Skocz do zawartości

Naprawa szkody z OC sprawcy - pytanie


franki

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj miałem troszkę nieprzyjemną sytuację - gość wjechał w tył gościa za mną a ten we mnie. Była Policja -winny gość który pierwszy uderzył. U mnie w sumie uszkodzenia nie są duże - pęknięty zderzak, skrzywiona belka za zderzakiem, skrzywiona klapa. Na szczęście podłoga w bagażniku cała.

Zgłosiłem szkodę i w związku z tym mam pytanie -  w formularzu zgłoszenia było pytanie  czy chcę kasę czy naprawiam w warsztacie. Wybrałem pieniądze. Ale potem pomyślałem, że jeśli kwota nie pozwoliłaby na porządną naprawę (sam ori zderzak kosztuje prawie 1900, do tego belka, malowanie dwóch elementów, robocizna) to czy mógłbym zmienić decyzję i  wtedy wstawić auto do ASO na naprawę bezgotówkową?

Auto nie miało żadnych "przygód" , kupione w polskim salonie, jestem pierwszym właścicielem więc wg mnie powinno być naprawiane na oryginałach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, franki napisał:

Wczoraj miałem troszkę nieprzyjemną sytuację - gość wjechał w tył gościa za mną a ten we mnie. Była Policja -winny gość który pierwszy uderzył. U mnie w sumie uszkodzenia nie są duże - pęknięty zderzak, skrzywiona belka za zderzakiem, skrzywiona klapa. Na szczęście podłoga w bagażniku cała.

Zgłosiłem szkodę i w związku z tym mam pytanie -  w formularzu zgłoszenia było pytanie  czy chcę kasę czy naprawiam w warsztacie. Wybrałem pieniądze. Ale potem pomyślałem, że jeśli kwota nie pozwoliłaby na porządną naprawę (sam ori zderzak kosztuje prawie 1900, do tego belka, malowanie dwóch elementów, robocizna) to czy mógłbym zmienić decyzję i  wtedy wstawić auto do ASO na naprawę bezgotówkową?

Auto nie miało żadnych "przygód" , kupione w polskim salonie, jestem pierwszym właścicielem więc wg mnie powinno być naprawiane na oryginałach.

 

kasa do reki to z zalozenia garazowa dlubanina na uzywkach. Moze wystarczy, a moze nie.

Ja tam wole zawsze bezgotowkowo.

Chyba ze stary strucel to odpowiedz sama sie nasuwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, franki napisał:

Wymiana belki i zderzaka nie jest żadną skomplikowaną sprawą.. Tyle że ori części trochę kosztują..

 

Watpie, ze Ci starczy gotówki na naprawę na oryginałach...

Zobaczysz na ile Ci wycenia i wtedy najwyżej się nie zgodzisz na propozycje i wstawisz do warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodzi mi o to, czy w przypadku niesatysfakcjonującej mnie kwoty  mogę zmienić decyzję co do rozliczenia szkody w wariantu gotówkowego na warsztatowy. 

I nie chodzi mi o to żeby mi zostało jak to się potocznie mówi "na akumulator" tylko chciałbym sobie zrobić to porządnie, a niestety z warsztatami tego typu zawsze było coś nie tak.

Ale jak nie dadzą mi szansy abym zrobił samemu to wstawię do ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana belki i zderzaka nie jest żadną skomplikowaną sprawą.. Tyle że ori części trochę kosztują..
Kilka dni temu Mama naprawiała Forda Ka 2014 w ASO. Belka i zderzak. Koszt z OC sprawcy 3500 PLN. Wycena przed ASO 1300 złotych. Tak więc...

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2019 o 08:13, franki napisał:

Wczoraj miałem troszkę nieprzyjemną sytuację - gość wjechał w tył gościa za mną a ten we mnie. Była Policja -winny gość który pierwszy uderzył. U mnie w sumie uszkodzenia nie są duże - pęknięty zderzak, skrzywiona belka za zderzakiem, skrzywiona klapa. Na szczęście podłoga w bagażniku cała.

Jakbym czytał o sobie ze 3 lata temu. Identyczne uszkodzenia w Fabii 2 kombi. Od razu do ASO wstawiłem bo auto dopieszczone. Wyszło ok 17500zł za całość (u mnie jeszcze lampy wymieniali bo zaczepy się ułamały). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.