Skocz do zawartości

Kia najlepsza


Florydzialski

Rekomendowane odpowiedzi

Przynajmniej w USA - w tzw "Initial Quality Study" - czyli ilość problemów w ciągu pierwszych 90 dni eksploatacji Kia jako marka wygrała! Co ciekawe królujący przez wiele lat Lexus poleciał w dół aż na 8 miejsce. Nowe modele są dość niedopracowane - np. Lexus musiał odkupić od właścicieli kilkaset sztuk RC-F z uwagi na niemożliwe do usunięcia piszczenie kół. 

 

Tradycyjnie należy się trzymać z daleka od Smartów, Volvo i Fiata ale to chyba wszyscy wiedzą. 

 

Numerek to ilość problemów na 100 samochodów w ciągu pierwszych 90 dni eksploatacji. 

 

Kia  83

Porsche 84
Hyundai  92
Toyota  93
BMW  94
Chevrolet  95
Buick  96 (tie)
Lexus  96 (tie)
Lincoln   96 (tie)
Nissan 101
Ford  102
GMC  103 (tie)
Infiniti  103 (tie)
Volkwagen  104
ŚREDNIA  105
Audi  110
Mercedes-Benz  111
Cadillac  112
Jeep  113
Ram  114
Chrysler  115
Mitsubishi 116
Dodge  117
Subaru  118
Honda  119
Acura  122
Scion  123
Jaguar  127 (tie)
Mazda  127 (tie)
Mini  127 (tie)
Land Rover  132
Volvo  152
Fiat  174
Smart  216

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej w USA - w tzw "Initial Quality Study" - czyli ilość problemów w ciągu pierwszych 90 dni eksploatacji Kia jako marka wygrała! 

Ja na Polskę mogę ten ranking rozszerzyć do 3 lat  :ok:  :hehe: . Zero problemów, dosłownie koszt eksploatacji to wyłącznie ubezpieczenie, paliwo i raz na dwa tygodnie myjnia za kilka złotych  :oki: . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubie sie czepiać ale to badanie ze statystycznego punktu widzenia jest g... warte. Zliczono usterki tylko ze stu samochodow. Żeby statystyka była w miare wiarygodna a błąd pomiaru był poniżej 5% trzeba by przebadać minimum 1000 aut. Teraz mamy tak że jak w przypadku wymienianego Lexusa, dwie usterki mniej i awansuje w tabeli o kilka miejsc. Statystycznie przy zbadaniu innej setki aut wyniki mogłby być całkowicie inne a może nawet odwrotne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubie sie czepiać ale to badanie ze statystycznego punktu widzenia jest g... warte. Zliczono usterki tylko ze stu samochodow. Żeby statystyka była w miare wiarygodna a błąd pomiaru był poniżej 5% trzeba by przebadać minimum 1000 aut. Teraz mamy tak że jak w przypadku wymienianego Lexusa, dwie usterki mniej i awansuje w tabeli o kilka miejsc. Statystycznie przy zbadaniu innej setki aut wyniki mogłby być całkowicie inne a może nawet odwrotne.

A skąd wniosek, że tylko ze stu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

Przynajmniej w USA - w tzw "Initial Quality Study" - czyli ilość problemów w ciągu pierwszych 90 dni eksploatacji Kia jako marka wygrała! Co ciekawe królujący przez wiele lat Lexus poleciał w dół aż na 8 miejsce. Nowe modele są dość niedopracowane - np. Lexus musiał odkupić od właścicieli kilkaset sztuk RC-F z uwagi na niemożliwe do usunięcia piszczenie kół. 

 

Tradycyjnie należy się trzymać z daleka od Smartów, Volvo i Fiata ale to chyba wszyscy wiedzą. 

 

Numerek to ilość problemów na 100 samochodów w ciągu pierwszych 90 dni eksploatacji. 

 

Kia  83

Porsche 84

Hyundai  92

Toyota  93

BMW  94

Chevrolet  95

Buick  96 (tie)

Lexus  96 (tie)

Lincoln   96 (tie)

Nissan 101

Ford  102

GMC  103 (tie)

Infiniti  103 (tie)

Volkwagen  104

ŚREDNIA  105

Audi  110

Mercedes-Benz  111

Cadillac  112

Jeep  113

Ram  114

Chrysler  115

Mitsubishi 116

Dodge  117

Subaru  118

Honda  119

Acura  122

Scion  123

Jaguar  127 (tie)

Mazda  127 (tie)

Mini  127 (tie)

Land Rover  132

Volvo  152

Fiat  174

Smart  216

Statystyka to prostytutka ale ten ranking pokazuje ze 83% aut marki KIA ma "problem" w przeciągu pierwszych 90 dni eksploatacji. Taki smart ma w tym samym czasie dwie.

