Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Szybkie pytanie o olej silnikowy

Featured Replies

Napisano

Witam

 

Auto to Mitsubishi Outlander II 2.0 D-ID 2008 model MY2009. Silnik 2.0 to stara konstrukcja VW , 140KM bez CR i bez DPF. Teraz ma przebieg 90000km czyli tak naprawdę znikomy jak na wiek auta z silnikiem Diesel'a. Do tej pory od nowości cały czas na oleju Shell Ultra Extra 5w30 po wycofaniu tego oleju Shell Ultra .. 5W30 teraz ten olej nie do kupienia bo znowu shell zmienił nazwy olejów. Na stronie Shella u doborze oleju do silnika wychodzi że teraz do tego silnika jest najlepszy olej Shell Helix Ultra Professional AV-L 0W30. Czy jak do tej pory używałem oleju 5W30 można przejść bez obaw na 0W30? Wiadomo że ta konstrukcja silnika VW posiadała swoje mankamenty. Ktoś doradzi?

Napisano

... możesz wlać tego shella 0w30

... możesz wlać 5w30 innej marki

... to nie jest statek kosmiczny ;) ... na dzisiejsze standardy to stary, niewysilony diesel ... pojedzie na wszystkim

 

... ale zaraz ktoś napisze ci doktorat o olejach i wyciągnie jakieś niezrozumiałe dany z kart charakterystyki ... i wtedy będziesz miał prawdziwy problem ... chcesz tego? 😄 

Edytowane przez Azbest

Napisano
8 godzin temu, Ragless napisał:

Teraz ma przebieg 90000km czyli tak naprawdę znikomy jak na wiek auta z silnikiem Diesel'a

Eee, a dla auta z silnikiem benzynowym to kres zywota? 

Napisano

shell nadal ma 5w30 kwestia tylko jakich parametrów potrzebujesz, albo jakie miał ten poprzedni. Sprawdź, dobierz i po problemie.

Możesz przeskoczyć na 0w30 jak chcesz tylko to nie ma większego sensu.

Przy 5w30 dobrym pomysłem będzie poszukanie oleju pod normę VW 504/507, mają dobre bazy i dodatki, cenowo są też ok. Oczywiście nie dawać się omamić LL.

Napisano
  • Autor

Wcześniej był łany shell av-l 5w30 ( shell już go nie produkuje) teraz właśnie na tej stronie którą podałeś powyżej jest ze powinien być olej av-l 0w30. Nie chcę się doktoryzowac w olejach moje pytanie brzmiało czy mogę zmienić na ten olej 0w30 i nie zaszkodzić silnikowi (gdyż ten model silnika miał kilka problemów konstrukcyjnych np. z zacieraniem się pompy olejowej, głowicą itp.)

Edytowane przez Ragless

Napisano
Wcześniej był łany shell av-l 5w30 ( shell już go nie produkuje) teraz właśnie na tej stronie którą podałeś powyżej jest ze powinien być olej av-l 0w30. Nie chcę się doktoryzowac w olejach moje pytanie brzmiało czy mogę zmienić na ten olej 0w30 i nie zaszkodzić silnikowi (gdyż ten model silnika miał kilka problemów konstrukcyjnych np. z zacieraniem się pompy olejowej, głowicą itp.)
Zalej jakiekolwiek 5W30 który spełnia normę dla pompowtrysków tak jak napisał wyżej Kolega Ozarek bodajże 504... Np. Motul Specific.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

  • 1 miesiąc później...
Napisano

shell to dobry producent oleju. Jak chcesz uzyskać fachowe informacje i czy możesz ten oleje zastępować to zadzwoń do jakiegoś dystrybutora albo przedstawiciela. Mi kiedyś pomógł jak potrzebowałem wymienić olej ale w maszynie leśnej.

Napisano

Shell hx8 5w30 teraz tak sie nazywa dla DPF. Jezeli bez hx7 5w30 

Edytowane przez jarek_g60

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.