Skocz do zawartości

Żarówki H7 - co wybrać


jarosz19

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Danielpoz. napisał(a):

Cyt "parę metrów przejechał"

Czy jak napiszę 20m to będziesz usatysfakcjonowany? Mogę Ci nawet napisać 30m albo nawet 100m.

Rozumiesz to, że czasami określa się coś po prostu i zwyczajnie ogólnie lub jako przenośnia?

 

7 godzin temu, Danielpoz. napisał(a):

Pare metrów wystarczyło. Szybki wóz i to jeszcze z przyczepką🤣

Tak. Wystarczyło. Nie ma jakiejś wielkiej filozofii by sprawdzić działanie hamulców.

 

7 godzin temu, Danielpoz. napisał(a):

Żarówki też sam wyciągał z lamp czy kazał to Tobie robić?😱

Napisałem wyżej. Czytaj.

 

7 godzin temu, Danielpoz. napisał(a):

Nie brnij w tych bzdurach

To nie ja brnę w bzdurach. Po prostu opisuję to co zaszło, a Ty doszukujesz się jakichś teorii spiskowych i zachowujesz się jak zwykły ignorant.

Policjant ma prawo skontrolować Ci pojazd i jego stan techniczny, mają nawet ku temu specjalne przyrządy.

Policjant może Ci zatrzymać dowód rejestracyjny i wlepić mandat za niesprawne oświetlenie, niewłaściwe żarówki w reflektorach, uszkodzone lampy.

Nawet za pęknięty zderzak z odstającymi jego fragmentami może zatrzymać dowód rejestracyjny.

Chciałeś odpowiedź to masz. Chcesz o tym pogadać to załóż nowy wątek.

 

 

 

 

Nie chce mi się już dyskutować, bo temat jest o żarówkach.

Żarówki najlepiej kupić takie jakie mają być, bez kombinowania. Takie jakie zaleca producent pojazdu lub reflektora i takie na jakie pozwalają przepisy.

Mocniejsze żarówki po prostu mają krótszą żywotność, obciążają instalację elektryczną, doprowadzają do szybszego wypalania się kostek elektrycznych przy żarówce, do zużycia wewnętrznych elementów reflektora.

Efekt świecenia jest żaden oprócz tego, że bardziej oślepia się innych kierujących.

Edytowane przez fred77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, fred77 napisał(a):

Mocniejsze żarówki

 

Mocniejsze w watach, czy mocniejsze-wydajniejsze ze względu na konstrukcję żarnika czy też wypełnienie bańki czymśtam?

 

9 godzin temu, fred77 napisał(a):

Efekt świecenia jest żaden oprócz tego, że bardziej oślepia się innych kierujących.

 

No tu już popłynąłeś kompletnie. Wsadź byle jaką żarówkę H7 i wsadź najtańszego Tungsrama H7 +ileśtam%

W przypadku dziwniejszych żarówek, dajmy na to H11, efekt będzie jeszcze bardziej zauważalny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, fred77 napisał(a):

Czy jak napiszę 20m to będziesz usatysfakcjonowany? Mogę Ci nawet napisać 30m albo nawet 100m.

Rozumiesz to, że czasami określa się coś po prostu i zwyczajnie ogólnie lub jako przenośnia?

 

Tak. Wystarczyło. Nie ma jakiejś wielkiej filozofii by sprawdzić działanie hamulców.

 

Napisałem wyżej. Czytaj.

 

To nie ja brnę w bzdurach. Po prostu opisuję to co zaszło, a Ty doszukujesz się jakichś teorii spiskowych i zachowujesz się jak zwykły ignorant.

Policjant ma prawo skontrolować Ci pojazd i jego stan techniczny, mają nawet ku temu specjalne przyrządy.

Policjant może Ci zatrzymać dowód rejestracyjny i wlepić mandat za niesprawne oświetlenie, niewłaściwe żarówki w reflektorach, uszkodzone lampy.

Nawet za pęknięty zderzak z odstającymi jego fragmentami może zatrzymać dowód rejestracyjny.

Chciałeś odpowiedź to masz. Chcesz o tym pogadać to załóż nowy wątek.

 

 

 

 

Nie chce mi się już dyskutować, bo temat jest o żarówkach.

Żarówki najlepiej kupić takie jakie mają być, bez kombinowania. Takie jakie zaleca producent pojazdu lub reflektora i takie na jakie pozwalają przepisy.

Mocniejsze żarówki po prostu mają krótszą żywotność, obciążają instalację elektryczną, doprowadzają do szybszego wypalania się kostek elektrycznych przy żarówce, do zużycia wewnętrznych elementów reflektora.

Efekt świecenia jest żaden oprócz tego, że bardziej oślepia się innych kierujących.

Jesteś w tych opowieściach tak wiarygodny jak kolega Keson. 

Zaplątałeś się już w tym wszystkim😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, el_guapo napisał(a):

 

W przypadku dziwniejszych żarówek, dajmy na to H11, efekt będzie jeszcze bardziej zauważalny. 

Akurat h11 chyba niewiele się różni od h7 poza sposobem podłączenia.:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2023 o 11:34, Danielpoz. napisał(a):

Ten ostatni w jaki sposób sprawdzali?

 

Ciekawe też jaką metodą sprawdzali ten roboczy? Jazda próbna?😏

Tak przy okazji trafiłem na pewien artykuł opisujący to, że Policja bez problemów może przeprowadzać takie kontrole.

I ja właśnie taką kontrolę miałem.

Źródło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fred77 napisał(a):

Tak przy okazji trafiłem na pewien artykuł opisujący to, że Policja bez problemów może przeprowadzać takie kontrole.

I ja właśnie taką kontrolę miałem.

Źródło.

Przeczytałem. Nic nie ma o tych bzdurach z żarówkami.

 

Stan techniczny Twojego auta musiał być bardzo podpadający🤣

 

Brnij dalej w tych Twoich opowieściach😆

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2023 o 21:52, fred77 napisał(a):

[...]

I właśnie sprawdzili też prawidłowy rodzaj żarówki w reflektorach i ich moc czyli 55/60W. Musiałem żarówkę wyjąć.

[...]

 

Masz fantazję - żarówkę miałeś wyciągać? :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, fred77 napisał(a):

Tak przy okazji trafiłem na pewien artykuł opisujący to, że Policja bez problemów może przeprowadzać takie kontrole.

I ja właśnie taką kontrolę miałem.

Źródło.

Albo fantazjujsze albo masz strasznego ulepa. Jak to możliwe, że policja strażakowi tak przetrzepała samochód ?

No chyba, że cfaniakujesz i nikt Cię w okolicy nie lubi ;]

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.