Skocz do zawartości

Jakie auto do 10 tys.zł jak najmłodsze?


jacob24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym zamienić dwa jeździdła typu Fiat Panda oraz Renault Thalia na jedno nowsze - auta wystawię niebawem na giełdzie. Kwota ok. 10 tys. zł. Myślałem o Aveo - jest u mnie w okolicy rocznik 2009 od pierwszego właściciela lekko poniżej 10 tys. Może ktoś ma doświadczenie tego typu i coś doradzi? Auto większe lub starsze mnie interesuje bo mam już weekendową zabawkę ;]  chodzi o coś bezawaryjnego jak Panda, której trochę żal sprzedawać :(  ale z drugiej strony mogłoby być coś z trochę większym bagażnikiem - przyda się choćby z 50l więcej.

 

Pozdrawiam wszystkich kącikowiczów :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli oczko wyżej od Aveo, hmm... dzięki :oki:  zaraz popatrzę na ogłoszenia, co znaczy muł okrutny? Zarówno Pandą jak i Thalią da się bardzo sprawnie jeździć w 1-2 osoby, może dlatego, że są 8-mo zaworowe.

 

Jak przewiozłem wujasa, który posiada Thalię 1.4 16v mimo, że na papierze jego jest mocniejsza o bagatela 20 koni twierdził, że moje 1.4 8v jeździ zdecydowanie przyjemniej i nie trzeba tak biegami wachlować jak u niego.

 

Ale chyba ten Lacetti nie byłby zawalidrogą... na osiągach mi specjalnie nie zależy w sumie a jak z cenami części?, czy to auto ma jakieś wady typu ten typ tak ma? Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli oczko wyżej od Aveo, hmm... dzięki :oki:  zaraz popatrzę na ogłoszenia, co znaczy muł okrutny? Zarówno Pandą jak i Thalią da się bardzo sprawnie jeździć w 1-2 osoby, może dlatego, że są 8-mo zaworowe.

 

Jak przewiozłem wujasa, który posiada Thalię 1.4 16v mimo, że na papierze jego jest mocniejsza o bagatela 20 koni twierdził, że moje 1.4 8v jeździ zdecydowanie przyjemniej i nie trzeba tak biegami wachlować jak u niego.

 

Ale chyba ten Lacetti nie byłby zawalidrogą... na osiągach mi specjalnie nie zależy w sumie a jak z cenami części?, czy to auto ma jakieś wady typu ten typ tak ma? Pozdr

 

Ciężko powiedzieć co to znaczy muł okrutny. Po prostu to dość wolne auto, ale zrobiłem nim ok. 20kkm i żyję ;) I nawet miło je wspominam.

Części za dużo nie kupowałem, ale był bardzo tanie.

Wady? Gdybym miał 1.8 z automatem to długo bym nim jeździł  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://olx.pl/oferta/chevrolet-lacetti-zarejstrowany-rej-2008-rok-gaz-klima-sedan-1-4v-16v-4-dzwiowy-okazja-CID5-IDgLeIB.html#bd89779603

 

Sedan z 1.4? Może za 8 tys. się opłaci :phi:  nie wiem o co biega z tym wolny - chyba nie będzie gorzej niż w Pandzie? :hehe:  chociaż o dziwo miałbyć taki niby muł i ledwo się toczyć a spokojnie utrzymuje licznikowe 170 km/h na prostej w 2 osoby plus bagaż i o dziwo dojście do tej prędkości też nie trwa wieki - jakoś nie odczułem nigdy mega stresu a jeździliśmy w okolicach Luxemburga gdzie drogi są hmm... pod górkę i kręte ;]  w tym nowym interfejsie nie wiem jak się wkleja fotkę :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lacetti  :oki:

Wielkie i wygodne autko. Miałem 1.4 ... muł okrutny, ale duży, tani, młody i wygodny.

Muł to pojęcie względne. Dla tych, którzy wszędzie i w każdych warunkach muszą wyprzedzać, muszą być pierwsi, przepisy mają za nic, to będzie muł. Do normalnej jazdy w mieście i poza miastem to normalny samochód. I co najważniejsze - bezawaryjny, przynajmniej taki jest mój  egzemplarz (ma 142 tys. km). A jak już coś się wydarzy to części taniutkie.

Edytowane przez Miromat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i Lacetti HB 1.4 i Aveo HB 1.2.

Powiem tak: czy Ci odpowiada dynamika (rakiety to zdecydowanie nie są) i komfort, to ocenisz po jeździe próbnej dowolnym egzemplarzem.

