Skocz do zawartości

Kończy się reduktor? Wtryski? Inna przyczyna?


tomecki

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

jest sobie instalacja z kompem LPG Tech, reduktorem Vito i wtryskami Hana.

 

Od jakiegoś czasu przy przełączaniu na gaz poszarpuje i spada moc. Raz zdarzyło się nawet, że wyskoczył check (Cylinder 3 i 2 Misfire Detected) i zapaliły się kontrolki ABS i ESP. Checka skasowałem, kontrolki zgasły po ponownym uruchomieniu silnika.

 

Poza problemami przy przechodzeniu na gaz wszystko śmiga idealnie. Wczoraj wymieniłem świece (niecałe 30kkm miały), problem nie zniknął. Zdarza się tak tylko na "zimnym" silniku. Temperatura przełączania ustawiona na 40* i raczej jest ok. Przełącza się w połowie drogi do pionu wskazówki temperatury. Jak później podczas jazdy macham sobie przyciskiem to przełącza się w obie strony bez problemu.

 

Ki czort? Gdzieś czytałem o próbie przeczyszczenia wtryskiwaczy? :nie_wiem::hmm: A może czas na nowe? :nie_wiem:

 

Instalacja ma ok 60kkm.

 

Passat 2.0 8V (AZM)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jedź do gazownika albo sam wepnij się do kompa LPG to coś więcej wybadasz

 

czego tam szukać? Mapy idealne. Komp nowy (ma kilka miesięcy), wszystko było dobrze, ~2 tygodnie temu pojawiły się te objawy

 


Jak często filtry zmieniałeś?

 

co rok. Miesiąc temu zmieniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się teraz przypomniało, że podobnie miałem w e36, jak kończyły mi się wtryski Matrix. Tam przełączało mi na 35 stopni i od pewnego dnia zaczął szarpać przy przełączaniu na nierozgrzanym silniku. Nie chodził na wszystkie gary i szarpał, że jechać się nie dało. Musiałem przełączać na benzynę i czekać do około 70-80 stopni silnika, wtedy już normalnie pracował na lpg. Rozebrałem listwę Matrix, przeczyściłem, bo trochę brudna była w środku i problem zniknął na 3 dni. Musiałem wymienić wtryski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy próba czyszczenia jest głupotą / druciarstwem? Czy może ma szansę potwierdzić / wykluczyć padające wtryski?

Kup jakiś siuwaks do czyszczenia gaźników , wyjmij wtryskiwacze i przelej je tym czymś i powinno na jakiś czas pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@kaczorek79 - powiedz czy się podejmujesz ;]

 

mój gazownik od razu chętny na wymianę...

Mogę Ci je wyczyścić, ale nie wróżę sukcesu. Ewentualnie poprawę na jakiś czas. Gdybyś chciał je wymienić, to polecam Barracudy. Komplet niecałe 300zł + montaż/regulacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mogę Ci je wyczyścić, ale nie wróżę sukcesu

 

nie chodzi mi o długotrwały sukces, a bardziej o potwierdzenie, że to wtryski :)

 

zgadamy się jakoś w przyszłym tygodniu (chociaż krucho u mnie z czasem, zobaczę ;] )

 


Gdybyś chciał je wymienić, to polecam Barracudy

 

no właśnie też wolałbym coś bardziej znanego ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup jakiś siuwaks do czyszczenia gaźników , wyjmij wtryskiwacze i przelej je tym czymś i powinno na jakiś czas pomóc.

 

nic nie dało :(

 

wczoraj @@kaczorek79 przeczyścił i przedmuchał moje Hanki. I zrobiłem po tym trasę ~100km- było ok. Ale rano tak samo jak od kilku dni- nie da się jeździć.

Po przełączeniu spadek mocy, szarpania, czek, wywalony ABS i ESP. Trzeba wracać na noPB. Po całkowitym nagrzaniu silnika i przełączeniu na gaz też jakieś poszarpywania, ale jedzie już normalnie na LPG.

 

To ewidentnie wtryski tylko czyszczenie nie pomogło? (czyt. są w takim stanie, że nic im już nie pomoże ;] ) Czy może być co innego? Reduktor chyba raczej odpada? Mapy są w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to wygląda że poleciały na amen. Powiem tak mimo że listwy AC mają średnie opinie ja zrobiłem na niej 150tys km a filtry wymienialem co 30 tyskm. Auto sprzedałem a znajomy nadal jeździ bez żadnych problemów. Ogolnie z instalacją nic się nie działo. Zaś już w tej megane co teraz mam pomontowane są jakieś dziwacta auto jeździ ale wiem że np. zbliża się lada chwila koniec reduktora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, nowe wtryski (tak, Hany) założone przedwczoraj. Jest lepiej. Nie poszarpuje przy przełączaniu. Na starych przy mrozach była tragedia, przy dodatnich temperaturach poszarpywał. Dzisiaj przełączył się przy przyśpieszaniu na trójce i idealnie płynnie poszło, zero szarpnięcia.

 

Zobaczymy jak będzie przy niższych temperaturach, ale chyba jest sukces ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, nowe wtryski (tak, Hany) założone przedwczoraj. Jest lepiej. Nie poszarpuje przy przełączaniu. Na starych przy mrozach była tragedia, przy dodatnich temperaturach poszarpywał. Dzisiaj przełączył się przy przyśpieszaniu na trójce i idealnie płynnie poszło, zero szarpnięcia.

 

Zobaczymy jak będzie przy niższych temperaturach, ale chyba jest sukces ;]

 

To pojeździj trochę i się pochwal. Bo mnie też to czeka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To pojeździj trochę i się pochwal

 

dzisiaj przy temperaturze minus 2 na zewnątrz, przełączył się idealnie :oki:

 

jeszcze nie tankowałem na tych wtryskiwaczach, jak spalanie będzie w normie i mapa będzie fajna (muszę sprawdzić) to pełen sukces ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj przy temperaturze minus 2 na zewnątrz, przełączył się idealnie :oki:

 

jeszcze nie tankowałem na tych wtryskiwaczach, jak spalanie będzie w normie i mapa będzie fajna (muszę sprawdzić) to pełen sukces ;]

 

Czyli nie ma sensu czyścić. W sumie oszczędziłeś mi zbędnej pracy. W każdym razie bezawaryjności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.