Skocz do zawartości

Nowy Superb - jaki silnik?


bizz

Rekomendowane odpowiedzi

Rozważam zakup Superba kombi, nie mam pojęcia jaki silnik wybrać.

Jedyne co mnie ogranicza, to skrzynia DSG - nie chcę manualnej.

Waham się między 1.8TSI a 1.6 TDI - cena praktycznie identyczna, różnica w mocy i osiągach dramatyczna. Ewentualnie dopłata do 2.0TDI.

Czy ktoś kto jeździ tym modelem może mi podpowiedzieć jakie jest spalanie 1.8TSI?

Auto będzie jeździło głównie po małym, niezakorkowanym mieście gdzie 530d automat pali mi 9 litrów, plus 3-4 razy w roku trasy "wakacyjne" - 2-3 tysiące km.

Awaryjność po gwarancji mnie nie interesuje, bo po 4 latach wymiana a na 4 lata można rozszerzyć gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dresowóz już się znudził ?

> TSI to zło, TDI to kopciuch, a skoda to nie samochód.

> Kup coś innego

BMW jest rewelacyjne, ale potrzebuję kosztów, więc wpadł pomysł zakupu auta w leasingu.

Nic innego podobnej klasy i cichego w środku nie znalazłem do okolic 100 kpln.

Pomysł nr 2 zakłada zakup auta dla małżonki, wtedy BMW zostaje u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozważam zakup Superba kombi, nie mam pojęcia jaki silnik wybrać.

> Jedyne co mnie ogranicza, to skrzynia DSG - nie chcę manualnej.

> Waham się między 1.8TSI a 1.6 TDI - cena praktycznie identyczna, różnica w mocy i osiągach

> dramatyczna. Ewentualnie dopłata do 2.0TDI.

> Czy ktoś kto jeździ tym modelem może mi podpowiedzieć jakie jest spalanie 1.8TSI?

> Auto będzie jeździło głównie po małym, niezakorkowanym mieście gdzie 530d automat pali mi 9 litrów,

> plus 3-4 razy w roku trasy "wakacyjne" - 2-3 tysiące km.

> Awaryjność po gwarancji mnie nie interesuje, bo po 4 latach wymiana a na 4 lata można rozszerzyć

> gwarancję.

1,6 tdi odpuść. 105 KM w takiej krowie nie jedzie w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień trochę założenia, bo nie ma 1.4 DSG a 1.8 nie w ofercie w ogóle w chwili obecnej.

S2 możesz kupić coś z placu, ale z tego co się orientuje bardzo mało tego jest, 1.6tdi z DSG nie znajdziesz na pewno. Więc jak już to możesz kupić to co jest a nie to co chcesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba czegoś nie rozumiem, ale pierwszy raz kupuję nowe auto z salonu - ściągnąłem sobie cennik ze strony, chcę iść pogadać i zamówić ze swoimi dodatkami wedle cennika, popytać o rabaty, itp.

Skoro mam w cenniku 1.6TDI DSG to dlaczego nie mogę go kupić?

Bez różnicy mi jest czy to poprzedni czy nowy model - chyba że z jakiegoś powodu lepiej poczekać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba czegoś nie rozumiem, ale pierwszy raz kupuję nowe auto z salonu - ściągnąłem sobie cennik ze

> strony, chcę iść pogadać i zamówić ze swoimi dodatkami wedle cennika, popytać o rabaty, itp.

> Skoro mam w cenniku 1.6TDI DSG to dlaczego nie mogę go kupić?

> Bez różnicy mi jest czy to poprzedni czy nowy model - chyba że z jakiegoś powodu lepiej poczekać...

A to nie tak jest, że starego już nie można zamawiać bo klepią nowego? Ewentualnie trzeba brać to co zeszło już z taśmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba czegoś nie rozumiem, ale pierwszy raz kupuję nowe auto z salonu - ściągnąłem sobie cennik ze

> strony, chcę iść pogadać i zamówić ze swoimi dodatkami wedle cennika, popytać o rabaty, itp.

> Skoro mam w cenniku 1.6TDI DSG to dlaczego nie mogę go kupić?

> Bez różnicy mi jest czy to poprzedni czy nowy model - chyba że z jakiegoś powodu lepiej poczekać...