Jest gdzieś opisana metodyka tego badania? Bo z całym szacunkiem ale ono jakieś takie z dupy jest. W usterkę na 1000 pojazdów bym jeszcze uwierzył ale nie na 100. No chyba że większość problemów to problem miedzy fotelem a kierownicą.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metodyka przecież jest podana, badają 100 aut z każdej marki, jak klient zgłasza sie w ciągu 90 dni od sprzedaży do ASO z jakąś usterką to dopisują plus jeden do licznika. Nie ważne czy usterką jest odstająca uszczelka w drzwiach, dym spod maski, padnięty silnik czy urwane koło...

Żeby miało to jakąkolwiek wiarygodnośćstatyczną to musieliby badać 1000 a nie sto aut i nie przez 90dni a przynajmniej 900.

Edytowane przez dwaoczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metodyka przecież jest podana, badają 100 aut z każdej marki, jak klient zgłasza sie w ciągu 90 dni od sprzedaży do ASO z jakąś usterką to dopisują plus jeden do licznika. Nie ważne czy usterką jest odstająca uszczelka w drzwiach, dym spod maski, padnięty silnik czy urwane koło...

Żeby miało to jakąkolwiek wiarygodnośćstatyczną to musieliby badać 1000 a nie sto aut i nie przez 90dni a przynajmniej 900.

Prubka jest z 80,000 aut a Nie zadnych 100

100 jest 'unit' czyli jednostka....

62cf8de26cf4c549a6ab94f846d0ccb7.jpg

Ma sens bo JD Powers stosuje Te same kryteria od ponad 30 Lat, ergo poruwnujemy mleko z mlekiem a Nie mleko z Coke...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statystyka to prostytutka ale ten ranking pokazuje ze 83% aut marki KIA ma "problem" w przeciągu pierwszych 90 dni eksploatacji. Taki smart ma w tym samym czasie dwie.

Jest gdzieś opisana metodyka tego badania? Bo z całym szacunkiem ale ono jakieś takie z dupy jest. W usterkę na 1000 pojazdów bym jeszcze uwierzył ale nie na 100. No chyba że większość problemów to problem miedzy fotelem a kierownicą.

Krawiec

PP100 jest jednostka- powszechna w moto tak jak km/h (problems per 100). Probka na 2016 to Nie zadne 100 czy 1k tylko min 80k aut.

Link do methodology: (ogolnie bez logins)

http://www.jdpower.com/cars/articles/jd-power-studies/2016-us-initial-quality-study-results

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statystyka to prostytutka ale ten ranking pokazuje ze 83% aut marki KIA ma "problem" w przeciągu pierwszych 90 dni eksploatacji. Taki smart ma w tym samym czasie dwie.

Jest gdzieś opisana metodyka tego badania? Bo z całym szacunkiem ale ono jakieś takie z dupy jest. W usterkę na 1000 pojazdów bym jeszcze uwierzył ale nie na 100. No chyba że większość problemów to problem miedzy fotelem a kierownicą.

 

Krawiec

 

Nie wiem co Cię tak dziwi :)

 

Przyjeżdżasz na pierwszy przegląd po 2tyś km i masz pytanie czy masz jakieś uwagi.

Zawsze przecież możesz powiedzieć że jakiś plastik odstaje, albo fotel skrzypi. I już masz uwagę zgłoszoną przez klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika z tego że wystarczy mieć 17% aut wolnych od wad (lub z wadami które nie wyjdą od razu po zakupie) żeby być w tej branży najlepszym.

Nie Po zakupie, tylko 90 dni Po wyjezdzie od dealer-a Za kazdym razem jak kupuje Toyota mam 30,60,90 dni na JD Powers. Czyli - spierdzililo Sie cos Po 30 dniach? Nie...

