Skocz do zawartości

Aktualne C4 Picasso


mar00ha_

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule - co o nim sądzicie? Ktoś ma i szczególnie odradza? Może sąsiad ma, albo kolega z pracy?

Co z dodatkowego wyposażenia warto dokupić?

Czy ktoś korzystał z tamtejszego Mirror Linku z iPhone'm? Działa to sensownie?

Poradźcie, napiszcie.

 

 

 

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w tytule - co o nim sądzicie? Ktoś ma i szczególnie odradza? Może sąsiad ma, albo kolega z pracy?

Co z dodatkowego wyposażenia warto dokupić?

Czy ktoś korzystał z tamtejszego Mirror Linku z iPhone'm? Działa to sensownie?

Poradźcie, napiszcie.

 

 

 

mar00ha

 

Na Francowatych masz chyba 3-4 wlascicieli :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w tytule - co o nim sądzicie? Ktoś ma i szczególnie odradza? Może sąsiad ma, albo kolega z pracy?

Co z dodatkowego wyposażenia warto dokupić?

Czy ktoś korzystał z tamtejszego Mirror Linku z iPhone'm? Działa to sensownie?

Poradźcie, napiszcie.

Szczególnie nie odradzam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w tytule - co o nim sądzicie? Ktoś ma i szczególnie odradza? Może sąsiad ma, albo kolega z pracy?

Co z dodatkowego wyposażenia warto dokupić?

Czy ktoś korzystał z tamtejszego Mirror Linku z iPhone'm? Działa to sensownie?

Poradźcie, napiszcie.

 

 

 

mar00ha

Mój kuzyn od wielu już lat jeździ takim.

Silnik diesla, manual.

Bardzo wygodne auto, bogato wyposażone; w mojej ocenie (a też nim jeździłem jedną długą trasę) wystarczająco komfortowy.

 

Przy czym,

pozycja za kierownicą "ala bus", trzeba to lubić;

chyba nie ma wersji z klasycznym automatem, o ile się nie mylę siedzą tam automatyzowane skrzynie biegów, które mają bardzo specyficzne i jak dla mnie nieprzyjemne lagi;

wbrew pozorom, miejsca na bagaż nie jest zbyt sporo, zwłaszcza jeżeli jest to 7 osobowa wersja auta;

system audio dobrze się paruje z telefonami (szczegółów co do iPhona nie znam).

 

Kuzyn jest bardzo z samochodu zadowolony, zwłaszcza że uwielbia długie wyjazdy z rodziną.

Osobiści uważam stylistykę Citroena za trochę przesadzoną, jeżeli chodzi o wnętrza samochodów; z zewnątrz, moim zdaniem, samochód po wielu latach od początków produkcji, broni się bardzo dobrze. Uważam to za jego spory plus.

 

Co do wyposażenia dodatkowego, to z tego co się orientuję, te samochody w wersji "podstawowej" są bardzo dobrze doposażone :) raczej będziesz musiał żądać usunięcia niektórych "gadżetów" ;)

 

Jeżeli z jakichś względów chodziłoby o samochód nowy, to polecam do rozważenia nowy model Renault Espace. Miałem z nim przyjemność w tym tygodniu obcować. Moim zdaniem, niesamowicie ponętna stylistyka; wręcz jak na samochód takiego, rodzinnego pokroju, niemalże perwersyjna ;)

Edytowane przez Passio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kuzyn od wielu już lat jeździ takim.

Od jak wielu? Bo aktualny model jest na rynku od 3 lat...

 

Przy czym,

pozycja za kierownicą "ala bus", trzeba to lubić;

chyba nie ma wersji z klasycznym automatem, o ile się nie mylę siedzą tam automatyzowane skrzynie biegów, które mają bardzo specyficzne i jak dla mnie nieprzyjemne lagi;

Jak nie ma jak jest? We wszystkich wersjach silnikowych - w 2.0HDI od MY2013, w 1.6HDI i benzynach od MY2016 - jest klasyczny automat sześciobiegowy. Pali tyle co manual, zmienia płynnie i można go poganiać manetkami. Choć dźwignia mogłaby być nieco bardziej męska...

 

wbrew pozorom, miejsca na bagaż nie jest zbyt sporo, zwłaszcza jeżeli jest to 7 osobowa wersja auta;

Czy ja wiem... Do Mondeo kombi troszkę brakuje, ale przy maksymalnie odsuniętych do tyłu fotelach drugiego rzędu (bo piszę o C4GP) bagażnik ma koło metra długości. Jest przy tym bardzo szeroki i dość wysoki do rolety. Fakt, jak zrobisz z niego 7 miejsc - to miejsca robi się siłą rzeczy mniej, ale nieco można upakować, np. pod właśnie rozłożonymi fotelami :)

 

habitabilite_3.jpg

 

system audio dobrze się paruje z telefonami (szczegółów co do iPhona nie znam).

