Skocz do zawartości

Prąd na budowę


riot

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zapewnienia o dostawie prądu do dzialki budowlanej i teraz czas na złożenie wniosku o warunki przyłączenia. Teraz pytanie czy wnioskować o warunki na prąd do placu budowy czy od razu ostateczne przyłącze . Gdzies czytalem ze lepiej od razu całość, ale wtedy musze podać termin podlaczenia i wykonania instalacji do skrzynki od strony domu w ustalonym terminie.

Póki co mam samą, pusta działkę, ale chcialbym juz zrobic przyłącze ze skrzynka zeby miec to z glowy. Dom bedzie prawdoppdonnie pod koniec przyszlego roku.

W razie czego mogę awaryjnie prąd na budowe wziąć od rodziny działkę obok.

Jak to rozegrać kompleksowo i jak to wyglada w praktyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przerabiam. Miał być dom z klocków postawiony w kilka tygodni i mieli nie potrzebować prądu (ewentualnie zwykły przedłużacz do wiertarki - prąd od sąsiada byłby), więc wystąpiłem o warunki docelowe. Umowa podpisana, prąd doprowadzony do granicy działki i PGE zgłosiło gotowość do świadczenia usługi i wystawiło fakturę za wykonanie przyłącza.

Koncepcja się zmieniła i będzie dom murowany. Pół roku albo i dłużej ciągnąć od sąsiada trochę głupio. I mogą być problemy, jak mu wywali bezpiecznik gdy będzie w pracy czy na delegacji. Więc działamy, żeby zrobić przyłącze budowlane.

 

Dosłownie przed chwilą dzwonił do mnie lokalny elektryk co ma jeszcze kolegę w tym samym oddziale PGE wydającego warunki zabudowy i mówi, że nie da rady - muszą być nowe warunki. I pewnie nie będzie ciągnięcia z "naszej" skrzynki, tylko gdzieś ze słupa. Dwa miesiące i jakieś 2,5-3K zł na przyłącze tymczasowe.

 

Chyba muszę poszukać innego elektryka, bo moja :piekna:  dzisiaj pół dnia wydzwaniała do gościa, co w PGE prowadził sprawę (tylko tel stacjonarny) żeby jego wypytać, jak zrobić, żeby było dobrze. I dostała inne informacje - a mianowicie że elektryk z uprawnieniami SEP ORAZ budowlanymi robi nam przyłącze, pisze oświadczenie że dokonał zasilenia, dorzucamy oświadczenie o prawie dysponowania działką i z tym do niego. On wyda jakiś kwit i z tym do ich działu co montuje licznik.

 

Więc dwie sprzeczne opinie. Pewnie zależy też od konkretnego zakładu energetycznego albo i człowieka. Więc robiąc warunki docelowe możesz mieć problem, jakbyś potrzebował podłączyć przed zbudowaniem instalacji w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przerabiam. Miał być dom z klocków postawiony w kilka tygodni i mieli nie potrzebować prądu (ewentualnie zwykły przedłużacz do wiertarki - prąd od sąsiada byłby), więc wystąpiłem o warunki docelowe. Umowa podpisana, prąd doprowadzony do granicy działki i PGE zgłosiło gotowość do świadczenia usługi i wystawiło fakturę za wykonanie przyłącza.

Koncepcja się zmieniła i będzie dom murowany. Pół roku albo i dłużej ciągnąć od sąsiada trochę głupio. I mogą być problemy, jak mu wywali bezpiecznik gdy będzie w pracy czy na delegacji. Więc działamy, żeby zrobić przyłącze budowlane.

Dosłownie przed chwilą dzwonił do mnie lokalny elektryk co ma jeszcze kolegę w tym samym oddziale PGE wydającego warunki zabudowy i mówi, że nie da rady - muszą być nowe warunki. I pewnie nie będzie ciągnięcia z "naszej" skrzynki, tylko gdzieś ze słupa. Dwa miesiące i jakieś 2,5-3K zł na przyłącze .

Z ciekawości, dlaczego zmiana decyzji z firmą i metodą budowy?

Co do prądu, czyli lepiej zlozyc wniosek o przylacze budowlane i pozniej przekształcać. Czytalem ze w tauronie tak czy siak jest skrzynka robiona, tylko taryfa inna i pozniej zwlekaja z przerobieniem na taryfę właściwą bo taniej dla mnie.