Taka polityka Panie. Jak ja bylem w skodzie w maju w ubieglym roku to przy zamowieniu w maju odbior w listopadzie, grudniu. A chcialem zwykla wersje bez dodatkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to nie tak jest, że starego już nie można zamawiać bo klepią nowego? Ewentualnie trzeba brać to

> co zeszło już z taśmy?

ja nie wiem, ja myślałem że pójdę, powiem jaki silnik, kolor, tapicerka, dodatki i do 2-3 miesięcy mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba czegoś nie rozumiem, ale pierwszy raz kupuję nowe auto z salonu - ściągnąłem sobie cennik ze

> strony, chcę iść pogadać i zamówić ze swoimi dodatkami wedle cennika, popytać o rabaty, itp.

> Skoro mam w cenniku 1.6TDI DSG to dlaczego nie mogę go kupić?

> Bez różnicy mi jest czy to poprzedni czy nowy model - chyba że z jakiegoś powodu lepiej poczekać...

więc tak, superb 2 od około lutego/marca nie jest już produkowany, cennik wisi na stronie

superb 3 jest produkowany, ale jeszcze nawet go nie ma w salonach w Polsce ale można już zamawiać

tutaj masz cennik nowego

A najbardziej polecam rozmowę ze sprzedawcą ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> więc tak, superb 2 od około lutego/marca nie jest już produkowany, cennik wisi na stronie

> superb 3 jest produkowany, ale jeszcze nawet go nie ma w salonach w Polsce ale można już zamawiać

> tutaj masz cennik nowego

> A najbardziej polecam rozmowę ze sprzedawcą

konkretna odpowiedź - dzięki

to teraz zostaje wybór między 2.0 TSI a 2.0 TDI, pytanie ile TSI z DSG spala w rzeczywistości... bo w średnie 6.2 i w mieście 7.8 za nic nie uwierzę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Octavia pali tyle:

>

> Ale nie wiem jaka moc jest w superbie tego tsi

220KM

czyli spokojnie w miejskiej jeździe mogę założyć 11-12 litrów

TDI chyba jednak spali mniej i to zauważalnie, za te same pieniądze a kosztem osiągów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ze z DPF dizel po mieście to chyba nie jest dobry pomysł?

yyy

zaczynam się czuć trochę jak idiota - nie jestem ignorantem motoryzacyjnym, aczkolwiek moja szczegółowa wiedza zatrzymała się gdzieś na początku 2000 roku, teraz mam w miarę orientację w nowinkach, ale:

patrzę sobie na oferty, wybieram auto które mi się podoba, wybieram silnik który niewiele pali przy dobrych osiągach i negocjuję cenę - chcesz mi powiedzieć, że kupię nowego Superba z silnikiem diesla i z powodu DPF będzie więcej palił, bardziej awaryjny, czy jak?

na stronie Skody nie ma informacji o przeciwwskazaniach do korzystania w mieście...

a ewentualne awarie chyba zaczną się raczej po okresie gwarancyjnym co mnie średnio obchodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z informacjami wcześniej napisanymi, nie zamówisz już auta w starej budzie. Możesz szukać na placu importera, ale wtedy nie masz możliwości konfiguracji auta.

Co do nowej Superb, to ja nauczyłeś się już, że nowego modelu się nie kupuje przez dwa lata od prezentacji, bo w tym czasie producent naprawia błędy wieku dziecięcego.

Jeżeli nie jest Ci potrzebny wielki samochód to poszedłbym w Octavię RS230 albo Leona Cuprę280 mast2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Będziesz jeździł przeważnie na krótkich odcinkach po mieście, to kiedy się DPF wypali? Od kiedy to

> producent podaje info, że dizel nie do miasta? Nie wiem czy garancja obejmuje zapchany DPF

ale o czym Ty do mnie piszesz w ogóle?

serio, nie ogarniam

idę do Skody, kupuję auto i normalnie jeżdżę, coś się będzie psuło bo silnik nie nadaje się do miasta?

jest jakiś zapis w instrukcji że nie wolno jeździć po mieście krótkich odcinków, czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale o czym Ty do mnie piszesz w ogóle?

> serio, nie ogarniam

> idę do Skody, kupuję auto i normalnie jeżdżę, coś się będzie psuło bo silnik nie nadaje się do

> miasta?

