Skocz do zawartości

Szafka pod telewizorem


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

Heja,

przymierzam sie do zrobienia szafki pod telewizorem. Nie "pod telewizor", tylko pod telewizorem - szafka ma byc na sprzet grajacy i glosniki, a telewizor wisi na scianie. Poniewaz nie mam pociagnietych kabli do glosnikow w scianach, to szafka musi byc szeroka na jakies 2.5-2.7m, by glosniki byly odpowiednio szeroko rozstawione. Wysokosc szafki ok. 50cm.

Podrzuccie prosze jakies ciekawe rozwiazania. Szafka ma byc z drewna (mysle o kupieniu klejonki debowej lub bukowej 28mm lub 38mm grubej, zeby miala mase i nie brzeczala od glosniejszych basow) - bez szkla. Glosniki nieduze, wiec chyba lepiej, by staly wyzej, niz na wysokosci podlogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podany wyzej link, jakby kto pytal, nie oznacza, ze chce kupic w Leroy'u - to po prostu mozliwosci. Generalnie chce wybrac jakis rodzaj drewna, ktory nie zabije mnie cena, bo docelowo wiecej elementow, niz szafka pod telewizorem, chce zrobic, a nie chce za kazdym razem z innego materialu. Jesli macie wiec jakies sugestie dot. latwosci wybarwiania, przyjmowania przez dany material oleju, czy olejowosku oraz latwosci obrobki, to chetnie poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może orientuje się ktoś, czemu na allegro klejonki bukowe, dębowe i jesionowe są droższe, niz w teoretycznie najdroższym DLH?

Przykładowo dla buku:

- w DLH za 27x620x3020 za 297zł (ok. 159zł/m2):

http://www.sklepdlh.pl/blat-buk-klasa-bc-avangard-27x620x3020mm.html

- na allegro od 200zł/m2:

http://allegro.pl/listing/listing.php?bmatch=engagement-v10-promo-sm-sqm-hou-1-3-0807&department=wszystkie+dzia%C5%82y&order=p&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y&string=klejonka+bukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może orientuje się ktoś, czemu na allegro klejonki bukowe, dębowe i jesionowe są droższe, niz w teoretycznie najdroższym DLH?

Przykładowo dla buku:

- w DLH za 27x620x3020 za 297zł (ok. 159zł/m2):

http://www.sklepdlh.pl/blat-buk-klasa-bc-avangard-27x620x3020mm.html

- na allegro od 200zł/m2:

http://allegro.pl/listing/listing.php?bmatch=engagement-v10-promo-sm-sqm-hou-1-3-0807&department=wszystkie+dzia%C5%82y&order=p&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y&string=klejonka+bukowa

 

mozliwe ze ten w DHL jest klejony z króciutkich deseczek i wyglada jak klepka parkietowa ;)  a te na allegro z dluzszych kawalkow - widze ze w niektorych aukcjach gosc wprost zaznacza ze listwy nie sa laczone na dlugosci tylko po szerokosci blatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na półce to chyba głośnik centralny, a nie subwoofer. Przeciętnej jakości i wielkości subwoofer nie zmieści się w żadnej szafce rtv.

Wlasnie niespecjalnie sie na tym znam. Jakie sa przecietne rozmiary subwoofera? Raczej nigdy nie bede mial wysokiej klasy sprzetu za parenascie tysiecy. Predzej coś w okolicach 3-4 tys z glosnikami 2x100-120W, nie wiecej. Ale to nie w najblizszej przyszlosci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie niespecjalnie sie na tym znam. Jakie sa przecietne rozmiary subwoofera? Raczej nigdy nie bede mial wysokiej klasy sprzetu za parenascie tysiecy. Predzej coś w okolicach 3-4 tys z glosnikami 2x100-120W, nie wiecej. Ale to nie w najblizszej przyszlosci.

