Skocz do zawartości

Nowe auto za gotówkę - jakie rabaty.


ANDPOL

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, rwIcIk napisał:

Z Jugosławii 8]

 


Ano, pelno ich tu jest (serio mowie), do tego stopnia ze towary z tych regionow sa normalnie w sklepach. Ogolnie jak byla tam wojna (i wczesniej tez) to pelno uchodzcow sie tu zjechalo (zostali przyjecie i w duzej mierze zintegrowani - nie widzialem Yugola zeby np. nie gadal po niemiecku). Teraz wiekszosc to conajmniej drugie pokolenie tu ma. Bardzo duzo jest tez Albanczykow (tych z Albanii jaki i Kosowa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jaceq napisał:


Ano, pelno ich tu jest (serio mowie), do tego stopnia ze towary z tych regionow sa normalnie w sklepach. Ogolnie jak byla tam wojna (i wczesniej tez) to pelno uchodzcow sie tu zjechalo (zostali przyjecie i w duzej mierze zintegrowani - nie widzialem Yugola zeby np. nie gadal po niemiecku). Teraz wiekszosc to conajmniej drugie pokolenie tu ma. Bardzo duzo jest tez Albanczykow (tych z Albanii jaki i Kosowa)

A wydawało się, że to taki hermetyczny kraj.

Bywałem w Szwajcarii i raczej nie widziałem kolorowych.

Ale widać biały człowiek łatwiej wtapia się w społeczeństwo ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rwIcIk napisał:

A wydawało się, że to taki hermetyczny kraj.

Bywałem w Szwajcarii i raczej nie widziałem kolorowych.

Ale widać biały człowiek łatwiej wtapia się w społeczeństwo ;]

 

 

Zerknij sobie na ich reprezntacje krajowe w roznych sportach ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał:

 

Zerknij sobie na ich reprezntacje krajowe w roznych sportach ;]

Nie oglądam raczej sportów ...

Nie wiem jak jest teraz, ale na przełomie wieków prawie nie spotykało się tam imigrantów. 8]

Ale już wtedy widać było kryzys demograficzny. Mnóstwo starszych ludzi aktywnych zawodowo i bardzo mało dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, rwIcIk napisał:

A wydawało się, że to taki hermetyczny kraj.

Bywałem w Szwajcarii i raczej nie widziałem kolorowych.

Ale widać biały człowiek łatwiej wtapia się w społeczeństwo ;]

 

Wielu ludzi ma taki obraz Szwajcarii.. a jest zupelnie odwrotnie Szwajcaria ma najwiekszy odsetek imigrantow w Europie i jeden z najwiekszych w rozwinietym swiecie, >20% ludzi tu mieszkajacych nie jest Szwajcarami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rwIcIk napisał:

Nie oglądam raczej sportów ...

Nie wiem jak jest teraz, ale na przełomie wieków prawie nie spotykało się tam imigrantów. 8]

Ale już wtedy widać było kryzys demograficzny. Mnóstwo starszych ludzi aktywnych zawodowo i bardzo mało dzieci.

Byli juz, byli. Z tym ze duza czesc ludzi z bylej Jugoslawii jest zupelnie biala (np. Chorwaci i Serbowie) - oni czesto na ulicy nie wyrozniaja sie niczym. Do tego masz czesc wlosko jezyczna Szwajcarii gdzie ludzie sa de-facto Wlochami, i tych tutaj (tj. czesc niemiecko jezyczna) jest sporo - wiec ludzie sa przyzwyczajeni to ludzi o ciemniejszej karnacji i to wlasnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jaceq napisał:

Byli juz, byli. Z tym ze duza czesc ludzi z bylej Jugoslawii jest zupelnie biala (np. Chorwaci i Serbowie) - oni czesto na ulicy nie wyrozniaja sie niczym.

Domyślam się :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2018 o 17:12, ANDPOL napisał:

Taka sytuacja. Idę z reklamówką kasy do salonu. Ile obecnie mogę dostać rabatu od ceny katalogowej. Powiedzmy, że bidaato za 50 tys.

 

po pierwsze to chyba nielegalne a po drugie za gotowke rabaty sa sporo nizsze niz przy leasingach... na schodzace modele jak np na peugeota 208 sa super rabaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, lisik napisał:

 

po pierwsze to chyba nielegalne a po drugie za gotowke rabaty sa sporo nizsze niz przy leasingach... na schodzace modele jak np na peugeota 208 sa super rabaty.

 

Czemu miałoby to być nielegalne? Banknot NBP jest oficjalnym środkiem płatniczym w kraju i nie możesz zabronić komuś zapłacić gotówką. Jedyne co to zrobią wpłatę rejestrową na podstawie danych z dowodu osobistego bo kwota będzie na tyle wysoka, że jest ryzyko prania brudnych pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, spad napisał:

 

Czemu miałoby to być nielegalne? Banknot NBP jest oficjalnym środkiem płatniczym w kraju i nie możesz zabronić komuś zapłacić gotówką. Jedyne co to zrobią wpłatę rejestrową na podstawie danych z dowodu osobistego bo kwota będzie na tyle wysoka, że jest ryzyko prania brudnych pieniędzy.

Zgadza sie, a przepisy jeszcze nie zabraniają obrotu gotówką w takich kwotach . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.05.2018 o 11:58, wujekcybul napisał:

 

Jezdze tym w traficar i jestem rozczarowany jesli chodzi o skrzynie biegow, multimedia i caloksztalt auta. Zdecydowanie lepiej wypada kila rio, swif czy fiesta.

Po doświadczeniach mojej teściowej z clio 1.2 Tce ze zrobotyzowanym automatem powiedziałbym nie dla Clio chyba, że lubisz jeździć zastępczym :). A ma zaletę jest ładny. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze oferty są na auta stojące na placu, które np. diler musiał zarejestrować na siebie bo kończyła się promocja/wyprzedaż na dany model. Wtedy oddają z pocałowaniem w rękę za tą samą kwotę co w kredycie. Na leasingi rzeczywiście może być trochę lepszy rabat niż dla "prywaciarza", ale to zwykle producent daje, nie sam diler.

 

Z francuzów rozmawiałem np. o takiej 308ce SW przyrabatowanej z 95k na 70k - była do odbioru od ręki za gotówkę.

W Wawie stoją takie meganki porejestrowane na dilera bez przebiegu - myślę, że spokojnie do wzięcia bez kredytu.

Seat leon - ta sama cena w kredycie i za gotówkę (ale dobre oferty tylko dla właścicieli seata i przy odsprzedaży auta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.