Skocz do zawartości

jak wielką wtopą może być to sbROO


mokrii

Rekomendowane odpowiedzi

obstawiam ze raczej wieksza niz mniejsza. Silnik 2.5 dohc - byly z nimi problemy, poza tym to auto jest wrecz okrutnie tanie.

 

silnik wiem  i sie  obawiam  stąd pytanie  @@ppmarian coś dodasz ? 

 

a  tak  swoja drogą  ile  ma  kosztować 13letnia  impreza  z  ameryki ? to  nie  STI  ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie  głównie  do  urzyszkodników sbROO 

impreza 2.5 

aczkolwiek  pozostali  tezmoga  coś  napisać  ;]

 

Jak dobrze kupisz to nei ma wtopy, to japońskie auto :)

Silnik prosty, zawieszenie też. Tam nie ma co się psuć !

W tych modelach był problem z błotnikami tylnimi, bo były jakieś zaślepki gdzie gromadziło się błoto, potem to rdzewiało.

Dziwi mnie tylko ten silnik SOHC 165KM był montowany 2003-2007, potem dodali m.in vvti i miały moc 175KM, ale montowali je od 2005r. Ogólnie niemal pancerna jednostka, bez wad, dobrze się gazuje  ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest silnik 2.5 n/a sohc bez i-Active Valve Lift System (AVLS) czyli 165KM

 

pancerna jednoska - jedyna uwaga moze popijac olej jak byl zadko zmieniany i slabej jakosci. ma wrazliwe pierscienie olejowe na "koksowanie"

 

pozniejsze silniki 2.5 n/a sohc z i-Active Valve Lift System (AVLS) czyli 173KM nie byly tak wrazliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest silnik 2.5 n/a sohc bez i-Active Valve Lift System (AVLS) czyli 165KM

 

pancerna jednoska - jedyna uwaga moze popijac olej jak byl zadko zmieniany i slabej jakosci. ma wrazliwe pierscienie olejowe na "koksowanie"

 

jak  rozumiem  ta  samą  pancerną  jednoske  masz  w  legacy  ( tyle ze  z  T) ?

i  jak  to ma sie  do  tego ze  w  Twoim lgc silnik  był zmieniany, zauwaz ze ten tez  jest  spiety z AT (co sprawdzac i czego  szukać  )  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mysl dohc z sohc

 

to dwa rozne silniki...

 

sohc mialem w poprzednim outbacku my04 oraz mam obecnym forku my08 poza wspomniamym braniem oleju przez outbacka dobilem na liczniku do 200kkm na LPG (ile na prawde nikt nie wie) i silnika nie dotykalem.

 

obecny forek ma w moich rekach juz poanad 160kkm na LPG i nic kompletnie nic sie nie dzieje

 

dohc mam w outbacku 2.5 xt i tu zeczywiscie nalezy sie liczyc z UPG jako czesc eksploatacyjna....

 

 

skrzynie 4eat (taka siedzi w tej imprezie) oraz 5eat sa pancerne. jak dziala plynnie to bedzie nadal dzialac. pilnowac tylko wymian oleju co max 60kkm

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mysl dohc z sohc

 

to dwa rozne silniki...

 

ok dzieki, mam blisko to podjade :) (Piotrek501 181 814)

 

 

a o tym co mozna powiedziec http://allegro.pl/show_item.php?item=5918395664#08d84d9813(tak  widze  ze  blotnik  gnije ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest silnik 2.5 n/a sohc bez i-Active Valve Lift System (AVLS) czyli 165KM

 

pancerna jednoska - jedyna uwaga moze popijac olej jak byl zadko zmieniany i slabej jakosci. ma wrazliwe pierscienie olejowe na "koksowanie"

 

pozniejsze silniki 2.5 n/a sohc z i-Active Valve Lift System (AVLS) czyli 173KM nie byly tak wrazliwe

 

One nie tyle co są wrażliwe, tylko po prostu ten silnik lubi brać olej przy butowaniu (kazdy), jak zresztą przystało na boxera. Trzeba przyjąć, że TTTM. Sam olej nie wiele zmienia (zgodny z zaleceniami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaprzecze tej teorii:

 

forek mimo 160kkm nie wymaga żadnej dolewki miedzy wymianami co 12.5kkm mimo butowania na autobanach, olej zawsze najwyższej klasy 5w30 i wymieniany na czas, co druga wymiana plukanka silnika

 

poprzedni outback po zakupie pil jak smok 0,5-1L na 1000km po kilkuktornej plukance i regularnej wymianie oleju co 10kkm spadlo chlanie do 0,3-0,5L/1000km. poprzedni wlasciciel jezdzil na 10w40 :facepalm:  i zmienial w/g zapisow z ksiazki co 15-25kkm

 

poza tym na forach US jest mozna wyraznie wyczytac ze uzytkownicy 2.5 n/a sohc AVLS nie nazekaja na popijanie oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca sie z tym zgodze. Stare 2.0T z wczesnych STI jest raczej pancerne. Moje kupilem przy 17Xkkm, bez niczego przejechalo do prawie 200kkm i nic mu sie nie dzialo. Z tego co wiem u nastepnego wlascicela tez bez problemow. Od wyjazdu z salonu podkoksowana pakietem PPP na 305PS, nieco pozniej dolozone do 330PS. Tyle, ze od poczatku religijnie serwisowana, olej co 10kkm itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaprzecze tej teorii:

 

forek mimo 160kkm nie wymaga żadnej dolewki miedzy wymianami co 12.5kkm mimo butowania na autobanach, olej zawsze najwyższej klasy 5w30 i wymieniany na czas, co druga wymiana plukanka silnika

 

poprzedni outback po zakupie pil jak smok 0,5-1L na 1000km po kilkuktornej plukance i regularnej wymianie oleju co 10kkm spadlo chlanie do 0,3-0,5L/1000km. poprzedni wlasciciel jezdzil na 10w40 :facepalm:  i zmienial w/g zapisow z ksiazki co 15-25kkm

 

poza tym na forach US jest mozna wyraznie wyczytac ze uzytkownicy 2.5 n/a sohc AVLS nie nazekaja na popijanie oleju

 

Kiedyś czytałem o jakiś zmianach w ok 2005/2006r, może masz po zmianowy, moze USDM jest inny silnik.

Mój serwis tweirdził, że wszystkie sohc takiej jak miałem MY04 biora olej i mój brał, na forach jak ludzie piszą też bierze. W H6 za to przestałem sprawdzać, bo nigdy nie ubyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o te pierścienie chodzi ;).

Kiedyś dyrekcja pisała, że mieli dużo skarg na branie oleju, nawet w jednym aucie zmienili pierścienie, ale nie pomogło na długo. AFAIr to już w 2006r była zmiana, choć oficjalnych danych brak. Te po 2007r już na 100% mają inne pierścienie i nie biora oleju tak jak poprzednie roczniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@@ppmarian - a napisz mnie proszę

heh  :(  tapatalk  cos spierzepsul  ;] 

 

 

to jeszcze  raz  @@ppmarian - napisz  mnie  prosze, w tym  http://moto.gratka.pl/tresc/19276005.htmllegacy  siedzi  ten  sam  silnik  co  wspomniany w  1 poscie  ? 

dlaczemu  inną moc  ma  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@alastair -  sprawdz  cene  w  pierwszym  poscie   ;l  

umieszczałem  to  ogłoszenie   z  ceną 8900 

w  miedzyczasie   pojawiło sie  z  cena  9900 i 10900  ;l  

 

 

i  jesli  sie  nie  myle   to  ja  juz  ta  impreze  widzialem  w  ogloszeniach  z  rok  temu  za  16000 

 

 

 

i  teraz  tak  ;] 

 

czy  ktoś  z  daleka  mógłby  zadzwonic i sie  dowiedzieć gdzie  to  auto  stoii  ? 
gość  nie  chciał mi powiedzieć  - po  stwierdzeniu  ze  mam  max 30 min zeby  auto  zobaczyć 

 

