Skocz do zawartości

Fiat TIPO 2015


MarCo

Rekomendowane odpowiedzi

Fiat zazwyczaj ładne auta robi

 

Pierwszy Fiat od wielu lat, którym miałbym ochotę się przejechać.

Jednak z zachwytami poczekajmy do pierwszych wrażeń z eksploatacji na dystansie 100+ kkm - mam przeczucie, że w przypadku Fiata to może mieć kluczowe znaczenie. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy Fiat od wielu lat, którym miałbym ochotę się przejechać.

Jednak z zachwytami poczekajmy do pierwszych wrażeń z eksploatacji na dystansie 100+ kkm - mam przeczucie, że w przypadku Fiata to może mieć kluczowe znaczenie. ;]

Będzie jak zawsze. To tanie autko. Ale i części tanie będą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy Fiat od wielu lat, którym miałbym ochotę się przejechać.

Jednak z zachwytami poczekajmy do pierwszych wrażeń z eksploatacji na dystansie 100+ kkm - mam przeczucie, że w przypadku Fiata to może mieć kluczowe znaczenie. ;]

z testami 100 tkm jakoś grupa fiata :ok:  nie ma problemu w przeciwieństwie do grupy VAG :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wzialem dzisiaj sobie pojezdzic 1.4 95KM, w jakiejs troche wyzszej wersji wyposazenia, zamiast NB ktore na przeglad 120kkm poszlo. Musze powiedziec ze w porownaniu do NB z pakietem sport to wnętrze jest plasticzane ;) ale poza tym calkiem fajne autko. Subiektywnie wiecej miejsca w kabinie, a w kazdym razie na dlugosc, silnik nie gorszy niz moje wolnossace 90KM, bagaznik spory i gleboki i ... niestety sedan wiec otwor zaladunkowy raczej niewielki (w stosunku do hatchbacka oczywiscie).

 

Komentarz :piekna: ktora mialby niby nim jezdzic w przyszlosci :) na temat tego ktorym podjechalem pod dom  - fajne, zgrabne autko, ale nie jest 'maranello rosso', do tego sedan i w srodku plastikowy ;) . Moge (mam) sie zorientowac kiedy bedzie hatch, czy mozna jakies ladniejsze wnetrze wziac (w sensie czy jest opcja typu pakiet wnetrza np, sport jak w NB) no i czy ten czerwony ktory jest w ofercie jest ladny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po BB jeździ już niezamaskowany htb, na czerwonych blachach. Co prawda biały, ale wygląda dość dobrze. Czekam na kombi ;]

kurcze ja tez chyba przymierze sie do kombi..

bede musial wymienic na cos moje 19 letnie mondeo mk2 i nie ma na co...

chcialbym cos taniego w utrzyamniu i biore pod uwage dacie dokker, dacie lodgy, dustera oraz wlasnie owe nowe tipo kombi. i moze... nowa astre K, ale wiem, ze serwis astry K bedzie pewnie 2x drozszy od daciek i tipo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też , mogłoby zastąpić moje stilo MW w niedalekiej przyszłości , tzn stilo i tak by pewnie  zostało , dożywocie ma ten model u mnie  ;]

 

Gorąco zachęcam, żeby spróbować jednak innej marki niż Fiat.

Będzie pan zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z testami 100 tkm jakoś grupa fiata :ok:  nie ma problemu w przeciwieństwie do grupy VAG :no:

 

Testy producenta to tylko marketing, chodziło o wrażenia z eksploatacji prawdziwych użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie teraz są te lepsze?

 

Jeżeli poszukasz poszukasz sprawdzonej konfiguracji model / silnik, to w zasadzie wszystko będzie lepsze.

Chciałem delikatnie, ale się nie dało. :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorąco zachęcam, żeby spróbować jednak innej marki niż Fiat.

