Skocz do zawartości

Auris 1.33 opinie


pejus1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,                                             Czy ktoś z Was jeździł takim autem? Chodzi o osiągi silnika. Koleżanka napaliła się na takie auto z wyprzedaży za 58kzl niestety w salonie nie maja żadnej sztuki do przetestowania. Rozbiła swoje auto i w sumie zależy jej na tym by szybko mieć coś nowego. Nie jest ten silnik za słaby do takiego auta? Sam miałem kupić kiedyś aurisa ale wybrałem Golfa ze względu na mocniejszy silnik. Wizualnie auto jej się bardzo podoba, ale te 99KM szału nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pejus1982 napisał:

Witam,                                             Czy ktoś z Was jeździł takim autem? Chodzi o osiągi silnika. Koleżanka napaliła się na takie auto z wyprzedaży za 58kzl niestety w salonie nie maja żadnej sztuki do przetestowania. Rozbiła swoje auto i w sumie zależy jej na tym by szybko mieć coś nowego. Nie jest ten silnik za słaby do takiego auta? Sam miałem kupić kiedyś aurisa ale wybrałem Golfa ze względu na mocniejszy silnik. Wizualnie auto jej się bardzo podoba, ale te 99KM szału nie robi.

 

To nie lepiej, zeby koleznka sie przejechala I sama ocenila czy jej pasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kiedyś (nie)przyjemność jeździć parę dni Aurisem z wypożyczalni z tym silnikiem. Słabizna straszna. Zresztą samo auto, jak to Toyota nudne do pożygania. Jeśli koleżanka potrzebuje auta do miasta i jeździ spokojnie, to od biedy może być. Wyjazd gdzieś w trasę z pasażerami i bagażem - nikogo nie wyprzedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec

Ten samochód to grzybnia... Zarówno jeśli chodzi o osiągi, jak i o plastik fantastic we wnętrzu. Ilośc miejsca tez nie zachwyca. Auto jest dość niskie, przez to np. wsadzenie dziecka do fotelika z tylu jest dużo bardziej kłopotliwe niż do teoretycznie mniejszej Fabii 2. Teoretycznie bo Fabia ma większy otwór drzwiowy z tylu jak i więcej miejsca. Przy ustawieniu pozycji za kierownica w jednym i drugim w Fabii z tylu jest lepiej niż w Aurisie. Po stronie pasażera tez nie jest lepiej bo wielka deska w Aurisie jest mocno przesunięta na stronę pasażera i ogranicza mocno ilośc miejsca na nogi. Ja się tam muszę mocno odsunąć co powoduje ze znów z tylu zostaje mniej miejsca niż w Fabii. Do tego niski sufit powoduje ze juz pare razy przywaliłem głowa o uchwyt w podsufitce. Bagażnik tez nie zachwyca. Mam spacerówkę dla malucha która na szerokość do Fabi włazi bez problemu a do Aurisa trzeba pod kątem wsadzić a i tak ledwo się mieści.

 

Generalnie straszna kupa, ale trzeba przyznać ze dobrze wyciszona.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W salonie w Częstochowie z tym silnikiem mają tylko Yarisa i jutro zrobimy jazdę próbną. Koleżance bardzo zależy żeby auto było ''na już''. Autem jeździ raczej po mieście więc ścigać się nie będzie. A jak z realnym spalaniem z tym silnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie osobiście nie jeździłem, ale brat jechał nowym Yarkiem z tym silnikiem i mówił, że w porównaniu z Yarkiem pierwszej generacji ten nie jedzie (masa robi swoje). Podejrzewam więc, że Auris (ważący ok 200kg więcej) będzie jeszcze wolniejszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, KeyaR napisał:

Ja nie osobiście nie jeździłem, ale brat jechał nowym Yarkiem z tym silnikiem i mówił, że w porównaniu z Yarkiem pierwszej generacji ten nie jedzie (masa robi swoje). Podejrzewam więc, że Auris (ważący ok 200kg więcej) będzie jeszcze wolniejszy...

 

Nie gadaj jak nie jeździłeś - Yarek z tym motorkiem całkiem sprawnie zapierdziela. Ale obawiam się, że auris juz nie bardzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, grogi napisał:

99 koni, a moment maksymalny dopiero na 3800 obrotach... Kiszka straszna - 12.6 sekund do setki...

Do miasta wystarczy wiekszosc nowych aut ma takie osiagi. Minus, ze trzeba wyzej krecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎.‎05‎.‎05 o 23:49, grogi napisał:

99 koni, a moment maksymalny dopiero na 3800 obrotach... Kiszka straszna - 12.6 sekund do setki...

 

 

1.3 w kompakcie... Wiadomo, że chodzi o spalanie, niższe OC itp., a nie o dynamikę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy wczoraj w Toyocie i zamówiła Aurisa 1.33 za 59700zl. Najtańsza wersja plus czujniki tył i alufelgi. Zrobilismy jazdę próbna i dla mnie troszkę słabo ale jej do miasta taki silnik odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.05.2017 o 07:29, Vadero napisał:

 

Nie gadaj jak nie jeździłeś - Yarek z tym motorkiem całkiem sprawnie zapierdziela. Ale obawiam się, że auris juz nie bardzo...

 

Yarkiem I jeździłem i ładnie to jeździło...nowszy jest w rodzinie, ale nie miałem jeszcze okazji nim jechać (tak jak pisałem brat jechał), więc przytoczyłem to co mówił...Auris jest cięższy więc podejrzewam, że będzie słabawo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.05.2017 o 10:59, pejus1982 napisał:

Byliśmy wczoraj w Toyocie i zamówiła Aurisa 1.33 za 59700zl. Najtańsza wersja plus czujniki tył i alufelgi. Zrobilismy jazdę próbna i dla mnie troszkę słabo ale jej do miasta taki silnik odpowiada.

no to już po grzybach

https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-v-enjoy-benzyna-1-4-125km-wyprzedaz-2016-ID6yksgT.html

 

ale może będzie to trwalsze chociaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.