Skocz do zawartości

205/55/R16 do 750zł


cypajak

Rekomendowane odpowiedzi

Do Bravo II szukam opon letnich.
Muszą to być R16 więc rozmiar 205/55.
Auta używam w 90% na trasie i w sezonie letnim robię około 10-15 tysięcy km.
Chciałbym kupić nowe w kwocie do 750zł - pierwsza myśl Kormoran B3, a druga Zeetex.
Doradzicie coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w stilo mam fuldy ecocontrol hp wlasnie w tym rozmiarze. Ostatnio widzialem na allegro 189 zl/szt. Mi bardzo przypadly do gustu ale ich minur (powiedzmy) sa dosc miekkie wiec moga sie szybko skonczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie jeszcze mogę mieć Dębica Presto - kiedyś je miałem i byłem zachwycony

Miałem tą oponę i jej nie polecę, najgorzej u niej z siłą ciągu. Ciężko było ruszyć na mokrym i suchym!.

 

W budżecie 750zł ciężko będzie znaleźć coś przyzwoitego raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Kupić Zeetex ZT100 za 620zł komplet nowych ?

Szukać w tej cenie opon używanych lepszej klasy ?

Rocznie robie około 30 000km z czego 15-20 tys przypadnie na letnich

 

Kupiłem w tym roku 2 opony zimowe właśnie tej dziwnie brzmiącej firmy Zeetex wybór tylko ze względu na cenę i opinię. Miałem do wyboru używane bądź te nowe i zaryzykowałem . 215/55/16 za 170 sztuka , opony z rantem ochronnym i póki co nie mam w zasadzie uwag. Jeżdżą , nie widać zużycia ani nie mam żadnych zastrzeżeń co do hałasu czy innych takich , dodam jednak iż nie jestem rajdowcem , opony są na przodzie na przyszły rok kupię pewnie kolejne 2 takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

miałem XR 611 i na mokrym też były słabe... za to miały napis M+S :D

Nankang NS-1, miałem na mondeo MK2, 1.8 16V całe 115KM, jak popadało to non stop kontrola trakcji się odpalała, jeździć się nie dało. Oczywiście miały oznaczenie M+S i kiedyś zastały mnie opady śniegu na nich. Droga hamowania z 40 km/h jakieś 50 m :hehe:

 

 

BTW, w rozmiarze z pytania zakupiłem Dębice Presto HP - 396 PLN / 2 szt.

Porównanie jest takie:

na tyle mam Dębice Presto z poprzedniego sezonu, na przodzie ową nową Dębice,

Przejechane dopiero 500 km, po suchym i lekko mokrym - takim po rannej rosie.

Opona cicha, w środku słyszę szum ale z tylnych opon, hamowanie - OK, na suchym ani takim mokrym, o którym piszę nie udało mi się jeszcze zmusić abs do pracy. Zobaczymy jak będzie w deszczu.

Prowadzenie bardzo dobre. Napiszę więcej jak już nakręce trochę km.

 

Ogólnie jestem zdania, że polskie opony są całkiem OK i nie ma się czego wstydzić. Zjeździłem już kilka kompletów Dębic letnich i zimowych, miałem daytony, bridgestony, super śliskie continentale, i kilka innych i od jakiegoś czasu zawsze kupuję Dębicę i nigdy sie nie zawiodłem.

Najlepsza sytuacja była z Uniroyalem Rainsport 2.

Opona super w deszczu. Przy 200 km/h za autem ściana wody. Prowadzenie pewne. Ale 2 x w życiu jechałem na nich z taką prędkością. Po 20 kkm i stan bieżnika 1/3 wysokości, opony się powichrowały - coś stało się złego w samej konstrukcji - samochód myszkował po drodze. Nie była to wina auta - mój znajomy od zbieżności wychodził z siebie i stawał obok. W końcu poradził wymianę opon. Kupiłem nowe Dębice - problem się rozwiązał sam.

Chłopaki w zakładzie gdzie wymieniałem opony aż ślinili się jak im powiedziałem, że mogą sobie zatrzymać te uniroyale, przecież jeszcze tłusty bieznik był ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że Presto to polska opona? ;]

Bo na moich UHP jest "Made in Slovenia" i są identyczne jak słoweńskie Sava Intensa UHP.też

też jest Slovenia, Dębica jak i Sava wchodzą w skład koncernu Good Year, czyli co, mamy amerykańskie opony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też jest Slovenia, Dębica jak i Sava wchodzą w skład koncernu Good Year, czyli co, mamy amerykańskie opony?

 

A... to Słowenia leży w Ameryce... nie wiedziałem. A której północnej, czy południowej? ;l

Presto jest produkowane w Słowenii, więc to nie są polskie opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A... to Słowenia leży w Ameryce... nie wiedziałem. A której północnej, czy południowej? ;l

Presto jest produkowane w Słowenii, więc to nie są polskie opony.

VW produkowany w Poznaniu jest polski czy niemiecki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

BTW, w rozmiarze z pytania zakupiłem Dębice Presto HP - 396 PLN / 2 szt.

 

Miałem tą oponę, pisałem już o niej w innym wątku. Kupiłem razem z autem po jednym sezonie. Na początku nie było źle ale potem opona bardzo się ślizgała nawet na suchym przy ruszaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.