Skocz do zawartości

Fiat TIPO 2015


MarCo

Rekomendowane odpowiedzi

Zachar przetestowal Tipo, zaczynam ogladac ;)

https://www.youtube.com/watch?v=fvsmWOncwfQ

Hamulce Bembno :l a poza tym typowy test dla autocentrum. Czyli bez kategorycznych osądów. Goscie po Zacharze na końcu stanowią niezłe uzupełnienie, czekam na pomiary osiągów... zobaczymy te 11s do 100 ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulce Bembno :l a poza tym typowy test dla autocentrum. Czyli bez kategorycznych osądów. Goscie po Zacharze na końcu stanowią niezłe uzupełnienie, czekam na pomiary osiągów... zobaczymy te 11s do 100 ;]

są linki w opisie przeciez

Test techniczny

 

0- 100

spalanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzebalem z telefonu i nie zauwazylem. No to w sumie ciekawe, bo wynik dla gp z tym silnikiem raczej nie do uzyskania :O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachar przetestowal Tipo, zaczynam ogladac ;)

 

intryguje to co mówi Zachar, że nawet w najlepszej wersji nie będzie dustrefowej klimy, tymczasem sterowanie klimy jest z dwustrefowca z Giulietty...

Co tam się wyświetla w takim razie na obu wyświetlaczach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

intryguje to co mówi Zachar, że nawet w najlepszej wersji nie będzie dustrefowej klimy,

Identyczna informacja wynika z konfiguratora na stronie fiat.pl.

Panel sterowania może być identyczny, ale nagrzewnica może mieć inną konstrukcją a panel inny soft.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identyczna informacja wynika z konfiguratora na stronie fiat.pl.

Panel sterowania może być identyczny, ale nagrzewnica może mieć inną konstrukcją a panel inny soft.

Pozdrawiam BAS

Linea zdaje sie miala tak samo, GP klima dwustrefowa, a Linijka jednostrefowa. Dobrze, ze jest wspomaganie elektryczne, a nie hydrauliczne ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tam się wyświetla w takim razie na obu wyświetlaczach?

Co by się nie wyświetlało, to nijak się nie ma do samochodu, który oglądałem w piątek w salonie. Oglądając te filmy mam wrażenie, że dotyczą zupełnie innego samochodu! Media to jest jednak trzecia władza :hehe:;l:facepalm: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzebalem z telefonu i nie zauwazylem. No to w sumie ciekawe, bo wynik dla gp z tym silnikiem raczej nie do uzyskania :O

 

Aż muszę sprawdzić ;)

 

Średnie spalanie sprawdzają na podstawie pomiaru z komputera  8] Nie wiem, może przez tych kilka lat poprawili trochę liczydła, ale u mnie to wskazania komputera nijak się miały do prostych obliczeń na stacji benzynowej. I to nie były różnice które mogły wyniknąć z mniej lub bardziej pełnego baku czy kantowaniu przez stację, tylko znacznie większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by się nie wyświetlało, to nijak się nie ma do samochodu, który oglądałem w piątek w salonie. Oglądając te filmy mam wrażenie, że dotyczą zupełnie innego samochodu! Media to jest jednak trzecia władza :hehe:;l:facepalm: .

Dlaczego innego? Moze byłes w salonie Reno, a nie Fiata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego innego? Moze byłes w salonie Reno, a nie Fiata?

 

bo pewnie ogladal wersje 'zaślepka' a dziennikarze dostali wersje full sztos ;)

 

A ze wersja najtansza od najwyzszej rozni sie nie tylko wyposazeniem ale przede wszystkim wykonczeniem wnetrza to wiadomo juz od dosc dawna ;) - wystarczy popatrzec na dostepne kolory, materialy wykonczenia wnetrz w Das Auto czy nawet w Nuova Bravo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż muszę sprawdzić ;)

Średnie spalanie sprawdzają na podstawie pomiaru z komputera 8] Nie wiem, może przez tych kilka lat poprawili trochę liczydła, ale u mnie to wskazania komputera nijak się miały do prostych obliczeń na stacji benzynowej. I to nie były różnice które mogły wyniknąć z mniej lub bardziej pełnego baku czy kantowaniu przez stację, tylko znacznie większe.