Edytowane przez riot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem dzialke w 2014 i odrazu wystapilem o warunki przylaczenia na przylacze docelowe, terminy wpisalem z sufitu. W sierpniu 2015 podpisalem umowe o przylacze, które zostalo wykonane w maju 2016 (umowny termin to 14miesiecy). Dostalem do zaplaty fakture za ryczalt za podlaczenie ok. 1000zl. Zawolalem uprawnionego elektryka, który podlaczyl mi skrzynke budowlana do skrzynki energetyki. dostalem od niego oswiadczenie o gotowosci instalacji, z którym to udalem sie podpisac umowę kompleksowa na dostawe energii. Po dwóch tygodniach od trgo byl juz założony licznik. Zaklad energ. To Energa.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tauron

uuuu

czyli kiepsko

przynajmniej u mnie tak bylo 

najlepiej chyba zlozyc wniosek o docelowe i czekac az przyjda zalozyc (ja ponad 1,5 roku a sasiadka tydzien - tyle ze ona miala prad po dobrej stronie ulicy i elektryka z taurona, ja robilem sam)

jak Ci sie uda to dostaniesz taryfe mieszkaniowa i bedziesz happy

jak nie to taryfa budowlana i zmniejszyc zapotrzebowanie do 2-3kw

bezpiecznika w skrzynce i tak nie zmieniaja a oplaty duzo nizsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zapewnienia o dostawie prądu do dzialki budowlanej i teraz czas na złożenie wniosku o warunki przyłączenia. Teraz pytanie czy wnioskować o warunki na prąd do placu budowy czy od razu ostateczne przyłącze . Gdzies czytalem ze lepiej od razu całość, ale wtedy musze podać termin podlaczenia i wykonania instalacji do skrzynki od strony domu w ustalonym terminie.

Póki co mam samą, pusta działkę, ale chcialbym juz zrobic przyłącze ze skrzynka zeby miec to z glowy. Dom bedzie prawdoppdonnie pod koniec przyszlego roku.

W razie czego mogę awaryjnie prąd na budowe wziąć od rodziny działkę obok.

Jak to rozegrać kompleksowo i jak to wyglada w praktyce

 

Nie ma na to jednej odpowiedzi ani rozwiązania. Każdy były ZE rządzi się swoimi prawami i to od nich widzimisię zależy co jak i kiedy.

Oczywiście oni są cwani i jak dojdą, że chcesz budować to każą Ci składać wniosek na tymczasowy. Generalnie z mojej walki z RWE wynikało że: przyłącze docelowe to projektują i budują oni co trwaaaa a przyłącze tymczasowe robisz sobie sam i od Ciebie zależy kiedy to zrobisz i tu jest właśnie pies pogrzebany.

Moja sytuacja wydawała się łatwa, miałem działkę ze starym domem z dociągniętym prądem, ale musiałem złożyć wniosek o odcięcie na czas rozbiórki. Podpisałem umowę na prąd docelowy a oni zaczęli całą procedurę, ustalenia, prawa do gruntu, projekt, itd. Niby miał trwać 18m, trwało 3 lata i tyle bym czekał. Biegałem, poganiałem, ustalałem z projektantem szczegóły, załatwiłem służebność w akcie, itd - pewnie dlatego "tylko 3 lata". Z racji że musiałem mieć prąd na budowę musiałem złożyć wniosek o tymczasowe. Elektryk zrobił to w jeden dzień, drugiego złożył papiery i po 2 kolejnych dniach miałem licznik i prąd.

Generalnie przez całą budowę RWE była najgorszą instytucją z jaką miałem do czynienia :ogien:

 

aha z rodziną/sąsiadem to chyba jest też tak, że jak ktoś doniesie to mogą im karę wlepić :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj u miejscowego dostawcy energii, w lokalnym biurze, najlepiej jakbyś miał dojście do jakiegoś kierownika - doradzą i wszystko załatwią :ok:

nie idź pod prąd ;]

 

Tu nie ma co pytać, bo odrazu "doradzą" łacze tymczasowe, które nic ich nie kosztuje + podpisać umowę ze sprzedawcą na złodziejskie stawki prądu budowlane.

