Skocz do zawartości

BMW R850R vs Honda 750 ;-)


bez

Rekomendowane odpowiedzi

pociągające dziwadło  ;)

 

post-131343-0-87884300-1466263731_thumb.jpg

 

 

czy sprawdzony prawie_klasyk?

 

post-131343-0-48754900-1466263780_thumb.jpg

 

obydwa kosztują tyle samo i mają 20 lat  ;]

 

BMW trwałe ale ten model mało popularny i w razie W nie będzie tanio. Dość dziwne takie BMW. Wszystko jest w nim dziwne ale fajne i jest ciężki. Musiałbym się przyzwyczaić

 

Hąda - typowy japoniec, nic zaskakującego. też fajny, lżejszy i tak "poręczny"; plug and play ;) . Podejrzewam, że serwis będzie tańszy i dostępniejszy.

obydwa są wygodne i w podobnym stanie technicznym. BMW ma regulowaną kanapę  :oki: co dla mnie będzie dobre :oki:

 

Macie jakieś argumenty za i przeciw? ;)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mówimy o 20 letnim motocyklu, który może mieć znaczny przebieg, to weź pod uwagę, że podobno silniki boxery BMW, kręcą 500tys. bez remontu głównego...

 

Mam wrażenie, że w stosunku do Hondy jest lepsza dostępności części - praktycznie każdą część i śrubkę zamówisz sobie z dostawą do domu. Ceny wcale nie są takie zabójcze, zwłaszcza za drobnice. 

 

Radość z posiadania nietuzinkowego motocykla jest większa niz z japońca - wiec co mowie, bo aktualnie przeżywam taką fascynację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mówimy o 20 letnim motocyklu, który może mieć znaczny przebieg, to weź pod uwagę, że podobno silniki boxery BMW, kręcą 500tys. bez remontu głównego...

 

Mam wrażenie, że w stosunku do Hondy jest lepsza dostępności części - praktycznie każdą część i śrubkę zamówisz sobie z dostawą do domu. Ceny wcale nie są takie zabójcze, zwłaszcza za drobnice. 

 

Radość z posiadania nietuzinkowego motocykla jest większa niz z japońca - wiec co mowie, bo aktualnie przeżywam taką fascynację :)

ale twoje K1200R nie ma boxera  ;) i normalnie wygląda  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie dyskutujemy przecież o moim, tylko o przyszłym Twoim BMW  :)

no niby tak  :hehe:  ;)

trochę się przestraszyłem tego BMW bo jest zwaliste i ciężkie. Ale pewnie do ogarnięcia bo ułomkiem nie jestem. Nie mniej "w japońca wchodzisz jak w masło"  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niby tak  :hehe:  ;)

trochę się przestraszyłem tego BMW bo jest zwaliste i ciężkie. Ale pewnie do ogarnięcia bo ułomkiem nie jestem. Nie mniej "w japońca wchodzisz jak w masło"  ;)

 

Daj spokoj, 850 tożto pierdopęd... prawde mówiąc szukaj coś z bokserów o pojemności 1100, 1200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pociągające dziwadło  ;)

 

attachicon.gifBMW.jpg

 

 

czy sprawdzony prawie_klasyk?

 

attachicon.gif750.jpg

 

obydwa kosztują tyle samo i mają 20 lat  ;]

BMW trwałe ale ten model mało popularny i w razie W nie będzie tanio. Dość dziwne takie BMW. Wszystko jest w nim dziwne ale fajne i jest ciężki. Musiałbym się przyzwyczaić

 

Hąda - typowy japoniec, nic zaskakującego. też fajny, lżejszy i tak "poręczny"; plug and play ;) . Podejrzewam, że serwis będzie tańszy i dostępniejszy.

obydwa są wygodne i w podobnym stanie technicznym. BMW ma regulowaną kanapę  :oki: co dla mnie będzie dobre :oki:

 

Macie jakieś argumenty za i przeciw? ;)

