback ?

To różne auta, inne przeznaczenie. Forek to typowy SUV na bazie kompaktu (Impreza), Outback to duże kombi klasy D z podwyższonym prześwitem.

Forek ma wiekszy prześwit, ma lepsze właściwości w terenie

Outback jest większy, lepiej wykończony i wyposażony.

Outback (MY2015) to fajne (w końcu) auto, ale ceny zaczynają się od 155kzł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Forek ma wiekszy prześwit, ma lepsze właściwości w terenie

> Outback jest większy, lepiej wykończony i wyposażony...

Jeździłem jednym i drugim, każdym przez weekend. Prześwit porównywalny.

XT odpycha się jak szatan ale hałasuje i prowadzi się słabo.

OBK to jak wyżej kolega napisał - ekstraklasa.

Kupiłem OBK-a mimo że droższy i z ryzykownym dieslem.

Gdybym miał wtedy wybór kupiłbym z 2.5 litrową benzyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeździłem jednym i drugim, każdym przez weekend. Prześwit porównywalny.

> XT odpycha się jak szatan ale hałasuje i prowadzi się słabo.

> OBK to jak wyżej kolega napisał - ekstraklasa.

> Kupiłem OBK-a mimo że droższy i z ryzykownym dieslem.

> Gdybym miał wtedy wybór kupiłbym z 2.5 litrową benzyną.

no ale cena 150k ponad budzet niestety, a demowek i roczniakow z pl ni widu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no ale cena 150k ponad budzet niestety, a demowek i roczniakow z pl ni widu

Demówki i z zeszłego rocznika to zazwyczaj sprzedają się jak ciepłe bułeczki, wiem, że ciężko je trafić. Z nowymi Obk w 2015r też może być krucho, bo pl dostała bardzo mało aut, a dość dobrze się sprzedają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Demówki i z zeszłego rocznika to zazwyczaj sprzedają się jak ciepłe bułeczki, wiem, że ciężko je

> trafić. Z nowymi Obk w 2015r też może być krucho, bo pl dostała bardzo mało aut, a dość dobrze

> się sprzedają.

Dobrze? Lexus wiecej sprzedaje jakiś tekst niz subaru. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

> zamówiłeś ?

> kiedy obierasz i co dokladnie ?

Odebralem tydzien temu. Mielismy fart bo akurat byl taki kolor jak zona chciala. XT platinium...

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

> no ale cena 150k ponad budzet niestety, a demowek i roczniakow z pl ni widu

Za 130 masz Comforta. Nie ma skory, szyberdachu, zestawu glosnikow Harman Kardon, Navi (zestaw multimedialny jest identyczny tylko bez nawigacji) no i dostepu bezkluczykowego.

Przesiadalem sie z Yeti 1,8 i Forester to inna liga.. Oczywiscie budzet poszedl sie walic...

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

> Dobrze, to marka niszowa, a jest dobrze jak realizują swój plan. Z Obk jest taki problem, że ich

> mało dostali na ten rok a zainteresowanie duże.

W zeszlym miesiacu dealer od ktorego bralem swojego sprzedal 21 samochodow...

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.