Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Jaka farba na stal ?

Featured Replies

Napisano

Będę malował nową bramę że świeżej stali. Jaką farbę możecie polecić do malowania bezpośrednio bez podkładu? Najlepiej jakąś konkretną, którą przetestowaliscie.

Edytowane przez Radauskas

Napisano

Malowałem Ferrobond'em garaż blaszak i jestem z niej bardzo zadowolony. Fajnie rozlewna i wydajna.

Ruda w większości wcześniej potraktowana Cortaninem, ale nic nie było zdzierane, tylko lekko przetarte szczotką na wiertarce z luźnych partii.

Póki co po 3 latach nic nie wyłazi, farba nie odpryskuje, jest ok.

Napisano
8 godzin temu, torelek napisał:

Hammerite.

młodyś tu więc ci wybaczymy;]

moim zdaniem to jakaś farba chlorokauczuk

Edytowane przez Waldek40

Napisano
18 godzin temu, Radauskas napisał:

Najlepiej jakąś konkretną, którą przetestowaliscie.

 

Przechwytywanie.PNG

Napisano
  • Autor
3 godziny temu, Waldek40 napisał:

młodyś tu więc ci wybaczymy;]

moim zdaniem to jakaś farba chlorokauczuk

I tu będę popierał "młodego" :) 13 lat temu pociągnąłem 1-ną warstwą hammerajta ogrodzenie. I farba sie trzyma. Ale po 11-tu latach postanowiłem część ogrodzenia odnowić. Pomyslałem - chlorokauczuk ! Po dwóch latach chlorokauczuk odchodzi płatami jakby ogrodzenie zrzucało skóre,.. masakra ! Własnie przez ten chlorokauczuk pytam o konkretne wypróbowane farby bo może ten mój chlorokauczuk był po prostu gó..niany.

Swoją drogą, hammerite to chyba na powierzchnie skorodowane, a  nie na czystą stal (?)

Napisano
6 godzin temu, amazaque napisał:

 

 

Farba epoksydowa nie nadaje się na wierzchnią powłokę zewnętrzną -  nie jest odporna na UV

Napisano
Dnia 11.06.2017 o 11:50, Radauskas napisał:

Będę malował nową bramę że świeżej stali. Jaką farbę możecie polecić do malowania bezpośrednio bez podkładu? Najlepiej jakąś konkretną, którą przetestowaliscie.

 

Szukaj pod hasłem farba poliuretanowa - jak znajdziesz przeczytaj etykiete czy nadaje sie jako farba jednowarstwowa i kupuj.

Napisano
  • Autor

Fakt,.. mam kilka stalowych elementów pomalowanych poliuretanem tyle, ze wewnątrz pomieszczenia. Powłoka mocna. Tylko poliuretanów chyba nie ma w marketach,.. nie wiem czy zdąże zamówić.

Napisano

Bato poliwinylowa dach rynna ogrodzenie. 

Napisano

600na_rdze_03_copy.jpg

Malowałem bramę kilka lat temu i trzyma się bez problemu, jedynie w miejscu gdzie wiesza się kłódkę jest wytarta ale rdza nie wychodzi. 

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.