Skocz do zawartości

Polska państwem PRAWA ... logicznego prawa ...


COffin

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie , tak się chciałem z bracią kącikową podzielić info ...

 

 

 

z gąszcza przepisów które jaśnie panujący nam wymyślają ... wymyślili m.in. taki przepis ..

 

 

Jeśli rejestrujemy auto z Anglii ( po tzw. adaptacij częściowej czyli lampy lusterka itd. ) to dostaje ono wpis " KIEROWNICA PO PRAWEJ STRONIE do dowodu rej. ale teraz uwaga .. jeśli rejestrujemy auto z Anglii itp. po adaptacji całkowitej ( czyli zmiana deski rozdzielczej i reszty gratów ...  )

 

 

 

RÓWNIEŻ otrzymuje wpis " KIEROWNICA PO PRAWEJ STRONIE " !!!   mimo iż kierownica nie jest po prawej stronie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli rejestrujemy auto z Anglii ( po tzw. adaptacij częściowej czyli lampy lusterka itd. ) to dostaje ono wpis " KIEROWNICA PO PRAWEJ STRONIE do dowodu rej. ale teraz uwaga .. jeśli rejestrujemy auto z Anglii itp. po adaptacji całkowitej ( czyli zmiana deski rozdzielczej i reszty gratów ...  )

 

 

RÓWNIEŻ otrzymuje wpis " KIEROWNICA PO PRAWEJ STRONIE " !!!   mimo iż kierownica nie jest po prawej stronie ...

 

Trochę to chore... :bzik:  :bzik: :bzik:  

 

ps. już możecie robić badania techniczne anglików z kierownica po prawej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bat na cwaniaków przerabiających Angliki i nie mówiących ani słowa o przeróbce nowemu nabywcy. Prawidłowo!

 

 

szkoda że piana przysłoniła Ci logiczne myślenie ...

 

 

 

a dla Twojej informacji , i podniesienia poziomu piany

 

cwaniaki które tak robią rejestrują auta w Niemczech na zjazdówki i dopiero w Polsce i nawet nikt nie zapyta gdzie była kierownica ... równie dobrze może leżeć w bagażniku

 

 

 

:bananpapa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że piana przysłoniła Ci logiczne myślenie ...

 

 

 

 

 

cwaniaki które tak robią rejestrują auta w Niemczech na zjazdówki i dopiero w Polsce i nawet nikt nie zapyta gdzie była kierownica ... równie dobrze może leżeć w bagażniku

 

 

 

:bananpapa:

Czyli jest jeszcze luka w przepisach :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z forum anglików....

 

"Dzisiaj rejestrowałem sprintera po przekładce, gdzie diagnosta wpisał iż kierownica i osprzęt zostały przełożone ze strony prawej na lewą. Czyli mam auto LHD.
W dowodzie rejestracyjnym wbito mi "Kierownica z prawej strony". Rozporządzenie czytałem i pretensji do Wydziału Komunikacji nie mam.
Jednak jest to kompletnie BEZ sensu i niezgodne z prawdą. Co jak np. pojadę do Niemiec i ktoś przetłumaczy to na niemiecki i zobaczy, że w dowodzie wbite, że kierownica z prawej, a naprawdę z lewej?
To rodzi same problemy. Chory kraj. Chora Polska."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z forum anglików....

 

"Dzisiaj rejestrowałem sprintera po przekładce, gdzie diagnosta wpisał iż kierownica i osprzęt zostały przełożone ze strony prawej na lewą. Czyli mam auto LHD.

W dowodzie rejestracyjnym wbito mi "Kierownica z prawej strony". Rozporządzenie czytałem i pretensji do Wydziału Komunikacji nie mam.

Jednak jest to kompletnie BEZ sensu i niezgodne z prawdą. Co jak np. pojadę do Niemiec i ktoś przetłumaczy to na niemiecki i zobaczy, że w dowodzie wbite, że kierownica z prawej, a naprawdę z lewej?

To rodzi same problemy. Chory kraj. Chora Polska."

