Skocz do zawartości

po pierwszych jazdach


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po pierwszych jazdach moto. I niby wszystko jest ok, ale tak po godzinie kask zaczął mnie okrutnie uwierać. Rozmiar mam dobry a nawet o jeden za duży. Czy kask sie dopasuje do głowy, bo tak się jezdzić nie da. Może to kwestia modelu ale opinie mówię że to wygodny model. Mam LS 386.

Edytowane przez 1Marek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, jazda był dzisiaj. Z tym uwieraniem to źle określiłem - uwierało mnie w czaszke (a nie w uszy) powyżej uszu w stronę skroni. Rozumiem że nigdy nie miałeś takiego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszych jazdach moto. I niby wszystko jest ok, ale tak po godzinie kask zaczął mnie okrutnie uwierać. Rozmiar mam dobry a nawet o jeden za duży. Czy kask sie dopasuje do głowy, bo tak się jezdzić nie da. Może to kwestia modelu ale opinie mówię że to wygodny model. Mam LS 386.

Masz źle dobrany kask.

Wysłane Pocztą Polską

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, jazda był dzisiaj. Z tym uwieraniem to źle określiłem - uwierało mnie w czaszke (a nie w uszy) powyżej uszu w stronę skroni. Rozumiem że nigdy nie miałeś takiego problemu?

Uszy trochę mnie uwierały, gdy na początku jeździłem bez kominiarki. Po zakupie kominiarki mam już pełen komfort.

Jeśli uwiera w czaszkę to kask do zmiany. Ale dziwne, że dopiero po godzinie wychodzi dyskomfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kask do zmiany. Co możecie polecić, chciałbym zostać przy szczekowcach. Budżet 1000-1500 zł. Wśród jakich marek warto się rozglądać. CZy warto brać biały kolor, który się nie nagrzewa w lecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZy warto brać biały kolor, który się nie nagrzewa w lecie?

 

Kolor to sprawa indywidualna, nagrzewa się każdy. Poszukaj sobie odcinka pogromców mitów dot. nagrzewania się czarnego bolidu - spodziewali się różnic kilkunastostopniowych, a te faktyczne to raptem parę stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor to sprawa indywidualna, nagrzewa się każdy. Poszukaj sobie odcinka pogromców mitów dot. nagrzewania się czarnego bolidu - spodziewali się różnic kilkunastostopniowych, a te faktyczne to raptem parę stopni.

 

i jesli dobrze pamietam to najbardziej nagrzewal sie czerwony a nie czarny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


CZy warto brać biały kolor, który się nie nagrzewa w lecie?

 

warto brac jasne kontrastowe (do otoczenia) a najlepiej żarówiaste kolory - lepiej widac zawodnika jak jedzie niz jak ma czarny/szary/matowy, czy inny ogolnie ubiór zlewajacy sie z tlem ubiór.

 

Jedyny minus jasnych kaskow to ze po przelocie widac wszystko co przyjales na kask - muszki, owady, kurz, bloto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszych jazdach moto. I niby wszystko jest ok, ale tak po godzinie kask zaczął mnie okrutnie uwierać. Rozmiar mam dobry a nawet o jeden za duży. Czy kask sie dopasuje do głowy, bo tak się jezdzić nie da. Może to kwestia modelu ale opinie mówię że to wygodny model. Mam LS 386.

 

Szukałem kasku na swoją okrągłą głowę (rozmiar ok, ale uwierało w skronie po 30 minutach jazdy w HJC). Znalazłem pół-otwarty kask, który prawie dobrze leżał na głowie (dopasowany, a ból pojawiał się po ok. godzinie jazdy). Pomogło lekkie przyszlifowanie styropianu. Ale takie naprawdę niewielkie. Niektórzy mówią, żeby go ugnieść, ale wolałem przyszlifować, żeby zachować sprężystość styropianu w razie uderzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LS2 robi tak ogólnie ciasne kaski. Ja wg rozmiarów powinienem mieć S i taki rozmiar mam w starym kasku Higway1. Gdy szukałem nowej skorupy z blendą i wentylacją wybór padł właśnie na LS2, tyle tylko że zamiast S musiałem wziąć L. Jest bardzo dopasowany ale dzięki temu dość szczelny i cichy jak na kask otwarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie popełnić błędu z nowym kaskiem, zwiększam budżet i mam typy (szczekowce):

-Nolan Absolute N104,

-Shark Evo One Special,

-Shubert C3 Basic,

- HJC R-PHA Max Evo.

 

Co wybrać? Wszystkie te kaski to podobny budżet. Warunek- musza być pod okulary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszych jazdach moto. I niby wszystko jest ok, ale tak po godzinie kask zaczął mnie okrutnie uwierać. Rozmiar mam dobry a nawet o jeden za duży. Czy kask sie dopasuje do głowy, bo tak się jezdzić nie da. Może to kwestia modelu ale opinie mówię że to wygodny model. Mam LS 386.

nie ma czegoś takiego jak ogólnie wygodny kask.

ja np. w żadnym Nolanie nie moglbym jezdzić. w niektóre sharki nie włożę głowy nawet w xxl.

za to leży mi shoei.

musisz zmienić kask (ew. zależnie gdzie uwiera, sprawdź u producenta czy mają elementy do wymiany w wyściółce pod to).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie popełnić błędu z nowym kaskiem, zwiększam budżet i mam typy (szczekowce):

-Nolan Absolute N104,

-Shark Evo One Special,

-Shubert C3 Basic,

- HJC R-PHA Max Evo.