> jest jakiś zapis w instrukcji że nie wolno jeździć po mieście krótkich odcinków, czy jak?

Slyszales kiedys o filtrach czastek stalych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę Octavii, chcę ciche kombi

Octavia wzbudza we mnie odruch wymiotny, Superb jest kompletnie nijaki, ale przynajmniej można na niego patrzeć bez bólu...

tylko ciężko w tej cenie o równie komfortowe auto..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> yyy

> zaczynam się czuć trochę jak idiota - nie jestem ignorantem motoryzacyjnym, aczkolwiek moja

> szczegółowa wiedza zatrzymała się gdzieś na początku 2000 roku, teraz mam w miarę orientację w

> nowinkach, ale:

> patrzę sobie na oferty, wybieram auto które mi się podoba, wybieram silnik który niewiele pali przy

> dobrych osiągach i negocjuję cenę - chcesz mi powiedzieć, że kupię nowego Superba z silnikiem

> diesla i z powodu DPF będzie więcej palił, bardziej awaryjny, czy jak?

> na stronie Skody nie ma informacji o przeciwwskazaniach do korzystania w mieście...

> a ewentualne awarie chyba zaczną się raczej po okresie gwarancyjnym co mnie średnio obchodzi...

mamy 2015 grinser006.gif

DPF są już ładnych kilka lat w każdy dieslu, potwierdzam z własnego doświadczenie obecne diesle nie najadają się do jazdy typowo miejskiej, to gwarantowane wcześniej czy później problemy. Polecam Ci zgłębić temat żeby później nie było rozczarowania ok.gif

Przykładowo, tdi jak już rozpocznie proces wypalania sadzy potrzebuje min. 15-20km ciągłej jazdy, jak jej nie będzie to wcześniej lub później będą kontrolki na desce, przybywanie oleju i takie tam historie.

btw 2.0TDI SCR 190KM ma dodatkowo AdBlue jak w ciężarówkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie chcę Octavii, chcę ciche kombi

> Octavia wzbudza we mnie odruch wymiotny, Superb jest kompletnie nijaki, ale przynajmniej można na

> niego patrzeć bez bólu...

> tylko ciężko w tej cenie o równie komfortowe auto..

To nowy Superb Combi chyba jeszcze nie jest produkowany frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale o czym Ty do mnie piszesz w ogóle?

> serio, nie ogarniam

No cóż poradzę, że nie ogarniasz, mówisz, że nigdy nowego samochodu nie kupowałeś? No to po czasie ogarniesz co i jak wink.gif

> idę do Skody, kupuję auto i normalnie jeżdżę, coś się będzie psuło bo silnik nie nadaje się do

> miasta?

Silnik moze i sie nadaje, ale DPF to nie bardzo.

> jest jakiś zapis w instrukcji że nie wolno jeździć po mieście krótkich odcinków, czy jak?

nie wiem, sprawdź ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok, ale dalej na logikę tego nie rozumiem

jeśli kupię Superba z silnikiem diesla i rzeczonym DPF, to normalnie użytkując auto na codzień, będę miał problemy tak?

to przecież pod prokuraturę się nadaje, sprzedawanie nowego auta z wadami o których każdy wie

rozumiem, że ww. zabawy zdarzyć się mogą jeszcze w okresie gwarancyjnym tak?

ale producent przed tym ostrzega, czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no ok, ale dalej na logikę tego nie rozumiem

> jeśli kupię Superba z silnikiem diesla i rzeczonym DPF, to normalnie użytkując auto na codzień,

> będę miał problemy tak?

> to przecież pod prokuraturę się nadaje,

ej no nie bądź dzieckiem hehe.gif

sprzedawanie nowego auta z wadami o których każdy wie

> rozumiem, że ww. zabawy zdarzyć się mogą jeszcze w okresie gwarancyjnym tak?

> ale producent przed tym ostrzega, czy jak?

