Skocz do zawartości

Peugeot 307 - dalsze losy


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, bergerac napisał:

 

Nowa fura odebrana, więc rozbitka trza pchnąć do ludzi :) dostało też koło i lekko uciekła kierownica w lewo. Co mogło się poddać ? O ile cenę opuścić ?

 

44fd8de77a7d208133e867e6fd2d2b72.jpg

 

Wahacz i/lub amortyzator, a ile opuścić-pewnie ze 2-3 tysiaki (o ile ty tylko błotnik i zawias) ale to tylko moje spekulacje. Nie jestem ekspertem ani handlarzem;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, volf6 napisał:

Wahacz i/lub amortyzator, a ile opuścić-pewnie ze 2-3 tysiaki (o ile ty tylko błotnik i zawias) ale to tylko moje spekulacje. Nie jestem ekspertem ani handlarzem;]

więc już wiem co poszło:

w zawieszeniu przekładnia kierownicza plus wahacz

karoseria - błotnik do wymiany - bo go praktycznie nie ma ;] drzwi do naprawy, zderzak do wymiany lub naprawy.

 

edit - dodatkowo mechanik podłączył do kompa i pokazało błąd EGR. Jak skasował błąd to się nie pojawił ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu naprawic najtaniej jak sie da na uzywkach i dopiero sprzedac. Inaczej to bez sensu chyba, ze jestes bogaty i Ci nie zalezy ja tu widze, ze za ponizej 2k da sie to zrobic i sprzedac jako bezwypadkowe bo raz, ze to nie wypadek dwa male zniszczenia. Za 3k to ja go wezme i zaraz moge lawete wyslac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bergerac napisał:

chyba powinienem zadać pytanie nie ile obniżyć, ale ile dopłacić potencjalnemu kupującemu, żeby zgodził się wziąć to padło...

 

Poczytaj sobie porady kolegi technix na kaciku Praca to bedziesz mial poglad ile ogolnie sa warte jego wypowiedzi :hehe:

Ja bym wystawil za 5kPLN i zobaczyl czy bedzie jakies zainteresowanie...

Nie wiem czy jest taka mozliwosc, ale moze allegro od 1PLN z cena minimalna na 4,5-5kPLN warto rozwazyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, technix napisał:

a co ja piszę  na Praca? 

BTW,  jak  ja piszę  głupoty,  to  czemu  piszesz że  wystawiłbyś za 5k i zobaczył czy będzie jakiś odzew? 

 

Bo nie wiem czy bedzie odzew, a Ty twierdzisz, ze nie ma szans nawet na 3kPLN i musi oddac praktycznie za darmo...

Moze sie okazac, ze ktos wezmie go za 5kPLN  a jak nie to zawsze mozna wystawic kolejny raz taniej.

Takie aut kupi prawie na pewno handlarz i mysle, ze odzew bedzie calkiem spory. Naprawia po kosztach, skreca licznik i pewnie zarobia na tym ze 2kPLN.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bergerac napisał:

chyba powinienem zadać pytanie nie ile obniżyć, ale ile dopłacić potencjalnemu kupującemu, żeby zgodził się wziąć to padło...

Technixa nie bierz na poważnie. To chyba taki drugi Jay.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał:

Ja bym wystawil za 5kPLN i zobaczyl czy bedzie jakies zainteresowanie...

 

Najpierw jednak trzeba wymienić błotnik bo razi w oczy a do tego opisać uszkodzenia. 

 

3 godziny temu, technix napisał:

to  za 3 go nie sprzedasz jednak... 

 

Jak wystawi za 3 to sprzeda w 15min. Dam 4 i jutro po niego jestem. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Nie pamiętam za ile go wystawiałeś nieuszkodzonego, za 9k?
 
Opuściłbym 2 tysiące, nie więcej. Za 1200-1500zł jest to do naprawienia we własnym zakresie.


Za 8.500. Myślałem, żeby opuścić do 6.000. Wiecie może jaki jest koszt wymiany przekładni kierowniczej i wahacza ? Po tym trzeba zbieżność ustawiać ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bergerac napisał:

Wiecie może jaki jest koszt wymiany przekładni kierowniczej i wahacza ? Po tym trzeba zbieżność ustawiać ?

 

Przy dobrych wiatrach za wymianę obu zapłacisz 300, max 400zł. Magiel tu wychodzi od strony kierowcy, wymiana nie jest trudna. Dodatkowo 100zł za geometrię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Maciej__ napisał:

Nie wiem czy jest taka mozliwosc, ale moze allegro od 1PLN z cena minimalna na 4,5-5kPLN warto rozwazyc?

Ja bym od złotówki nie wystawił, bo będą licytować na pałę, a na końcu albo wcale nikt nie przyjedzie odebrać, albo obejrzy i powie:

"uuuuu paaaanie nie napisałżeś że to trocha ciężko odpolo i jeszcze tako korozja, to jo go nie biere"

 

Ja bym najpierw dobrze obejrzał czy wózek pod silnikiem nie przestawiony, żeby się nie okazało że w ogóle ciężko będzie naprawić.

