Skocz do zawartości

Coś z napędem 4x4? Czyli podwyższona osobówka?


mich89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Robię rocznie ok. 30 tys km po różnych drogach. Zdarza się też niekiedy przejazd przez las. Obecnie jeżdżę fiatem stilo 5d 1.6 z gazem. Auto bardzo pozytywne z małym ale: strasznie niski przód przez co kilka razy zgubiłem zderzak. Poszukuje czegoś podwyższonego z napędem 4x4 . Kwota na wydanie 10 tys zł + ok. 4 na pakiet startowy. Auto zostanie zagazowane co jest wliczone w pakiet startowy. Moim priorytetem jest tania eksploatacja czyli kosmiczna cena części odpada. Spalanie gazu max 12 litrów na 100km w cyklu mieszanym. Praktycznie nic nie przewożę oprócz niekiedy kilku kartonów papierów i jeżdżę sam. Moje typy to:

1. Renault Kangoo 1.6 4x4

2. Honda HRV 1.6 4x4

3. Fiat Panda 1.2 4x4

4. Suzuki Ignis 1.3 4x4

Tylko jak japońce gaz znoszą?

 

Co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Robię rocznie ok. 30 tys km po różnych drogach. Zdarza się też niekiedy przejazd przez las. Obecnie jeżdżę fiatem stilo 5d 1.6 z gazem. Auto bardzo pozytywne z małym ale: strasznie niski przód przez co kilka razy zgubiłem zderzak. Poszukuje czegoś podwyższonego z napędem 4x4 . Kwota na wydanie 10 tys zł + ok. 4 na pakiet startowy. Auto zostanie zagazowane co jest wliczone w pakiet startowy. Moim priorytetem jest tania eksploatacja czyli kosmiczna cena części odpada. Spalanie gazu max 12 litrów na 100km w cyklu mieszanym. Praktycznie nic nie przewożę oprócz niekiedy kilku kartonów papierów i jeżdżę sam. Moje typy to:

1. Renault Kangoo 1.6 4x4

2. Honda HRV 1.6 4x4

3. Fiat Panda 1.2 4x4

4. Suzuki Ignis 1.3 4x4

Tylko jak japońce gaz znoszą?

 

Co polecacie?

Może Suzuki Vitara 1,6 lub 2,O w tym budżecie powinieneś się zmieścić. Co do gazu to popytaj gazownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Robię rocznie ok. 30 tys km po różnych drogach. Zdarza się też niekiedy przejazd przez las. Obecnie jeżdżę fiatem stilo 5d 1.6 z gazem. Auto bardzo pozytywne z małym ale: strasznie niski przód przez co kilka razy zgubiłem zderzak. Poszukuje czegoś podwyższonego z napędem 4x4 . Kwota na wydanie 10 tys zł + ok. 4 na pakiet startowy. Auto zostanie zagazowane co jest wliczone w pakiet startowy. Moim priorytetem jest tania eksploatacja czyli kosmiczna cena części odpada. Spalanie gazu max 12 litrów na 100km w cyklu mieszanym. Praktycznie nic nie przewożę oprócz niekiedy kilku kartonów papierów i jeżdżę sam. Moje typy to:

1. Renault Kangoo 1.6 4x4

2. Honda HRV 1.6 4x4

3. Fiat Panda 1.2 4x4

4. Suzuki Ignis 1.3 4x4

Tylko jak japońce gaz znoszą?

Co polecacie?

Hrv albo scenic 4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scenica specjalnie nie wpisałem bo musiałbym kupić z dieslem albo z dwulitrową benzyną a raczej w 12literkach w tym silniku się nie zmieszczę. Z resztą pamiętam kolegę który takowego posiadał i wiecznie coś mu się w nim psuło. Podobnie z foresterem w 12 litrach przy 2.0 to wątpliwa sprawa.

 

4x4 chciałbym żeby było bo przyjdzie zima i prześwit nie wystarczy, stilo już robiło kiedyś za "pług śnieżny" :D więc C5 stanowczo odpada .

