Skocz do zawartości

Scenic,mondeo,C5 czy coś innego?


dyniek000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawiam się nad podanymi modelami aut min. scenic po 2003r ,mondeo mk3,citroen c5,no i król polskich dróg B5 oprócz b5 to nie znam silników i bolączek powyższych aut , budżet niestety ogranicza sie do 8000zł  , 

Prosił bym o konkretne rady , wady i zalety powyższych aut , BP i ON rozważam 

Ewentualnie cos podobnego do powyższych modeli co możecie polecić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zastanawiam się nad podanymi modelami aut min. scenic po 2003r ,mondeo mk3,citroen c5,no i król polskich dróg B5 oprócz b5 to nie znam silników i bolączek powyższych aut , budżet niestety ogranicza sie do 8000zł  , 

Prosił bym o konkretne rady , wady i zalety powyższych aut , BP i ON rozważam 

Ewentualnie cos podobnego do powyższych modeli co możecie polecić 

witaj

w tej kasie segment d z lat i modeli o które pytasz bedzie zajechany niestety . w najlepszym stanie będzie scenic chyba i to mk1 polift.

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scenic po 2003r ,mondeo mk3,citroen c5,no i król polskich dróg B5

Ja oczywiście bez zastanowienia brałbym C5, ale oczywiście nie pierwsze lepsze tylko jeśli trafiłoby się w miarę ogranięte (dotyczy każdego auta w takich rocznikach) lub za niską cenę (do ogarnięcia)

O bolączkach przeczytasz w necie (np na AK).

Na pewno bolączką nie jest hydropneumatyczne zawieszenie, wręcz przeciwnie, pancerny element tego autka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 8 tysi to nic konkretnego sie nie kupi... co najwyżej scenica ale tak jak ktoś już tutaj pisałam czyli wersje I phII. Ceny tych aut ktorych wymieniles sensownych zaczynają się od 10tys zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 8 tysi to nic konkretnego sie nie kupi... co najwyżej scenica ale tak jak ktoś już tutaj pisałam czyli wersje I phII. Ceny tych aut ktorych wymieniles sensownych zaczynają się od 10tys zl

Bzdura... Chcesz mojego C5 za 10.000? SPRZEDADNY! Rocznik 2003 (listopad), z LPG.

Jestem realistą, te auta są niechodliwe, ciężko to w ogóle sprzedać, więc cena duuuużo w dół.

Średnie ceny starych aut z allegro to pobożne życzenia sprzedających.

C5 MKI z końca produkcji - nie ma sensu dawać więcej jak te 8.000 zł.

Owszem, oferowane auta w tych rocznikach to w lwiej części padaki do dużych remontów.

Natomiast jeśli ktoś pośród tego gruzu sprzedaje sensowne auto, to i tak "wyżej d..py" nie podskoczy i dając wysoką cenę w

życiu nie sprzeda, nawet nikt nie zadzwoni.

Potem zmądrzeje i wystawi taniej - i takiego właśnie polecam wyczekać i kupić.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy robi jak uważa... Ja wole tysiaka przepłacić niekiedy a mieć święty spokój bo auto np. nie będzie klepane z budy dla psa.... A przebieg 3 razy kręcony... Nie wiem tutaj na forum każdy kupuje super ekstra okazje o połowę tańsze od średniej z np. aukcji... Weźmy np. człowieka od którego kupuje zawsze auta mianowicie teraz ma taką Lagune http://autohandelkozik.gratka.pl/ogl/19169159.html#b87832dceb190a47,1 ceny na internecie ok 7-8 tys zł tylko wiem że jak wezmę powiedzmy tą to auto ma taki przebieg, nie było walone i przejeździ naprawdę sporo... Nawet moje Megane 110 tys km zrobione a silnik, blacharsko super gdym nie miałbym bomby to auto calutkie w oryginale by było (wiadomo jakieś pierdółki były ale 263 tys km na liczniku i ciągle rośnie) . Jakoś on sprzedaje te wg. was auta z tzw  "cenami zawyżonymi" i dużo na nich nie opuszcza bo sam mi mówił nie raz że "promocji" w Niemczech też nie ma... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witaj

w tej kasie segment d z lat i modeli o które pytasz bedzie zajechany niestety . w najlepszym stanie będzie scenic chyba i to mk1 polift.

powodzenia

 

Za 8000 to ja moglbym sprzedac C5 z 2006 roku 1.6HDI, przebieg 200kkm - wiec kupic sie da. Jedyny problem to ze wersja RHD i na tablicach irlandzkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem (mam) SC no i mam mondeo i nie uważam że jest gorszy  ;l  :oki:

komfort jazdy, wyposażenie i przestronność raczej nie może być na tym samym poziomie.

w końcu na naszej wsi jeździmy tymi samymi drogami, więc masz porównanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem: C5 z 1,6hdi auto strasznie miękkie więc mi nie spasowało.

Scenic II 2.0 16V z podtlenkiem LPG auto OK, ale za skrzynie miało strasznie kiepsko zestopniowaną (strasznie krótkie biegi, 6 bieg 140km/h i obroty kosmos)

Mondeo MK3 wygodne, obszerne, silniki diesla porażka przez wtryski i pompę. Z benzyną nie miałem styczności ale gniją tak samo diesle jak i benzyny.

Passat jak komuś nie przeszkadza oklepane wozidło i znajdzie z rozsądnym przebiegiem, to będzie jeździć a jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem laguna2 2.0 lpg 2004r,od sąsiada 51 rocznik .auto po dużym przeglądzie z fv na rozrzad,oleje,zawieszenie całość napraw była w maju tego roku ,auto na 17 lato nowe opony dot 1415 zimowe 16 dot 0814 ,auto bez grama rdzy jeździ idealne przebieg 206 tys ,

Zgadnie ktoś cenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.