Będzie pan zadowolony.

kurde nie potrafię chyba  , bo nawet nie mam pomysłu na co , może i  bym poszedł w japończyki honda , toyota ,  tylko problem jest taki że nie lubię przepłacać  za znaczek , więc koniec końców zostają włoskie lub francuskie 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co biały, co biały. Najlepszy kolor Giulie nawet w nim widziałem

Giulie to jeździły od samego początku, tylko zamaskowane, teraz bez maskowania też biała jeździ. JA już więcej nie chce białego auta, mam 2 lata jeszcze bede musiał mieć przez następne 3.

Następne białe nie będzie na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy producenta to tylko marketing, chodziło o wrażenia z eksploatacji prawdziwych użytkowników.

A czy ja piszę o testach producenta? bierze gazeta wodzidło i jeździ- niestety VAG nie ma się czym chwalić- pojeździsz chwilę - obecnie masz efekt zakupu new bolidu- przejdzie Ci. :phi: oby jak najpóźniej.

Edytowane przez Dareek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja piszę o testach producenta? bierze gazeta wodzidło i jeździ- niestety VAG nie ma się czym chwalić- pojeździsz chwilę - obecnie masz efekt zakupu new bolidu- przejdzie Ci. :phi: oby jak najpóźniej.

 

A czy ja chwalę VAG-a? Efekt zakupu? Jaki efekt zakupu i co to ma do rzeczy? Chyba cebula zaszkodziła...

Zachęcam, żeby spróbować czegoś innego niż Fiat, zwłaszcza jeżeli ktoś faktycznie planuje zmianę auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tobie coś poszkodziło bo z jakimiś warzywnymi wstawkami wyskakujesz. :hehe:

Uwierz - przewinęło się paręnaście innych samochodów które potencjalnie miały zostać ale niestety jedno guano awaryjne bardziej od drugiego - nie nie mam czasu na gonitwy po serwisach.

w Domu była i Kura II- cóż... o awaryjności przez grzeczność nie napiszę. W każdym razie żadne z samochodów nie zaliczyły tyle usterek co grupa VAG.

W ub roku w domu znalazł się 500 L Trekking T-JET- jakoś NIC się nie zepsuło- cud! no nie? ja też mam włoskie na A i po 45 tkm jakoś nie chce się psuć. Jest Panda III - usterkowość jak obok - ZERO.

Wcześniejsza włoszczyzna też się nie psuła i w przeciwieństwie do niemieckiej/czeskiej myśli technicznej zawsze dowiozła do celu.

ale grunt powtarzać stereotypy- miłej i bezproblemowej eksploatacji Ci życzę. :oki::piwko:

dla mnie EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pierwszy Fiat od wielu lat, którym miałbym ochotę się przejechać.

 

serio? Dlaczego? Ja bym wolał się przejechać 124 spider, albo nawet 500X MultiAir 170KM. Oglądałem dziś to Tipo w salonie. Dobrą cenę widać na każdym kroku - to jest samochód typowo budżetowy i nic ponadto. Tanie plastiki, tandetne pokrętła, suwak do obiegu zamkniętego jak w Lanosie, bagażnikiem trzeba mocno trzasnąć żeby zamknąć, do tego nawet nie ma od środka uchwytu żeby złapać przy zamykaniu. Na każdym kroku widać oszczędności. Nie mówię że to złe auto, po prostu pewnie takie za jakie się płaci, ale nie ma w nim nic takiego, żeby specjalnie chcieć się nim przejechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serio? Dlaczego? Ja bym wolał się przejechać 124 spider, albo nawet 500X MultiAir 170KM. Oglądałem dziś to Tipo w salonie. Dobrą cenę widać na każdym kroku - to jest samochód typowo budżetowy i nic ponadto. Tanie plastiki, tandetne pokrętła, suwak do obiegu zamkniętego jak w Lanosie, bagażnikiem trzeba mocno trzasnąć żeby zamknąć, do tego nawet nie ma od środka uchwytu żeby złapać przy zamykaniu. Na każdym kroku widać oszczędności. Nie mówię że to złe auto, po prostu pewnie takie za jakie się płaci, ale nie ma w nim nic takiego, żeby specjalnie chcieć się nim przejechać.