Dla mnie bardziej istotne jest, że to auta całkowicie bezproblemowe (w porównaniu z poprzednim wozem z grupy VAG to wręcz przepaść), łatwo trafić zadbany egzemplarz z pierwszych rąk i z pełną historią, serwis jest śmiesznie tani a do tego dla złodziei są "przezroczyste" (można nie zamykać, nikt nie ruszy :lol: ).

Jeśli bardziej od "frajdy" i "szacunu na dzielni" cenisz sobie święty spokój, to będziesz zadowolony. :ok:

Edytowane przez Piotr_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wady? Gdybym miał 1.8 z automatem to długo bym nim jeździł  ;]

Mam 1.8 z automatem, a kolega ma 1.8 z manualem.

U mnie jest gorsze przyspieszenie (ASB 4 biegi) a spalanie 12,5 do 14l  LPG, u niego spalanie 10-11 l  LPG - jazda w takich samych warunkach drogowych.

Poza tym kawał dobrego wozu, dużo miejsca w środku, części tanie, które się niezbyt często wymienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laczek 1.4+lpg :oki:

miałem taki zestaw i generalnie autko fajne ale tez ma pare bolaczek - jak kazde auto zreszta.

przede wszystkim trzeba sie przyzwyczaic i oswoic z mega kiepskimi plastikami - jak kazdy tani koreaniec

osiagi silnika 1.4 jak u konkurenci - tutaj nie ma co dramatyzowac, ot zwykle 1.4, poza tym ze pali dosc sporo szczegolnie zima i w korkach, potrafi łyknac nawet 11-12 lpg bez wiekszego problemu.

silnik bardzo dobrze gazowalny i praktycznie bezobsługowy

duzym plusem auta jest to ze ma duzo wiecej miejsca w kabinie niz konkurencja, szczególnie z tyłu.

ja miałem hb, jezdziło sie tym dosc milo...

kupiłem od 1 własciciela po 2 latach sprzedałem za tyle samo co kupiłem  :hehe:

 

ogolnie autko fajne, jednak nalezy zwrocic uwage ze sa "madrzejsze" auta...

 

w tej cenie brac zdecydowanie laczka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sirion bedzie najmłodszy w tych pieniądzach :-)

Nie, nie i jeszcze raz nie. Muszę dbać o niski popyt bo się za następnym dla pięknej rozglądam.

Pod żadnym pozorem niech się nie interesuje Daihatsu. W szczególności Sirionem.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


sirion

 

ten model?

http://otomoto.pl/oferta/daihatsu-sirion-1-3-vvt-i-4x4-2008-rok-klima-alu-oplacony-ID6yucEF.html

 

wstawiam jako przykład, musiałbym zobaczyć ile to w Niemczech kosztuje, jeżeli jest 4*4, pewnie dobry silnik itp. to może trzeba się zainteresować :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmłodsza do będzie TATA Indica :P

 

Z innych niezłych propozycji Punto (Grande Punto), Clio, Sandero/Logan.

Jeszcze ma być w miarę bezawaryjnie :phi:  na pewno Grande Punto nie ma tak dobrych opinii pod kątem bezawaryjności jak Panda, której z kolei też chyba kawałek drogi do aut typu Yaris, za Clio to podziękuję - mam obecnie tyle, że z doklejonym bagażnikiem ;l  Sandero nie wiem ale Logan słyszałem, że lubi się z rudą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Citroen C5

 

dobry żart ;] ew. ja źle się wyraziłem - bo chodzi mi również o koszta eksploatacji i tak porównując C5 do pand, aveo czy tego typu stworów to....

Edytowane przez jacob24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie zaczynam czytać na jego temat ;] silniki chyba made in Toyota?

Silnik i napęd to samo co Aygo lub Yaris. W końcu Daihatsu jest dla Toyoty tym czym Dacia dla Renault.

Z tym, że poza tym nie ma nic wspólnego z Toyotą. Tzn. jakieś elementy są wspólne, typu: dźwignie kierunkowskazów, włączniki, lusterka czy jakieś światełka, siłowniki itp. To jednak własną konstrukcja Daihatsu. Inne płyty podłogowe, zawieszenie itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten model?

http://otomoto.pl/oferta/daihatsu-sirion-1-3-vvt-i-4x4-2008-rok-klima-alu-oplacony-ID6yucEF.html

wstawiam jako przykład, musiałbym zobaczyć ile to w Niemczech kosztuje, jeżeli jest 4*4, pewnie dobry silnik itp. to może trzeba się zainteresować :hmm:

tak ten model. do tego jak chcesz 4x4 to znajdziesz go także jako Subaru Justy ostatniej generacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.