Skocz do zawartości

Chwalenia się ..... ciąg dalszy :) ... C5 X7 tourer


jedrocha

Rekomendowane odpowiedzi

No i dziś pojawiło się w domu, poszukiwane od roku auto :)

Citroen C5 X7 tourer 2.0 HDi 163FAP BVA-AM6 exclusive

rocznik 2013

przebieg (potwierdzony) 133500 km

bezwypadkowy całkowicie :)

przyjechał z Francji - Burgundia :)

załączam fotki jeszcze przed-zakupowe, dopiero zwlokłem się do domu i padłem na ryj ....

post-189431-0-61415700-1477172223_thumb.jpg

post-189431-0-05244500-1477172224_thumb.jpg

post-189431-0-53063700-1477172224_thumb.jpg

post-189431-0-02238800-1477172225_thumb.jpg

post-189431-0-53536500-1477172225_thumb.jpg

post-189431-0-03028300-1477172226_thumb.jpg

post-189431-0-52873100-1477172226_thumb.jpg

Edytowane przez jedrocha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W granicach 185-200k km padnie AM6 i będziesz rwać włosy z głowy.

pzdr

Pitolisz, :) mam już 4 auto z AM6 i przy większych nic nie padało :)

No chyba że piszesz o licznikiem w PL, a nie rzeczywistym przebiegu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładamy że nas nikt w konia nie robi i stosujemy zalecenia producenta ...

pzdr

Pomysl jaki interes ma producent w czestrzej wymianie oleju jak i tak jak cos cie stanie to bedzie już daleko po gwaracji

Potem pomyśl czym kieruja sie floty czy pojedynczy kupujacy porownujac koszty utrzymania auta (koszy serwisu) i juz masz odpowiedz dlaczego zalecenia producenta skrzyni o wynianie oleju nie pokrywaja sie z producenta calego auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam warsztat, mam serwisówki i z jakiegoś powodu do większości skrzyń podają krótkie interwały 15-30kkm i skrzynie żyją, a dla AM6 to interwały w sumie nie istnieją ...

pzdr

To co ile wg Twoich serwisowk powinno sie wymieniac olej w 4eat i w 5eat a ja Ci powiem co ile w rzeczywistoscji

AM6 nie jest idealna ale zachowuac zdrowy rozsadek przy wymianach oleju mozna nia zdrobic bez problemu duzo ponad 200kkm

Mielismy cala flote volvo na AM6 i auta dokrecaly bez awarii do 300kkm (wiecej nie wiem bo szly pod mlotek) ale olej byl wymieniany co 60kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w pracy by mieć pod ręką serwisówki ale po głowie tłucze minsię 40kkm, ja i tak każdemu zalecam max 30 na oleju ale nie każdy warsztat tak robi lub ma taką wiedzę i zwykły kowalski potem płacze jakie to ujowe są te automaty

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko super, ale boczek fotela kierowcy już przy tym (?) przebiegu wygląda fatalnie. Czy Francuzi nie nauczą się nigdy tego robić dobrze? W tym Audi na HP z przebiegiem 600kkm wyglądało to lepiej niż tutaj. Specjalnie zwróciłem uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AM6 jest znana z tego że przy ok. 200 pada, taki jej lifetimr, nawet w serwisach ASO to mówią i ptoponuną wymianę skrzyni za jedyne 20k PLN

pzdr

:)

Coś słyszałeś, ale ....

W AM6 jeśli coś pada to blok zaworowy, niestety wymiana całości, a nie samych zaworów jak w AL4.

Max koszt to około 4000 zł.

Kluczem do bezawaryjności jest wymiana oleju, ale znam auta które bez wymiany mają nalatane 250 i więcej i jest OK.

Także jak się zmienia olej dynamiczne, problemów nie ma. Pokaż mi nawet najlepszy silnik, który dojeździ do 100 tyś. na jednym oleju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko super, ale boczek fotela kierowcy już przy tym (?) przebiegu wygląda fatalnie. Czy Francuzi nie nauczą się nigdy tego robić dobrze? W tym Audi na HP z przebiegiem 600kkm wyglądało to lepiej niż tutaj. Specjalnie zwróciłem uwagę.