 

Nie ukrywam że marzy mi się Dacia Duster ale mam jak na razie inne priorytety bo ważniejszy jest obecnie dla mnie dom i pieniądze głównie idą w niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak małe wystarczy to zdecydowanie panda, kolega taką jeździł po placach budowy wiaduktów i autostrad ( serwis platform roboczych) do dziś twierdzi ze lepszego małego nie ma. .

Jak panda za mała to wspomniane kangoo, wszystkieiinne będą znacznie droższe w eksploatacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak małe wystarczy to zdecydowanie panda, kolega taką jeździł po placach budowy wiaduktów i autostrad ( serwis platform roboczych) do dziś twierdzi ze lepszego małego nie ma. .

Jak panda za mała to wspomniane kangoo, wszystkieiinne będą znacznie droższe w eksploatacji

Przy takich przebiegach nie wysiądzie mi kręgosłup w Pandzie? :P Za wysoki nie jestem bo mierzę 178cm i ważę 73kg czyli waga piórkowa. Nie miałem okazji nigdy tym autem jechać.

 

No i narzeka na prześwit, a nie brak trakcji...

 

4x2 to niższa cena jak i też niższe spalanie. Nie zawsze jest sens pchać się w 4x4...

 

przezorny zawsze ubezpieczony.

 

Chciałbym mieć 4x4 bo pogody są różne. Dopada będę musiał przejechać przez większe bagno i stanę na środku w ciemnym lesie bez zasięgu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cesarz pisałem kilka postów wyżej 


Scenica specjalnie nie wpisałem bo musiałbym kupić z dieslem albo z dwulitrową benzyną a raczej w 12literkach w tym silniku się nie zmieszczę. Z resztą pamiętam kolegę który takowego posiadał i wiecznie coś mu się w nim psuło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Scenica specjalnie nie wpisałem bo musiałbym kupić z dieslem albo z dwulitrową benzyną a raczej w 12literkach w tym silniku się nie zmieszczę. Z resztą pamiętam kolegę który takowego posiadał i wiecznie coś mu się w nim psuło. Podobnie z foresterem w 12 litrach przy 2.0 to wątpliwa sprawa.

 

Scenic 4x4 to awaryjna egzotyka. Trzymaj się z daleka. Forester w automacie po Krakowie 12-15 LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scenic 4x4 to awaryjna egzotyka. Trzymaj się z daleka. Forester w automacie po Krakowie 12-15 LPG.

Czyli o sporo za dużo. 

 

Na weekend zaplanowałem sobie przejażdżkę po okolicznych ogłoszeniach zobaczę, które autko mi podpasuje. Mam zamiar obejrzeć Kangoo 4x4, Pandę i HRV. Jak na razie najbardziej boję się Hondziny bo nigdy japończyka nie miałem i nie wiem jak jest z LPG do takiego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym polecał Forestera,  te opowieści o kosmicznym spalaniu można włożyć między bajki. Mi 2.0 XT spala 10,5 - 12,5 w trybie dom-praca(centrum)-dom.

Taki 2.0 wolnyssak na pewno będzie tańszy w utrzymaniu i mniej spalał, a gaz Subaraki znoszą bardzo dobrze - wystarczy poczytać forum Subaru.

No i masz normalny stały napęd 4x4 a nie jakieś wynalazki z HR-V czy Kangoo.

Nie wiem czy tymi dwoma wyjechałbyś z "większego bagna" o któym piszesz, a Forkiem, zresztą, pooglądaj na yutubie.

Dodatkowo w manualu będziesz miał reduktor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Skończyło się na Renault Scenicu I phII z 2003 roku (ostatni wypust) w skórach, climatronickiem itp. 1.6 16V  ;)  Trafił się ładny no i jest a prześwit znacznie większy niż w Stilo  :skromny:

Będziesz zadowolony, teściu ma kangoo 4x4 1.6 16V a silnik i napęd ten sam, auto nie do zdarcia, tyra nim już z 3 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.