Skocz do zawartości

Lacetti problem z klimą...


iskat1973

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanko do kolegów z Lacetti/ Nubira III z elektroniczną klimą. Klima działa jakby stacjonarnie , przy ciągłej jeździe i wysokich obrotach silnika wyrzut zimnego powietrza z kratek zanika aż do momentu ze w ogóle nie chlodzi. Cały układ jakby sprawny, na postoju klima się załącza i chlodzi ale w ciągłej jeździe nie schladza w środku. Sprężarka w naszych autach to Delphi Harrison V5 tak wiec jakby ten wątek pasował by do mojego problemu :

http://autoklimatyzacja.blogspot.com/2014/07/problem-z-klimatyzacja-renault-laguna-ii.html?m=1

Dot. co prawda Laguny II ale ten sam rodzaj sprężarki....

Czy ktoś z Was walczył z tym problemem???? Bo z tego co wiem dość często pojawia się w Chevroletach Lacetti/ Nubira III.....pzdr i bede wdzięczny za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Lacetti z klimą manualną często nie działał panel z włącznikiem - trzeba było go wymontować i przelutować zimne luty.

W automacie nie wiem.

A jak z czynnikiem - nie ma go za dużo/ za mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem w Volvo. Powodem był nabity jakiś dziadowski czynnik. Skusiłem się niską ceną za nabicie, potem pojechałem nabić gdzie indziej i powiedział, że nie pierwszy raz się z tym spotkał, a problem oczywiście zniknął.

Jak w czasie jazdy wyłączysz klimę i po 5minutach włączysz to działa przez jakiś czas ok? Jak z prędkością powietrza z nawiewu, mimo zwiększania obrotów jakby powietrze nie miało siły wylatywać z kratek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby coraz mniej powietrza leciało lub było coraz cieplejsze... Dmuchawa była nastawiona np na 4 poziomie i wydawała taki sam odgłos jak na początku gdy chlodzila i pózniej jak już nie chlodzila. Podwyzszalem bieg dmuchawy jak się potem zalewalem ale nic to nie dawało.

Ja mowię o sytuacji rok temu jak w lipcu grzało bo na razie nie dotykam klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko do kolegów z Lacetti/ Nubira III z elektroniczną klimą. Klima działa jakby stacjonarnie , przy ciągłej jeździe i wysokich obrotach silnika wyrzut zimnego powietrza z kratek zanika aż do momentu ze w ogóle nie chlodzi. Cały układ jakby sprawny, na postoju klima się załącza i chlodzi ale w ciągłej jeździe nie schladza w środku. Sprężarka w naszych autach to Delphi Harrison V5 tak wiec jakby ten wątek pasował by do mojego problemu :

http://autoklimatyzacja.blogspot.com/2014/07/problem-z-klimatyzacja-renault-laguna-ii.html?m=1

Dot. co prawda Laguny II ale ten sam rodzaj sprężarki....

Czy ktoś z Was walczył z tym problemem???? Bo z tego co wiem dość często pojawia się w Chevroletach Lacetti/ Nubira III.....pzdr i bede wdzięczny za pomoc...

miałem identycznie własnie w laczku 1.4

 

jak zagłebisz sie troszke w głosy ludzi cos jest na tapecie z klima w laczku bo wiele osob opisuje identyczne objawy tj.

dłuzsza jazda autem z wyzsza predkoscia i wydajnosc klimy spada - praktycznie przestaje chłodzic.

mialem identycznie - dłuzsza jazda np na autostradzie i spadek wydajnosci mega duzy az do praktycznie zaniku klimy.

pauza na kilka minut na parkingu i klima ozywala, moim zdaniem cały układ nie wydala.

 

przy normalnej jezdzie i odcinkach do 100-200km wszystko działało ok.

 

dodam ze klima sprawna, nabita itd.

 

podkreslam jak zaczalem szukac co jest nie halo znalazłem wiele podobnych opini własnie o laczku...

 

przyzwyczaic sie i jezdzic - jedyne rozwiazanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pies ganiał taką klimę..... W linku o klimie z Laguny II podano pare powodów takiego zachowania kompresora i zamierzam to sprawdzić. Szukam kogoś kto się podejmie szczególnie aspekty elektroniczne panelu klimatronika.... Jak nic nie znajdę to daje spokój.... Ja 100 km nie daje rady ujechac tak by klima schładzala środek auta....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie kwestia panelu...

TTTM

 

Bzdura jakaś. Miałem dwa egzemplarze z automatyczną klimą, jeździłem w czterdziestostopniowych upałach i jak chciałem mieć w aucie zimno to miałem zimno. Zdarzało mi się nastawiać na 25-27 stopni bo inaczej można było wręcz zmarznąć (przy temperaturach zewnętrznych 30-40). Klimatronik w Lacetti zawyża wskazanie i jak nastawisz 22 to się będziesz trząsł z zimna.

 

Na pewno to nie TTTM tylko jakaś awaria. Klimy w tych autach działały zawsze bardzo wydajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno to nie TTTM tylko jakaś awaria. Klimy w tych autach działały zawsze bardzo wydajnie.

Automat miał wydajniejszą sprężarkę niż manual.

To manualna klima mogła nie wyrabiać w upały, ale jednak dawała radę.

Więc też obstawiam jakąś awarię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie kwestia panelu...