Producent nie zakłada, że kupujesz auto typowo w trasy do miasta, zresztą to nie jego problem, że ktoś tak robi. na pewno w instrukcji jest napisane o wypalaniu dpf, a ze Ty nie będziesz sie do tego stosował to TWOJA wina. Chcesz sie procesować, Twoja sprawa, ale lepiej nie udawac ignoranta i nie pakować się w kłopoty na własne życzenie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, ja wiele potrafię zrozumieć, choć nigdy nowym autem nie jeździłem to zawsze w domy były nowe auta, ostatnim dieslem był Avensis w 2009 roku i też nikt się nie zastanawiał czy można tym jeździć krótkie odcinki - po prostu kupiliśmy i był...

teraz też mało brakło a Mazda 6 byłaby dieslem, akurat się trafił na placu benzynowy z dobrą ceną i jest benzyna, ale nie myśleliśmy nawet przez chwilę czy coś się nadaje do danego stylu jazdy czy nie

obstawiam że 90% kupujących nowe auta nawet o tym nie pomyśli

chcę kupić nowe auto bo raz potrzebuję kosztów, dwa chcę mieć z głowy problemy podczas wyjazdów wakacyjnych itp, widzę że to nie jest dobra droga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Slyszales kiedys o filtrach czastek stalych?

jasne że słyszałem, ale pierwsze słyszę że w NOWYM aucie w okresie gwarancyjnym mogę mieć problemy z DPF z powodu krótkich odcinków - mam do pracy 7 km i drugie tyle z powrotem, plus na miejscu - z 20km dziennie

zszokowany jestem faktem że kupując auto z DPF mogę mieć z tego tytułu problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no ok, ale dalej na logikę tego nie rozumiem

> jeśli kupię Superba z silnikiem diesla i rzeczonym DPF, to normalnie użytkując auto na codzień,

> będę miał problemy tak?

niestety tak, w takiej eksploatacji raczej prędzej niż później

> to przecież pod prokuraturę się nadaje, sprzedawanie nowego auta z wadami o których każdy wie

> rozumiem, że ww. zabawy zdarzyć się mogą jeszcze w okresie gwarancyjnym tak?

gwarancja nie ma tutaj nic do rzeczy, filtr się nie będzie miał możliwości się wypalić

> ale producent przed tym ostrzega, czy jak?

wątpię w to, ale każdy ogarnięty sprzedawca Ci to powie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> obstawiam że 90% kupujących nowe auta nawet o tym nie pomyśli

Myślę, ze raczej 90 % pomyśli, ale może tylko tak mi sie wydaje?

> chcę kupić nowe auto bo raz potrzebuję kosztów, dwa chcę mieć z głowy problemy podczas wyjazdów

> wakacyjnych itp, widzę że to nie jest dobra droga

Ile zamierzasz robić tym autem rocznie? Ja robię 12 tys km, do pracy mam trochę ponad 5 km. Nie wyobrażam sobie dizla do takiej jazdy, do tego dopłata do dizla o tej samej mocy to kolejny bezsens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jasne że słyszałem, ale pierwsze słyszę że w NOWYM aucie w okresie gwarancyjnym mogę mieć problemy

> z DPF z powodu krótkich odcinków - mam do pracy 7 km i drugie tyle z powrotem, plus na miejscu

> - z 20km dziennie

> zszokowany jestem faktem że kupując auto z DPF mogę mieć z tego tytułu problemy

Po prostu kup samochód dostosowany do sposobu, w jaki będziesz go użytkował. Patrząc na najnowszego Superba złotym środkiem wydaje się być 1.4TSI 150KM. Osiągi przyzwoite, spalanie niewielkie i brak ewentualnych problemów z DPF ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8 tsi pali mi średnio 8.1 - jazda mieszana, jakkolwiek przy korkach z zimnego silnika wynik 12 nie jest ewenementem.

2.0 w lżejszej budzie powinien palić tyle samo albo mniej - tu jednak najwięcej zależy od stylu jazdy i warunków.

Krótkie odcinki to duże spalanie.

Nie wierz w bujdy, że na niskich obrotach tsi ma duże spalanie - mitomanów, którzy coś gdzieś słyszeli jest tu pod dostatkiem.

Co do DPF - to nie jest tak, że on ci się popsuje czy też będziesz miał z nim problemy. DPF wymaga co jakiś czas wypalania, co powoduje że będziesz musiał przejeżdżać dłuższe odcinki bez przerwy. Gdybyś jeździł np. raz w tygodniu w trasę, to DPF nie powinien ci przeszkadzać.