Audiofile powiedzą Ci, że ta kwota to za mało. Ja napiszę, że w zupełności wystarczy. Masz z tego co widziałem spory salon to i głośniki muszą być spore. Powiedzmy, że wystarczający zestaw 5 głośników kupisz do 1000 PLN, do tego subwoofer klasy magnat 302 - 700 PLN (mniejszy nie da rady w Twoim salonie, sprawdź jakie on ma wymiary, a zrezygnujesz z pomysłu umieszczania go w szafce :) ) Do tego amplituner i jakiś odtwarzacz do filmów i w 3500-4000 PLN się mieścisz. Nie napinaj się na nie wiadomo jaki sprzęt, i nie patrz na cenę tylko na dźwięk i wygląd. Subwoofer najlepiej postawić obok / za kanapą na której się siedzi, wtedy jest najlepszy efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety rownuez nie :( wiem natomiast ze majac 5.1 mozna suchac tylko stereo ale odwrotnie sie nie da. Dlatego dla przecietnych uzytkownikow lepsze jest 5.1 niz stereo.

 

Zależy od priorytetów. Jeśli sprzęt a służyć głównie do muzyki to w cenie kina domowego można mieć zestaw stereo który bije go na głowę brzmieniem. A i film na nim też da się obejrzeć, tyle że bez helikopterów latających z tyłu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest duzy problem, bo na scianie na przeciwko mam gniazdka w typowych dla polozenia glosnikow miejscach. Oczywiscie dla kolumn stojacych. Pytanie, jak z jakoscia i funkcjonalnoscia takiego rozwiazania?

Ja mam w ogole troche dylemat ze sprzetem audio. Dopiero co kupilem Pioneer X-HM72-K i z jakosci dzwieku jestem bardzo zadowolony. Natomiast wiem, ze nie jest to docelowy sprzet do salonu, bo glosniki 50W, co prawda glosne, jednak w salonie jakies 3.9x5.75m (zaulka, bo salon mam w ksztalcie litery L, nie licze) takie glosniczki sa za male i dzwiek slychac bardzo kierunkowo. Do tego dochodzi podciag w poprzek salonu w polowie jego dlugosci oraz fakt, ze sprzet razem z TV jest na krotszej scianie - gdyby glosniki byly rozstawione po obu stronach dluzszej sciany, efekt kierunkowosci bylby mniejszy. No i jest jeszcze trzeci aspekt - nie wiem, czy muzyki bede sluchal glownie w salonie, czy tez w swoim "gabinecie" - pokoju znacznie mniejszym, bo jakies 2.5x4.5m, ale za to wylacznie moim prywatnym. A tutaj juz by ten Pioneer wystarczyl w zupelnosci (audiofilem nie jestem, wiec nie ciskac we mnie gromow).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od priorytetów. Jeśli sprzęt a służyć głównie do muzyki to w cenie kina domowego można mieć zestaw stereo który bije go na głowę brzmieniem. A i film na nim też da się obejrzeć, tyle że bez helikopterów latających z tyłu ;)

Można też oglądać film na starym kineskopowcu. Pytanie tylko po co ? :) Dla przeciętnego użytkownika 5.1 jest po prostu wygodniejsze, ma więcej możliwości i kosztuje tyle samo co stereo jak nie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subwoofer stawiaj zdecydowanie na podłodze i nie chodzi tylko o gabaryty. Nawet sub o małej mocy jest w stanie wywołać spore wstrząsy i będzie rezonować jeśli nie sam mebel, to wszystko co postawisz na tej szafce łącznie z elementami obudowy sprzętu RTV. Ekstremalnie trzymałem kiedyś suba na szafce TV- przy podkręceniu głośniej nawet ścieżka płyty DVD "przeskakiwała" w odtwarzaczu... ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest duzy problem, bo na scianie na przeciwko mam gniazdka w typowych dla polozenia glosnikow miejscach. Oczywiscie dla kolumn stojacych. Pytanie, jak z jakoscia i funkcjonalnoscia takiego rozwiazania?

