Skocz do zawartości

Lodowka do zabudowy vs wolnostojaca


luccass

Rekomendowane odpowiedzi

Myslalem, ze decyzja juz podjeta, ale znow zaczynam sie wahac :facepalm:.

 
Do zabudowy:
+ ladnie wyglada zabudowana w ciagu szafek stojacych na calej scianie
+ brak szpar, w ktorych lubi gromadzic sie kurz (przynajmniej na zewnatrz szafek)
 
- marny wybor wiekszych modeli bez zamrazarnika
- ewentualny problem z chlodzeniem / wentylacja 
 
Wolnostojaca:
+ dostepnosc bardziej pojemnych modeli
 
- szpary wokol lodowki
- brak standardoego rozmiaru? przy wymianie bede musial znalezc lodowke o jak najbardziej zblizonych wymiarach do oryginalnej zeby to jakos wygladalo
- mniej estetyczny wyglad
 
Jest cos o czym nie wspomnialem i czego nie jestes swiadom? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie kupię już lodówki do zabudowy. 

Problem z wentylacją to jedno. Drugie to to, że taka do zabudowy jest mniejsza wewnątrz od wolnostojącej - węższa i płytsza.

Kolejna rzecz to problem w razie wymiany - w jednym mieszkaniu popsuła się na gwarancji - wymienili, ale już na inny  model i trzeba było poprawiać mocowania do drzwi.

Druga chodzi już 13 lat, ale obudowa już zdeformowała się i nic nie pasuje - poprawianie mocowań niewiele daje.

Zamierzam wywalić zabudowę i wstawic tam wonostojącą :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

Ja wsadziłem side-by-side w dziurę w meblach. Jedno i drugie jest czarny połysk wiec się genialne komponuje. Fakt drzwi lodówki trochę wystają.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wsadziłem side-by-side w dziurę w meblach. Jedno i drugie jest czarny połysk wiec się genialne komponuje. Fakt drzwi lodówki trochę wystają.

 

Krawiec

Kupiles lodowke, ktora Ci sie podoba i pod nia zrobiles otwor, czy starales sie wybrac jakis standardowy (istnieje w ogole takowy standard?) rozmiar i kupiles lodowke w tym rozmiarze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolnostojąca. Ze względów praktycznych (wielkość, wybór modeli) ale i estetycznych- nadmiar powierzchni zamkniętych jednolitymi drzwiczkami stwarza czasami przytłaczające wrażenie.

U mnie problem wyboru właściwie sam się rozwiązuje- zawsze szukam lodówki o wysokości 2m o jak największej pojemności i siłą rzeczy modele do zabudowy odpadają na wstępie.

Jedyny godny uwagi model lodówki "uniwersalnej" oferowała przed upadłością firma Matstercook- to była duża lodówka w zasadzie wolnostojąca, ale posiadająca możliwość przykręcenia do niej dowolnych drewnianych paneli bocznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

Kupiles lodowke, ktora Ci sie podoba i pod nia zrobiles otwor, czy starales sie wybrac jakis standardowy (istnieje w ogole takowy standard?) rozmiar i kupiles lodowke w tym rozmiarze? 

Kupiłem lodówkę i pod nią zamówiłem meble. Ale generalnie jak przeglądałem wtedy dostępne sprzęty na rynku to szerokość i wysokość była taka sama. Jedyna różnica w wymiarach wynikała z konstrukcji drzwi.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Myslalem, ze decyzja juz podjeta, ale znow zaczynam sie wahac :facepalm:.

 
Do zabudowy:
+ ladnie wyglada zabudowana w ciagu szafek stojacych na calej scianie
+ brak szpar, w ktorych lubi gromadzic sie kurz (przynajmniej na zewnatrz szafek)
 
- marny wybor wiekszych modeli bez zamrazarnika
- ewentualny problem z chlodzeniem / wentylacja 
 
Wolnostojaca:
+ dostepnosc bardziej pojemnych modeli
 
- szpary wokol lodowki
- brak standardoego rozmiaru? przy wymianie bede musial znalezc lodowke o jak najbardziej zblizonych wymiarach do oryginalnej zeby to jakos wygladalo
- mniej estetyczny wyglad
 
Jest cos o czym nie wspomnialem i czego nie jestes swiadom? ;)

 

 

Jak już zdecydujesz się na wolnostojącą, to sprawdz w instrukcji, gdzie ma wymiennik ciepła, tzw chłodnicę.

Bo teraz sporo lodówek nie ma wężownicy z tyłu, tylko ma ją w bocznych ściankach zabudowaną. I jak przystawisz boczkami do płaskiej powierzchni, to będzie kiepsko działała.

