Skocz do zawartości

Ciekawe oznakowanie i "prawie bum"


kravitz

Rekomendowane odpowiedzi

Jest sobie w Warszawie skrzyżowanie ulic Opaczewskiej i Szczęśliwickiej.

Opaczewska jest ulicą taką trochę lokalną, jednak ma dwie jezdnie rozdzielone parkiem, ale te jezdnie są wąskie i w połowie zastawione samochodami parkującymi na nich.

 

Szczęśliwicka to już taka normalna ulica, z raczej dużym ruchem.

 

Sęk w tych dwóch jezdniach Opaczewskiej.

W jedną można skręcić ze Szczęśliwickiej a w drugą "teoretycznie" nie, bo by się jechało pod prąd.

Tylko problem w tym, że na Szczęśliwickiej nie ma zakazu skrętu w prawo, a zakaz wjazdu stoi na Opaczewskiej z 10m wgląb ulicy, już za przejściem dla pieszych.

Obrazek ze street view tutaj

https://www.google.pl/maps/@52.2100031,20.9646862,3a,75y,47.08h,81.72t/data=!3m6!1e1!3m4!1sHF8tqL9qIYhsqi21xlakTg!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl

 

Ja jednak dzisiaj jechałem Opaczewską, czyli tą dziwną dwujezdniową ulicą i chciałem skręcić w Szczęśliwicką w lewo.

Jechałem ulicą jednokierunkową, więc byłem blisko lewej krawędzi jezdni

 

O, jakoś tak byłem, tylko bliżej lewej strony

https://www.google.pl/maps/@52.2101942,20.9650343,3a,75y,264.81h,80.57t/data=!3m6!1e1!3m4!1sbre9-DXfrph4PQ7WEQJokw!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl

 

I jadę sobie już po przejściu dla pieszych, a ze Szczęśliwickiej na mnie skręca auto   8]  8]  8]

Pan się zatrzymał, coś tam gestykuluje.

Ja siedzę zdziwiony. Już nawet zacząłem wierzyć, że się oznakowanie zmieniło i to ja jadę pod prąd.

 

No i teraz załużmy, że ja, albo ten pan, albo obaj się zamyśliliśmy i byśmy mieli spotkanie trzeciego stopnia  ;]

 

Skąd ja mam wiedzieć, że koleś nie miał tam zakazu skrętu w prawo?

Przecież mógł tam wjechać.

 

A skąd koleś miał się spodziewać, że tam się ktoś pojawi na teoretycznie jego pasie, skoro zakazu skrętu nie miał, a info o zakazie wjazdu jest dopiero dalej?

 

Dodam, że na chodniku który idzie od przejścia dla pieszych stało coś większego i mu zasłaniało.

 

Czy tam gościu nie powinien mieć jednak zakazu skrętu?  :hmm:

 

Ja już byłem za znakiem ustąp pierwszeństwa, więc chyba teoretycznie na skrzyżowaniu. A na tym skrzyżowaniu pierwszeństwo miał ten koleś skręcający  ;]

Czy ja dobrze kombinuję?  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakbyś tego posta wysłał do zdm ?

 

Adres?

 

Z okolicy, to kolejne ciekawe skrzyżowanie

https://www.google.pl/maps/@52.2072494,20.9675112,3a,75y,100.06h,71.6t/data=!3m6!1e1!3m4!1s5en-Fqu2ve4GNELEvm4oWA!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl

Na tej ulicy gdzie stoi samochód googla masz pierwszeństwo. Tylko skąd masz to wiedzieć?

Mnie tam walnęło auto jak jechałem na rowerze. Akurat światła nie działały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adres?

 

Z okolicy, to kolejne ciekawe skrzyżowanie

https://www.google.pl/maps/@52.2072494,20.9675112,3a,75y,100.06h,71.6t/data=!3m6!1e1!3m4!1s5en-Fqu2ve4GNELEvm4oWA!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl

Na tej ulicy gdzie stoi samochód googla masz pierwszeństwo. Tylko skąd masz to wiedzieć?

Mnie tam walnęło auto jak jechałem na rowerze. Akurat światła nie działały.

 

Skrzyżowanie wcześniej jest znak droga z pierwszeństwem, a na drogach bocznych są znaki ustąp.

Jechałeś główną i walną Cię samochód wyjeżdżający z bocznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzyżowanie wcześniej jest znak droga z pierwszeństwem, a na drogach bocznych są znaki ustąp.

Jechałeś główną i walną Cię samochód wyjeżdżający z bocznej?

 

No wiem że na drogach bocznych jest znak ustąp, ale ja na swojej nie mam info że mam pierwszeństwo. Jest na poprzednim skrzyżowaniu.

 

Tam jest teraz nieco inaczej. Z obu stron ulicy jest wymalowana ścieżka rowerowa na DIckensa.

Tak, jechałem tą ścieżką, światła nie działały i pieprzął mnie samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tam gościu nie powinien mieć jednak zakazu skrętu? :hmm:

 

Albo nakaz jazdy prosto za znakiem,tak jak np. oznakowanie na Placu Inwalidów. Tam jest rozdzielona parkiem Al. Wojska Polskiego.

Na Wisłostradzie przy skrzyżowaniu z Wenedów też jest nakaz jazdy prosto i zakaz wjazdu, a mimo to są tacy co próbują wjechać w Wenedów i jeszcze machają łapami, że nie chce się ich wpuścić :facepalm:

Możesz to zgłosić na 19115, może coś to da.

Edytowane przez shapyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, jakoś tak byłem, tylko bliżej lewej strony

https://www.google.pl/maps/@52.2101942,20.9650343,3a,75y,264.81h,80.57t/data=!3m6!1e1!3m4!1sbre9-DXfrph4PQ7WEQJokw!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl

 

I jadę sobie już po przejściu dla pieszych, a ze Szczęśliwickiej na mnie skręca auto   8]  8]  8]

Pan się zatrzymał, coś tam gestykuluje.

Ja siedzę zdziwiony. Już nawet zacząłem wierzyć, że się oznakowanie zmieniło i to ja jadę pod prąd.

Ten Twój skręt z trochę innej perspektywy i widzimy znak zakazu wjazdu - gość ewidentnie jechał pod zakaz wjazdu.

 

post-137726-0-46826300-1474870873_thumb.png

Edytowane przez Pietro_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Twój skręt z trochę innej perspektywy i widzimy znak zakazu wjazdu - gość ewidentnie jechał pod zakaz wjazdu.

 

Przecież ja o tym napisałem w pierwszym poście :)

 

 

 

a zakaz wjazdu stoi na Opaczewskiej z 10m wgląb ulicy, już za przejściem dla pieszych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.