Skocz do zawartości

Mocne, amerykańskie auto


rwIcIk

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, wujekcybul napisał:

Ale jezdziles tym? To sa wielkie, ogromne samochody. Ani super dynamiczne (oprocz topowych wersji) ani to to dobrze nie hamuje. Amerykanie przy renowacji daja nowoczesne hamulce, uklad kierowniczy itp.. Dodatkowo serwis tego to nie paczka fajek w kiosku tylko mala fortuna. Duzo lepszym pomyslem jest zakup nowoczesnego mustanga.

 

Owszem jeździłem wieloma takimi autami, nowymi i tymi trochę starszymi mustangami też. jedynie w miarę współczesne godne grzechu auto USA to Viper ewentualnie Vette.

Takich aut nie kupuje się dla ich bezwzględnych osiągów, bo od tego są lepsze europejskie fury za podobne pieniądze, kupuje sie je dla klimatu, bulgotu i przepychu. W tych 3ch punktach lepsze będzie stare auto. Owszem obsługa będzie droższa niż nowego, ale za to nie będzie utraty wartości, finalnie wyjdzie podobnie.

Dla mnie taki nowy mustang to jak świntuszenie w gumie albo co gorsza - przez szybę ;]

 

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=236474382&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=7700&makeModelVariant1.modelId=2&maxFirstRegistrationDate=1975-12-31&pageNumber=2&scopeId=C

 

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=207861959&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=7700&makeModelVariant1.modelId=2&maxFirstRegistrationDate=1975-12-31&pageNumber=2&scopeId=C

 

ja bym brał takiego ;]

albo najlepiej wysupłać więcej dukatów i pójść na całość ;)

 

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=246924603&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=7700&makeModelVariant1.modelId=2&maxFirstRegistrationDate=1975-12-31&pageNumber=3&scopeId=C

 

ehhhh ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Danielpoz. napisał:

Zwykłe auto a kolega chce raczej coś ciekawego.

 

Ciekawe nie nadają się zwykle do codziennej eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, rwIcIk napisał:

Do Jeepa jakoś nie jestem przekonany. To jednak chyba bardziej terenówka, niż auto drogowe :hmm:

 

 

Grand Cherokee już dawno nie jest terenówką. Terenówka to Wrangler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7/9/2017 o 20:42, rwIcIk napisał:

Myślałem raczej o czymś w miarę nowym. Max 3-5 letnim z niedużym przebiegiem.

Ale widzę, że tego typu auto raczej słabo nadawałoby się do codziennej eksploatacji głównie w mieście.

 

mi się nawet charger podoba z tych nowych. znaczy challenger bardziej, ale tego bym nie kupił bo gniją (chociaz z drugiej strony są przez to tanie) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, koNik napisał:

Takich aut nie kupuje się dla ich bezwzględnych osiągów,

Owszem obsługa będzie droższa niż nowego, ale za to nie będzie utraty wartości, finalnie wyjdzie podobnie.

 

 

ja sformułowałbym w taki sposób

obsługa będzie droższa i zabierająca zdecydowanie więcej czasu niż nowego

a jeśli chcemy, żeby "nie było utraty wartości" to tutaj już naprawdę dochodzi dużo czynników

serwisować i naprawiać trzeba z GŁOWĄ

pod chmurką się nie zostawia

jeździ sie nie wtedy, kiedy się chce, tylko kiedy można

i td

 

no i, żeby kupić "ten odpowiedni egzemplarz" to też już coś na temat tych samochodów trzeba znać...

 

do autora - można poczytać forum MCP. tam są i starsze i nosze i ci co mają w garażu i to i to... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2017 o 10:17, mati1.6dohc napisał:

:hehe:

do emerytury jeszcze daleko ;]

...

Dzisiaj też pierwszy raz w tym roku miałem okazję złożyć dach. Bardzo zmyślne rozwiązanie do przewozu mebli.

Tylko glaca teraz trochę piecze. ;)

 

2017-07-12 15.39.12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.