 

Dokładnie tak, tylko trzeba mieć tego świadomość przy zakupie  :ok:  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serio? Dlaczego? Ja bym wolał się przejechać 124 spider, albo nawet 500X MultiAir 170KM. Oglądałem dziś to Tipo w salonie. Dobrą cenę widać na każdym kroku - to jest samochód typowo budżetowy i nic ponadto. Tanie plastiki, tandetne pokrętła, suwak do obiegu zamkniętego jak w Lanosie, bagażnikiem trzeba mocno trzasnąć żeby zamknąć, do tego nawet nie ma od środka uchwytu żeby złapać przy zamykaniu. Na każdym kroku widać oszczędności. Nie mówię że to złe auto, po prostu pewnie takie za jakie się płaci, ale nie ma w nim nic takiego, żeby specjalnie chcieć się nim przejechać.

Nie wiecie czy hb też mają w Turcji robić? Jak tak dalej pójdzie to kolejki będą na rok do przodu. Edytowane przez bartekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie czy hb też mają w Turcji robić? Jak tak dalej pójdzie to kolejki będą na rok do przodu.

dzisiaj  na S 1 koło Bielska wyprzedzało mnie kombi tipo oklejone, szedl jak przecinak

jak nie przesadza z cena to moze byc hit, w sedanie jakos plastikow na boczkach drzwi tandetna...podobno w kombi i htp ma byc lepsza jakos wykonczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie przesadza z cena to moze byc hit

 

Na włoskiej stronie Fiata kombi od 17300 Euro. Sedan od 14500 Euro, u nas od 43200 zł. Zakładając taki sam stosunek cen kombi może być od 51500zł.

Edytowane przez shapyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na włoskiej stronie fiata kombi od 17300 Euro. Sedan od 14500 Euro, u nas od 43200 zł. Zakładając taki sam stosunek cen kombi może być od 51500zł.

a kiedy ma wejść do salonów kombi ? , bo trzeba go pomacać  :jem:

Edytowane przez sediciv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kiedy ma wejść do salonów kombi ? , bo trzeba go pomacać  :jem:

 

mial wejsc 'na dniach' ale ostatnio informacja sie zmienila ze wiecej szczegolowo na temat htb i kombi bedzie na przelomie roku, czyli dostepny bedzie jeszcze pozniej. Co ciekawe sedan sie wyprzedal na pniu... a w WRC juz widzialem pare TIPO na taksowkach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde nie potrafię chyba , bo nawet nie mam pomysłu na co , może i bym poszedł w japończyki honda , toyota , tylko problem jest taki że nie lubię przepłacać za znaczek , więc koniec końców zostają włoskie lub francuskie

Raz "przeplacisz" i do fiata nie wrocisz ;)

Btw toyoty i hondy są dość tanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kiedy ma wejść do salonów kombi ? , bo trzeba go pomacać  :jem:

Z nieoficjalnych informacji hatch i kombi mają pokazać się w salonach już na jesieni.Mają to być natomiast modele pokazowe ,będzie można pomacać obejrzeć nawet zamówić tylko, że odbiór dopiero po nowym roku  :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na włoskiej stronie Fiata kombi od 17300 Euro. Sedan od 14500 Euro, u nas od 43200 zł. Zakładając taki sam stosunek cen kombi może być od 51500zł.

w salonie mówią, ze kombi ma byc droższe od sedana ok 10 tys. zl 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz "przeplacisz" i do fiata nie wrocisz ;)

Btw toyoty i hondy są dość tanie

Corolla automat kolo 75k dobrze wyposazona. Tipo :hmm: nie wiem widzialem na oto moto za 60k wersja srednia. Pewnie sie doposazy i robi sie prawie 70. Fiat Tipo ma sens w tanich wersjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz "przeplacisz" i do fiata nie wrocisz ;)

