Skocz do zawartości

Insignia - wypalanie DPF?


pfikusny

Rekomendowane odpowiedzi

Musiałem dzisiaj przerwać procedurę wypalania DPFa.

Kiedy uruchomi się ona po raz kolejny? W ciągu najbliższych km czy dopiero po kilkuset następnych?

Z tego co zauważyłem uruchamia mi się ona dość rzadko (no chyba, że najczęściej tego nie zauważam ;) ).

Z tego co mi mówił mechanik w ASO - po 10 przerwanych cyklach trzeba już sie udać na wypalanie do warsztatu - mam nadzieję, że najbliższych 10 wypalań nie będzie się uruchamiało w momencie kiedy podjeżdżam akurat na parking pod firmą ;)

 

Edit.

Zawsze, do każdego auta miałem jakiś kabelek diagnostyczny - co polecicie do Insigni?

Nie potrzebuję czegoś czym będę mógł uruchomić procedurę wypalania, ale chętnie sprawdziłbym kody błędów, czy kiedy było ostatnie wypalanie, w jakim stanie jest DPF...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Op-comem z najnowszym softem coś tam można porobić w Insigni.

Co do DPF to może warto wyskoczyć na trasę, ewentualnie jak op-com zadziała to powinieneś móc podejrzeć stopień nasycenia filtra i ewentualnie samemu zainicjować procedurę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Op-comem z najnowszym softem coś tam można porobić w Insigni.

Co do DPF to może warto wyskoczyć na trasę, ewentualnie jak op-com zadziała to powinieneś móc podejrzeć stopień nasycenia filtra i ewentualnie samemu zainicjować procedurę.

 

Sama trasa raczej niewiele da - komp sam musi zainicjować procedurę wypalania.

Ta trasę robię teraz praktycznie 3-4 razy w tygodniu (dlatego może najczęściej nie zauważam procedury wypalania).

Miesiąc temu było chyba koło 50%.

A po zainicjowaniu proc. z kompa czeka mnie wymiana oleju :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem komp dostosowuje częstotliwość wypalania do sposobu jazdy,

Kiedy jest więcej jeżdżenia po mieście - wypala się częściej itp. itd.

 

Średnio to chyba koło 500 km.

 

Dodam, że wczoraj miałem jeszcze mały przejazd autostradą  - kiedy zjeżdżałem zauważyłem, że filtr się jeszcze wypala (chwilę później skończył).

 

 

priv

Oki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, jak Wy to zauwazacie ? Ja juz pyknalem ponad 100 kkm i nigdy nie zauwazylem.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W mojej vectrze (z19dth) spalanie chwilowe na biegu jałowym wzrasta z 1.0 do około 4,3l/h.A w czasie jazdy przy zmianie biegów wyczuwa się lekkie przytłumienie/szarpnięcie przy puszczaniu sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, jak Wy to zauwazacie ? Ja juz pyknalem ponad 100 kkm i nigdy nie zauwazylem.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

to samo miałem napisać

przez 4 lata i 85kkm to może ze dwa razy zauważyłem że coś się wypala

raz właśnie po spalaniu na biegu jałowym idwa w garażu po zapachu i gorącu buchajacym spod auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, aż sam się dziwię, ze dopiero niedawno założyłem diodę. Jak dla mnie rewelacja.

W kwestii tej diody... jak dobrze rozumiem wystarczy podłączyć diodę pod ogrzewanie tylnej szyby?????

 

I drugie pytanie czy oryginalna kontrolka pod klawiszem ogrzewania tylnej szyby nie zapala się podczas wypalania DPF'a???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Insigni nie swieci się kontrolka podgrzewania szyby w trakcie wypalania.

Tak wystarczy się wpiąć w plusowy kabel grzania szyby i minus do budy auta.

Minusem tego rozwiązania jest,gdy chcesz odparować tylną szybę to teź się świeci dioda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wystarczy się wpiąć w plusowy kabel grzania szyby i minus do budy auta.

 

 

 

Czy w innych oplach z dpfem ( AH, CD, VC ) też można taką diodę zastosować i będzie pokazywać kiedy się wypala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musicie sprawdzic podczas wypalania czy tylna szyba jest ciepła. Jesli będzie ciepła to dioda powinna działaą. W insigni miedzy zegarami mam info ze szyba grzeje gdy dpf się wypala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii tej diody... jak dobrze rozumiem wystarczy podłączyć diodę pod ogrzewanie tylnej szyby?????

 

I drugie pytanie czy oryginalna kontrolka pod klawiszem ogrzewania tylnej szyby nie zapala się podczas wypalania DPF'a???

Dokładnie, podłączyłem pod przewód przy tylnej szybie. Kontrolka pod klawiszem się nie zapala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Insigni nie swieci się kontrolka podgrzewania szyby w trakcie wypalania.

Tak wystarczy się wpiąć w plusowy kabel grzania szyby i minus do budy auta.

Minusem tego rozwiązania jest,gdy chcesz odparować tylną szybę to teź się świeci dioda.

Dlatego ja obok diody założyłem mały mikrowłącznik. Jak mi przeszkadza świecenie, jak jest np. ciemno wyłączam diodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


W Insigni nie swieci się kontrolka podgrzewania szyby w trakcie wypalania.

 

Czyli tak samo jak w VC

 


Minusem tego rozwiązania jest,gdy chcesz odparować tylną szybę to teź się świeci dioda.

 

Do tego trzeba będzie po prostu przywyknąć ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.