Skocz do zawartości

No i 80000 km wybiło


rwIcIk

Rekomendowane odpowiedzi

Cruze 1,8 - 3 lata i 2 miesiące.

 

post-130156-0-84994900-1457071162_thumb.

 

Poniesione koszty w pliku http://rwicik.republika.pl/GM_C.xls

Paliwo prawie 33 000 zł

Utrata wartości 23 000 zł (32% kosztów, 44% ceny zakupu)

Ubezpieczenie 6 600 zł.

Przeglądy, opony, myjnia, itp. 8 900 zł.

Średnie spalanie wg moich obliczeń 8,18 l/100km (licznik pokazuje przeważnie 0,2 mniej)

I jedziemy dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś awarie miałeś?

Widzę że polowałeś na równą cyfrę i nawet zatrzymałeś się po drodze żeby zrobić zdjęcie  :hehe:

Rano odwożę żonę do pracy, a potem mam mnóstwo czasu na dojazd do siebie, więc załatwiam po drodze tankowanie, mycie, wypłatę z bankomatu itp. ;]

Co do awarii, to (odpukać) żadnych :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś od początku kupił z LPG to oszczędnościami na kosztach paliwa "zarobiłbyś" prawie na utratę wartości  :phi:

Wiem, ale jakoś z każdym samochodem tak mam, że chciałbym a boję się ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nasze auta to prawie koledzy z taśmy. Mój skończył 3 lata i 3 miesiące, ale przebieg dopiero 41400km. Kupiłem go używanego, 10 miesięcy temu i jestem bardzo zadowolony. Dosłownie nie ma się do czego przyczepić, nie ma nawet najmniejszej dupereli, która by nie działała tak jak trzeba. Spalanie z dystrybutora = 9l/100km. Całkowity koszt od zakupu to 5000zł na eksploatację (w tym opony, ubezpieczenie, gadżety, części i podatek od zakupu) oraz 4300zł na paliwo (zrobiłem 10kkm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym widział u siebie 1.4T - moc ta sama co w 1.8, ale dużo więcej Niutków na niższych obrotach :ok:

Powiem Ci ze z jazd probnych jakie wykonalem obydwoma silnikami to faktycznie roznica na niskich obrotach jest bardzo duza, do tego silnik jest cichszy, no i ten 6ty bieg jednak sie przydaje. Natomiast wyglada na to ze 1,4t za to pali wiecej, bo ponizej 9l\100km w miescie zejsc bardzo trudno.

Jaka Twoj ma mase wlasna w dowodzie?

Mój 3 lata skończy za miesiąc :ok:

22kkm ;]

I co tez taki bezawaryjny? Rozumiem ze mamy wszyscy MY2013, moze to jakis szczesliwy rocznik? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1379 kg

Ja jeżdżę po Warszawie wcześnie rano więc prawie bez korków, pracuję poza Warszawą, więc mogę uzyskiwać niskie spalanie.

W mieście w korkach to o i mój pali ponad 9. Na autostradzie potrafi 12 wciągnąć ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 1408kg w hatchbacku. Faktycznie nadwaga genetyczna tych aut po Astrze jest spora, stąd te wysokie spalanie i ograniczone osiągi. Poprzednie Volvo V50 (kombi) z ciężkim dużym silnikiem 2,0 Diesla i kołem zapasowym ważyło mniej (tutaj mam pompkę i nabój do opony, a to przecież też oszczędność z 10kg względem dojazdówki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze duzo czy malo? Parzac na wpisy na forach astry z tym silnikiem to w normie. W miesce pali 8,5-9,5l/100km, w trasie na drogach szybkiego ruchu okolo 8l/100km, na normalnych drogach krajowych ponizej 6l/100km zejsc mi sie nie udalo. Problem w tym ze moja srednia to 80% jazda po Warszawie, 15% autostrady i ekspresowki a 5% to drogi krajowe do tego ponizej 2000obr. raczej nie schodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

iwik, dnia 04 Marz 2016 - 4:38 PM, napisał:

Jakbyś od początku kupił z LPG to oszczędnościami na kosztach paliwa "zarobiłbyś" prawie na utratę wartości :phi:

Wiem, ale jakoś z każdym samochodem tak mam, że chciałbym a boję się

 

mój tata też się bał i zapierał nogami i rękami byle nie mieć gazu.... ale w zeszłym roku "zaryzykował" i kupił swoje pierwsze gazowane auto.

Po roku myślę za następne by kupował tylko z gazem.

Jednak tankowanie do pełna na 40-50 zł bardziej przekonuje niż tankowanie za 150 zł

ale każdy sam liczy swój budżet i na co wydaja swoje pieniądze.
:oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój tata też się bał i zapierał nogami i rękami byle nie mieć gazu.... ale w zeszłym roku "zaryzykował" i kupił swoje pierwsze gazowane auto.

Po roku myślę za następne by kupował tylko z gazem.

Jednak tankowanie do pełna na 40-50 zł bardziej przekonuje niż tankowanie za 150 zł

ale każdy sam liczy swój budżet i na co wydaja swoje pieniądze.

:oki:

Ale nie przesadzajmy, jednak trochę inny dystans pokonasz na gazie za 40-50 zł a inny na benzynie za 150 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sluchaj tak z ciekawosci a uzywasz start-stop?

 

Generalnie tak. Jak już na prawdę stoję w jakimś korku gdzie non-stop jest podjeżdżanie i stawanie to wyłączam. Ale przy standardowej jeździe - w 99% czasu używam i korzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem ze zadnych problemow Ci system nie sprawia? Akumulator, rozrusznik itd.?

Zauwazyles moze ten standardowy problem czesto dzialajacego wentylatora chlodnicy?

 

Żadnych problemów. Akumulator od nowości, pali bez problemu. Z rozrusznikiem również żadnych problemów

Często działający wentylator czyli ?? Na pewno działa i schładza nieraz po wysiadce i zamknięciu auta bo go słychać. Ale nie potrafię się odnieść czy często, czy dobrze działa, po prostu się nie znam. Ja leję paliwo i płyn do spryskiwaczy i to wszystko na czym się znam w samochodzie. Ma służyć do jezdzenia a nie doktoryzowania się nad nim ;)

 

 

Stan z dnia dzisiejszego /licznik średniego spalania nie kasowany od nowości/

 

20160421_121536.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.