Skocz do zawartości

Wymiana akumulatora


kwa

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba będę musiał wymienić akumulator, bo ten, który siedzi w L (r. pr. 2007) ma już ponad 9 lat i trochę słabnie :( . I w związku z tym pytanie - czy wymienia się bez żadnych konsekwencji, czy coś się nie daj Boże resetuje, zeruje, przestawia itp.?

kwa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba będę musiał wymienić akumulator, bo ten, który siedzi w L (r. pr. 2007) ma już ponad 9 lat i trochę słabnie :( . I w związku z tym pytanie - czy wymienia się bez żadnych konsekwencji, czy coś się nie daj Boże resetuje, zeruje, przestawia itp.?

kwa

 

Akumulator oryginalny wymieniłem 2 lata temu (lacetti z 2007 roku). Podczas wymiany ukręciłem szpilkę (razem ze śrubą)  od uchwytu akumulatora więc sugeruję Ci wcześniej je wyczyścić i popsikać czymś co ułatwi odkręcanie. Kupiłem uchwyt używany na allegro, a w międzyczasie jeździłem z "trytytkami"  :hehe:

Pamiętaj że akumulator do lacetti ma plus po niewłaściwej stronie (większość aut ma po prawej a tu jest po lewej albo odwrotnie ;)  ) i że wszystkie popularne zamienniki są wyższe od oryginału i ledwo się mieszczą w oryginalnym uchwycie. Generalnie zmierz oryginalny akumulator przed zamówieniem nowego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem na jesieni 2013 na taki sam jak był fabryczny. Nic się nie wykasowało mimo, że auto stało cały dzień bez akumulatora.

A gdzie i czy łatwo jest dostać taki sam jak fabryczny?

kwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić w Lublinie. To chyba jedyne miejsce w Polsce, gdzie te akumulatory są dostępne. Akumulator firmy DELKOR , dokładnie taki sam jak fabryczny. Znajdziesz na Allegro. Mam go już ponad 3 lata i nie mam żadnych zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić w Lublinie. To chyba jedyne miejsce w Polsce, gdzie te akumulatory są dostępne. Akumulator firmy DELKOR , dokładnie taki sam jak fabryczny. Znajdziesz na Allegro. Mam go już ponad 3 lata i nie mam żadnych zastrzeżeń.

Dokładnie, tylko zakup Delkora w Lublinie. Akumulatory mistrzostwo świata! Brałem u nich już 3szt. z czego ostatnio do Peugeota aku pod nazwą Puma - ta sama technologia i wyprodukowane niby przez Delkor. 

Co ciekawe ceny w Lublinie mają bardzo dobre, taniej niż dziadowskie varty i bosche. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.