Skocz do zawartości

wynajem długoterminowy


Marcinas

Rekomendowane odpowiedzi

:ok:

polecicie firmy z których jesteście zadowoleni albo nie ?

rozglądam się za autem dostawczym berlingo/kangoo/combo/doblo, które będzie mocno eksploatowane przez 3 lata

i taki pomysł przyszedł mi do głowy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wziąć NOWY w leasing w opcji dużego wykupu i po prostu nie wykupić auta po upływie leasingu?

chcę wszystkie sprawy eksploatacji i ubezpieczenia zwalić na wynajmującego. w leasingu chyba tak się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla 1 sztuki to się średnio opłaca. Jeżeli sądzisz, że wynajmiesz np. Berlingo za jakieś śmieszne pieniądze, a ktoś to za Ciebie ubezpieczy i pokryje wszystkie koszty trudnej eksploatacji to się mocno mylisz. Jak chcesz zajechać samochód to najtaniej będzie go po prostu kupić i użytkować do śmierci oszczędzając na wszystkim co się da.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla 1 sztuki to się średnio opłaca. Jeżeli sądzisz, że wynajmiesz np. Berlingo za jakieś śmieszne pieniądze, a ktoś to za Ciebie ubezpieczy i pokryje wszystkie koszty trudnej eksploatacji to się mocno mylisz. Jak chcesz zajechać samochód to najtaniej będzie go po prostu kupić i użytkować do śmierci oszczędzając na wszystkim co się da.  

w pakiecie premium w leaseplan zaproponowali mi wszystkie przeglądy oraz naprawy mechaniczne oraz pełne ubezpieczenie bez wkładu własnego.

to wszystko za niecałego tysiaka miesięcznie.

jest w tym jakiś haczyk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pakiecie premium w leaseplan zaproponowali mi wszystkie przeglądy oraz naprawy mechaniczne oraz pełne ubezpieczenie bez wkładu własnego.

to wszystko za niecałego tysiaka miesięcznie.

jest w tym jakiś haczyk ?

Pewnie limit kilometrów ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pakiecie premium w leaseplan zaproponowali mi wszystkie przeglądy oraz naprawy mechaniczne oraz pełne ubezpieczenie bez wkładu własnego.

to wszystko za niecałego tysiaka miesięcznie.

jest w tym jakiś haczyk ?

 

Podaj konkretne parametry oferty:

- jakie auto - konkrety model z wyposzęniem

- czynsz inicjalny

- wykup

- co z ubezpieczeniem - nie ma czegoś takiego jak "bez wkładu własnego", gdzieś jest ukryta opłata za szkodę

- ile i jakie przeglądu (jakie materiały do wymiany)

 

Nie wierzę, że auto za 55000zł kosztuje w pakiecie ze wszystkim za darmo - 1000zł miesięcznie w umowie na 3 lata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie wierzę, że auto za 55000zł kosztuje w pakiecie ze wszystkim za darmo - 1000zł miesięcznie w umowie na 3 lata. 

 

Ja to zrozumiałem tak, że niezależnie od auta jakie wybierzesz, jak chcesz żeby płacili za przeglądy, ubezpieczenie i naprawy, to dopłacasz tysiąc do raty, a nie że rata będzie tysiąc  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to zrozumiałem tak, że niezależnie od auta jakie wybierzesz, jak chcesz żeby płacili za przeglądy, ubezpieczenie i naprawy, to dopłacasz tysiąc do raty, a nie że rata będzie tysiąc  ;]

nie ma mowy tutaj o żadnych dopłatach...

post-129163-0-87297800-1475740157_thumb.jpg

post-129163-0-55488600-1475740170_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj konkretne parametry oferty:

- jakie auto - konkrety model z wyposzęniem

- czynsz inicjalny

- wykup

- co z ubezpieczeniem - nie ma czegoś takiego jak "bez wkładu własnego", gdzieś jest ukryta opłata za szkodę

- ile i jakie przeglądu (jakie materiały do wymiany)

 

Nie wierzę, że auto za 55000zł kosztuje w pakiecie ze wszystkim za darmo - 1000zł miesięcznie w umowie na 3 lata. 

 

To nie jest takie nie nierealne.

Samochód kosztuje 55kPLN

Jeden przegląd rocznie (1kPLN) + jedno ubezpieczenie rocznie (2kPLN) razy 3 lata = 9kPLN

Opony zimowe z przekładkami 2 razy w roku (2kPLN)

Naprawy? O ile sam nie zepsuje to idą na gwarancji. Przecież to nówka sztuka.

Razem 66kPLN

 

Płacisz firmie załóżmy 1200 brutto miesięcznie (wiem, że nie 1000) * 36 miesięcy = 43kPLN

I zostaje im na koniec trzyletnie Berlingo (ceny z allegro od 22 to 42kPLN - powiedzmy średnio 32kPLN)

Czyli mają 75kPLN

 

Zarabiają przez 3 lata na tej sztuce 9kPLN

 

A leasing daje powiedzmy 110% (ubezpieczenia, przeglądy, opony na Twój koszt) czyli zarabia 5.5kPLN

 

A do tego jak wypożyczalnia kupuje takich Berlingo nie jedno a 20 to już nie za 55kPLN.

Jak kupowałem swojego Fluence (po wypożyczalni) to jak już kupiłem to dostałem kopię poprzednich faktur.

Kupowałem roczny za 46kPLN (nówka dla mnie w tym czasie 60kPLN).

A jak dostałem kopie faktur to okazało się, że wypożyczalnia kupiła go za niecałe 50kPLN ;]

Bo kupiła nie jeden tylko trzy lory i do tego garść Cliówek ;]

 

Oczywiście, zawsze trzeba przeczytać umowę pod kątem dodatkowych opłat, limitów i wyłączeń.

