Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Kilka pytań przyszłego Cromiarza

Featured Replies

Napisano

Cześć.

Mam kilka pytań:

- Co możecie powiedzieć na temat skórzanej tapicerki? Warto wziąć pod uwagę czy raczej omijać?

- Czy gniazdo usb jest w pakiecie z bluetooth i zestawem głośnomówiącym?

- Czy DPF był montowany w konkretnych rocznikach czy to jakaś inna reguła?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Z czasem pewnie jeszcze będę miał jakieś pytania:) 

Napisano

1. U mnie jest alcantara (super się sprawuje) , więc na temat skóry się nie wypowiem

 

2. Na to wychodzi , jest wraz systemem Blue&Me na Win Mobile

 

3. Raczej zależy od kraju pochodzenia , są np. roczniki 2007 PL bez DPF-a i starsze z importu , które go mają 

Napisano

ja się wypowiem odnośnie skóry, posiadam piękną brązową skórzaną tapicerkę, która wygląda rewelacyjnie :):):) ale poza tym żadnych plusów.... latem parzy a zimą zimno w tyłek ;) tyle w temacie :):):)

Napisano

W Cromach bardzo dobrej jakości jest welur - wg. mnie dużo lepsza opcja. Na skórze w zimie zimno, ślisko a w lecie nie usiądziesz w krótkich spodenkach :P 

 

Co do DPF - od 2008 prawie wszystkie miały, zależy to od rynku na jaki były przeznaczone. Włochy miały na bank - mieli rabat dodatkowy za kupno auta z DPF.

Ale sam filtr nie jest kłopotliwy, mam przelot 200tys. i filtr nie sprawia problemów.

 

USB jest tylko w pakiecie z Blue&Me.

 

Edytowane przez dextus

Napisano
  • Autor

Jeśli chodzi o skórę to tak myślałem, więc odpuszczam.

 

I mam jeszcze takie pytanie:

Jak zdjąć zaślepki z relingów, żeby je odkręcić?

Napisano

Trzeba zdemontować zaślepki są na zatrzaski, pod spodem są śruby imbusowe.  
Może to pomoże 

 

Napisano
  • Autor
3 godziny temu, bob96 napisał:

Trzeba zdemontować zaślepki są na zatrzaski, pod spodem są śruby imbusowe.  
Może to pomoże 

To wiem, tylko jak je zdjąć żeby nic nie ułamać?

Napisano

Trzeba delikatnie podważyć po bokach i wysunąć do tyłu, obecnych warunkach to najlepiej robić to w garażu ze względu na niskie temperatury. W mojej Cromce akurat dokładałem relingi.
Na forum FiatKlubPolska jest dokładna  relacja z montażu i widać na fotach miejsce zatrzasków.

http://fiatklubpolska.pl/croma-446/montaz-relingow-fotorelacja-24611/

Napisano
Dnia 30.11.2017 o 21:37, dextus napisał:

W Cromach bardzo dobrej jakości jest welur - wg. mnie dużo lepsza opcja. Na skórze w zimie zimno, ślisko a w lecie nie usiądziesz w krótkich spodenkach :P 

 

Co do DPF - od 2008 prawie wszystkie miały, zależy to od rynku na jaki były przeznaczone. Włochy miały na bank - mieli rabat dodatkowy za kupno auta z DPF.

Ale sam filtr nie jest kłopotliwy, mam przelot 200tys. i filtr nie sprawia problemów.

 

USB jest tylko w pakiecie z Blue&Me.

 

Mam 2008 a z salonu wyjechał 2009 i bez dpf-u . Krajowy , o reszcie dobrze piszą 

Napisano
11 godzin temu, kubapies napisał:

Mam 2008 a z salonu wyjechał 2009 i bez dpf-u . Krajowy , o reszcie dobrze piszą 

w tamtych latach DPF w Polsce był jako opcja dodatkowa , płatna ;]

Napisano
18 godzin temu, kox napisał:

w tamtych latach DPF w Polsce był jako opcja dodatkowa , płatna ;]

mam 2005 z PL, DPF na pokładzie, przebieg ~ 300 kkm i problemów z nim nie stwierdzono. Raz na miesiąc - dwa szybki wypad do teściowej i się raczej oczyszcza

Napisano
4 godziny temu, Artur_W_wa napisał:

mam 2005 z PL, DPF na pokładzie, przebieg ~ 300 kkm i problemów z nim nie stwierdzono. Raz na miesiąc - dwa szybki wypad do teściowej i się raczej oczyszcza

Ja też złego słowa na dpf w tym aucie nie powiem

Napisano

A i moje dpf to zero problemow, ale wiem, ze mam i o to dbam.

Co 800km nadrabiam 10km i A4 do domu jade czyszczac wtryski i DPF-a.

Ale co ja mam najechane, ledwo dotarty 219.000 km tylko:)

 

  • 3 miesiące później...
Napisano

Na dwa pierwsze pytania nie odpowiem, bo nie mam i nie wiem.

 

Co do dpfa, to użytkując 120KM z dpf zauważam tylko czasem (co 700-2000km) wypalanie i tyle. Przebieg już przekroczył 320kkm i dalej działa... Nie ma co się bać.

Napisano
Dnia 30.11.2017 o 12:02, marek_lbn napisał:

- Co możecie powiedzieć na temat skórzanej tapicerki? Warto wziąć pod uwagę czy raczej omijać?

- Czy gniazdo usb jest w pakiecie z bluetooth i zestawem głośnomówiącym?

- Czy DPF był montowany w konkretnych rocznikach czy to jakaś inna reguła?

O skórze powiem tyle, że nie wiem, ale welur wygląda rewelacyjnie po latach.

Mam gniazdo z blue & me

Edytowane przez Kasia_Opole

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.