Skocz do zawartości

Dieselgate: VeeDub odkupuje 600,000 aut min $5k dla klienta...


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

podoba mi się to podejście :ok: jest co prawda bardzo radykalne, ale przynajmniej problemy są definitywnie rozwiązywane :ok: skuteczny system.

Cała ta sprawa ma podłoże "ekologiczne". Oczywiście ekologię wszystkie strony tego sporu mają w dupie bo jedni oszukiwali, a drudzy chcą złomowanie ogromnej ilości aut. utylizacja takiej ilości aut pewnie 100 razy bardziej zaszkodzi środowisku niż to przekroczenie norm prze VW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O recyclingu pewnie słyszałeś ;]

https://www.youtube.com/watch?v=NQHKUpwMboY

Słyszałem, ale dalej twierdzę, że przekroczenie o kilka % norm spalania mniej obciąży środowisko przez cały okres używania auta niż wyprodukowanie go od nowa.

Oczywiście wiem, że ta cała afera nie ma nic wspólnego z ekologią tylko z kasą i walką o rynek producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O recyclingu pewnie słyszałeś  ;]

 

 

O ile wiem, auta nie są 100% recyclable, poza tym sam proces wymaga energii, która też czysta nie jest. Pozostawienie ich na drogach (można przecież wgrać im dowolne oprogramowanie i sprzedać taniej jako niepełnowartościowe) byłoby jednak bardziej ekologiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem, auta nie są 100% recyclable, poza tym sam proces wymaga energii, która też czysta nie jest. Pozostawienie ich na drogach (można przecież wgrać im dowolne oprogramowanie i sprzedać taniej jako niepełnowartościowe) byłoby jednak bardziej ekologiczne.

Ktoś to pewnie policzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś to pewnie policzył.

 

na pewno i to na kilka sposobów ;)

i wyszło mu że "ekologiczniej" jest wyprodukować nowe samochody a stare wyrzucić  :phi:

 

a można zmienić po prostu soft, może dołozyć śladem innych adblue ? 

i auta dalej bedą jeździć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie bedzie dostosowuwal. Przerzuca do EU lub afryki i opchna a ciemny lud kupi

Wysłane z deski do krojenia.

To jest prawie pewne Ze to bedzie nierealistyczne (zakladajac Ze US Gov im pozwoli), prawie pewne Ze z logistyka + koszt VAG wyladaje na najblizszym stanowym smietniku- gdzie normalny recycling bedzie (I odzyskanie czesci do sprzedazy) modeli ktore maja dwa lata.

Modele nowsze - od MY2014- kwestia dalej dyskusyjna czy finansowo sie oplaca je na inne rynki wypchac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to przejdzie, to będzie jednoznacznym dowodem, że cała ta UE biurokracja to albo debile albo łapówkarze.

Nie sądzę, żeby nawet szympans uwierzył, że VW wydał kupę kasy i zorganizował cały przekręt - a ten sam efekt można było osiągnąć kawałkiem plastikowej rury z sitkiem. Taka teza obraża nawet poziom inteligencji gołębia.

Z drugiej strony nie wiem jak dużą łapówkę bym musiał dostać, żeby podpisać się pod takim kretynizmem.

Jesli Nie masz nic przeciwko wrzuce to przetlumaczone na inne forum, IMVHO to jest najlepsze podsumowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest prawie pewne Ze to bedzie nierealistyczne (zakladajac Ze US Gov im pozwoli), prawie pewne Ze z logistyka + koszt VAG wyladaje na najblizszym stanowym smietniku- gdzie normalny recycling bedzie (I odzyskanie czesci do sprzedazy) modeli ktore maja dwa lata.

Modele nowsze - od MY2014- kwestia dalej dyskusyjna czy finansowo sie oplaca je na inne rynki wypchac

Skoro z Eu oplaca sie stare toyoty i mercedesy tam wysylac (warte max 1000$ za sztuke) to vw po kilkanascie tys. tez sie oplaci. A jak nie do afryki to do ameryki poludniowej

Wysłane z deski do krojenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.