Skocz do zawartości

Usunięcie wywietrzników okiennych


jakubek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w pokoju wywietrznik okienny.Nie spełnia on swojej roli i tylko wieje przez niego.

Czy są jakieś zaślepki tego ustrojstwa? Albo w jaki skuteczny sposób to zaślepić ?

 

Zdejmij. Zaklej szczelinę. Załóż. Ciesz się duchotą w mieszkaniu, parującymi szybami, żałosną wentylacją. :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy swojej Pani też tak odpowiesz - tak ma byc - jak jęczy że jej zimnem wieje zrób coś z tym .

 

Tak. Jak się nie podoba, to przeprowadź się do domu i zamontuj rekuperator i/lub GWC.

Uszczelnisz okna - nie będzie wentylacji, będziesz miał duchotę, wilgoć i grzyba. Żeby kominy wentylacyjne mogły wyciągnąć zużyte powietrze z "brudnych" pomieszczeń (kuchnia, łazienka), to do "czystych" pokoi musi zostać doprowadzone powietrze z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje coś takiego jak cyrkulacja powietrza, żeby to działało to musi to powietrze wpływać i wypływać. Wtedy mieszkanie nie jest zawilgocone i nie robi się grzyb itp. Dlatego niektóre firmy montują "wywietrzniki" w oknach wiedząc że ludzie szczelnie zamykają okna, przez co nie ma dopływu świeżego powietrza do pomieszczenia.

Dziesiątki razy się spotkałem z przypadkami zawilgoceń i grzyba w okolicach okien bo ludzie zamiast wietrzyć i ogrzewać pomieszczenia to nie robią ani tego ani tego.

Najczęściej wygląda to tak:

Panie bo tu jest taki grzyb, chyba zacieka gdzieś z zewnątrz.

Po skuciu tynku okazuje się że ściana sucha jak pieprz.

Panie to skąd to się wzięło?

Jak to skąd nie wietrzycie mieszkania.

Ale to zimno jest.

To trzeba więcej grzać.

Panie ale ile to kosztuje.

I wychodzi na to że lepiej mieć grzyba w domu, alergie od niego niż wietrzyć i ogrzewać.

Powiem tak w lato u mnie jest okno cały czas otwarte na oścież lub uchylone, jesienią uchylone a nocą jak czasami naprawdę zimno to rozszczelnione, zimą uchylone lub rozszczelnione. Chyba tylko 2 czy 3 noce w tym roku było okno całkiem zamknięte.

U mnie żona sama tego pilnuje a jeśli twoja tego nie zrozumie to kup jej farbę do włosów niech się przefarbuje. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycieczki osobiste to mogłes sobie zupełnie podarować.Ja Ciebie nie obrażałem ani Twojej żony.Mam nadzieje ze to zrozumiesz.

To ze potrzebna jest wentylacja i rozszczelnianie okien to sam wiem.

Żadna odpowiedź nie została udzielona w temacie.Czyli jak zwykle na AK.

Dziękuje za dalsze pouczenia.Temat można zamknąć albo usunąć - co tam moderator woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ciekawe czy swojej Pani też tak odpowiesz - tak ma byc - jak jęczy że jej zimnem wieje zrób coś z tym .

ale co ja mam Ci na to poradzić, że taki jest zamysł tych urządzeń. Ja mam wrażenie, że Ty też niestety tego nie rozumiesz.

Już Ci to X razy tu napisano, to nie jest wywietrznik tylko nawiewnik, więc jak sama nazwa wskazuje ma wprowadzać powietrze do pomieszczenia. Co do zasady jak zamkniesz to powinno prawie całkowicie przestać wiać, przynajmniej tak było w tych z którymi miałem doczynienia.

Sam nie jestem fanem tego rozwiązania, wolę rozszczelnione okno i jak jest naprawdę zimno to któtkie intensywne wietrzenie niż długie a delikatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycieczki osobiste to mogłes sobie zupełnie podarować.Ja Ciebie nie obrażałem ani Twojej żony.Mam nadzieje ze to zrozumiesz.

To ze potrzebna jest wentylacja i rozszczelnianie okien to sam wiem.

Żadna odpowiedź nie została udzielona w temacie.Czyli jak zwykle na AK.

Dziękuje za dalsze pouczenia.Temat można zamknąć albo usunąć - co tam moderator woli.

Masz racje. Wszyscy maja racje a nikt Ci nie pomógł. W jaki sposob powietrze jest wywiewane u Ciebie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za dalsze pouczenia.Temat można zamknąć albo usunąć - co tam moderator woli.

A jakie masz nawiewniki? Mozesz je zamykac np. na noc? Ja mam higrosterowalne i lozko dosc blisko jednego z okien ok. 1m. Sam zamykam zima na noc bo nie lubie tego wyczuwalnego powiewu. Zostawiam otwarty nawiewnik w oknie po stronie zony w odleglosci ok. 4m i jest ok. Rano otwieram swoj i sie nie przejmuje.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem dziś dokladnie . Coś się spitoliło i cały czas są w pozycji otwarte.

po rozmowie z żoną konkluzja jest taka,ze trzeba kupić nowe w miejsce starych.Tylko maja być takie które można samodzielnie otwierać i zamykać np.na noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień na takie, które będziesz mógł zamykać.

Ale zamykanie radziłbym uskuteczniać tylko w wielkie mrozy.

Inaczej może być tak, że powietrze będzie zaciągało którymś z kominów I będzie zimno np. w łazience.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam higrosterowalne i jeśli mam być szczery nie wiem czy to działa czy nie, bo w zimie ciągle nimi wieje. Na szczęście można go prawie zamknąć, prawie, bo wg instrukcji zamknięcie to jest zachowanie 5% przepływu powietrza.

Ale założyłem nawiewniki razem z nowymi oknami, przedtem okna się pociły zlewało się na panele , w ogóle okna były dziadowskie. Teraz się nie pocą - nie wiem czy to zasługa nawiewników czy okien :)

Ale jak mi wdmuchiwało powietrze do kuchni, tak nadal wdmuchuje. Pewnie dlatego, że plastikowe okna mają wszyscy w pionie, a nawiewniki mam chyba tylko ja, mieszkam na parterze 10 piętrowego bloku. W Łazience i wc jest ponoć wyciąg mechaniczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co się tak denerwujesz ?

 

Musi wiać. Kiedyś wiało nieszczelnymi oknami, się tak tego nie odczuwało. Zależy jak duże masz pomieszczenie/dom, to może dołóż drugi nawiewnik w drugie okno, i zamiast tego jedneg otwartego na maksa, uchylcie oba minimialnie ? Nie będzie uczucia "wiania". A żonie wytłumacz, że tak to ma działać, bo ściana to tam najwyżej nie będzie estetyczna, ale grzybnie unoszą się w powietrzu i wtedy robi się gorzej. 

Możesz też kupić nawiewniki higrosterowalne. Sprawdź też hasło "nawiewnik ścienny" - może lepiej u Was się sprawdzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień nawietrzniki, na takie gdzie możesz kierować strumieniem powietrza. Mam coś takiego w mieszkaniu, można kierować wylotami lewo-prawo i góra-dół. Na zimę ustawiałem żeby dmuchało na górę na ścianę plus lekkie przymknięcie i było idealnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.