Skocz do zawartości

mamy tutaj użytkownika forda focusa III 1.6tdci 116PS?


00Tom00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak w temacie :) rozglądam się za kolejnym pojazdem i zastanawiam się właśnie nad tytułowym focusem z ~2011r. Troszkę już poczytałem i gdzieś na jakimś forum znalazłem informację o "wadzie fabrycznej" w postaci drgań przenoszonych z silnika, na cały układ kierowniczy, podłogę, karoserię... Podobno na postoju wszystko drga, a ASO rozkłada ręce.

W związku z tym ,że tamte wpisy wydają mi się mało miarodajne, chciałbym zapytać tutaj... czy mamy kogoś kto jeździ/jeździł tytułowym woziłdem i mógłby się odnieść do przedstawionych "zarzutów" ?

 

Temat celowo daję na motokącik, a nie na kącik forda, gdyż pewnie jest gro osób które jeździ takimi focusami we flotach itp, a nie są ich właścicielami, a co za tym idzie na kącik forda nie wchodzą :)

 

Będę wdzięczny za informację.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździłem przez 2 tygodnie, (jakieś 4tyś km), 2012 roku, kombi, 1,6 95KM ON, bardzo mi się spodobał ten samochód pod względem wnętrza, fajne przytulne, szybko potrafiłem się odnaleźć, w moim egzemplarzu nie odkryłem wady o której piszesz, jedyne co mi przeszkadzało to słaba moc, chociaż jak na te 95KM to i tak dobrze jechał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

silnik jest ok, całkiem elastyczny i ekonomiczny.

drgania faktycznie jakieś tam są ale to chyba jak w każdym dieslu z tego segmentu.

jedyne co bym się doczepił to jakość wnętrza i brzydkie radio fabryczne + duża utrata wartości ale przy używanym to mniej istotne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik jest ok, całkiem elastyczny i ekonomiczny.

drgania faktycznie jakieś tam są ale to chyba jak w każdym dieslu z tego segmentu.

jedyne co bym się doczepił to jakość wnętrza i brzydkie radio fabryczne + duża utrata wartości ale przy używanym to mniej istotne

trzeba było kupić tego z ładniejszym wnętrzem i ładniejszym radiem,  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ten silnik u siebie. Nic budą nie telepie, układem kierowniczym tymbardziej , Wręcz bym powiedział że jest bardzo cywilizowanie. Może to co opisujesz to wywalone poduszki i tyle. 

 

Wsiadz do noPB to zobaczysz roznice.

Jezdze czasem takim Focusem III i mnie to irytuje ;]

Z reszta w C4 II z 1.6hdi jest dokladnie to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już odpowiadam. Jeżdżę trójką 1.6 tdci, ale 95KM rocznik 2015. Co do trzęsienia budą na postoju, zgadzam się. Jest to jakaś wada fabryczna i każde odwiedzone do tej pory ASO przez mojego kolegę z pracy rozkładało ręce. Wymieniali nawet całą maglownicę. (kolega ów jest bardzo wyczulony na trzęsienie kierownicą i budą i męczy temat. Ja bym tego nawet nie zauważył gdyby mi nie pokazał) Focus 3 to tanie wozidło więc niech sie trzęsie jak musi. To nie Bentley.Także wadę potwierdzam.

 

Dodatkowo ja osobiście narzekam na fotele. Z tyłu jest tragedia, jedzie się prawie pionowo, każdy nowy pasażer przewieziony z tyłu sam z siebie mówił że było niewygodnie. Z przodu mi się też źle jeździ. W dłuźszych tarsach bolą mnie plecy mimo prób różnego ustawiania fotela.

 

Silnik 95KM to totalna padaka. Wyprzedzanie tirów to walka. Wcześniej miałem Doblo 2013 1.6 mutijet 105KM i to Doblo to była rakieta przy Focusie, nawet pomimo tego że miało aerodynamikę klocka betonowego.

 

Ja się jedzie ekonomicznie, czyli równo z tirami można zejść ze spalaniem tego Focusa do 4 litrów diesel'a /100km. 

 

To były moje subiektywne spostrzeżenia z jazdy Foką 3 przez ~64kkm i półtora roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsiadz do noPB to zobaczysz roznice.

Jezdze czasem takim Focusem III i mnie to irytuje ;]

Z reszta w C4 II z 1.6hdi jest dokladnie to samo...

Dokładnie, ja 2x zgłaszałem w ASO temat wibracji na wolnych w swojej C4 ale TTTM. Nie jest to jakoś specjalnie uciążliwe, ale w starej Octavii z nalotem 300kkm było dużo lepiej. To jest ten sam silnik co w Foce, na szczęście jest S&S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździłem przez 2 tygodnie, (jakieś 4tyś km), 2012 roku, kombi, 1,6 95KM ON, bardzo mi się spodobał ten samochód pod względem wnętrza, fajne przytulne, szybko potrafiłem się odnaleźć, w moim egzemplarzu nie odkryłem wady o której piszesz, jedyne co mi przeszkadzało to słaba moc, chociaż jak na te 95KM to i tak dobrze jechał.

potwierdzam

miałem teraz z wypozyczalni 

zadziwiajaco dobre sie dopycha na pusto do tych 100km/h

potem juz kibel jesli bedziesz jezdzil krajowkami albo po gorach alee na A jak sie rozbuja to tez "leci"

Sprawdz roznice miedzy 115 a 95KM w silnikach czy sa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem służbówkę z 2014. Fabrycznie 95 KM, przeprogramowane na 115.

Jeździło to bardzo przyjemnie, bardzo dobrze wyciszone auto (jak na tą klasę). Precyzyjnie działająca skrzynia biegów.

Nie pamiętam, aby występowały opisywane drgania.

Spalanie w trasie w zależności od prędkości 4.8 - 9.5 l / 100 km, miasto ok 5.5 - 6.5.

Co do foteli - z tyłu faktycznie ciasno i niewygodnie.

Z przodu w podstawowych wersjach średnio - ja miałem Titanium i są tam lepsze fotele - całkiem ok nawet na długich trasach.

Do 2013 te wersje miały z tyłu hamulce tarczowe, później zmieniono na bębny - przy hamowaniu z dużej prędkości przegrzewały się i dudniły.

 

Moja opinia - przyjemne auto, ale w koniecznie w lepszej wersji wyposażenia i moc 115 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.