Ja liczylem stoperam i jakims diwajsem pod gps. Wychodzilo ze 13s w najlepszym razie. Co do spalania to komp ze stacja rozni sie u mnie o 1l/100km :hehe:

Jeszcze sie kiedys przymierze do pomiaru z CAN :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo pewnie ogladal wersje 'zaślepka' a dziennikarze dostali wersje full sztos ;)

Oglądałem wersję za 46 tys. do odbioru  :ok:  ("cena prezentowanego modelu"). Czarny metalik  :phi: . Boczki drzwi całe z plastiku, bagażnik otwierany tylko z kabiny i słowo daję (chciałbym się mylić) nie było klamki do regulacji wysokości fotela! Konsola środkowa z pokrętłami do nawiewu i dmuchawy też jakaś inna niż na filmie - Lanos mi się przypomniał  ;] . Rozbawił mnie mieszek na dźwigni zmiany biegów - na rzepa i klips, pewnie często trzeba będzie tam zaglądać żeby coś wyregulować?  :phi:  Pozytywnie - duży wręcz przepastny samochód z ogromnym bagażnikiem i ładne welurowe dywaniki  :] .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem wersję za 46 tys. do odbioru :ok: ("cena prezentowanego modelu"). Czarny metalik :phi: . Boczki drzwi całe z plastiku, bagażnik otwierany tylko z kabiny i słowo daję (chciałbym się mylić) nie było klamki do regulacji wysokości fotela! Konsola środkowa z pokrętłami do nawiewu i dmuchawy też jakaś inna niż na filmie - Lanos mi się przypomniał ;] . Rozbawił mnie mieszek na dźwigni zmiany biegów - na rzepa i klips, pewnie często trzeba będzie tam zaglądać żeby coś wyregulować? :phi: Pozytywnie - duży wręcz przepastny samochód z ogromnym bagażnikiem i ładne welurowe dywaniki :] .

Jestes mistrzem prowokacji ;] nawiewy byly inne, bo ten egzemplarz z autocentrum mial klime automat, a widziales manuala. Klips + rzep to juz w Seicento mialem w 1998 :hehe:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem wersję za 46 tys. do odbioru  :ok:  ("cena prezentowanego modelu"). Czarny metalik  :phi: . Boczki drzwi całe z plastiku, bagażnik otwierany tylko z kabiny i słowo daję (chciałbym się mylić) nie było klamki do regulacji wysokości fotela! Konsola środkowa z pokrętłami do nawiewu i dmuchawy też jakaś inna niż na filmie - Lanos mi się przypomniał  ;] . Rozbawił mnie mieszek na dźwigni zmiany biegów - na rzepa i klips, pewnie często trzeba będzie tam zaglądać żeby coś wyregulować?  :phi:  Pozytywnie - duży wręcz przepastny samochód z ogromnym bagażnikiem i ładne welurowe dywaniki  :] .

 

no tak... najnizsza pozycja z cennika vs cos co juz na pierwszy rzut oka wyglad na dobrze wyposazona napewno nie podstawowa wersje. To moze idz do VW i na bazie najtanszego golfa w wersji start wyrob sobie ogolna opinie golfach, a potem wsiadz do highline ;) i wtedy mozemy wrocic do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem wersję za 46 tys. do odbioru  :ok:  ("cena prezentowanego modelu"). Czarny metalik  :phi: . Boczki drzwi całe z plastiku, bagażnik otwierany tylko z kabiny i słowo daję (chciałbym się mylić) nie było klamki do regulacji wysokości fotela! Konsola środkowa z pokrętłami do nawiewu i dmuchawy też jakaś inna niż na filmie - Lanos mi się przypomniał  ;] . Rozbawił mnie mieszek na dźwigni zmiany biegów - na rzepa i klips, pewnie często trzeba będzie tam zaglądać żeby coś wyregulować?  :phi:  Pozytywnie - duży wręcz przepastny samochód z ogromnym bagażnikiem i ładne welurowe dywaniki  :] .

