Skocz do zawartości

zużyte sprzęgło


jerro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wczoraj przy okazji wymiany uszczelniacza wału korbowego, mechanicy nakazali wymianę sprzęgła, ponieważ stare niby jest w fatalnym stanie.  ::

Byłem na nie zobaczyć i porównałem z nowym i nie widzę strasznych oznak zużycia.

Po czym poznać to zużyte sprzęgło?  

Nie wiem czy przypadkiem nie chcą mnie naciągnąć na trzy stówki :ogien:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100kkm to już do wymiany ? Ja bym je najpierw zmierzył. U mnie jeszcze sprzęgło z fabryki, a na liczniku 380 tys.

to jeszcze o niczym nie świadczy

budowa-tarczy-sprzegla.jpg

 

u siebie miałem okładzinę "grubą" ale sprężyny w środku już były wyrobione i miały luz taki, że aż strasznie grzechotały. W przypadku autora nawet jak okładzina jest w normie, a lał się na nią olej to też szału nie ma. Tak jak Ożarek pisał, jak nie liczą sobie dodatkowych kosztów to wymieniać bez zastanawiania się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wczoraj przy okazji wymiany uszczelniacza wału korbowego, mechanicy nakazali wymianę sprzęgła, ponieważ stare niby jest w fatalnym stanie.  ::

Byłem na nie zobaczyć i porównałem z nowym i nie widzę strasznych oznak zużycia.

Po czym poznać to zużyte sprzęgło?  

Nie wiem czy przypadkiem nie chcą mnie naciągnąć na trzy stówki :ogien:

kompletne sprzęgło za 300 PLN? wymieniaj.... przecież robocizna Cie wyjdzie więcej potem, a skoro teraz mają to wszystko na wierzchu... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100kkm to już do wymiany ? Ja bym je najpierw zmierzył. U mnie jeszcze sprzęgło z fabryki, a na liczniku 380 tys.

 

dostawczak? to chyba z autostrad nie zjeżdżasz wogóle, Jesteś pierwszym właścicielem że wiesz że masz ori sprzęgło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który uszczelniacz wymieniali? Na wale korbowym od strony sprzęgła? Jeśli sprzęgło ma ponad 100kkm wymieniłbym, wymiana przy okazji bo i tak ściągali Ci skrzynie biegów.

Tak, ten na wale korbowym. Sprzęgło ma teoretycznie 150 tys. km - dokładnie nie wiem, bo kupiłem auto 600 km temu  :)

To, że puścił ten uszczelniacz, świadczy o cofniętym liczniku??  ::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, tylko co znaczy "wywalenie uszczelniacza", bo przeważnie to przeciek jest najpierw mały a potem coraz większy ale niektórzy tak jeżdżą długie miesiące nim wezmą się za wymianę...

pod domem nakapało 5 kropli przez ostatni tydzień, jak przyjechałem wczoraj do mechanika (10km) to się lało konkretnie (nawet rozrusznik zachlapało)  :zgryz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a założony 200 km temu LPG mógł mieć wpływ na wywalenie tego uszczelniacza? 

też nie, może być zbyt duże ciśnienie w skrzyni korbowej

 

http://www.ilot.edu.pl/KONES/2001/JOK2001%20NO%203-4/R3.pdf

 

posprawdzaj czy odma jest drozna :oki:

Edytowane przez r1sender
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten na wale korbowym. Sprzęgło ma teoretycznie 150 tys. km - dokładnie nie wiem, bo kupiłem auto 600 km temu  :)

To, że puścił ten uszczelniacz, świadczy o cofniętym liczniku??  ::

 

nie-  u  mnie  puscił  po  120kkm - 13lat 

a założony 200 km temu LPG mógł mieć wpływ na wywalenie tego uszczelniacza? 

nie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod domem nakapało 5 kropli przez ostatni tydzień, jak przyjechałem wczoraj do mechanika (10km) to się lało konkretnie (nawet rozrusznik zachlapało)  :zgryz:

 

a wymieniałeś olej w silniku po kupnie? czy przy kupnie już wiedziałeś że to jest do roboty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wymieniałeś olej w silniku po kupnie? czy przy kupnie już wiedziałeś że to jest do roboty?

tak, rozrząd, olej, filtry, paski zaraz po kupnie  :)

tak, przy kupnie miska i skrzynia były lekko spocone olejem - najpierw wymieniłem uszczelnienie miski, wczoraj wywaliło uszczelniacz wału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kompletne sprzęgło za 300 PLN? wymieniaj.... przecież robocizna Cie wyjdzie więcej potem, a skoro teraz mają to wszystko na wierzchu... :)

 

podsumowanie:

sprzęgło 290 PLN

uszczelniacz 25 PLN

usługa 295 PLN

RAZEM: 610 PLN 

8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie też będę robił sprzęgło. Przebieg 196kkm, pedał jeszcze nie "bierze" bardzo wysoko ale łożysko oporowe słychać trochę, zimą będzie gorzej. Olej kupiłem, za wymianę sprzęgła też mi powiedzieli 300zł (Warszawa), więc odechciało mi się samemu grzebać akurat przy tym  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.