Poza tym sprawdź też drzwiczki, jaki mają mechanizm - czy otwierają się "w miejscu" (meblowo), czy jednak wymagają miejsca z boku po otwarciu.

 

Ja mam zabudowaną lodówkę wolnostojącą - z miejscem na drzwiczki i wentylację z boku (maskownice).

Wrzucę fotkę wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez już nie kupie lodówki pod zabudowę. 

Problemów z wentylacją nie mam, jest kratka pod lodówką, jest dużo miejsca za lodówką, jest "wywiew" czyli dziura nad lodówką.

Aleeee przede wszystkim problemem jest ilość lodówek do wyboru w przypadku wymiany. Praktycznie obowiązuje tylko jeden typ, w sklepach stoją 3-4 lodówki do zabudowy, przy minimum kilkunastu wolno stojących.

No i jeszcze jedna wada która się ujawniła odkąd pojawiło się dziecko - na lodówce w zabudowie nie mam miejsca na przyczepianie magnesów z "osiągnięciami" dzieciaka ;]

Następna prawdopodobnie będzie lodówka wolno stojąca, która wejdzie w dziurę po lodówce do zabudowy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz piękną lodówę do zabudowy, której zabudowywać wcale nie trzeba: http://www.euro.com.pl/lodowki-do-zabudowy/samsung-rb36j8799s4.bhtml :)

 

W wersji nie do zabudowy różni się praktycznie detalami, ale jest dużo pojemniejsza (400+ litrów łącznie): http://www.euro.com.pl/lodowki/samsung-rb41j7839sr.bhtml- i ja się na tą nastawiam zamiast side-by-side jako kompromis między zajmowanym miejscem, zużyciem prądu, pojemnością i wyglądem.

 

Obie wymagają otworów wentylacyjnych po bokach na dole, tak jak na obrazku:

samsung-rb36j8799s4,9067146567_3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem do zabudowy, mam wolnostojącą.

Z tą do zabudowy nie było żadnych problemów, oczywiście robiący meble musi mieć o tym pojęcie. Plus, że ładnie wygląda.

Teraz mam wolnostojącą, niby ładnie wygląda bo ma front szklany, ale są delikatne szpary i jednak odznacza się od reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak to wygląda:

 

Jest zbudowana obudowa z kartongipsu, która jest w środku większa - aby była cyrkulacja powietrza - bo mam oczywiście lodówkę z wymiennikami po bokach :facepalm:

 

Obudowa ta jest słupkiem do sufitu i kończy blat.

Robi jako optyczne oddzielenie kuchni i salonu.

 

post-141457-0-18094500-1459358474_thumb.jpg

post-141457-0-58770100-1459358805_thumb.jpg

post-141457-0-63363000-1459358826_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tu masz piękną lodówę do zabudowy

 

Rzucila mi sie w oczy w Ikea UK taka ladowka (319l):

http://www.ikea.com/gb/en/catalog/products/00282349/

 

Niestety nie ma jej w ofercie Ikea PL. Jako, ze to elektrolux , to znalazlem bardzo podobny model bezposrednio na stronie producenta:

http://www.electrolux.pl/Produkty/Chłodziarki-i-zamrażarki/Chłodziarki/Do-zabudowy/ERC3215AOW/

 

Cena w PL niestety jest malo przekonujaca i tylko 2 lata gwarancji.

 

Poza tym modelem nie udało mi się znaleźć rozsądnej cenowo chłodziarki do zabudowy o zbliżonej pojemonosci (bez zamrazarnika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :ok: Ja jesli juz sie zdecyduje to pewnie zabuduje frontem meblowym, ale musze to przemyslec jeszcze  :)

 

Też myślałem najpierw o lodówce do zabudowy, potem chciałem zabudować meblowo w ciągu szafek, ale ostatecznie dałem ją oddzielnie. I nie żałuje. Ale nie w każdej kuchni da się tak zrobić...

Lodówka - rzecz nabyta, powinna dać się wymienić.

Druga sprawa - wtedy gdy kupowałem lodówkę 6 lat temu nie było nofrostów do zabudowy. Druga sprawa - w lodówkach nofrost był Samsung, potem długo nic i dopiero potem LG i inne firmy.

Po 6 latach stwierdzam z czystym sumieniem, ze lodówka jest świetna. W środku wygląda jak nowa, żadnych odkształceń, przebarwień, zapachów (powłoka antybakteryjna).

Jedyna wada - frontowa blacha nierdzewna brudząca się od samego patrzenia. Ale to już poprawili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.