 

a czego chcesz od auta za 46 tys?

idz do opla i tam kup cos tej wielkosci za taka kase...

 

 

regulacja wysokosci fotela kosztuje + 300zł .    w tanszych wersjach jako opcja. w drozszych standart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem wersję za 46 tys. do odbioru  :ok:  ("cena prezentowanego modelu"). Czarny metalik  :phi: . Boczki drzwi całe z plastiku, bagażnik otwierany tylko z kabiny i słowo daję (chciałbym się mylić) nie było klamki do regulacji wysokości fotela! Konsola środkowa z pokrętłami do nawiewu i dmuchawy też jakaś inna niż na filmie - Lanos mi się przypomniał  ;] . Rozbawił mnie mieszek na dźwigni zmiany biegów - na rzepa i klips, pewnie często trzeba będzie tam zaglądać żeby coś wyregulować?  :phi:  Pozytywnie - duży wręcz przepastny samochód z ogromnym bagażnikiem i ładne welurowe dywaniki  :] .

 

Oglądałeś kluczyk? Czy tam nie było przycisku do otwierania bagażnika?

A co do reszty, to przecież to jest samochód za 46 tys. pln! Czego tu wymagać? Jeśli siedzi się w miarę wygodnie, podczas jazdy się nie ogłuchnie, zawieszenie nie wali na dziurach, do bagaznika można spakować całą rodzinę, to czego tu wymagać więcej? Dla porównania, dałem 47 tys. pln za Kiję Rio, która nie ma takiego bagażnika, też ma silnik 1.4 i też jest strasznie plastikowa w środku, do tego słabo wygłuszona. Ale ma też kilka zalet żeby nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fiat.it są wersje hatchback i kombi. O ile hatchback minimalnie droższy od sedana, to kombi już widoczniej. Niestety z silnikami póki co lipa - 1.4 16V i  Multijet 1.6 120KM.
Dla hatchbacka plus za bagażnik - 440 litrów to niektóre kombi mają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 46 to malo?

To pojęcie względne ;-)

Dla mnie mega dużo, ale w porównaniu z innymi autami podobnej klasy...

Tak abstrahując, 8 letnie grande jest ok 3 x tańsze :phi:

tapnięte via gameboy pocket

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fiat.it są wersje hatchback i kombi. O ile hatchback minimalnie droższy od sedana, to kombi już widoczniej. Niestety z silnikami póki co lipa - 1.4 16V i  Multijet 1.6 120KM.

Dla hatchbacka plus za bagażnik - 440 litrów to niektóre kombi mają ;)

 

ale chyba w IT cenny sa wyższe, jak widzę, wersja podstawowa 14500€ , a to nie nasza 42600PLN...ale włoskiego nie znam, to nie upieram się, że tak jest ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chyba w IT cenny sa wyższe, jak widzę, wersja podstawowa 14500€ , a to nie nasza 42600PLN...ale włoskiego nie znam, to nie upieram się, że tak jest ;]

 

HTB wyglada naprawde calkiem zgrabnie :)

Wiadomo juz kiedy bedzie oficjalnie w PL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze swoim € 12.750 fundusze na pożyczki kosztuje TAN 5,35% , 7,64 % APR z : :nie_wiem: :hmm: :phi:

 

http://www.fiat.it/offerta/promozione-tipo-5-porte

a google tlumaczy to na:

 

[...] 1,4 95 KM Euro 6 benzyna - cena promocyjna € 12.750 (IPT i PFU wkładu wyłączone)  [...] 72 miesięcznych ratach po 219,50 €.  Całkowita kwota kredytu € 13 266 (w tym polityki SavaDna € 200 € 300 koszty administracyjne Znaczki € 16,00), € 2286 Odsetki, całkowitą kwotę należną € 15.825 [...]

