Skocz do zawartości

Zmiana wielkości kół


elciapek

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zmianą kółek - alusy + opony. Zmiana ma na celu polepszenie aspektów wizualnych puszki.

Aktualnie mam 235/50R18 i przyznam się, że trochę balony to są. Chciałbym je zostawić na zimę, a na lato sprawić sobie coś większego. Zgodnie z instrukcją mogę zapakować do siebie:

- 235/45R19

- 245/40R20

Czy zmiana na 1 cal większe będzie w ogóle zauważalna?

A czy jeśli pójdę w 20 to nie narobię sobię kłopotów: wypadające plomby, szybko gnące się felgi (podjazdy pod krawężnik, dziury w drogach itp)?

W zasadzie zakup i tak będzie trochę kosztował bez względu na to czy to będą 19 czy 20. Wiadomo, że przy 20 cena rośnie zarówno dla alusów jak i opon, ale jak wczoraj sprawdzałem opony to mimo wszystko większy wybór był w R20 niż w R19, jesli chodzi o podane wyżej rozmiary.

No i czy dynamika auta nie ucierpi zbytnio, przy tych większych kołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana, ktora opisales nie jest zmiana wielkosci kol ;)

 

a co do roznicy w odzcuciach. Zmiane wielkosci felg bez zmiany wielkosci kola zawsze poczujesz. Cudow nie ma. W kilku wymiarach, komfort, prowadzenie, osiagi

 

Bedzie mniej gumy, wiec bedzie bardziej twardo, chociaz zalezy jeszcze jak zawieszenie komunikuje sie z kierowca. Chociaz sporo tez zalezy od samej opony, bo tu sie moze bardzo roznic twardosc scianki.

 

Prowadzenie sie powinno poprawic, bo jest mniej gumy, zatem mniej podatna na plywanie - ale analogicznie, zalezy od twardosci opony

 

W zaleznosci od klasy felg moze sie zmienic masa calego kola, moze sie troche gorzej napedzac.

 

Ale jakbym mial krotko podsumowac, czy to bedzie odczuwalne? Odpowiedz brzmi - to zalezy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie zmienial z prostej przyczyny ja jezdze po drogach gorszej kategorii to na 16 jest tragicznie to co dopiero na 20. IMO zostac przy 18. Jak bedize mniej gumy to nie ma bata zeby tego nie odczuc. Plus wieksze ryzyko uszkodzenia + gorszy komfort.

 

Zaraz przyjda i napisza Panie brac zmieniac a pozniej przezk glupia kaluze strach przejezdzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to takie istotne to Astra GTC 1.6T 180KM  :gay:

Imho to gruba przesada w aucie o takiej mocy. Mój ma 250KM i radzi sobie na 215.

Insignia w pracy ma 255 i jeździ fatalnie, druga ma pakiet OPC i ma 20" felgi, wygląda może i lepiej, ale już 4 razy zaliczyła lawetę z racji pociątej gumy :(, z czego 3 razy w trasie i to na krajówkach. Tym sie nie da normalnie jeździć.

Jakby zmieniał to na ładniejszy wzór,mniejsze felgi i opony zgodne z homologacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imho to gruba przesada w aucie o takiej mocy. Mój ma 250KM i radzi sobie na 215.

Insignia w pracy ma 255 i jeździ fatalnie, druga ma pakiet OPC i ma 20" felgi, wygląda może i lepiej, ale już 4 razy zaliczyła lawetę z racji pociątej gumy :(, z czego 3 razy w trasie i to na krajówkach. Tym sie nie da normalnie jeździć.

Jakby zmieniał to na ładniejszy wzór,mniejsze felgi i opony zgodne z homologacją.

Dzięki za opinię

Co do opon wszystkie podane przeze mnie są dedykowane do tego auta - zgodnie z instrukcją obsługi, więc nic na siłę tutaj nie kombinuje, ale trudno się nie zgodzić z Twoimi argumentami.

Muszę sprawę przemyśleć na spokojnie. Rozsądnie podchodząc do tematu wydaje mi się, że zmiana na 19 nie miałaby aż tak istotnego wpływu na odczucia, osiągi itp. Szerokość pozostaje bez zmian. Zmniejszy się tylko delikatnie profil z 50 na 45 i wg mnie nie powinna to być zmiana mocno odczuwalna. Tak mi się przynajmniej wydaje.

Wysłane z obory przy użyciu TapciaTalku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię

Co do opon wszystkie podane przeze mnie są dedykowane do tego auta - zgodnie z instrukcją obsługi, więc nic na siłę tutaj nie kombinuje, ale trudno się nie zgodzić z Twoimi argumentami.