 

Na forach (murator, eletroda) jest masę wątków ntt, czasem udaje się z przyłączem "do koszenia trawy" ale na to trzeba mieć czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co pytać, bo odrazu "doradzą" łacze tymczasowe, które nic ich nie kosztuje + podpisać umowę ze sprzedawcą na złodziejskie stawki prądu budowlane.

 

 

Gdy zaczynasz budowę, to nie masz wyjścia, bo betoniarkę skądeś trzeba zasilić ;]

Wszelkie działania z dostawcami elektryczności najlepiej zacząć od lokalnych kontaktów i postępować zgodnie z lokalnymi zwyczajami.

No chyba, że ktoś chce walczyć z wiatrakami ;]

Prąd budowlany, przyłącze docelowe, przełączenie z budowlanego na docelowe z przeniesieniem licznika, do tego za każdym razem wszystkie papiery - zawsze załatwiałem bez zbędnej zwłoki.

Podobnie było ostatnio z wodą. W dwa tygodnie warunki, projekt, wykonanie, odbiór, podłączenie, licznik i papiery.

Należy się dowiedzieć o szybką ścieżkę, płacić i działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to inaczej. Kiedy szukałem dzialki budowlanej do kupna, parę działek miało już zrobione skrzynki prądowe, a sama działka pusta, bez garażu, wiaty itp. Jak to mogło być załatwiane? Działka uzbrojona, ale nic sie na niej nie dzieje

 

Napisałem Ci prąd do koszenia. Aplikuj o to, czyli o warunki docelowe, na razie przecież będziesz kosił trawę a za X lat jak dzieci dorosną będą budować dom. Jak się wyrobią w czasie to też będziesz miał taką skrzynkę przed budową, jak nie to złożysz o warunki tymczasowe i zrobisz sam na szybko. Oczywiście po drodze może wyniknąć sto problemów, które ZE obróci przeciwko tobie, ale trzeba być twardym - ja nie jedną kłótnie tam zaliczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy zaczynasz budowę, to nie masz wyjścia, bo betoniarkę skądeś trzeba zasilić ;]

Wszelkie działania z dostawcami elektryczności najlepiej zacząć od lokalnych kontaktów i postępować zgodnie z lokalnymi zwyczajami.

No chyba, że ktoś chce walczyć z wiatrakami ;]

Prąd budowlany, przyłącze docelowe, przełączenie z budowlanego na docelowe z przeniesieniem licznika, do tego za każdym razem wszystkie papiery - zawsze załatwiałem bez zbędnej zwłoki.

Podobnie było ostatnio z wodą. W dwa tygodnie warunki, projekt, wykonanie, odbiór, podłączenie, licznik i papiery.

Należy się dowiedzieć o szybką ścieżkę, płacić i działać.

 

Tak było pow 10 lat temu. Oczywiście dobrze mieć takiego elektryka, ale może i on nie dać rady. Ten mój mieszka przecznicę ode mnie, jeździ dużym autem z napisami RWE a po złożeniem papierów nie wiele mógł pomóc. Sam jedzie zresztą na tymczasowym, jak mówił skończyły się czasy załatwiania.

Ja, po 3 latach znałem chyba pół RWE na Rudzkiej, kilku kierowników, projektanta, osoby wydajace warunki, koordynatorów lokalnych, itd. Po mojej oficjalnej skardze dostałem nawet nr komórki do niektórych z nich, ba nawet na maile odpowiadali, ale co z tego .. jak zawsze było jeszcze coś czy jeszcze ktoś co to wszystko hamował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się cieszę, że u mnie na prowincji dostawcy potrafią stanąć na wysokości zadania i wyjść na przeciw oczekiwaniom mieszkańców wykonując przyłącza bez zbędnej zwłoki :ok:;]

W ogóle zauważam, że także w gminie i w powiecie jest przyjazny klimat dla inwestorów :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się cieszę, że u mnie na prowincji dostawcy potrafią stanąć na wysokości zadania i wyjść na przeciw oczekiwaniom mieszkańców wykonując przyłącza bez zbędnej zwłoki :ok:;]

W ogóle zauważam, że także w gminie i w powiecie jest przyjazny klimat dla inwestorów :ok:

 

u mnie w gminie też, ale co z tego jak chyba cały powiat warszawski obsługuje RWE, która inwertorów ma głęboko w d..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przerabiam. Miał być dom z klocków postawiony w kilka tygodni i mieli nie potrzebować prądu (ewentualnie zwykły przedłużacz do wiertarki - prąd od sąsiada byłby), więc wystąpiłem o warunki docelowe. Umowa podpisana, prąd doprowadzony do granicy działki i PGE zgłosiło gotowość do świadczenia usługi i wystawiło fakturę za wykonanie przyłącza.