 

 

po co do Niemiec , w Polsce niedouczony lub złośliwy stróż prawa zatrzyma dowód rejestracyjnych bo w jego ocenie bedzie to niezgodność wpisów w dokumentach ze stanem faktycznym

 

 

i .. w zasadzie na pierwszy rzut oka będzie mieć rację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty zarejestrowałeś już Mazdę ? ;]

 

 

 

TAK , w dodatku sprzedałem ją do LLE a tam nie wiedzieli jaki wpis powinni robić ... :ooniee:

 

 

 

to już inna inszość...

 

 

teraz podchodzę do rejestracji Mitsubishi FTO made in JAPAN ...

 

 

tylko kłopot jest inny ... muszę pisać o odstęptwo w wymogach bo auto nie ma nr. VIN który w EU już był obowiązkowy od 95 r. a samochód jest z 95r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co do Niemiec , w Polsce niedouczony lub złośliwy stróż prawa zatrzyma dowód rejestracyjnych bo w jego ocenie bedzie to niezgodność wpisów w dokumentach ze stanem faktycznym

 

Wystarczy taki mądrala, jak mł. aspirant dzisiaj w TV w związku z wprowadzeniem "strefy 30" w Katowicach: stwierdził, że to ograniczenie prędkości obowiązuje wszystkich: kierówców aut, rowerzystów jak również PIESZYCH... :hehe::facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rejestrujemy auto z Anglii ( po tzw. adaptacij częściowej czyli lampy lusterka itd. ) to dostaje ono wpis " KIEROWNICA PO PRAWEJ STRONIE do dowodu rej. ale teraz uwaga .. jeśli rejestrujemy auto z Anglii itp. po adaptacji całkowitej ( czyli zmiana deski rozdzielczej i reszty gratów ...  )

 

W jakim celu i na jakie zmienia sie lusterka, jezeli kierownica nadal jest po prawej stronie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie , tak się chciałem z bracią kącikową podzielić info ...

z gąszcza przepisów które jaśnie panujący nam wymyślają ... wymyślili m.in. taki przepis ..

Jeśli rejestrujemy auto z Anglii ( po tzw. adaptacij częściowej czyli lampy lusterka itd. ) to dostaje ono wpis " KIEROWNICA PO PRAWEJ STRONIE do dowodu rej. ale teraz uwaga .. jeśli rejestrujemy auto z Anglii itp. po adaptacji całkowitej ( czyli zmiana deski rozdzielczej i reszty gratów ... )

RÓWNIEŻ otrzymuje wpis " KIEROWNICA PO PRAWEJ STRONIE " !!! mimo iż kierownica nie jest po prawej stronie ...

A co z autem z Anglii z kierownicą oryginalnie po kontynentalnej stronie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim celu i na jakie zmienia sie lusterka, jezeli kierownica nadal jest po prawej stronie?

Nie zmienia sie.

Jest wymog, aby w lewym lusterku byla dostateczna widocznosc.

Ma byc chyba widac droga na szerokosc 5 metrow na odleglosci 10 metrow za samochodem czy jakos tak (pisze zupelnie z glowy wiec pewnie zle) - mozna sprawdzic dokladnie w rozporzadzeniu.

W nielicznych przypadkach samochodow w ktorych lewe lusterko jest mniejsze i nie zapewni odpowiedzniej widocznosci, bedzie pewnie trzeba go wymienic nie wieksze.

Moim zdaniem znakomita wiekszosc pojazdow zapeni wystarczajaca widocznosc i zadnych lusterek nie trzeba bedzie zmianiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z autem z Anglii z kierownicą oryginalnie po kontynentalnej stronie?

 

 

w przepisach nie jest mowa o kraju rejestracji tylko z której strony jest kierownica , jednak ... równa się to konieczność udowadniania że się nie jest wielbłądem w przypadku rejestracji auta z Anglii bo jak wiadomo w dowodzie rej. nie ma żadnej adnotacji po której stronie w.w. się znajduje ...

 

 

jednocześnie bez kłopotu zarejestrujemy anglika bez adnotacji sprowadzonego np.  z Niemiec czy Francji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.