Zobaczyłbym co z tym świecącym egr-em i jak wózek ok i egr idzie tanio ogarnąć, to kupiłbym ten błotnik z wahaczem i wystawił to za 7000

Maglownice może też idzie tanio odarnąć? Patrzyliście co jej się dokładnie stało, może tylko drążek krzywy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sebaM25 napisał:

Ja bym od złotówki nie wystawił, bo będą licytować na pałę, a na końcu albo wcale nikt nie przyjedzie odebrać, albo obejrzy i powie:

"uuuuu paaaanie nie napisałżeś że to trocha ciężko odpolo i jeszcze tako korozja, to jo go nie biere"

 

Ja bym najpierw dobrze obejrzał czy wózek pod silnikiem nie przestawiony, żeby się nie okazało że w ogóle ciężko będzie naprawić.

Zobaczyłbym co z tym świecącym egr-em i jak wózek ok i egr idzie tanio ogarnąć, to kupiłbym ten błotnik z wahaczem i wystawił to za 7000

Maglownice może też idzie tanio odarnąć? Patrzyliście co jej się dokładnie stało, może tylko drążek krzywy?

wózek pod silnikiem ok, jedyne elementy które dostały to wahacz i maglownica. Osobiście uważam, że dostał tylko wahacz, a przekładnia jeśli ma luzy to ze zużycia, ale mechanik twierdzi, że to następstwo uderzenia.

EGR - samochód nie wywala żadnego błędu, to było jak się podłączył kompem. Był błąd, który dał się wykasować i się nie pojawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bergerac napisał:

wózek pod silnikiem ok, jedyne elementy które dostały to wahacz i maglownica. Osobiście uważam, że dostał tylko wahacz, a przekładnia jeśli ma luzy to ze zużycia, ale mechanik twierdzi, że to następstwo uderzenia.

EGR - samochód nie wywala żadnego błędu, to było jak się podłączył kompem. Był błąd, który dał się wykasować i się nie pojawił.

To kupuj tylko błotnik i ten wahacz i jak auto będzie jezdziło jak przed kolizją to wystaw znów za 8000.

Jak się okaże że jechać się da, ale jednak maglownica nie do uratowania a do wymiany, to wystaw za 7000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bergerac napisał:

wózek pod silnikiem ok, jedyne elementy które dostały to wahacz i maglownica. Osobiście uważam, że dostał tylko wahacz, a przekładnia jeśli ma luzy to ze zużycia, ale mechanik twierdzi, że to następstwo uderzenia.

EGR - samochód nie wywala żadnego błędu, to było jak się podłączył kompem. Był błąd, który dał się wykasować i się nie pojawił.

Wystaw za 5900 i zobacz jaki będzie odzew. Będą dzwonić i szybko się dogadasz.

Masz papiery do auta, czy Policjanci zabrali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rwIcIk napisał:

Wystaw za 5900 i zobacz jaki będzie odzew. Będą dzwonić i szybko się dogadasz.

Masz papiery do auta, czy Policjanci zabrali?

5900 to najgorsza możliwa kwota, bo przyjadą handlarze, którzy zaczną negocjacje od 4-ech i 5-tka będzie tą granicą, której nie tylko przekroczą, ale nawet nie będą chcieli się do niej zbliżyć.

Ja bym wystawił za 6500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kenickie napisał:

5900 to najgorsza możliwa kwota, bo przyjadą handlarze, którzy zaczną negocjacje od 4-ech i 5-tka będzie tą granicą, której nie tylko przekroczą, ale nawet nie będą chcieli się do niej zbliżyć.

Ja bym wystawił za 6500.

Handlarz musi też zarobić ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kenickie napisał:

5900 to najgorsza możliwa kwota, bo przyjadą handlarze, którzy zaczną negocjacje od 4-ech i 5-tka będzie tą granicą, której nie tylko przekroczą, ale nawet nie będą chcieli się do niej zbliżyć.

Ja bym wystawił za 6500.

masz rację, trzeba też mieć trochę do negocjacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kenickie napisał:

5900 to najgorsza możliwa kwota, bo przyjadą handlarze, którzy zaczną negocjacje od 4-ech i 5-tka będzie tą granicą, której nie tylko przekroczą, ale nawet nie będą chcieli się do niej zbliżyć.

Ja bym wystawił za 6500.

Twoja rada była dobra, @rwIcIk również. Auto sprzedane :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kartonik napisał:

czyli przed sprzedażą najpierw trzeba trochę zdefasonować samochód :phi:

Żeby stracić? No to jest słuszna koncepcja. ;)

4 minuty temu, bergerac napisał:

tak jak @kenickie poradził, 500 zł opuściłem. Zainteresowanie było duże, w ciągu godziny od zmiany ogłoszenia miałem kilka telefonów.

:oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.