TTTM

 

Bzdura. Mam co prawda manualną i im szybciej jadę tym lepiej chłodzi (chodzi zapewne o przepływ powietrza przez skraplacz. To musi być jakaś awaria. Może sprzęgło sprężarki nie łapie jak się rozgrzeje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. Mam co prawda manualną i im szybciej jadę tym lepiej chłodzi (chodzi zapewne o przepływ powietrza przez skraplacz. To musi być jakaś awaria. Może sprzęgło sprężarki nie łapie jak się rozgrzeje?

Albo siada sprężarka, albo bardziej prawdopodobne, nabili za dużo czynnika i skraplacz zamarza i rozłącza klimę, przerabiałem w zeszłym roku, po odciągnieciu 10% czynnika Działa pięknie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo siada sprężarka, albo bardziej prawdopodobne, nabili za dużo czynnika i skraplacz zamarza i rozłącza klimę, przerabiałem w zeszłym roku, po odciągnieciu 10% czynnika Działa pięknie.

 

Zamarza to raczej parownik, a nie skraplacz ;) Ale jak najbardziej jest możliwa taka sytuacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura jakaś. Miałem dwa egzemplarze z automatyczną klimą, jeździłem w czterdziestostopniowych upałach i jak chciałem mieć w aucie zimno to miałem zimno. Zdarzało mi się nastawiać na 25-27 stopni bo inaczej można było wręcz zmarznąć (przy temperaturach zewnętrznych 30-40). Klimatronik w Lacetti zawyża wskazanie i jak nastawisz 22 to się będziesz trząsł z zimna.

 

Na pewno to nie TTTM tylko jakaś awaria. Klimy w tych autach działały zawsze bardzo wydajnie.

 

ja mowie o manualu nie climatronicu i z niska wydajnoscia klimy spotkalem sie tylko w manualach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. Mam co prawda manualną i im szybciej jadę tym lepiej chłodzi (chodzi zapewne o przepływ powietrza przez skraplacz. To musi być jakaś awaria. Może sprzęgło sprężarki nie łapie jak się rozgrzeje?

 

 

u mnie problem pojawial sie niezaleznie czy klima swiezo nabita czy nie, klima oczywiscie sprawna...

problem pojawial sie np podczas jazdy autostradowej i spadek wydajnosci odczuwalny byl no oko po ok 200km jazdy.

 

dodam jak wspomnialem wyzej wiele osob mialo podobny problem - do odszukania chyba nawet na forum chewroleta (kazdy podobnie jak ja, wieksze obciazenie silnika i spadek wydajnosci klimy)

 

 

nie wiem w czym byl problem ale robilem diagnostyke klimy i bylo wsio ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

dodam jak wspomnialem wyzej wiele osob mialo podobny problem - do odszukania chyba nawet na forum chewroleta (kazdy podobnie jak ja, wieksze obciazenie silnika i spadek wydajnosci klimy)

 

Też zauważyłem w swoim lacku taki problem na autostradzie w drodze na wakacje, ale po tankowaniu (LPG - co 300km) jak chwilę postał było zawsze lepiej.

Czasem dużo skroplin właśnie wypływało podczas takiego postoju (tak jakby podczas jazdy nie do końca odprowadzał tą wodę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec po kolej: udroznilem odpływ, wymieniłem zawór sterujący sprężarki, nabiałem ze sprawdzeniem szczelnosci i jest ok . Na razie krótkie ruchy po mieście ale widać , raczej czuć różnice. Winny był najprawdopodobniej ten zawór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec po kolej: udroznilem odpływ, wymieniłem zawór sterujący sprężarki, nabiałem ze sprawdzeniem szczelnosci i jest ok . Na razie krótkie ruchy po mieście ale widać , raczej czuć różnice. Winny był najprawdopodobniej ten zawór.

 

A wiec po kolej: udroznilem odpływ, wymieniłem zawór sterujący sprężarki, nabiałem ze sprawdzeniem szczelnosci i jest ok . Na razie krótkie ruchy po mieście ale widać , raczej czuć różnice. Winny był najprawdopodobniej ten zawór.

 

U mnie po miescie i w odcinkach typowo miejskich klima smigała normalnie, dopiero przy dłuzszych wojażach problem nabrzmiewał...

 

faktycznie teraz mi sie przypomina ze podczas postoju np. celem tankowania lpg zazwyczaj pojawialo sie dosc duzo skroplin pod zderzakiem i pozniej klima zaczynała znowu ozywac - wiec moze trzeba ta droga pujsc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja też mam podobnie w Lacetti, trasy 200km bez problemu, ale dłuższa jazda i temperatura wnętrza zaczynała rosnąć, wtedy wystarczyło wyłączyć klimę na kilka minut (bez zatrzymywania się, jedynie przyciskiem), i znów wiało chłodem :)

Klima świeżo nabita, odpływ drożny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja też mam podobnie w Lacetti, trasy 200km bez problemu, ale dłuższa jazda i temperatura wnętrza zaczynała rosnąć, wtedy wystarczyło wyłączyć klimę na kilka minut (bez zatrzymywania się, jedynie przyciskiem), i znów wiało chłodem :)

Klima świeżo nabita, odpływ drożny.

 

Pewnie zamarza parownik klimatyzacji. Mam tak w jednym aucie z racji niesprawnego czujnika oszronienia. Wyłączenie na kilka minut i ponowne włączenie klimy rozwiązuje problem, tylko u mnie objawia się to raczej spadkiem siły nawiewu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.