Zaniedbanie tego powoduje przykre konsekwencje i będzie to oficjalnie twoja wina. Nieoficjalnie zresztą też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę, ze raczej 90 % pomyśli, ale może tylko tak mi sie wydaje?

> Ile zamierzasz robić tym autem rocznie? Ja robię 12 tys km, do pracy mam trochę ponad 5 km. Nie

> wyobrażam sobie dizla do takiej jazdy, do tego dopłata do dizla o tej samej mocy to kolejny

> bezsens.

zadaj pytanie losowo wybranej damskiej części Twoich znajomych oraz wszystkim w wieku 50+co to jest DPF.

nie ma dopłaty, cena taka sama - diesel 150KM benzyna 220 KM, różnica w mocy jest, nie w cenie, tańszej benzyny sensownej nie ma, gdyby było 1.8 to bym rozważył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po prostu kup samochód dostosowany do sposobu, w jaki będziesz go użytkował. Patrząc na najnowszego

> Superba złotym środkiem wydaje się być 1.4TSI 150KM. Osiągi przyzwoite, spalanie niewielkie i

> brak ewentualnych problemów z DPF

nie wchodzą w grę silniki poniżej 2 litrów, jeszcze nad 1.8 bym pomyślał, ale 1.4 absolutnie

nie, bo nie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raz w tygodniu zawsze gdzieś pojadę, minimum te 50 km w jedną stronę, więc nie powinno być problemów

podobają mi się osiągi 2.0 na papierze, tylko zastanawiam się czy nie łatwiej będzie odsprzedać TDI po 4 latach...

przejadę się jednym i drugim jak już będą i coś wymyślę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przejadę się jednym i drugim jak już będą i coś wymyślę..

I to jest całe sedno - przede wszystkim się przejedź. Coś ci się może spodobać w jednym lub zniechęcić w drugim.

Jakkolwiek trzeba przyznać, że cena diesla w wersji 190 KM jest zachęcająca - osobiście pewnie bym go wybrałbym. 2 lata temu TDI był niestety dużo droższy od TSI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> DPF na miasto?

A co, na wieś jest lepszy? biglaugh.gif

Mam Opla i Audi z DPF. Jeden ma coś koło 160 kkm drugi dobija do 190. Jeżdżą a raczej można powiedzieć pełzają głownie po Warszawie.

Jakoś nic sie z DPFami nie dzieje.

btw

2.0TDI w Superbie ma nowy rodzaj DPFa. Coś jak w ciężarówkach.

Jest dotrysk płynu AdBlue. Zbiornik powinien wystarczyć od przeglądu do przeglądu a sam płyn to jakieś 1-2 zł za litr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale o czym Ty do mnie piszesz w ogóle?

> serio, nie ogarniam

> idę do Skody, kupuję auto i normalnie jeżdżę, coś się będzie psuło bo silnik nie nadaje się do

> miasta?

> jest jakiś zapis w instrukcji że nie wolno jeździć po mieście krótkich odcinków, czy jak?

To nie chodzi o to czy są takie zapisy czy ich nie ma, ale to Ty będziesz tracił czas i nerwy a użeranie się z serwisem.

Obecne diesle nie nadają się do miasta i tyle.

> no ok, ale dalej na logikę tego nie rozumiem

> jeśli kupię Superba z silnikiem diesla i rzeczonym DPF, to normalnie użytkując

> auto na codzień, będę miał problemy tak?

> to przecież pod prokuraturę się nadaje, sprzedawanie nowego auta z wadami o > których każdy wie

> rozumiem, że ww. zabawy zdarzyć się mogą jeszcze w okresie gwarancyjnym

> tak?

> ale producent przed tym ostrzega, czy jak?

A czy producent łyżeczek do herbaty ostrzega, że należy wyjąć łyżeczkę z kubka przed piciem, żeby sobie oka nie wybić?

Ze śmiesznych sytuacji związanych z DPF to kiedyś zauważyłem, że wypala mi się na światłach, skończyło się tym, że wracałem z centrum Łodzi na przedmieścia Łodzi przez Stryków, żeby drań się wypalił.

Autko jeżdżone głównie w trasach i zwykle wypalał się w trasie, ale zdarzyło się kilka razy, że wypalał mi się po dojechaniu na miejsce, jak kręciłem się "w okół komina".