Koncepcja się zmieniła i będzie dom murowany. Pół roku albo i dłużej ciągnąć od sąsiada trochę głupio. I mogą być problemy, jak mu wywali bezpiecznik gdy będzie w pracy czy na delegacji. Więc działamy, żeby zrobić przyłącze budowlane.

 

Dosłownie przed chwilą dzwonił do mnie lokalny elektryk co ma jeszcze kolegę w tym samym oddziale PGE wydającego warunki zabudowy i mówi, że nie da rady - muszą być nowe warunki. I pewnie nie będzie ciągnięcia z "naszej" skrzynki, tylko gdzieś ze słupa. Dwa miesiące i jakieś 2,5-3K zł na przyłącze tymczasowe.

 

Chyba muszę poszukać innego elektryka, bo moja :piekna:  dzisiaj pół dnia wydzwaniała do gościa, co w PGE prowadził sprawę (tylko tel stacjonarny) żeby jego wypytać, jak zrobić, żeby było dobrze. I dostała inne informacje - a mianowicie że elektryk z uprawnieniami SEP ORAZ budowlanymi robi nam przyłącze, pisze oświadczenie że dokonał zasilenia, dorzucamy oświadczenie o prawie dysponowania działką i z tym do niego. On wyda jakiś kwit i z tym do ich działu co montuje licznik.

 

Więc dwie sprzeczne opinie. Pewnie zależy też od konkretnego zakładu energetycznego albo i człowieka. Więc robiąc warunki docelowe możesz mieć problem, jakbyś potrzebował podłączyć przed zbudowaniem instalacji w domu.

 

Po mojemu musza być nowe warunki.

W istniejące zlacze zamontują licznik z taryfa budowlana.

Twój elektryk postawi Twoja skrzynke z zabezpieczeniami i gniazdami (czy co tam zechcesz), zlozy papier, ze jest instalacja spelniajaca przepisy i jedziesz na "budowlance".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to inaczej. Kiedy szukałem dzialki budowlanej do kupna, parę działek miało już zrobione skrzynki prądowe, a sama działka pusta, bez garażu, wiaty itp. Jak to mogło być załatwiane? Działka uzbrojona, ale nic sie na niej nie dzieje

 

Ale był prąd w działce (jakaś erbetka czy coś podobnego) i licznik? Czy tylko skrzynka przy działce? Bo skrzynka przy działce o niczym jeszcze nie świadczy. Ja miałem skrzynkę przy drodze na granicy dwóch działek - "budowali" przyłącze. Faktycznie byli, coś tam w skrzynce grzebnęli i tysiąca zainkasowali (zależne od zamówionej mocy).

 

Po mojemu musza być nowe warunki.

Zobaczymy. To, co mi w "rejonie" powiedzieli pasuje do tego, co pisał @@zurekk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to inaczej. Kiedy szukałem dzialki budowlanej do kupna, parę działek miało już zrobione skrzynki prądowe, a sama działka pusta, bez garażu, wiaty itp. Jak to mogło być załatwiane? Działka uzbrojona, ale nic sie na niej nie dzieje

 

W moim rejonie dawniej stawialo sie zlacza "po drodze", czyli w przypadku podzielonych dzialek pod budowlanke, zasilajac ostatnia, przygotowane byly zlacza do wszystkich.

Bylo tez tak, ze ktos wystepowal o warunki, podpisywal umowe, dostawal zlacze, a potem rezygnowal z budowy.

 

Dodam tylko, ze na mojej dzialce poza rosnacymi krzaczorami tez sie nic nie dzieje, a zlacze mam, tyle ze bez licznika bo mi niepotrzebne to teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale był prąd w działce (jakaś erbetka czy coś podobnego) i licznik? Czy tylko skrzynka przy działce? Bo skrzynka przy działce o niczym jeszcze nie świadczy. Ja miałem skrzynkę przy drodze na granicy dwóch działek - "budowali" przyłącze. Faktycznie byli, coś tam w skrzynce grzebnęli i tysiąca zainkasowali (zależne od zamówionej mocy).