 

Dlaczego? :hmm: Fiatów parę w życiu miałem, teraz nie mają żadnego modelu, który by mnie interesował - więc akurat nie mam w tej chwili żadnego. Hondę miałem jedną i wystarczy - więcej nawet się nie zbliżę. ;] Toyot miałem kilka i nawet jedną mam teraz - ale mam tylko dlatego, że dla GT 86 nie ma specjalnie alternatywy, ponieważ marka jako taka raczej mnie już nie interesuje. 

 

Właściwie to moje doświadczenia z Toyotą i Hondą są dla mnie bardzo poważnym argumentem za powrotem do Fiata, gdyby tylko ten Fiat miał sensownego kompakta w ofercie.  :phi: Ale jako że nie ma, to najprawdopodobniej kupię Skodę w tym roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? :hmm: Fiatów parę w życiu miałem, teraz nie mają żadnego modelu, który by mnie interesował - więc akurat nie mam w tej chwili żadnego. Hondę miałem jedną i wystarczy - więcej nawet się nie zbliżę. ;] Toyot miałem kilka i nawet jedną mam teraz - ale mam tylko dlatego, że dla GT 86 nie ma specjalnie alternatywy, ponieważ marka jako taka raczej mnie już nie interesuje. 

 

Właściwie to moje doświadczenia z Toyotą i Hondą są dla mnie bardzo poważnym argumentem za powrotem do Fiata, gdyby tylko ten Fiat miał sensownego kompakta w ofercie.  :phi: Ale jako że nie ma, to najprawdopodobniej kupię Skodę w tym roku...

 

ja tam aż takiego doświadczenia z wieloma autami nie mam, ale porównując u siebie, rodziny czy znajomych auta takie zwykłe budżetowe typu fiat, kia, opel itd, to mój fiat wypada całkiem przywoicie. Jakoś super bezawaryjny nie jest, ale wielkich problemów też nie sprawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem dziś w trasie te nowe tipo (pierwszy raz na żywo) - jechał z przeciwka i od razu zwrócił moją uwagę - to dobrze.... ogólnie łądni się prezentuje w trakcie jazdy,.,,.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? :hmm: Fiatów parę w życiu miałem, teraz nie mają żadnego modelu, który by mnie interesował - więc akurat nie mam w tej chwili żadnego. Hondę miałem jedną i wystarczy - więcej nawet się nie zbliżę. ;] Toyot miałem kilka i nawet jedną mam teraz - ale mam tylko dlatego, że dla GT 86 nie ma specjalnie alternatywy, ponieważ marka jako taka raczej mnie już nie interesuje.

Właściwie to moje doświadczenia z Toyotą i Hondą są dla mnie bardzo poważnym argumentem za powrotem do Fiata, gdyby tylko ten Fiat miał sensownego kompakta w ofercie. :phi: Ale jako że nie ma, to najprawdopodobniej kupię Skodę w tym roku...

Myślałem, że po historii z Stilo, nikt do salonu fiata bez pistoletu przy Twojej skroni Cię nie zaciągnie.

Wysłane ze zmywarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Myślałem, że po historii z Stilo, nikt do salonu fiata bez pistoletu przy Twojej skroni Cię nie zaciągnie.

 

Potem miałem Mitsubishi, Toyotę, Hondę - i na tle produktów tych marek okazało się że to Stilo było jednak w miarę bezproblemowym samochodem o bardzo niskich kosztach eksploatacji.  ;]

 

Teraz dla przykładu mam Nissana, w którym po jednej zimie zardzewiała sobie cała tylna rama pomocnicza podtrzymująca zawieszenie i skrzynię rozdzielczą - z taką "jakością" fiatowi jednak trudno się mierzyć.  ;l

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.