Skocz do zawartości

STYCZEŃ - no i mamy o kolejny rok starsze auta


Iron

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Koledzy, jest gdzieś na forum post z kodami błędów Fiata?

Mam od wczoraj problem;

Croma 2005r.,150 koni, automat.

silnik nierówno pracuje, na jałowym biegu co kilka sekund na ułamek sekundy spadają obroty; podczas jazdy czuć szarpnięcia

świeci się Check Engine i wyświetlane są komunikaty o Hill Holderze, ESP itp.

auto jedzie tylko na jednym biegu, prędkość ok 40-50km/h.

Podpiąłem go do kompa u kolegi i wyszły następujące błędy:

 

sekcja silnik:

P1205 - tutaj znalazłem "Clean or replace DPF", możliwe że mam już zapchany DPF, jeżdżę wokół komina, dawno nie miałem trasy proces wypalania na pewno dawno nie był przeprowadzony do końca.

P0205 cylinder 3  - "Obwód wtryskiwacza, cylinder 5 - usterka" - coś z wtryskiem, uszkodzony fizycznie, zwarty albo przerwany przewód wtrysku, ale w kopie pokazuje cylinder 3, a błąd wskazuje na cylinder 5. Dawka na cylindrze 3= ok 1,5; na pozostałych ok 0,4.

 

sekcja zabezpieczenia:

B1001 - to mogą być różne błędy, ale ASO Fiata zdiagnozowało mi kiedyś że stacyjka nie przesyłą prawidłowego sygnału do immobilizera i dlatego zapala się kontrolka "żółty trójkąt" - jeżdżę z tym 4 lata. To chyba o to chodzi.

 

sekcja skrzynia:

P0561 - "System Voltage Unstable", może to dlatego: jak tak falują obroty zaraz po uruchomieniu, to przez chwilę tak nierówno pracuje, że obroty spadają poniżej  prędkości biegu jałowego i na ułamek sekundy wszystko przygasa, potem zapalają się błędy na kompie....

P1714 - tego nie mogę nigdzie znaleźć.

 

Proszę kolegów o pomoc w interpretacji kodów. Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cylinder 3 to słynny błąd wiązki elektrycznej wtryskiwacza. Juz wielokrotnie użytkownicy tych silników sie wypowiadali jak to naprawić.

jesli nie na tym forum to może tutaj czytałem o tym defekcie

http://fiatklubpolska.pl/croma-446/

 

spora lista kodów jest tutaj

http://fiatklubpolska.pl/diagnostyka-interfejsy-kody-bledow-500/kody-eobd-fiat-10730/#post263809

 

a jak z ładowaniem akumulatora, w jakim stanie jest sam akumulator? Croma jak ma za mało prądu to lubi robić różne psikusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przeczyścić preparatem do styków elektrycznych wtyczkę i gniazdo na 3 wtrysku , jeśli wtyczka nie jest wypalona to może pomóc , w dalszej perspektywie pozostaje tylko wymiana .

 

Powyższe info kolegi dot. komunikatów o błędach a stanem aku może być jak najbardziej dobrym tropem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2017 o 18:44, nocek napisał:

Jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma. I dlatego wg mnie Croma przed liftem jakaś taka ładniejsza. A potem z oszczędności wsadzili jej przód z Bravo...

 

 

Zgadzam się w pełni z tym wnioskiem  :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.02.2017 o 12:33, Iron napisał:

Spróbuj przeczyścić preparatem do styków elektrycznych wtyczkę i gniazdo na 3 wtrysku , jeśli wtyczka nie jest wypalona to może pomóc , w dalszej perspektywie pozostaje tylko wymiana .

 

Powyższe info kolegi dot. komunikatów o błędach a stanem aku może być jak najbardziej dobrym tropem .

Aku ładowane jakieś 2 tygodnie temu.... ma 2 lata.

Wtyczka przeczyszczona, styki dogięte, dalej to samo.

Czy może lepiej kupić używaną wiązkę od razu... na allegro są od 120-180 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed kupnem wiązki sprawdź ją jeszcze na jeden sposób.

na zapalonym silniku odpinaj a następnie ponownie podłączaj kolejno wtyczki od wszystkich wtryskiwaczy. sprawdź po odpięciu której wtyczki charakterystyka pracy się nie zmieni, ten obwód sterowania wtryskiem będzie uszkodzony. po odłączeniu jednej wtyczki silnik powinien zacząć głośniej pracować i trochę nierówno.

jak odłączysz jednocześnie 2 wtyczki to zgaśnie.

 

a odpalałeś auto zaraz po naładowaniu akumulatora? czy wtedy też był problem z przygasaniem i wolnymi obrotami

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Piterro napisał:

Aku ładowane jakieś 2 tygodnie temu.... ma 2 lata.

Wtyczka przeczyszczona, styki dogięte, dalej to samo.

Czy może lepiej kupić używaną wiązkę od razu... na allegro są od 120-180 zł.

 

Ja musiałem zmienić samą wtyczkę, objawy jak u Ciebie. Po wymianie wtyczki problem zniknął. 

DPF, to dość poważny komunikat, nie lekceważyłbym... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.