Skocz do zawartości

Budujemy nowy dom - wątek zbiorczy


Vadero

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Vadero napisał(a):

Ok 5 lat później.

Fantastyczny pomysł był z budową domu - biorąc pod uwag co się stało z cenami nieruchomości i ziemi. 

W domku mieszkamy weekendowo - w tygodniu mieszkanie w mieście, w piątek po pracy do domu i tak w kółko. 

 

Czy projekt udany? 

Bardzo, za gaz płaciłem do niedawna 250zl na 2 miesiące (teraz ceny oszalaly, wiadomo) zużywam 1000m3 na rok - ocieplony jest bardzo dobrze.

Duże okna sprawiają że w domu jest.mega jasno i pozytywnie. 

Klimą w zupełności wystarcza 3.5kW w połączeniu z reku. 

 

Co się zespulo - w sumie niewiele - dwa razy wymieniałem wentylator w piecu. 

 

Co zrobiłbym inaczej uzbrojony w obecną wiedzę:

Za mało pokoi - drugie dziecko się mi urodziło ;]

Strasznie zaluje ze od razu nie wybudowałem garażu... prucie działki po latach to smutne doświadczenie.

To podobnie u mnie. Garaż by się przydał, ale trudno się zabrać za jego budowę. 

Weekendy często na wsi, dłuższe pobyty w ferie, wakacje 👍 

Od niedawna mam porządnie utwardzoną drogę. Ale i kilka domów więcej w pobliżu. 

Pokoi pod dostatkiem, 3 sypialnie na górze. Minus, że trzeba włazić po schodach.

Ogrzewanie elektryczne gdy nas nie ma. Ostatnio około 300 zł miesięcznie za prąd. 

Kominek sprawdza się do szybkiego dogrzania po przyjeździe - dystrybucja gorącego powietrza 💪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie pochwałę co bym zmienił bo dalej walczę ze swoją budową.
 
Zdjęcie z 12 lutego. Dzisiaj jestem na końcówce rozkładania elektryki bo na dniach tynkarz wjeżdża..
IMG_20230212_125410.jpg.a668b7e34d7102283e22ad590c7d09e3.jpg
co to pkyty osb na gorze sciany szczytowej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2018 o 11:10, komor napisał(a):

Ja mam chyba też na 110 lub niżej, byłem przeciwny, ale zaczynam czuć wygodę z tego powodu, nie trzeba machać rękami do góry.

Skoro juz Vadero odkopal temat to pozwole sobie odswiezyc ten watek.
Zamontowalem kontakty na wysokosci 110cm i nigdy juz bym sie nie zdecydowal na standardowa wysokosc, ktora obowiazywala w PRLu

Wydaje mi sie, ze to co mam w tej chwili to jest max, rozwazylbym jeszcze nizsze umieszczenie kontaktow

Robilem to glownie z mysla o dzieciach, ale mi tez sie przydaje, np. jak mam zejete rece to moge wylaczac swiatlo biodrem, albo lokciem bez unoszenia go :)
To taka informacja dla kogos kto bedzie budowal i rozwazal na jakiej wysokosci dac kontakty :P

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szpyrek napisał(a):

@komandos80 no widzisz a ja się zastanawiałem na jakiej dać i zrobiłem włączniki na 115 a gniazdka na 30cm od podłogi 

115-120 :ok:

i można łokciem włączać :)

i 4 letnie dzieci sięgają 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 26.03.2023 o 10:13, Vadero napisał(a):

Ok 5 lat później.

Taras masz z kostki betonowej czy z jakichś płyt?

Zastanawiam się z czego robić. Drewno odpada, bo teraz ceny drewna z d...y, no i nie chce mi się konserwować tego co 3 lata.

Takie duże płyty mi się podobają, ale ktoś tam mnie nastraszył, że to pęka podczas mrozów albo mechanicznie uszkodzone.

(zdjęcie z netu)

image.png.f17521c68c9eefc5af9a5ef4a5492acc.png

Ktoś coś wie z autopsji o wadach tego rozwiązania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taras masz z kostki betonowej czy z jakichś płyt?
Zastanawiam się z czego robić. Drewno odpada, bo teraz ceny drewna z d...y, no i nie chce mi się konserwować tego co 3 lata.
Takie duże płyty mi się podobają, ale ktoś tam mnie nastraszył, że to pęka podczas mrozów albo mechanicznie uszkodzone.
(zdjęcie z netu)
image.png.f17521c68c9eefc5af9a5ef4a5492acc.png
Ktoś coś wie z autopsji o wadach tego rozwiązania?
Bez zadaszenia latem na bosaka po tym nie da rady chodzić...

Tylko drewno...
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, ppmarian napisał(a):

latem na bosaka po tym nie da rady chodzić...

w PL to będzie w sumie z 20 dni takich na rok, jakoś dam radę :hehe:

W HR mają w większości kamień beton czy inną ceramikę na tarasach i jakoś nie parzyło w stopy. Bardziej mnie mrozy martwią czy to nie potrzaska jak asfalt na łódzkich drogach ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, iwik napisał(a):

w PL to będzie w sumie z 20 dni takich na rok, jakoś dam radę :hehe:

W HR mają w większości kamień beton czy inną ceramikę na tarasach i jakoś nie parzyło w stopy. Bardziej mnie mrozy martwią czy to nie potrzaska jak asfalt na łódzkich drogach ;]

 

A płyty na nagrobkach pękają? :) jeśli już to po ilu latach? lub prędzej uszkodzeniach mechanicznych. Zrób sobie marmury i już ;)  

W sumie na balkonach kładzie się gres i póki nie uszkodzisz mechanicznie to latami się trzyma... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.