Generalnie DPF jest to chory i problematyczny wynalazek.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Generalnie DPF jest to chory i problematyczny wynalazek.

> Pozdrawiam BAS

Kategoryczna niezgoda.

To DIESEL jest chorym i problematycznym wynalazkiem. Gdyby nie DPF to diesle dalej truły by nas wszystkich, a skoro trzeba do diesli instalować takie ustrojstwa jak filtry DPF to oznacza, że nie te filtry, a silniki DIESLA są chore i problematyczne wink.gif

Od jeżdżenia jest benzyna, a jeżeli ktoś chce tanio to zakłada sobie profi instalkę LPG (która nie wymaga żadnych dpfów) i jeździ jeszcze taniej od diesla.

Taka prawda zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kategoryczna niezgoda.

> To DIESEL jest chorym i problematycznym wynalazkiem. Gdyby nie DPF to diesle dalej truły by nas

> wszystkich, a skoro trzeba do diesli instalować takie ustrojstwa jak filtry DPF to oznacza, że

> nie te filtry, a silniki DIESLA są chore i problematyczne

> Od jeżdżenia jest benzyna, a jeżeli ktoś chce tanio to zakłada sobie profi instalkę LPG (która nie

> wymaga żadnych dpfów) i jeździ jeszcze taniej od diesla.

> Taka prawda

Wiem, że DPF to nieudolne pudrowanie syfa.

Niestety oferowane konfiguracje samochodów w pewnym momencie były takie a nie inne, żeby mieć sensownie odpychający się samochód z ASB, trzeba było brać diesla bo noPB, zwłaszcza w połączeniu z ASB to było nieporozumienie (najmocniejsze noPB miało mniejszą moc i moment obrotowy od najsłabszego diesla występującego z ASB).

288475192-zs.jpeg

Pozdrawiam BAS

post-23749-14352531401725_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> btw

> 2.0TDI w Superbie ma nowy rodzaj DPFa. Coś jak w ciężarówkach.

> Jest dotrysk płynu AdBlue. Zbiornik powinien wystarczyć od przeglądu do przeglądu a sam płyn to

> jakieś 1-2 zł za litr

DPF i AdBlue to oddzielne układy i jeden na drugi nie wpływa. DPF eliminuje czastki stale (sadze), a AdBlue tlenki azotu

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kategoryczna niezgoda.

> To DIESEL jest chorym i problematycznym wynalazkiem. Gdyby nie DPF to diesle dalej truły by nas

> wszystkich, a skoro trzeba do diesli instalować takie ustrojstwa jak filtry DPF to oznacza, że

> nie te filtry, a silniki DIESLA są chore i problematyczne

> Od jeżdżenia jest benzyna, a jeżeli ktoś chce tanio to zakłada sobie profi instalkę LPG (która nie

> wymaga żadnych dpfów) i jeździ jeszcze taniej od diesla.

> Taka prawda

czyli benzynowe tez na skrap bo trzeba bylo zainstalowac katalizatory zlosnik.gif zostaje tylko elektryk panie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zadaj pytanie losowo wybranej damskiej części Twoich znajomych oraz wszystkim w wieku 50+co to jest

> DPF.

> nie ma dopłaty, cena taka sama - diesel 150KM benzyna 220 KM, różnica w mocy jest, nie w cenie,

> tańszej benzyny sensownej nie ma, gdyby było 1.8 to bym rozważył

Piszesz że nie chcesz 1.4, a myślisz o dieslu 150 KM. Polecam Ci przejechać się choćby Octavią z takimi silnikami - możesz być zaskoczony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co, na wieś jest lepszy?

> Mam Opla i Audi z DPF. Jeden ma coś koło 160 kkm drugi dobija do 190. Jeżdżą a raczej można

> powiedzieć pełzają głownie po Warszawie.

> Jakoś nic sie z DPFami nie dzieje.

Tobie nie, komus tak...

> btw

> 2.0TDI w Superbie ma nowy rodzaj DPFa. Coś jak w ciężarówkach.

> Jest dotrysk płynu AdBlue. Zbiornik powinien wystarczyć od przeglądu do przeglądu a sam płyn to

> jakieś 1-2 zł za litr

Tzn lepsze to niż dotychczasowy? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.