 

dzwoniłem  juz  kilka  razy  o roznych  porach  i  chyba  typ  auta  sprzedac nie  chce  - albo  jak  obstawiam   -  to auto  to  tylko  wabik  typu  pan  przyjedzie  pan zobaczy  a  w  tak  zwanym  miedzyczasie sie  sprzeda  i  może  pan  zobaczy  coś  innego  ( bo  pan  z  daleka  przyjechał )

w  sensie  ze  być może podrzędna  handlarzyna :bzik: oczywiscie  to  tylko  moje niczym nie  potwierdzone  domysły  a  post  w  żadnym  przypadku  niczego nie sugeruje  ani  nikogo  mam  nadzieje  nie  oczernia  ;]   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszysko się zgadza. To jest pierwszs wersja silnika sohc kod ej251 stosowana w latach 2000 2002

Potem bylo ej253 265KM 2003 2006

I na koniec 173KM 2007 2009

Wszysko oczywiscie 2.5 sohc

dobra  a  skad  roznice  w  mocy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@alastair -  sprawdz  cene  w  pierwszym  poscie   ;l  

umieszczałem  to  ogłoszenie   z  ceną 8900 

w  miedzyczasie   pojawiło sie  z  cena  9900 i 10900   ;l

a co ja sie znam? Przeplacilem przeokrutnie za swojego Hawka (ponad 2 x wiecej niz najdrozsza z ww ofert 11900) za to ze z polskiej dystrybucji, bezwypadek i niewielki przebieg 126kkm i teraz jezdze nim, jezdze i nic sie nie dzieje, nie liczac instalacji LPG w ktorej 30% juz wymienilem/naprawilem a kolejne 20% wymienie jutro ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pany nie ma co gdybac tylko to obejzec na zywo

 

moze zimy nie ma i subaru nie ida to i cena aktrakcyjna :)

gdyby  to  bylo  takie  proste  ;l  

 

umawiałem sie  z  gosciem kilka  razy 

 

źle  probowałem  sie  umowić z  gosciem  kilka  razy  - miał do  mnie  zadzwonić jak  edzie  miał  chwile  czasu  

 

na  naszym  rynku  2.5 w imprezie  to  unikat  ztcwidze zatem  niech  se  ten unikat  trzymie  ;l  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@ppmarian -  jeszcze  jedno  pytanie  ;] 

 

czym  sie  różni  taka  amerykańska impreza outback  od  normalnego  GD kombi  

w  sensie  to  tylko  plastiki   czy  jakies inne  nastawy  zawiasu lub  amory wachacze  sprezynki  ? 

 

 

i  dlaczego  tego  silnika  nie montowali  w  forku  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@@ppmarian -  jeszcze  jedno  pytanie  ;] 

 

czym  sie  różni  taka  amerykańska impreza outback  od  normalnego  GD kombi  

w  sensie  to  tylko  plastiki   czy  jakies inne  nastawy  zawiasu lub  amory wachacze  sprezynki  ? 

 

 

i  dlaczego  tego  silnika  nie montowali  w  forku  ? 

 

Spalaniem.

 

NISKIE SPALANIE DZIĘKI INSTALACJI GAZOWEJ

 

 

;l  ;l  ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wszysko się zgadza. To jest pierwszs wersja silnika sohc kod ej251 stosowana w latach 2000 2002

Potem bylo ej253 265KM 2003 2006

I na koniec 173KM 2007 2009

Wszysko oczywiscie 2.5 sohc

EJ253 173km byly od 2006 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@ppmarian - jeszcze jedno pytanie ;]

czym sie różni taka amerykańska impreza outback od normalnego GD kombi

w sensie to tylko plastiki czy jakies inne nastawy zawiasu lub amory wachacze sprezynki ?

i dlaczego tego silnika nie montowali w forku ?

O, ta konkretną wisi od lipca chyba ;)

Szukałem wtedy czegoś 4x4, padło na Sorento z ramą jednak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wisi tak długo to coś nie halo jest zapewne, bo inaczej już by jej nie było w ofercie ;)

ale  ja  ci  moge  powiedziec co  z  nia  nie  halo  

 

2.5 litra  i  automat  w  imprezie   ;] 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.