 

 

 

Zobaczymy. To, co mi w "rejonie" powiedzieli pasuje do tego, co pisał @@zurekk

 

Kazdy z nas z innej czesci kraju, ja pisze jak byloby u mnie w PGE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

W istniejące zlacze zamontują licznik z taryfa budowlana.

Twój elektryk postawi Twoja skrzynke z zabezpieczeniami i gniazdami (czy co tam zechcesz), zlozy papier, ze jest instalacja spelniajaca przepisy i jedziesz na "budowlance".

  Jak wygląda licznik na taryfę budowlaną?

Czy on /licznik/ zawyża wskazania ?Ja na taryfę C11 i G11 mam ten sam licznik.

Edytowane przez irekw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Pogadaj u miejscowego dostawcy energii, w lokalnym biurze, najlepiej jakbyś miał dojście do jakiegoś kierownika - doradzą i wszystko załatwią

 


Tu nie ma co pytać, bo odrazu "doradzą" łacze tymczasowe, które nic ich nie kosztuje + podpisać umowę ze sprzedawcą na złodziejskie stawki prądu budowlane

 

Ja jednak tez sugeruje, zeby autor sie spytal w swoim rejonie jakie sa procedury. Wczesniej warto poczytac strone dostawcy, bo tam sporo oficjalnych informacji mozna uzyskac, co pozwala na pewna weryfikacje tego co mowia pracownicy w urzedzie. Historie, ktore Ty opisujesz nijak sie maja do moich doswiadczen :ok: Na szczescie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Jak wygląda licznik na taryfę budowlaną?

Czy on /licznik/ zawyża wskazania ?Ja na taryfę C11 i G11 mam ten sam licznik.

Ja miałem od początku ten sam licznik - przełożony ze skrzynki budowlanej do skrzynki do docelowego przyłącza.

Tylko taryfa się zmieniła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak tez sugeruje, zeby autor sie spytal w swoim rejonie jakie sa procedury. Wczesniej warto poczytac strone dostawcy, bo tam sporo oficjalnych informacji mozna uzyskac, co pozwala na pewna weryfikacje tego co mowia pracownicy w urzedzie. Historie, ktore Ty opisujesz nijak sie maja do moich doswiadczen :ok: Na szczescie ;]

 

Na stronie to zazwyczaj są linki do aktów prawnych 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zapewnienia o dostawie prądu do dzialki budowlanej i teraz czas na złożenie wniosku o warunki przyłączenia. Teraz pytanie czy wnioskować o warunki na prąd do placu budowy czy od razu ostateczne przyłącze . Gdzies czytalem ze lepiej od razu całość, ale wtedy musze podać termin podlaczenia i wykonania instalacji do skrzynki od strony domu w ustalonym terminie.

Póki co mam samą, pusta działkę, ale chcialbym juz zrobic przyłącze ze skrzynka zeby miec to z glowy. Dom bedzie prawdoppdonnie pod koniec przyszlego roku.

W razie czego mogę awaryjnie prąd na budowe wziąć od rodziny działkę obok.

Jak to rozegrać kompleksowo i jak to wyglada w praktyce

 

Ostatnio to przerabiałem w tauronie 

 

a więc po kolei 

 

1. jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś to 

składasz wniosek o określenie warunków przyłączeniowych 

 

https://www.tauron.pl/Dom/Obsluga-Klienta/jak-wypelnic-dokumenty/Strony/wniosek-o-okreslenie-warunkow-przylaczenia.aspx

 

 

2. czekasz na warunki i propozycje umowy 

 po otrzymaniu warunków i wstępnej umowy - podpisujesz odsyłasz lub zawozisz do nich 

od tego momentu tauron zaczyna cokolwiek robić w kierunku przyłączenia albo od razu po podpisaniu albo po upływie 14 dni zależy jak zaznaczysz na umowie) 

 

3. zgłasza się do ciebie firma w imieniu taurona która robi projekt budowlany przyłącza - po np dane sąsiadów,  podpisanie warunków etc - oni wykonują projekt 

trwa to około 2 miechów plus minus 

 

4. po zakończeniu etapu projektowego - zlecenie przyłączenia trafia do firmy zajmującej się już fizycznie przyłączeniem

tu możesz poczekać kilka miesięcy u mnie trwało to 3 miechy 

 