Muszę sprawę przemyśleć na spokojnie. Rozsądnie podchodząc do tematu wydaje mi się, że zmiana na 19 nie miałaby aż tak istotnego wpływu na odczucia, osiągi itp. Szerokość pozostaje bez zmian. Zmniejszy się tylko delikatnie profil z 50 na 45 i wg mnie nie powinna to być zmiana mocno odczuwalna. Tak mi się przynajmniej wydaje.

Wysłane z obory przy użyciu TapciaTalku

Ja mam zimowke 225/45 R17 a na lato 225/40 R18 i roznice czuc, chociaz to nie jest jakis totalnie drastycznie duzy przeskok. Wplyw ma tez to, ze letnie opony mam z twarda scianka boczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zastanawiam się nad zmianą kółek - alusy + opony.

 

Rozważ jeszcze jedną rzecz-jeśli płacisz AC za to auto, to zmieniaj na takie jakie są maksymalnie homologowane do Twojego samochodu, bo w razie bum możesz nie dostać odszkodowania. Po stłuczce w drzwi rzeczoznawca dokładnie robił foty kół, zapytałem po co to powiedział dokładnie to co wyżej.

 

Jak sprowadzam samochody z zagranicy to na 1 badaniu technicznym też diagnosta dokładnie sprawdza jakie są koła założone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważ jeszcze jedną rzecz-jeśli płacisz AC za to auto, to zmieniaj na takie jakie są maksymalnie homologowane do Twojego samochodu, bo w razie bum możesz nie dostać odszkodowania. Po stłuczce w drzwi rzeczoznawca dokładnie robił foty kół, zapytałem po co to powiedział dokładnie to co wyżej.

 

Jak sprowadzam samochody z zagranicy to na 1 badaniu technicznym też diagnosta dokładnie sprawdza jakie są koła założone.

 

Ok, dzięki  :ok:

Jak już wpomniałem, zastanawiam się jedynie nad takimi, które są wyszczególnione w instrukcji auta

Nic ponadto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię

Co do opon wszystkie podane przeze mnie są dedykowane do tego auta - zgodnie z instrukcją obsługi, więc nic na siłę tutaj nie kombinuje, ale trudno się nie zgodzić z Twoimi argumentami.

Muszę sprawę przemyśleć na spokojnie. Rozsądnie podchodząc do tematu wydaje mi się, że zmiana na 19 nie miałaby aż tak istotnego wpływu na odczucia, osiągi itp. Szerokość pozostaje bez zmian. Zmniejszy się tylko delikatnie profil z 50 na 45 i wg mnie nie powinna to być zmiana mocno odczuwalna. Tak mi się przynajmniej wydaje.

Wysłane z obory przy użyciu TapciaTalku

 

 

Dużo też zależy gdzie będziesz jeździł, na miasto imho nie ma sensu.

Nie wiem jak jest teraz ale jeszcze rok temu w Warszawie był tylko jeden serwis Opla, który potrafił zmienić opony na feldze 20" a opony trzeba było ściągać z D, termin był od tygodnia w góre. Nie mówię, żebyś robił tego w ASO, ale podaję przykład iż nie każdy warsztat to ogarnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważ jeszcze jedną rzecz-jeśli płacisz AC za to auto, to zmieniaj na takie jakie są maksymalnie homologowane do Twojego samochodu, bo w razie bum możesz nie dostać odszkodowania. Po stłuczce w drzwi rzeczoznawca dokładnie robił foty kół, zapytałem po co to powiedział dokładnie to co wyżej.

 

Jak sprowadzam samochody z zagranicy to na 1 badaniu technicznym też diagnosta dokładnie sprawdza jakie są koła założone.

 

NIe tylko po stłuczce, robią też foty przed ubezpeiczeniem, jeden nawet mi bieżnik mierzył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo też zależy gdzie będziesz jeździł, na miasto imho nie ma sensu.

Nie wiem jak jest teraz ale jeszcze rok temu w Warszawie był tylko jeden serwis Opla, który potrafił zmienić opony na feldze 20" a opony trzeba było ściągać z D, termin był od tygodnia w góre. Nie mówię, żebyś robił tego w ASO, ale podaję przykład iż nie każdy warsztat to ogarnie.

 

Nie dziwie sie nawet 17tek niektorzy nie potrafia ogarnac zeby nie porysowac. Do tego dochodzi przejazdzka pol miasta do warsztatu, ktory to ogarnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.