 

 

czyli jakies 16kE z odsetkami na 6lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na stronie startowej jest od 12750e, a sedan 12500 :hmm:

 

ale to nadal nie jest nasze 42600PLN ;]

 

dlatego ciekawy jestem ile bedzie kosztować kombi w PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 i wspomina coś o złomowaniu :oki:

 

Pewnie jest dopłata za złomowanie starego auta - kilka tysięcy €.

 

Zostaje kredytu na €12750 plus opłaty przygotowawcze €516 - na sześć lat, razem z odsetkami wychodzi €15825. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fiat.it są wersje hatchback i kombi. O ile hatchback minimalnie droższy od sedana, to kombi już widoczniej. Niestety z silnikami póki co lipa - 1.4 16V i  Multijet 1.6 120KM.

Dla hatchbacka plus za bagażnik - 440 litrów to niektóre kombi mają ;)

Byłem 2 dni temu z Astrą w ASO to z nudów zajrzałem po sąsiedzku do Fiata i sobie tipo pooglądałem. Naprawdę kawał dużego samochodu z przepastnym kufrem. Nie podobały mi się plastiki na boczkach drzwi i na desce rozdzielczej - kiepska jakość.

Z tego co mówił sprzedawca to pod koniec roku będzie w sprzedaży hatchback a na początku 2017r kombi. Najprawdopodobniej będzie jeszcze dołożona turbo-benzyna 1,4 T-Jet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem 2 dni temu z Astrą w ASO to z nudów zajrzałem po sąsiedzku do Fiata i sobie tipo pooglądałem. Naprawdę kawał dużego samochodu z przepastnym kufrem. Nie podobały mi się plastiki na boczkach drzwi i na desce rozdzielczej - kiepska jakość.

Z tego co mówił sprzedawca to pod koniec roku będzie w sprzedaży hatchback a na początku 2017r kombi. Najprawdopodobniej będzie jeszcze dołożona turbo-benzyna 1,4 T-Jet. 

 

a ja wczoraj widziałem już pierwszego Tipo na taxi w Krakowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem 2 dni temu z Astrą w ASO to z nudów zajrzałem po sąsiedzku do Fiata i sobie tipo pooglądałem. Naprawdę kawał dużego samochodu z przepastnym kufrem. Nie podobały mi się plastiki na boczkach drzwi i na desce rozdzielczej - kiepska jakość.

Z tego co mówił sprzedawca to pod koniec roku będzie w sprzedaży hatchback a na początku 2017r kombi. Najprawdopodobniej będzie jeszcze dołożona turbo-benzyna 1,4 T-Jet. 

 

a co z LPG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dzięki uprzejmości @@BartoSMK miałem okazję się przejechać Tipo. Dla mnie to jest bardzo fajne auto - cena jest atrakcyjna, bardzo fajnie się prowadzi , wnętrze jest przyjemne, skrzynia chodzi bez zgrzytów i lekko. Mam kilka zarzutów do tego auta takich jak jakość użytych materiałów (ale tu cena wg. mnie robi swoje), za krótkie siedzisko fotela, wchodzące do bagażnika zawiasy (standard w tej klasie) i kiepskie wyciszenie komory silnika. Z wyglądu podoba mi się bardziej niż 301 albo C-Elysee i myślę że nie tylko mnie. IMO to dobry konkurent dla Rapida. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił. Zadowolony jestem. Ale na razie dla Bravo brak następcy.

 

ja też jestem dosyć zadowolony z Bravo, ale wolę mieć porównanie też z innymi markami i nie jeździć ciągle tym samym. Miałem dwa Fiaty, myślę że wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił. Zadowolony jestem. Ale na razie dla Bravo brak następcy.

Ja też byłem zadowolony. Ale jak maro_t zauważył fajnie jest jeździć różnymi markami. Bravo to dobre auto, ale w tej samej klasie IMHO już Focus jest dużo lepszy. A przecież jest jeszcze Mazda 3, będzie nowy Civic, nieśmiertelny Golf. O BMW 1 czy A-klasie nie wspomnę. Wszystko w obrębie jednej klasy. Trzeba próbować różnych aut :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.