60 - Nie

90 - tak zegarek mi do srodka wlecial - 2003 Corolla

Ups -1 dla Corolla

Ciekawie mialem z Kluger, odebralem w niedziele, w Pon bylem w Melbourne 2k w Te I z powrotem, Czwartek- pierwszy service 1,500km, Po 30 dniach mialem ponad 10k km , JD power przyszlo, spiedzielio Sie cos? Nie

Po 60 dniach mialem dos w okolicy 17k km - spierdzielio Sie cos, Nie.

Po 90 dniach Nic mi Nie przyslali

Zapytalem dealer-a jak wlozylem auto na 20k km service, I zaciekawilo ich to, pogrzebali zapytali I ok tygodniu dostalem telefon of JD Powers, wywalili mnie z prubki bo I'm kryteria Sie Nie zgadzaly, ergo masz ograniczenie km I czasu Po 30,60,90 dni.

Wiec ktos kto mowi Ze to Nie Ma sensu Sie myli, masz wszystkie kryteria porownywalne I te same od x lat... Pare Lat temu dodali Apple play, car play, BT etc, I ilosc PP100 skoczyla masywnie w gore.

Czyli jesli masz problem z BT Ze ci Sie iCrap Nie chce polaczyc z autem to to jest liczone Teraz jako usterka. Nie musi Byc iCrap, moze Byc Samsung,

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czyli jesli masz problem z BT Ze ci Sie iCrap Nie chce polaczyc z autem to to jest liczone Teraz jako usterka. Nie musi Byc iCrap, moze Byc Samsung,

 

Dokładnie. To pewnie będzie przyczyna dużej "awaryjności". Np mój ojciec w Hyundaiu I30 przez 3 lata i 50 tys. km zgłosił jedną awarię: wybieranie głosowe kontaktu przez bluetooth czasami go zawieszało i trzeba było wyłączyć zapłon i włączyć ponownie. Takie to są awarie w dzisiejszych czasach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


plastik odstaje

 

O French Connection UK :ooniee: :ooniee: :ooniee: - przypomiales mi moje BMW - RIP, nigdy wiecej :chipsy: - 1k km, 3k km, 10k km, 20k km - scenariusz ten sam - deska skrzypi, rozbieramy :skromny:  - skladamy, spokoj na 2k km i powrot ;l - i tak caly czas dopoki nie naprawili tym :chipsy:

 

a3805435-c13f-46c4-bb24-782b2cbb676c.jpg

 

Nie wiem czy logo BMW mialo, ale pamietam dokladnie co mi Service Mgr szczerze powiedzial - 'European car = European Quality" ;l

 

I juz wiem dlaczego nigdy JD Powers od BMW nie dostalem :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O French Connection UK :ooniee: :ooniee: :ooniee: - przypomiales mi moje BMW - RIP, nigdy wiecej :chipsy: - 1k km, 3k km, 10k km, 20k km - scenariusz ten sam - deska skrzypi, rozbieramy :skromny:  - skladamy, spokoj na 2k km i powrot ;l - i tak caly czas dopoki nie naprawili tym :chipsy:

 

Nie wiem czy logo BMW mialo, ale pamietam dokladnie co mi Service Mgr szczerze powiedzial - 'European car = European Quality" ;l

 

I juz wiem dlaczego nigdy JD Powers od BMW nie dostalem :hehe:

 

No, ale w tym rankingu BMW jest nad Lexusem.

Myślisz że sami sobie te raporty wypełniają?  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. To pewnie będzie przyczyna dużej "awaryjności". Np mój ojciec w Hyundaiu I30 przez 3 lata i 50 tys. km zgłosił jedną awarię: wybieranie głosowe kontaktu przez bluetooth czasami go zawieszało i trzeba było wyłączyć zapłon i włączyć ponownie. Takie to są awarie w dzisiejszych czasach

 

nie chce mis ie szukac, ale sa dwa artukuly:

 

1. o JD Powers wlasnie, jak skoczyla awaryjnosc jak te kryteria dodali pare lat temu ... :hmm:  - tak jak mowisz, to byla glowna przyczyna skokowego wzrostu :bylo:  i jeden z najbardziej frustrujacych problemow wg klientow

 

2. drugi o facecie z Nissan ktorego nazywaja 'Mr Phone' - jego jedyna praca jest dostawanie probek od producentow w tym samym czasie co my (telecoms) dostajemy, zeby telefon dzialaz z BT poprawnie w dniu jego premiery. Ciekawa praca, ale facet jezdzi z 30-40 telefonami naraz ;l

 

Obecnie czescia ktora ma regularny upgrade w aucie jest 'entertainment system' - bo klient zadowolony nie bedize jak sobie Galaxy S100 kupi i to Edge, wsiadze do swojego Nissan czy Skoda i mu telefon nie dziala :ogien:

 

pairing-passat-to-bluetooth.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale w tym rankingu BMW jest nad Lexusem.

