Skocz do zawartości

Kupno auta w DE, pewniejsze??


todamian

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Mam pytanko do bardziej obeznanych.

Czy rzeczywiście kupno auta w DE osoby prywatnej z podwórka czy jakiegoś dealera jest pewniejsze niż w Polsce?

Chodzi mi o to czy warto szukać autka w DE (samochód za ok 5000 euro) i jechać tam i kupić czy jest loteria jak i u nas?

 

Prosze o porade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to będzie od prawdziwego Niemca to warto, nie oszuka Cię. Mentalność w tym względzie jest deko inna, dużą zaletą też są ichniejsze bardziej rygorystyczne badania techniczne. Technicznie auta są zazwyczaj w porządnym stanie, natomiast nie zdziw się, że nie będzie to auto z umytym silnikiem, po polerce i z wypraną tapicerką. Samochód będzie posiadał ślady użytkowania, więc detailing albo sobie zrobisz we własnym zakresie, albo doliczysz do kwoty zakupu.

Kolejny temat-samochód po opłatach nie będzie okazją cenową, więc jak dla siebie to warto, jak na pół roku i sprzedaż to już trochę mniej.

Podsumowując-zakupy od prywatnych niemieckich właścicieli są dużo bezpieczniejsze niż w PL. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z "tureckimi" placami wygląda podobnie ?

 

Loteria. Są niektóre w porządku, nauczeni dobrego handlu, a są podobne jak u nas, za biurem garaż, gdzie odchodzi klepanie i podmiana części, auta bez ks. serwisowych z nieznaną przeszłością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Mam pytanko do bardziej obeznanych.

Czy rzeczywiście kupno auta w DE osoby prywatnej z podwórka czy jakiegoś dealera jest pewniejsze niż w Polsce?

Chodzi mi o to czy warto szukać autka w DE (samochód za ok 5000 euro) i jechać tam i kupić czy jest loteria jak i u nas?

 

Prosze o porade

 

Jak chcesz dobre auto to warto tam jechać, tylko musisz przygotować więcej kasy niż w kraju. Najtańsze oferty to przeważnie samochody po dzwonach albo do mniejszego lub większego remontu np. porysowane, z wgnieceniami, tuż przed dużym przeglądem itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kilka aut w DE, niektóre od ruskiego handlarza przez telefon, bez oględzin, tylko ze zdjęć.

Nigdy, żaden mnie nie oszukał a stan aut kupowanych na odległość okazywał się lepszy niż się spodziewałem.

Pewnie miałem fart, bo to ledwie kilka aut?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kilka aut w DE, niektóre od ruskiego handlarza przez telefon, bez oględzin, tylko ze zdjęć.

Nigdy, żaden mnie nie oszukał a stan aut kupowanych na odległość okazywał się lepszy niż się spodziewałem.

Pewnie miałem fart, bo to ledwie kilka aut?

Ale Ty kupujesz specyficzne auto więc pewnie się cieszą ,że ktoś to bierze :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Mam pytanko do bardziej obeznanych.

Czy rzeczywiście kupno auta w DE osoby prywatnej z podwórka czy jakiegoś dealera jest pewniejsze niż w Polsce?

Chodzi mi o to czy warto szukać autka w DE (samochód za ok 5000 euro) i jechać tam i kupić czy jest loteria jak i u nas?

 

Prosze o porade

 

Moim zdaniem nie warto.

W Polsce auta sa tansze niż w D , wiec za te samą kwote u nas kupisz cos lepszego.

Wiadomo - z pewnymi wadami i cofniętym przebiegiem, ale w takiej kwocie to chyba wielkiego znaczenia nie ma.

Chyba ze za 20 tys euro ktoś chce stan idealny, to lepiej kupic w Niemczech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie warto.

W Polsce auta sa tansze niż w D , wiec za te samą kwote u nas kupisz cos lepszego.

Wiadomo - z pewnymi wadami i cofniętym przebiegiem, ale w takiej kwocie to chyba wielkiego znaczenia nie ma.

Chyba ze za 20 tys euro ktoś chce stan idealny, to lepiej kupic w Niemczech.

Większych bzdur dawno nie czytałem, albo jesteś wyjątkowym trolem.

Wyobraź sobie że samochód za 5000 euro to może być dla kogoś dużo, nie każdy ma wolne 20 tys. euro w kieszeni.

Czy to znaczy że musi te pieniądze wydać na pierwszy lepszy złom z cofniętym o 200 tys. przebiegiem i ma być zadowolony, bo nie ma innego wyjścia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Moim zdaniem nie warto.

W Polsce auta sa tansze niż w D , wiec za te samą kwote u nas kupisz cos lepszego.

Wiadomo - z pewnymi wadami i cofniętym przebiegiem, ale w takiej kwocie to chyba wielkiego znaczenia nie ma.

 

Niezła teoria :hehe: 

 

Moja jest taka że oczywiście można kupić auto "z pewnymi wadami i cofniętym przebiegiem" ale wyłącznie mając wiedzę że tak jest i w cenie adekwatnej do "pewnych wad" . Problemem jest to iż sporo handlarzy z bożej łaski właśnie stosuje trik "z pewnymi wadami i cofniętym przebiegiem" nie informując o tym kupującego. Auta bez wad wspomnianych przez Ciebie u nas nie odbiegają znacząco cenowo od tych z DE - choć na początku ciężko przychodzi pogodzenie się z taką prawdą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.