Skocz do zawartości

Fiat TIPO 2015


MarCo

Rekomendowane odpowiedzi

Potem miałem Mitsubishi, Toyotę, Hondę - i na tle produktów tych marek okazało się że to Stilo było jednak w miarę bezproblemowym samochodem o bardzo niskich kosztach eksploatacji. ;]

Teraz dla przykładu mam Nissana, w którym po jednej zimie zardzewiała sobie cała tylna rama pomocnicza podtrzymująca zawieszenie i skrzynię rozdzielczą - z taką "jakością" fiatowi jednak trudno się mierzyć. ;l

To cis miałeś wyjątkowego pecha. Fiat są fajne bo ładne i tanie. Niestety, w porównaniu do innych marek brakuje im jakości, dopracowania, rozwiązań technicznych, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cis miałeś wyjątkowego pecha. Fiat są fajne bo ładne i tanie. Niestety, w porównaniu do innych marek brakuje im jakości, dopracowania, rozwiązań technicznych, itd.

Taaak... Bo silniki JTD nie były innowacyjne... Bo Fiat MultiAir nie jest innowacyjny...

Weź się walnij w głowę... Fiat ma, jak wszystkie włoskie produkty - problemy z powtarzalnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak... Bo silniki JTD nie były innowacyjne... Bo Fiat MultiAir nie jest innowacyjny...

Weź się walnij w głowę... Fiat ma, jak wszystkie włoskie produkty - problemy z powtarzalnością.

 

Kolega jest fanbojem VW, wiec szkoda czasu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak... Bo silniki JTD nie były innowacyjne... Bo Fiat MultiAir nie jest innowacyjny...

Weź się walnij w głowę... Fiat ma, jak wszystkie włoskie produkty - problemy z powtarzalnością.

Multijet, przecież to historia. Multiair nic nie wniósł.

Fiat w swoich autach nie ma żadnych innowacji tak naprawdę.

Kolega coś strasznie impulsywny ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cis miałeś wyjątkowego pecha. Fiat są fajne bo ładne i tanie. Niestety, w porównaniu do innych marek brakuje im jakości, dopracowania, rozwiązań technicznych, itd.

 

Prostota w aucie używanym na codzień jest zaletą - z czterech samochodów, które mam w tej chwili, w sumie najlepiej mi się jeździ najbardziej prymitywnym z nich, który - poza silnikiem - przez prawie dwadzieścia lat produkcji lat zmienił się w sumie niewiele.  :phi:

 

Co do wyglądu - to kwestia indywidualna, natomiast jeśli chodzi o resztę, to podobno w przypadku aut szczęścia nie mam nigdy.  ;] Trochę samochodów już w życiu przerobiłem, jakieś tam porównanie mam - i o ile na przykład fakt, że w ostatnim Fiacie, którego miałem, regularnie raz do roku trzeba było wymienić tuleje w tylnym zawieszeniu, uważam za dowód na niedopracowanie, to jednak było to mimo wszystko dużo mniej kłopotliwe niż na przykład wymiana poszyć tapicerskich fotela kierowcy częściej niż oleju w aucie, które go zastąpiło (Civic FK2).  ;l  Jakości zabezpieczenia antykorozyjnego też lepiej nie porównywać. ;] Toyoty miałem trzy (tej obecnej nie liczę, bo to w sumie nie do końca Toyota) i też raczej wielkiego wrażenia na mnie nie wywarły, szczególnie ostatnia (Auris HSD :chory: ).  

 

W zeszłym roku przy poszukiwaniu auta z dość specyficznymi kryteriami oglądałem 500X i obaw spowodowanych marką nie miałem, choć ostatecznie padło i tak na coś innego (ale z powodu kształtu foteli, a nie marki pojazdu). Do Fiata może bym i wrócił, ale zwyczajnie nie mają obecnie w ofercie niczego, co by mi pasowało. W tej chwili chodzi mi po głowie Skoda Octavia Scout  :ok: - pewnie pod koniec roku poważniej się pochylę nad tematem, na razie mi się zupełnie nie spieszy.  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prostota w aucie używanym na codzień jest zaletą - z czterech samochodów, które mam w tej chwili, w sumie najlepiej mi się jeździ najbardziej prymitywnym z nich, który - poza silnikiem - przez prawie dwadzieścia lat produkcji lat zmienił się w sumie niewiele. :phi:

I tak i nie. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Na plus ewentualne koszty napraw, ale też nie musis się coś psuć of razu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.