Myślisz że sami sobie te raporty wypełniają?  ;]

 

Chyba juz gaffer tape w fabryce pakuja ;l

 

Jestem przerazony, 26k km i Lexus nie chce skrzypiec i nic sie nie zepsulo, ba pierwszy service 15 k km byl free i wygladal tak, ze rano przyjechal IS300h, facet wsiadl do Mrs Ozi IS250 i odjechal, a o 5 pm przyjechal jej i wzial IS300h :oki:

 

Jestem przeraznony ;] - nawet service Mgr nie widzialem, przy 26k km jak jechalem do BMW to uciekali prze de mna ;l  i znalem ich wszystkich od sprzedawcy do faceta czyszczacego ci buty w salonie ;] 

 

Lexus-IS-300h-Rear.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety średnią jakość Lexusowi zepsuł RC - mieli sporo problemów z tym samochodem. Także GS pomimo juz kilku lat na rynku ma nadal sporo problemów.

Ten podpis wszystkim się znudził!

 

Bo Toyota szuka oszczednosci wszedzie, i to wychodzi. Ale za 'customer service' nie moge (jeszcze :hmm: ) nigdzie ich zagiac. Nastepnym razem chyba jednak pojde i sprubuje Audi. Ceny sugerowane maja z kosmosu, i np na nowe A4-B9 juz 'Invoice Price' masz ok 15-20% nizsze od tych sugerowanych. Ba widzialem 3 auta na placu, ktore dealer juz zglosil jako sprzedane, wrzucili je na demo. z $90k wiem ze zostaly sprzedane w okolicach $68k - bo jeden kolega z ktorym pracowalem kupil.

 

Ot staly miesiac, zarejstwoane jako demo, bonus od HQ widocznie juz byl a kleintow nie bylo - duzo opcji, i pewnego dnia jak pracowalismy obok nagle cena sie zmienila z $89,999 na 'now $72,999 - we will negotiate' - poszedl na lunch, wyjechal za $68k, z 3 sztuk do wieczora wszystkie juz mialy wielkie 'SOLD' na szybie ...

 

Nie wiem jak bedzie z Q, ale podoba mi sie styl i pare rozwiazan ... . :skromny:

 

c981725356a06965d9ad088538971435.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W USA Customer Service Lexusa jest nieporównanie lepszy od Mercedesa. Samochod zastępczy bez gadania. Jakiekolwiek problemy w których są watpliwości czyja wina są zawsze rozstrzygane na stronę klienta. Wszyscy są mili i uprzejmi.

Ostatnio nie wytrzymałem i wybuchłem w salonie mercedesa mówiąc ze lepiej mnie u chevroleta traktują.

Ten podpis wszystkim się znudził!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALe wiesz ze to nieprawda ;l - GM jest wszedzie taki sam .... :facepalm:

W GM podjeżdżasz samochodem i idziesz do pana szefa który siedzi za ladą a ty stoisz i on cię łaskawie wysłucha. Ale jak Corvette podjeżdżasz to pan szef wybiega zza lady i otwiera ci drzwi i zaprasza do innego miejsca. W Mercedesie mają od otwierania drzwi osobnego pracownika. W Lexusie tez. W Chevrolecie darmowa jest woda i kawa. W Lexusie były wszelkie napoje i jakieś słodycze. W Mercedesie jest pełnowymiarowy bufet z gorącymi daniami na śniadanie i lunch. Ale... Ale jak jadę zmienić olej w Corvette to płace $0 - pomimo ze musza wlać 10l najdroższego syntetyka. W Lexusie płaciłem $110. A w Mercedesie $450 ;( Wiec wolałbym sam sobie drzwi otworzyć i nie jeść ich tłustych potraw a zapłacić mniej.

Ten podpis wszystkim się znudził!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.