Ja mam w ogole troche dylemat ze sprzetem audio. Dopiero co kupilem Pioneer X-HM72-K i z jakosci dzwieku jestem bardzo zadowolony. Natomiast wiem, ze nie jest to docelowy sprzet do salonu, bo glosniki 50W, co prawda glosne, jednak w salonie jakies 3.9x5.75m (zaulka, bo salon mam w ksztalcie litery L, nie licze) takie glosniczki sa za male i dzwiek slychac bardzo kierunkowo. Do tego dochodzi podciag w poprzek salonu w polowie jego dlugosci oraz fakt, ze sprzet razem z TV jest na krotszej scianie - gdyby glosniki byly rozstawione po obu stronach dluzszej sciany, efekt kierunkowosci bylby mniejszy. No i jest jeszcze trzeci aspekt - nie wiem, czy muzyki bede sluchal glownie w salonie, czy tez w swoim "gabinecie" - pokoju znacznie mniejszym, bo jakies 2.5x4.5m, ale za to wylacznie moim prywatnym. A tutaj juz by ten Pioneer wystarczyl w zupelnosci (audiofilem nie jestem, wiec nie ciskac we mnie gromow).

Do zastosowania jakie opisałeś najlepszy będzie amplituner kina domowego z automatyczną kalibracją głośników na podstawie mikrofonu (czyli to co pisałem, że najlepsze dla przeciętnego usera). Mikrofon taki stawiasz w miejscu odsłuchu, uruchamiasz kalibrację, a system poszczególne głośniki ustawia tak, żeby w miejscu postawienia mikrofonu był równomierny dźwięk z nich wszystkich niezależnie od tego jak daleko stoją. Wspomniany Denon 1000 wyłapał odległości głośników niemal do do centymetra. Wcześniej miałem amplituner bez takiego automatu i jak bym nie ustawiał i tak było gorzej niż teraz jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie jest duzo gorsza jakosc dzwieku w tych bezprzewodowych? Nie tylko o stratnosc kompresji chodzi, ale i o wzmacniacz - nie po to sie kupuje wzmacniacz za kilkanascie setek, zeby tylne puscic z jakiejs koncowki za pare stow, z czego wiekszosc placi sie za bezprzewodowosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie jest duzo gorsza jakosc dzwieku w tych bezprzewodowych? Nie tylko o stratnosc kompresji chodzi, ale i o wzmacniacz - nie po to sie kupuje wzmacniacz za kilkanascie setek, zeby tylne puscic z jakiejs koncowki za pare stow, z czego wiekszosc placi sie za bezprzewodowosc.

Nie zrobiłeś kabli to nie masz wyboru raczej. Nie używałem bezprzewodowych więc nic nie powiem na ich temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Ja mam stolik kawowy z dębu, olejowany. Natomiast jęsli chodzi o szafkę TV to też już jest zrobiona, ma właśnie ok 50cm wysokości, a szer. 130cm Dokładnie mogę Ci pomierzyć jak ja odbiorę w nastepnym tygodniu bo nie po drodze mi coś heh

I jak wyszedl?

Wlasnie projektuje sobie szafke. Co myslicie o czyms takim? Plyta stolarska lub sklejka z fornirem debowym lub bukowym, szklo przyciemniane - efekt ma nie byc przytlaczajacy, bardziej azurowy. Sek w tym, ze zona sie upiera, ze ma byc za szklem, bo ma dosc scierania kurzu z RTV.

aT4zF.jpg

Przy okazji, daje to rade?

http://www.yamaha-audio.pl/index.php5?theme=pricelist&task=print_product&product_id=2617

To nie ma byc do systemu audiofilskiego, a do Pioneera X-HM72.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurz kurzem, ale jak to będzie zamknięte, to sprzęt jednak będzie się gotował. Musi być jakaś cyrkulacja powietrza. Chyba, że żona za to niesprzątanie będzie sponsorować co rusz wymiany amplitunera. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak wyszedl?