Przecież nie o parowanie tutaj chodzi. Mirror Link jest w wersjach dopiero po FL, od MY2017, dopiero zaczęto to sprzedawać...

To auto ma mało wad. Ale jedną zasadniczą ma dokładnie na środku... deski... Klimatyzacja, radio itd - wszystko jest sterowane przez ten tablet, który jest do bólu francuski... Działa wolno, interface jest niespójny a czasami chaotyczny, soft jest z błędami... Nie wiem, może po FL go poprawili...

Do tego jakość montażu mogłaby być minimalnie lepsza - czasami coś gdzieś zaskrzypi.

Ale zasadniczo auto bardzo lubię i lubię nim jeździć.

 

Diesle to sprawdzone jednostki, szczególnie 2.0 - trzeba im tylko co 20kkm dolać AdBlue. Benzyny 1.6 bym w dalszym ciągu unikał, a o 1.2 się nie wypowiem...

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w tytule - co o nim sądzicie? Ktoś ma i szczególnie odradza? Może sąsiad ma, albo kolega z pracy?

Co z dodatkowego wyposażenia warto dokupić?

Czy ktoś korzystał z tamtejszego Mirror Linku z iPhone'm? Działa to sensownie?

Poradźcie, napiszcie.

 

 

 

mar00ha

 

Jako były właściciel Citroena Xsara Picasso i obecny Renault Espace polecam Ci zakup C4 Picasso lub Grand Picasso - zależnie od potrzeb.

Masz chyba jedno dziecko, więc spokojnie starczy Ci zwykły, nie grand.

Nie idź w skrzynię MCP jednosprzęgłową. Albo automat hydrauliczny, albo manual.

Citroeny są samochodami projektowanymi dla ludzi. Renault, szczególnie Espace są samochodami projektowanymi dla oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie idź w skrzynię MCP jednosprzęgłową. Albo automat hydrauliczny, albo manual.

Jak ja oglądałem go w salonie przed zakupem to był automat klasyczny EAT6. U mnie wybór padł na S-maxa jednak. Aczkolwiek C4P podoba mi się z zewnątrz dalej :) Nie przemówiła do mnie jakość wykończenia. Silnik - IMO tylko 2 litry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem w salonie to mówili, że będzie nowy.

Wszedł nowy 5008 to będzie i cytryna

 

Kiedys pewnie bedzie, ale na pewno nie w przyszlym roku :hehe:

Z  reszta P5008 i P3008 jeszcze nie ma w sprzedazy.

Jezeli chodzi o Citroena to najpredzej bedzie nowy C3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem w salonie to mówili, że będzie nowy.

Wszedł nowy 5008 to będzie i cytryna

 

Sprzedawca zauważył, że przyszedł lajkonik, to głupoty naopowiadał ;]

C4 Picasso najwczesniej za 3, a raczej za 4 lata. Peugeot 3008 i 5008 sprzedaz od nowego roku i jedno z drugim nie jest powiazane, jezeli chodzi o wypuszczanie nowych modeli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w tytule - co o nim sądzicie? Ktoś ma i szczególnie odradza? Może sąsiad ma, albo kolega z pracy?

 

Teść ma C4 Grand Picasso, bieżący model, z silnikiem 1.6 HDI. Miałem okazję odbyć nim podróż do Chorwacji jako pasażer.

Ogólne wrażenia pozytywne - samochód robi wrażenie solidnego. Z przodu przestronny, z tyłu też - choć żeby zapakować bagaże 4 osób kanapę trzeba było przysunąć do przodu. Trzeci rząd foteli raczej tylko dla dzieci lub na bardzo krótkie odcinki. Wyciszenie w miarę przyzwoite. Przednie kapitańskie fotele raczej wygodne i nie męczące w dłuższej podróży. Zawieszenie ustawione zdecydowanie w stronę komfortu, a nie pewności prowadzenia. Silnik 1.6 HDI można powiedzieć że jest wystarczający, ale nic ponadto. Na autostradzie prędkości rzędu 140 km/h bezproblemowo, ale w górach momentami się męczył. Nie zauważyłem jakichś ewidentnych oznak kiepskiej jakości wykonania.

Mnie irytowałyby niektóre przejawy francuskiej myśli technologicznej np. ekran nawigacji, który pojawiał się w miejscu obrotomierza przed skrzyżowaniami (ale może można to skonfigurować inaczej), lub to że nawigacji zdarzało się czasami pokazywać drogę w prawo i mówić "skręć w lewo". Przez tydzień nie opanowałem też do końca schematu działania bezkluczykowego otwierania i zamykania. Opanowanie mechanizmu składania i przesuwania tylnej kanapy również wymagało dłuższej chwili.

Ponadto z tego co wiem, to samochód od nowości miał okresowe problemy z jakimiś hałasami od strony komory silnika, których ASO nie mogło zlokalizować.

Ja bym nie kupił, bo nie podchodzą mi samochody tego rodzaju, ale nie mogę też powiedzieć, żeby to był zły wóz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.