Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Sezon 2020

Featured Replies

Napisano
9 godzin temu, rwIcIk napisał:

Brawo Kimi.

Mimo kary uratował 2 pkt. :ok:

 

Kimi rozstawia po kątach Gio. Moim zdaniem nie odejdzie jeszcze. Alfa ma ponoć wydajniejszy pakiet aero niż Ferrari i zaczyna ich podgryzać w wyścigach. 
Szef Alfy dał do zrozumienia, że czekają za jego decyzją i że nie ma nikogo z większym doświadczeniem potrzebnym do wsparcia młodego drugiego kierowcy. Gio jest na wylocie. Z drugiej strony gadanie to nie jest podpis na kontrakcie czy jego zerwanie bo wystarczy odnieść się do ostatniej sytuacji z Perezem. 

  • 2 tygodnie później...
Napisano
20 minut temu, rwIcIk napisał:

Uwaga na przesunięcie czasu w Rosji - dzisiaj wyścig o 13 :old:

 

Żona dostała wytyczne że obiad ma być szybciej bo wyścig jest szybciej.

  • 2 tygodnie później...
Napisano
  • Autor

No i mgła pokonała organizatorów wyścigu na Nurburgringu.

Jutro gdy pogoda nie poprawi się, mają wdrożyć procedurę hybrydowej ewakuacji medycznej - najpierw 3 km karetką w dół, gdzie nie ma mgły, a potem śmigłowiec. Szkoda, że od razu na to nie wpadli ;]

 

Napisano
23 godziny temu, rwIcIk napisał:

No i mgła pokonała organizatorów wyścigu na Nurburgringu.

Jutro gdy pogoda nie poprawi się, mają wdrożyć procedurę hybrydowej ewakuacji medycznej - najpierw 3 km karetką w dół, gdzie nie ma mgły, a potem śmigłowiec. Szkoda, że od razu na to nie wpadli ;]

 

Biurokracja 😁

Napisano
  • Autor

Ciekawe kwalifikacje. Brawo Bottas. Szkoda, że w ostatnim przejeździe Verstappen nie powalczył z Mercami.

Ładnie Leclerc.

Gwiazdor znów namieszał, przeszedł jak 1 na wywiad a w tym czasie Bottas odbierał już kółko Pirelli. Próbuje po chamsku wkurzyć Bottasa 

  • 2 tygodnie później...
Napisano

Zrobiło się ciekawie.:totalszok:

  • 2 tygodnie później...
Napisano
3 godziny temu, rwIcIk napisał:

Turcja - wczoraj zielono, dzisiaj mokro :)

 

Dzięki temu Stroll na P1 😳 Niech leją olej na tor i zraszają - będą igrzyska ! 🤣

Napisano

Będę musiał PVRa ustawić w TV bo do w domu będę dopiero około 11:30 tak więc już będą jechać. 

Napisano
  • Autor
27 minut temu, stig napisał:

Dzięki temu Stroll na P1 😳 Niech leją olej na tor i zraszają - będą igrzyska ! 🤣

Widać, że auta i opony nie są przystosowane do zielonych torów i do niskich temperatur.

 

Napisano
  • Autor
24 minuty temu, TADA napisał:

Będę musiał PVRa ustawić w TV bo do w domu będę dopiero około 11:30 tak więc już będą jechać. 

Ja muszę do córki zadzwonić, by ustawiła nagrywanie :)

 

Napisano
7 minut temu, rwIcIk napisał:

Widać, że auta i opony nie są przystosowane do zielonych torów i do niskich temperatur.

 

W Turcji jeszcze zrypali sprawę z nowym asfaltem. Bardzo mało porowaty z którego sączy się jeszcze oleista ciecz....

Napisano
  • Autor
53 minuty temu, stig napisał:

W Turcji jeszcze zrypali sprawę z nowym asfaltem. Bardzo mało porowaty z którego sączy się jeszcze oleista ciecz....

slippery and greasy :ok:

właśnie oglądam na f1.tv

 

 

  • 2 tygodnie później...
Napisano
21 minut temu, rwIcIk napisał:

Jakaś masakra na starcie w Bahrainie 8]

Monokok i halo działają :ok:

 

Widzę i nie wierzę 8]. Dobrze że Groszek w miarę cały. Siniaki na ręce i nodze.

Poparzona ręka i noga.

Dawno nie było takiego wypadku żeby bolid się rozłamał na 2 części.

Edytowane przez TADA

Napisano

To może być ostatni wyścig Grosjeana w F1

Kierowca ma podejrzenie złamania żeber. Dla kierowcy F1 to oznacza długą przerwę.

Napisano
  • Autor
15 minut temu, TADA napisał:

Widzę i nie wierzę 8]. Dobrze że Groszek w miarę cały. Siniaki na ręce i nodze.

Poparzona ręka i noga.

Dawno nie było takiego wypadku żeby bolid się rozłamał na 2 części.