5.  po wykonaniu przyłącza dostajesz protokół odbioru (nie zgub go) - otrzymujesz FV za przyłącze które musisz opłacić 

 

7. teraz możesz wykonać tymczasowe zasilanie (czyli skrzynkę z gniazdkami np http://www.pce.pl/index.php/produkty/rozdzielnice-z-gumy-oraz-z-tworzywa-przenosne)podłączasz to do skrzynki taurona 

 

8. z FV, potwierdzeniem opłacenia tejże faktury, protokołem odbioru, oraz z oświadczeniem poprawności wykonania przyłacza (twojej skrzynki elektrycznej z punktu 7)  udajesz się do taurona w celu podpisania umowy na świadczenie usługi  - po podpisaniu umowy w ciągu kilku dni założą ci licznik 

 

to tak w skrócie 

jak coś to pisz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda licznik na taryfę budowlaną?

Czy on /licznik/ zawyża wskazania ?Ja na taryfę C11 i G11 mam ten sam licznik.

Licznik fizycznie jest taki sam, tylko w systemie taryfę inna ma przyporządkowania. Na "budowlane" masz droższe abo/oplate stała zależna od przydziału mocy, czyli zabezpieczenia przedlicznikowego jakie se życzysz. Przy 14kW (odpowiada 25A 3f) wynosi ok 100zl/mies. Nie chcę się pomylić ale na docelowym jest ok 8zl zdaje się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co zaznaczales na wniosku? Plac budowy czy docelowe dom. Jakies taryfy budowlane itp?

Zaznaczyłem opcje przyłącza docelowego wykorzystywanego w pierwszej fazie jako budowlane

Do wykonania przyłączyła nie wybierasz taryfy okreslasz tylko moc przyłączeniowa i według tego placisz za każdy kW (przy przyłączu ziemnym jest to chyba 90pln za każdy kW ale nie pamiętam, znajdziesz na stronie albo jutro ci podeślę bo nie mam tu papierów)

i tyle bedzie cię to kosztować

Później podpisujesz umowe kompleksową z taryfą c11 nuestety nie ma tu wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem od początku ten sam licznik - przełożony ze skrzynki budowlanej do skrzynki do docelowego przyłącza.

Tylko taryfa się zmieniła.

  To po co piszesz bzdety,że masz licznik na taryfę budowlaną

.Licznik jest tylko licznikiem a taryfa to zupełnie inne zagadnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczyłem opcje przyłącza docelowego wykorzystywanego w pierwszej fazie jako budowlane

Do wykonania przyłączyła nie wybierasz taryfy okreslasz tylko moc przyłączeniowa i według tego placisz za każdy kW (przy przyłączu ziemnym jest to chyba 90pln za każdy kW ale nie pamiętam, znajdziesz na stronie albo jutro ci podeślę bo nie mam tu papierów)

i tyle bedzie cię to kosztować

Później podpisujesz umowe kompleksową z taryfą c11 nuestety nie ma tu wyboru

Jak tauron zrobił przyłącze na działce to miałeś juz gotowy dom z instalacjami i wypuszczona instalacja do miejsca skrzynki, czy pustą działkę i tylko zrobiłeś swoja skrzynke budowlana obok?

Chodzi mi o zależność zaznaczenia łącza docelowego na wniosku z podaniem np terminu na maj 2017 jeżeli w tym czasie nic tam jeszcze nie będzie.

Wiem że znajomy dostał umowę podaną datą co on musi mieć gotowe do tego czasu, czyli instalacje w obiekcie. Pytanie czy może to zastąpić owa skrzynka budowlana przy skrzynce taurona, a reszta ich nie interesuje.

Podawales na wniosku od razu nominalna moc przyłącza pod dom czy niższa?

Edytowane przez riot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem puste pole

Podawałem docelową moc jaką chciałem ( znaczy mi zależało na minimalnym zabezpieczeniu dla selektywnosci)

Ale trochę się wpuściłem bo obecnie tauron zalicznikowo nie daje topików tylko ograniczniki pradowe ale to ma znaczenie przy przeciążeniu

Też miałem terminy - ale ja wnioskowałem o przyłącze stało-budowlane w wyznaczon postawiłem tymczasową skrzynkę i podpisałem umowę - to wystarczyło

prąd mam

Teraz muszę postawic budynek zrobić instalacje i przepinać potem zmiana taryfy na docelową pewnie g12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.