Edytowane przez alkor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża szansa , że po trzech latach przy zdaniu auta tak Ci go przetrzepią, że faktura rozliczeniowa może sporo kosztować. I nie będzie tłumaczenia, że jak auto dostawcze to bagażnik ma prawo być porysowany. Przy zdaniu duża szansa, że przyczepią się każdej rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAZ - Po prostu wierzyć mi się nie chce w te warunki... zobacz samo ubezpieczenie. Wynajmujesz aut, które masz ubezpieczone i nie masz od szkody żadnych opłat, więc co? Tłukę wszystkie auta w okolicy, robię 3 szkody tygodniowo? Za darmo? No nie chce mi się wierzyć... przeczytać umowę, a nie pseudo ofertę.

DWA - rata na 36m wychodzi 1030zł, fajnie tylko, że masz 40000km limitu, czyli możesz zrobić 1111km miesięcznie :) potem dopłata za każdy kilometr ponad limit to 0,14zł. Ile realnie robi samochód firmowy? Minimum 90000km w ciągu tych 3 lat, więc samej dopłaty za nadprzebieg masz 7000zł, czyli 194zł miesięcznie. jak to w leasingu opłaty masz za wszytko: 

- upoważnienie dla innego kierującego - 500zł

- zgoda na wyjazd poza PL - 500zł

- zgoda na montaż zestawu czy innego dziadostwa - 500zł

No i suma sumarum rata miesięczna nie wyjdzie Ci 1030zł, tylko pewnie koło 1400zł lekko licząc, czyli tyle ile w każdej innej wypożyczalni.

 

PRZECZYTAJ UMOWĘ I PRZEDE WSZYSTKIM TABELE OPŁAT :) miłej lektury 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAZ - Po prostu wierzyć mi się nie chce w te warunki... zobacz samo ubezpieczenie. Wynajmujesz aut, które masz ubezpieczone i nie masz od szkody żadnych opłat, więc co? Tłukę wszystkie auta w okolicy, robię 3 szkody tygodniowo? Za darmo? No nie chce mi się wierzyć... przeczytać umowę, a nie pseudo ofertę.

DWA - rata na 36m wychodzi 1030zł, fajnie tylko, że masz 40000km limitu, czyli możesz zrobić 1111km miesięcznie :) potem dopłata za każdy kilometr ponad limit to 0,14zł. Ile realnie robi samochód firmowy? Minimum 90000km w ciągu tych 3 lat, więc samej dopłaty za nadprzebieg masz 7000zł, czyli 194zł miesięcznie. jak to w leasingu opłaty masz za wszytko:

- upoważnienie dla innego kierującego - 500zł

- zgoda na wyjazd poza PL - 500zł

- zgoda na montaż zestawu czy innego dziadostwa - 500zł

No i suma sumarum rata miesięczna nie wyjdzie Ci 1030zł, tylko pewnie koło 1400zł lekko licząc, czyli tyle ile w każdej innej wypożyczalni.

PRZECZYTAJ UMOWĘ I PRZEDE WSZYSTKIM TABELE OPŁAT :) miłej lektury

Podany przebieg to pewnie jest do wyjeżdżenia w rok to po pierwsze, upoważnienie dla innych kierujących...proszę Cię jeździ każdy kto jest pracownikiem -(tak mamy w umowie, nawet zleceniowcy się łapią...) to po drugie, wyjazdy zagraniczne - w UE no problem, problem jest jedynie ze wschodem, więc już tak nie strasz ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- upoważnienie dla innego kierującego - 500zł

- zgoda na wyjazd poza PL - 500zł

- zgoda na montaż zestawu czy innego dziadostwa - 500zł

 

Ja bym nie demonizował (przynajmniej jeśli chodzi o leasing). Taryfa opłat i prowizji: https://klient.efl.com.pl/Resources/toip.pdf

 

Leasingowałem już chyba 6 aut przez ostatnie 12 lat.

Z opłat dodatkowych to:

- raz płaciłem 50zł za zdjęcie z fotoradary (chyba nazywa się to informacja o użytkowniku)

- dwa razy 200zł za ubezpieczenie w innym miejscu niż EFL (ale wprowadzili to dopiero 3 czy 4 lata temu)

- raz za wpis LPG do DR 120zł

- i może jeszcze jakieś drobiazgi których nie pamiętam

 

Zgodnie z umową oprócz mnie mogą powozić pracownicy oraz członkowie najbliższej rodziny.

 

Zgodę na wyjazd za granicę masz za darmo. Jedynie jak jedziesz na wschód to musisz doubezpieczyć auto.

 

Miałem w tym czasie trzy szkody. Jedna z AC w 2006 (koło 17kPLN) i dwie z OC sprawcy w 2007 (nie pamiętam kwoty) i 2015 (koło 14kPLN).

Nigdy nie było problemów z likwidacją.

Ostatnio EFL ma Centrum Likwidacji Szkód. Dostaję bez pytania auto zastępcze i biorą na siebie rozliczanie VAT od szkody jeżeli jesteś vatowcem.

 

Nie chcę reklamować EFL. Korzystam z ich usług bo mi najwygodniej. Nie korzystałem do tej pory z wynajmu długoterminowego ale nie sądzę, żeby

jakoś strasznie się różnił od leasingu. Może tylko faktycznie tym, że musisz oddać auto w lepszym stanie. W leasingu (jeżeli masz 1% wykupu) to bez

znaczenia.

 

Koszty leasingu wychodzą 108-114% przy pierwszej wpłacie 0-10%, okresie 4 lata i wykupie 1%. Tak plus/minus z pamięci.

Edytowane przez alkor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.