Przednia część bolidu z kierowcą przebiła sią przez bariery, a reszta nie przeszła. 8]

 

Napisano

Ted Kravitz na Sky F1 mówi, że zbiornik paliwa przetrwał, to co pękło, to był "fuel collector" czyli jakby zbiornik wyrównawczy z paliwem, aby ponad 105 kg paliwa nie mogło się tak łatwo wydostać przy bardzo mocnych uderzeniach z monokoku. W przypadku uszkodzenia głównego zbiornika pożar mógł być o WIELE większy. To co się zapaliło to zaledwie kilka litrów paliwa według komentarza ze Sky F1.

Napisano

Co się dzieje, jakaś masakra.

Edytowane przez TADA

Napisano
2 godziny temu, rwIcIk napisał:

Jakaś masakra na starcie w Bahrainie 8]

Monokok i halo działają :ok:

 

Też mi się halo nie podobało i uważałem je za zło, ale tyle razy się już przydało ...

Czegoś takiego jak dzisiaj to dawno nie widziałem. Raz, że Romain był w innym miejscu gdzie silnik ze skrzynią to dwa nie chce widzieć pożaru paliwa w większej ilości. Nawet tutaj gdyby kierowca był nieprzytomny to nie dali by rady tego szybko ugasić i byłby pewnie trup.

Edytowane przez stig

Napisano

Jezu... Oglądam filmiki z wypadku na Jutubie i nie wierzę... On nie miał prawa tego przeżyć... Że mu łba nie urwało jak przebił bariery to tylko pokazuje jak cholernie wytrzymały jest halo i kokon, w którym siedzi, jak dobrze przed ogniem chroni kombinezon i kask (on dobre kilkanaście sekund w kuli ognia siedział). 

A może miał po prostu niewiarygodne szczęście? Ciekaw jestem jak wyglądał przód bolidu po dzwonie. 

 

Grosjean-Haas-accident-Bahrain-barrier-1

Napisano
  • Autor
12 minut temu, Herbatnik napisał:

Jezu... Oglądam filmiki z wypadku na Jutubie i nie wierzę... On nie miał prawa tego przeżyć... Że mu łba nie urwało jak przebił bariery to tylko pokazuje jak cholernie wytrzymały jest halo i kokon, w którym siedzi, jak dobrze przed ogniem chroni kombinezon i kask (on dobre kilkanaście sekund w kuli ognia siedział). 

A może miał po prostu niewiarygodne szczęście? Ciekaw jestem jak wyglądał przód bolidu po dzwonie. 

 

Grosjean-Haas-accident-Bahrain-barrier-1

Przód - monokok z halo nie ruszony :ok:

Potem było widać jak zbierali na lawetę.

Monokok uratował mu nogi, a halo głowę :ok:

 

Napisano

Nos robi za strefę zgniotu. To on przejmuje uderzenie czołowe. 
Monokok jest „sercem” konstrukcji i do niego montuje się zawieszenie, silnik oraz skrzynię które zgubił Romain. Nie kojarzę takiego przypadku...

 

Napisano
4 godziny temu, rwIcIk napisał:

a halo głowę

Gdyby nie HALO to głowa by została na barierze.

 

Napisano

Wygląda jak jakiś pojazd kosmiczny po wejściu w atmosferę :O

 

Pod linkiem sporo zdjęć w bardzo wysokiej rozdzielczości:

https://www.racefans.net/2020/11/29/bahrain-grand-prix-stopped-on-first-lap-as-grosjean-survives-horror-crash/motor-racing-formula-one-world-championship-bahrain-grand-prix-race-day-sakhir-bahrain-706/

 

romain-grosjean-getting-out-of-his-car-t

 

marshals-extinguish-the-flames-after-a-b

 

 

 

TELEMMGLPICT000245609198_trans_NvBQzQNjv

 

damage-to-the-armco-barrier-after-an-ope

 

skynews-grosjean-romain-f1_5188843.jpg?b

 

wreckage-of-the-car-of-romain-grosjean-h

 

wreckage-of-the-car-of-romain-grosjean-h

  • 2 tygodnie później...
Napisano

Ferrari :ksiadz: 😭

I w tym wyścigu, i w całym sezonie.

Napisano
Teraz, rwIcIk napisał:

W ostatnim wyścigu z Kimi szybszy od Ferrari. ;]

 

Właśnie.

W generalce bronili się przed Alfa Tauri. Gasly chociaż wygrał w Świątyni Szybkości.

Ciekawe czy Stroll senior nie pożałuje zamiany Pereza na Vettela.🤔

Napisano
  • Autor
4 minuty temu, DamU napisał:

Właśnie.

W generalce bronili się przed Alfa Tauri. Gasly chociaż wygrał w Świątyni Szybkości.

Ciekawe czy Stroll senior nie pożałuje zamiany Pereza na Vettela.🤔

Strategia dla marki Aston Martin widać wymaga Europejczyka, Niemca w stawce.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.