Krzychu, okulista wzywa :) to nie C8 :)

Boczki foteli są idealne, może tak to na zdjęciu wygląda :) to jest gruba szmata która się ugina na plastiku :)

Przy podobnych nalotach widywałem już z popękanym tym "skajem" na wierzchu, a tu żadnych śladów.

Edytowane przez jedrocha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam warsztat, mam serwisówki i z jakiegoś powodu do większości skrzyń podają krótkie interwały 15-30kkm i skrzynie żyją, a dla AM6 to interwały w sumie nie istnieją ...

pzdr

Jak nie istnieją ? :)

Asia-Warner zaleca wymianę co 60000 KM dla każdej swojej skrzyni!

Nawet Google Ci to powie, a co dopiero ich serwisówka ....

Aaaaa i jeszcze jedno, sprawdziłem licznik oleju w skrzyni, ma tylko niecałe 159000 jednostek. Widywałam już po kilkanaście milionów przy podobnych przedbiegach :)

Ciekawe czy to dlatego że ktoś wymieniał olej....

Edytowane przez jedrocha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu, okulista wzywa :) to nie C8 :)

Boczki foteli są idealne, może tak to na zdjęciu wygląda :) to jest gruba szmata która się ugina na plastiku :)

Przy podobnych nalotach widywałem już z popękanym tym "skajem" na wierzchu, a tu żadnych śladów.

 

Oby, na zdjęciu wygląda to słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dziś pojawiło się w domu, poszukiwane od roku auto :)

Citroen C5 X7 tourer 2.0 HDi 163FAP BVA-AM6 exclusive

 

Ladny i wipicowany, ale felgi jakos mi nie leza ;]

Na takich wyjechal z fabryki? Chyba nie widzialem na zywo takiego wzoru w C5...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładny, nie powiem. Ale... tak jak lubię jasne wnętrza, tak w C5 III nie podoba mi się takowe.

Kolega ma praktycznie identyczne auto, też czarne, ale z czarną półskórą. IMHO ładniejsze jest.

Pewnie to przez tą szarość. Jakoś czerń bardziej mi pasuje, gdy jest wymieszana z beżem.

Jak np. tu:

7c92847be4f670f83c50b16f23c933d3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladny i wipicowany, ale felgi jakos mi nie leza ;]

Na takich wyjechal z fabryki? Chyba nie widzialem na zywo takiego wzoru w C5...

 

Oczywiście :) że na takich

felga nazywa "egee" :) jest OEMem PSA do C5 X7

bardzo rzadkie do exclusive

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładny, nie powiem. Ale... tak jak lubię jasne wnętrza, tak w C5 III nie podoba mi się takowe.

Kolega ma praktycznie identyczne auto, też czarne, ale z czarną półskórą. IMHO ładniejsze jest.

Pewnie to przez tą szarość. Jakoś czerń bardziej mi pasuje, gdy jest wymieszana z beżem.

 

Jak bym chciał karawan:) czarne w czarnym, to na kopy i pęczki tego jest.... 

ciemny środek w C5 to tragedia wizualna.

 

a gdzie Ty widzisz czarne C5 ?? to jest granatowy metalic :) i do tego w C5 szarości ?

moje wnętrze jest czarno beżowe

lakier nazywa się:

KGN - LAKIER BOURRASQUE KGN - LAKIER BOURRASQUE Edytowane przez jedrocha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratki, fajne auto! Wnętrze bardzo mi się podoba, kolorystyka trochę jak w wersjach privilege w renault, nawet nie wiedziałem że citroen takie robił. Faktycznie z zewnątrz odpicowany a środek trochę zużyty -> ten przebieg to w ogóle jest autentyczny? No i szkoda że diesel 

:oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dokładnie ta, ja jestem osoba fizyczna, nie kupię niczego na aukcji tam :)

dlatego musi pośredniczyć miejscowy handlarz :)

są tego plusy typu załatwianie formalności akcyzowych i ubezpieczenia OC na zabranie auta :)

widzę że sobie zrobił furtkę :) jakbym nie wziął to ją wystawił :) na "Rezerwację" :)

od wczoraj nie aktualne :) widocznie po mnie już nie miał ochoty na siedzenie w robocie :)

trochę żeśmy się na finał ścięli, a wyjechałem od niego ~15 :)

Edytowane przez jedrocha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ta, ja jestem osoba fizyczna, nie kupię niczego na aukcji tam :)

dlatego musi pośredniczyć miejscowy handlarz :)

są tego plusy typu załatwianie formalności akcyzowych i ubezpieczenia OC na zabranie auta :)

widzę że sobie zrobił furtkę :) jakbym nie wziął to ją wystawił :)

 

Sporo widze maja widze C5-ek...

A o co chodzi z cenami, bo w ogloszeniach jakos dziwnie to podaja ;]

PS, Kwestie VATu rozmiem sprawdziles?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo widze maja widze C5-ek...

A o co chodzi z cenami, bo w ogloszeniach jakos dziwnie to podaja ;]

PS, Kwestie VATu rozmiem sprawdziles?

 

Tak, aukcja we Francji była z Vat-marża, widziałem fakturę zakupu.

A ścięliśmy się o to co miało być papierowo do odebrania a co zastałem na miejscu :)

Taki standard handlarskiej polski motoryzacyjnej :)

Miałem dostać w łapkę komplet do rejestracji :)

a brakowało przeglądu, tłumaczenia i gówniane ubezpieczenie z LU ....

ale udało się, tylko musiałem zrobić przegląd "0" w OSKP (prawie godzina w plecy), na co spuścił

oraz On zapłacił tłumacza i ubezpieczenie :)

Edytowane przez jedrocha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


a gdzie Ty widzisz czarne C5 ?? to jest granatowy metalic :) i do tego w C5 szarości ?

moje wnętrze jest czarno beżowe

 

No ok, profil monitora miałem ustawiony na Text (Samsung, kto ma, to wie o co kaman). Ale te zdjęcia wnętrza, to ewidentnie sokowirówką robione. Ja tam widzę popiel, a nie beż. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratki, fajne auto! Wnętrze bardzo mi się podoba, kolorystyka trochę jak w wersjach privilege w renault, nawet nie wiedziałem że citroen takie robił. Faktycznie z zewnątrz odpicowany a środek trochę zużyty -> ten przebieg to w ogóle jest autentyczny? No i szkoda że diesel 

:oki:

 

 

Ja nie wiem, Wy to ślepi jesteście :)

Środek jest w stanie idealnym :) biorąc też pod uwagę 3 lata męczenie przez żabojada :) a przebieg zweryfikowany :) w 04/2016 miał ostatni przegląd, a raczej akcję serwisową :) w ASO przy ~120000 km :)

 

07/04/2016

020504M01

GURCIZL01

00000000000NKAN

TT DW10C PODGRZEWACZ OLEJU NAP?DOWE

NKA

120447

FR

Edytowane przez jedrocha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, Wy to ślepi jesteście :)

Środek jest w stanie idealnym :) biorąc też pod uwagę 3 lata męczenie przez żabojada :) a przebieg zweryfikowany :) w 04/2016 miał ostatni przegląd, a raczej akcję serwisową :) w ASO przy ~120000 km :)

 

07/04/2016

020504M01

GURCIZL01

00000000000NKAN

TT DW10C PODGRZEWACZ OLEJU NAP?DOWE

NKA

120447

FR

tak czy inaczej, wnętrze jest bardzo dużym atutem tego auta :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy inaczej, wnętrze jest bardzo dużym atutem tego auta :oki:

 

dlatego go kupiłem :)

inna kolorystyka In/Out nie wchodziła w grę, szkod atylko że ma kilka braków wyposażeniowych :) w stosunku do wymagań, ale po roku szukania miałem już serdecznie dosyć :) i wziąłem z moim minimum :)

 

brakuje:

- pełnej skóry

- dupogrzej

- masaży

- AFILa

- alarmu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.