Wlasnie projektuje sobie szafke. Co myslicie o czyms takim? Plyta stolarska lub sklejka z fornirem debowym lub bukowym, szklo przyciemniane - efekt ma nie byc przytlaczajacy, bardziej azurowy. Sek w tym, ze zona sie upiera, ze ma byc za szklem, bo ma dosc scierania kurzu z RTV.

Przy okazji, daje to rade?

http://www.yamaha-audio.pl/index.php5?theme=pricelist&task=print_product&product_id=2617

To nie ma byc do systemu audiofilskiego, a do Pioneera X-HM72.

Jest duża szansa, że piloty nie będą działać przez ciemne szkło. Lepiej zastosować coś innego np. jakiś ażurowy materiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurz kurzem, ale jak to będzie zamknięte, to sprzęt jednak będzie się gotował. Musi być jakaś cyrkulacja powietrza. Chyba, że żona za to niesprzątanie będzie sponsorować co rusz wymiany amplitunera. ;)

Brak tylnej scianki lub spore w niej dziury nie pomoga?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak tylnej scianki lub spore w niej dziury nie pomoga?

 

Jeśli przód nie będzie zbyt szczelny, to może będzie OK. Tylko optowałbym za całkowitym brakiem tyłu. Można pomyśleć o otworach wentylacyjnych w dolnej półce, kilka cm, za drzwiczkami - widać ich nie będzie, a co nieco poprawią w połączeniu z otwartym tyłem.

 

Ten update, to 16cm wysoka polka - sa wyzsze ampy?

 

Mój Pioneer ma 15,5cm, a widziałem wyższe (ze średniej półki w cenach 2-4kzł). Do tego, akurat mój model, ma większość kratek wentylacyjnych od góry. Trochę głupio zostawiać tam raptem 0,5cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak robiłem szafke rtv, to poszedłem do sklepu audio i pomierzyłem najwiekszy ampli jaki znalazłem. Do tego dodałem kilka cm na wentylacje i jest ok. 

 

A i nawet głośnik centralny wszedł. 

 

Co do szyby, to trąci troche starością, a jak zostawisz z tyłu otwarte to i tak będzie się kurzyć. 

 

Na kurz, to stosuje się Ventę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uhm, jeśli zrobie 25cm, to styknie do większości razem z przestrzenią wentylacyjną.

Na pewno. Nawet 23cm bez ryzyka.  Bo raczej tego Onkyo nie będziesz tam stawiał? Przy okazji weź pod uwagę, że masa tych wyższych sprzętów dochodzi do 20kg, więc po postawieniu takiego na środku, w dłuższym okresie czasu może pojawić się ugięcie.

A jak z głębokością szafki? Bo te 45cm takie sprzęty mają a trzeba dodać z tyłu wtyki, kable itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno. Nawet 23cm bez ryzyka.  Bo raczej tego Onkyo nie będziesz tam stawiał? Przy okazji weź pod uwagę, że masa tych wyższych sprzętów dochodzi do 20kg, więc po postawieniu takiego na środku, w dłuższym okresie czasu może pojawić się ugięcie.

A jak z głębokością szafki? Bo te 45cm takie sprzęty mają a trzeba dodać z tyłu wtyki, kable itp.

Powiedzmy, ze raczej na pewno nigdy nic ponad 2.5k nie kupie. Bedzie problem, jak calosc bedzie miala 40-45cm?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu przy zakupie będziesz miał na uwadze, że największe bydlaki Ci tam nie wejdą. Jednak większość tych standardowych o szerokości 435mm ma głębokości rzędu 330 do 350mm i wagę do max. 8-10kg, więc nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, poczytalem:

http://www.audiostereo.pl/nowe-amplitunery-marantza-i-denona-a-pobor-mocy_85781.html

mam pewne watpliwosci, czy mi kiedykolwiek bedzie potrzebne cos >100W - nie robie koncertow w domu :)

A tak swoja droga, to jakie prady sa na glosnikach? Jesli w tym topiku ludzie pisza o wzmakach 600W i wiecej, to sie nie dziwie, ze bula potem za kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.