 

ja teraz sie troche rozgladam za jakims kolejnym motocyklem i musze ci powiedziec ze to BMW do mnie przemawia ;) ale to pewnie dlatego ze mam zephyr 750 wiec honda bylaby zbednym duplikatem w moim garazu ;) a ten mimo ze rozebrany turystyk to wyglada fajnie i wydaje sie ciekawszym dodatkiem do zephyra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja teraz sie troche rozgladam za jakims kolejnym motocyklem i musze ci powiedziec ze to BMW do mnie przemawia ;) ale to pewnie dlatego ze mam zephyr 750 wiec honda bylaby zbednym duplikatem w moim garazu ;) a ten mimo ze rozebrany turystyk to wyglada fajnie i wydaje sie ciekawszym dodatkiem do zephyra ;)

no pociąga mnie to beemwó  ;) no i byłbym prawie jak RSSS  ;l  :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokoj, 850 tożto pierdopęd... prawde mówiąc szukaj coś z bokserów o pojemności 1100, 1200

nie mam ani śmiałości do tak dużego moto ;) , ani takiego budżetu ani nie widzę zastosowania. Raczej będę używał #dookołakomina. Jeśli bym jednak odnalazł w sobie pierwiastek "wyprawowy"  ;)  to zawsze można kupić coś większego :oki:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pociąga mnie to beemwó  ;) no i byłbym prawie jak RSSS  ;l  :phi:

nie za stary Ty na moto? toc to beda stawy bolec i wogóle...

poza tym bejca jak polecisz na bok to szukaj od razu głowicy cylindra...

 

 

moze bmw r1100s

http://olx.pl/oferta/bmw-r-bmw-r1100s-z-polskiego-salonu-maly-przebieg-CID5-IDgaKUn.html#650e135893

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW R1200C  :jem:

 

bmw-r1200cr-1200-c-avantgarde-9.jpg

 

ze względu na oryginalność, ciekawszy (dla mnie) wygląd, nietuzinkowość itp/itd wybrałbym z tych dwóch zdecydowanie bmw, chyba, że chcesz jeździć golfem wśród motocykli, to wtedy honda  ;]

a może ducati monster? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie za stary Ty na moto? toc to beda stawy bolec i wogóle...

poza tym bejca jak polecisz na bok to szukaj od razu głowicy cylindra...

 

 

moze bmw r1100s

http://olx.pl/oferta/bmw-r-bmw-r1100s-z-polskiego-salonu-maly-przebieg-CID5-IDgaKUn.html#650e135893

nie chcę  ścigacza

ten też ma boxera

nie jestem stary

a nawet jakbym był to moto są również dla starych ludzi  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW R1200C  :jem:

 

bmw-r1200cr-1200-c-avantgarde-9.jpg

 

 

 

o meenn!!! biały kruk  :jem: ale i cena kosmos a ja jestem biednym człowieczkiem  :skromny:

widziałem go i na żywca robi wrażenie  :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW R1200C  :jem:

 

 

ze względu na oryginalność, ciekawszy (dla mnie) wygląd, nietuzinkowość itp/itd wybrałbym z tych dwóch zdecydowanie bmw, chyba, że chcesz jeździć golfem wśród motocykli, to wtedy honda  ;]

a może ducati monster? 

 

wyjatkowo jestem na nie ;) na tym czyms napewno nikt nie poczuje sie jak RSSS :)

 

jesli cos takiego to poszedlbym raczej w R1150rt

 

BMW%20R%201150%20R%201280x800_c23.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też dobry, chociaż to R1150R

R1150RT to chyba z owiewkami jest  :ok:

 

tak,tak :)  sie mi na klawiaturze oba wcisnely ;) i przeciez R i T sa obok siebie :D ale generalnie troche sie pale na taki motocykl, tylko... jezdze moze 1.5kkm rocznie i to praktycznie glownie po miescie, wiec taki kawal motocykla to dla mnie raczej klopot ;) . No ale ten televeler wyglada fajnie, a do tego motocykl po prostu mi sie podoba ;) . Na drugim miejscu (chociaz ze znacznie wiekszymi szansami na zakup) jest rower... znaczy Yamaha MT07 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak,tak :)  sie mi na klawiaturze oba wcisnely ;) i przeciez R i T sa obok siebie :D ale generalnie troche sie pale na taki motocykl, tylko... jezdze moze 1.5kkm rocznie i to praktycznie glownie po miescie, wiec taki kawal motocykla to dla mnie raczej klopot ;) . No ale ten televeler wyglada fajnie, a do tego motocykl po prostu mi sie podoba ;) . Na drugim miejscu (chociaz ze znacznie wiekszymi szansami na zakup) jest rower... znaczy Yamaha MT07 ;)

