Skocz do zawartości

lotos synthetic plus 5w40 z allegro


wald0

Rekomendowane odpowiedzi

Ja lotos kupuje w markecie (najczęściej Leclerc)-cena prawie taka jak na Allegro a odpada przesyłka, a to czy podrabiają to trudno powiedzieć ale myślę, że sklep trochę pewniejszy :phi:

 

No ja też ostatnio kupiłem w makro, ale nie chce mi się jeździć, szukać gdzie teraz w dobrej cenie.

Ani po gazetkach szukać

Zerknąłem tylko na gazetkę makro, ale tam tylko widzę promocję na Semi 10w40

Chyba ze w stałej ofercie gdzieś jest w umiarkowanej cenie?

Bo na stacjach paliw kupować olej to czyste frajerstwo takie tam ceny mają ;)

 

A allegro wygodne, czasu człowiek nie ma, a tu pod nos przywiozą. Byle nie podróbę. Stąd pytanie z tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdziłem kiedyś na Lotosie i nie myslałem zmieniać oleju na innej marki. Przeważnie brałem ze sklepu moto, lub z jakiejś promocji w markecie,itp

Pewnego razu nie było go i kupiłem z allegro. I niby wszystko było ok, lecz jak nigdy auto go troche upijało, oraz przy cisnieciu na trasie zapalała sie od czasu do czasu kontrolka od oleju.

Na oleju zrobiłem może z 8kkm i go wymieniłem na inny i podobna sytuacja nie miała juz miejsca.

Żadnych testów nie robiłem, to tylko moje obserwacje. Ale jak byłem fanem taniego lotosa od tamtej pory juz go nie kupie, bo watpie by ktos to podrabiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję ~10l oleju jak w temacie.

Czy allegro to jest dobre źródło?

Podrabiają w ogóle oleje marki Lotos?

 

Ciekawe czy spełnia normę Dexos2? Jeśli nawet nie wymieniono jej w opisie produktu (czyli Lotos nie zapłacił za to GM), to ciekawe czy spełnia jej wymogi :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy spełnia normę Dexos2? Jeśli nawet nie wymieniono jej w opisie produktu (czyli Lotos nie zapłacił za to GM), to ciekawe czy spełnia jej wymogi :hmm:

 

A to ja tam nie wiem, Opla nie mam i wymieniam częściej olej niż Opel zaleca przy dexos2 ;)

W każdym razie do obydwu moich aut spełnia wszelkie normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i stało się. ..

... wlałem

silniczek chodzi dużo lepiej niż na Liqui Moly 10W40 MoS2, szok

Tak ładnie i aksamitnie, zrobiłem też pierwszą traske, ewiec oliwa się rozgorzała i nadal świetnie pracował.

Co ciekawe, na wyższych obrotach rzędu 4 tysiące i więcej silnik chodzi dużo lepiej niż na LM.

Sprawdzę jeszcze jak będzie ze spalaniem oliwy, ale myślę że znalazłem całkiem dobry olej w niskiej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz na kolorek. U mnie po pierwszej wymianie szybko zrobił się niezły syf, bo Lotos ma dużo lepsze właściwości myjące niż mój poprzedni olej.

Ale po każdej wymianie mam wrażenie, że silnik fajniej chodzi. Pewnie efekt placebo że wymiana oleum ma sens albo faktycznie nowy jest lepszy nie koniecznie dlatego, że jest lepszy, ale dlatego, że jest nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.