 

Co wybrać? Wszystkie te kaski to podobny budżet. Warunek- musza być pod okulary.

 

Sharka mam. Ciężki, wielki. Jedyna zaleta to odginana do tyłu szczęka więc po odgięciu szczeny można normalnie szybę opuścić.

Na początku sezonu szukałem kolejnego szczękowca. Przymierzałem kilka róznych. Począwszy od Nolana na Shoei skończywszy. 

C3 Basic bił je wszystkie. Mała skorupa, lekki i najbardziej komfortowy i zdecydowanie cichszy niż Shark. Od czasu jak mam C3 Sharka nie założyłem ani razu. Odrzuca mnie od niego ;] 

Jeżeli chodzi o okulary to przeciwsłoneczne Raybany Aviatory wchodzą bez problemów ale one maja cieniusieńkie uszy. 

 

najlepiej podjedź do jakiegoś dużego sklepu i przymierz się do kilku.  

Edytowane przez Tomir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sharka mam. Ciężki, wielki. Jedyna zaleta to odginana do tyłu szczęka więc po odgięciu szczeny można normalnie szybę opuścić.

Na początku sezonu szukałem kolejnego szczękowca. Przymierzałem kilka róznych. Począwszy od Nolana na Shoei skończywszy. 

C3 Basic bił je wszystkie. Mała skorupa, lekki i najbardziej komfortowy i zdecydowanie cichszy niż Shark. Od czasu jak mam C3 Sharka nie założyłem ani razu. Odrzuca mnie od niego ;] 

Jeżeli chodzi o okulary to przeciwsłoneczne Raybany Aviatory wchodzą bez problemów ale one maja cieniusieńkie uszy. 

 

najlepiej podjedź do jakiegoś dużego sklepu i przymierz się do kilku.  

Bardzo dziękuję za opinię. C3 to też mój faworyt i jest tylko kwestia okularów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierz się do każdego.

Co do okularów to kask nie musi mieć dedykowanych rowków, żeby nie było z tym większego problemu. Ja rowków nie mam, a okulary wchodzą. Fakt, że sekundę trzeba się namanewrować, ale gdybyś znalazł idealnie leżący kask, ale bez rowków, to śmiało próbuj wsunąć okulary, nie dyskwalifikuj go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kask kupiony. Wybrałem Schuberta C3 basic, który lepiej mi leżał niż o wiele droższy Shoei. Potwierdziło się w 100 % co napisał Tomir. Potwierdziło się też co napisał Lord Seth- Schubert pomimo braku rowków na okulary da się je założyć a spasowanie mojej makówy z kaskiem warte jest tego trudu. Przy okazji zmieniłem kolor biały starego kasku na matową czerń nowego. Nie było wyboru innego koloru. ale nie jest żle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spóźniłem się ale napiszę. Ze 3 kaski minęły zanim dobralem optymalny. Po prostu mam szeroką głowę i niby rozmiar powinien być M a dobrze na czaszce leżał L. Tylko poliki wtedy luźne. Znalazłem sharka s900c z pompowanymi polikami i to było to .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tym wszędzie polecanym Shoiem miałem to samo. Podobno super hiper a w porównaniu z C3 niewygodny i jakis taki nieproporcjonalnie duzy. Ale pewnie wszystko zalezy od czachy ;] 

 

Będzie pan zadowolony ;] 

Edytowane przez Tomir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako podsumowanie napiszę: słyszeliście, że hamerykańscy naukowcy dowiedli, że kaski jednak są niebezpieczne? Zrzucili dżokejkę i kask z wysokości 100m: kask pękł, a dżokejka nie... :phi::hehe:

ja to znałem z wełnianą czapką zamiast dzokejki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiwal a co z nim nie tak? Na allegro wystaw

Za duży jest, na oczy mi spada...

Tak to jest jak się pierwszy kask kupuje i nie ma pojęcia na co zwrócić uwagę.

Wybrałem kask który był 'wygodny'. Po 3h użytkowania wiem że to pomyłka. ..

A kask to Shoei Neotec Imminent TC3.

Wysłane z mojego SM-T710 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za duży jest, na oczy mi spada...

Tak to jest jak się pierwszy kask kupuje i nie ma pojęcia na co zwrócić uwagę.

Wybrałem kask który był 'wygodny'. Po 3h użytkowania wiem że to pomyłka. ..

A kask to Shoei Neotec Imminent TC3.

Wysłane z mojego SM-T710 przy użyciu Tapatalka

 

a tam do niego nie ma akcesoryjnych (grubszych) wkladek policzkowych i centralnych? moze da sie go troche pomniejszyc ;) ... swoja droga ponad 2kpln na pierwszy kask... bogato poszedles ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kominiarą? Możesz spróbować z kominiarką czy też taki luźny. Albo włosy zapuść ;)

Jak go chwyce z tyłu to jestem go w stanie zdjąć.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.