 

Akurat różnica w jeździe 850 a 1200 jest można powiedzieć symboliczna, wiec nie ma co się rozdrabniać.

Co do BONDA - moj ojczulek takim jeździ  ;] a do najmłodszych nie należy nie wspominając że Pudzianowskim też nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW R1200C  :jem:

 

bmw-r1200cr-1200-c-avantgarde-9.jpg

 

ze względu na oryginalność, ciekawszy (dla mnie) wygląd, nietuzinkowość itp/itd wybrałbym z tych dwóch zdecydowanie bmw, chyba, że chcesz jeździć golfem wśród motocykli, to wtedy honda  ;]

a może ducati monster? 

 

Sliczny. Kupilbym dla samago faktu posiadania takiego egzemplarza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


nie mam ani śmiałości do tak dużego moto , ani takiego budżetu ani nie widzę zastosowania. Raczej będę używał #dookołakomina. Jeśli bym jednak odnalazł w sobie pierwiastek "wyprawowy"    to zawsze można kupić coś większego   

dookola komina to wystarczy Rebel 125 ... za to co zostanie kup dobre ciuchy coby nie przytrzeć kolan ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@bez BMW, zdecydowanie. Gdybym miał więcej siana tak bym wybrał.

 

Dlaczego?

 

1. Bokser a nie oklepana rzędówka

2. Marka.

3. patrz punkt 1, ile można czwórką w rzędzie poganiać... :chory:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat różnica w jeździe 850 a 1200 jest można powiedzieć symboliczna, wiec nie ma co się rozdrabniać.

Co do BONDA - moj ojczulek takim jeździ  ;] a do najmłodszych nie należy nie wspominając że Pudzianowskim też nie jest.

 

pewnie roznicy wielkiej nie ma, ale mimo wszystko boxer to szerokie bydle, a i caly motocykl do kompatowych nie nalezy... a takie niestety slabo sie sprawdzaja we wroclawskich korkach. Dlatego najprawodpodobniej wpadnie MT07 ktory ma dodatkowy bonus ze bedac sporo lzejszym i nowoczesniejszym motocyklem od Zephyra pozwoli   :piekna: na jezdzenie ze mna nie tylko w roli plecaka  ;) . 

Edytowane przez TJa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i R850R już w domq.

Można zazdraszczać, można hejtować  ;)

można wpisywać ceny części eksploatacyjnych  ;]

 

ogólnie - brutalny dzikus a w zasadzie dzikuska ;) dziwny, narowisty i jedzie od dołu. Jest zdecydownie fajny/a..

w sumie jeszcze nie wiem czy to na czy ona  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@bez gratuluję, przejrzałem olx i jestem w ciężkim szoku - za 8000 można mieć BMW!

moto bardzo staniały  :oki: używane oczywiście. 

Byłem w sobotę w salonie beemwó i do nowego moto trzeba dołożyć zero  ;] - nie dla psa kiełbaska  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moto bardzo staniały  :oki: używane oczywiście. 

Byłem w sobotę w salonie beemwó i do nowego moto trzeba dołożyć zero  ;] - nie dla psa kiełbaska  ;)

 

Też byłem, i za każdym razem wychodzę chory jak popatrzę na nówka sprzęty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i R850R już w domq....

 

Gratulacje :ok:

 

Rzeczywiście, dziwne... i dlatego właśnie tak pociągające to BMW ;).

 

A wiekiem moto się nie przejmuj. Moja Hondzina ma 29lat, a przez 2 miesiące odkąd go mam przeleciałem bezawaryjnie 1500km.  

Edytowane przez tomik53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.