Skocz do zawartości

Ścięta opona-przyczyna?


angrius

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zjechaną prawą przednią oponę od strony zewnętrznej. Pierwsze kroki skierowałem na geometrię. Przed badaniem mechanik zobaczywszy oponę stwierdził, że napewno coś że zbieżnością. Zatem podpiął auto i mnie woła. Pokazuje, że geometria jest w porządku. Wszystkie kąty są w normie, wszystko na zielono się świeciło. I on nie wie dlaczego przy dobrej geometrii aż tak ścięło oponę (zostało może z 2 mm w najcieńszym miejscu). Lewa opona ok, tył ok. Są to opony zimowe. W sezonie zimowym (nie widziały ani razu śniegu) przejechałem na nich ok 15kkm Teraz chcę założyć letnie i boję się, że je też tak zjedzie. Gdzie może być przyczyna? W zawieszeniu wszystko jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, SebeKK napisał:

kiedys taki przypadek zauwazylem w aucie „L” opony zdzieraly sie w ten sposob przez trenowanie kursantow na łuku 😜

Jeździłem nie jedną eLka i nie zauważyłem tego. Zresztą myślisz, że na łuku przejechane jest np 10kkm?:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, angrius napisał:

Biorąc pod uwagę że to nauka jazdy to tak... Masz rację. Kursanci zapi**** po rondzie, aż się muszę trzymać fotela, bo pasy nie dają rady

a sprawdził pełną całą geometrie czy tylko zbieżność kół?

sprawdziłbym amorka

prawe koło najbardziej dostaje od studzieniek, dziur, krawężników

 

tylko Ty tym autem jeździsz czy ktoś inny też?

zjechać koło prawe od zewnątrz na balonie jest dość łatwo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Cinos napisał:

a sprawdził pełną całą geometrie czy tylko zbieżność kół?

sprawdziłbym amorka

prawe koło najbardziej dostaje od studzieniek, dziur, krawężników

 

tylko Ty tym autem jeździsz czy ktoś inny też?

zjechać koło prawe od zewnątrz na balonie jest dość łatwo

 

Całą geometrie sprawdził. Tylko ja, nie licząc kursantów. Ciśnienie sprawdzane raczej regularnie i rzadko kiedy jest dobijane. Amortyzator raczej w porządku. Na przeglądzie tłumienie wyszło idealnie z obu stron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź stan zawieszenia czy na pewno nie ma gdzieś luzów, przy pewnych warunkach ruchu jeśli gdzieś będzie luz to np na łuku będzie następowała zmiana geometrii tego koła i będzie problem. Stacjonarnie geometria może wyjść w porządku przy kołach ustawionych na wprost i bez obciążeń w zawieszeniu wynikających z dynamiki ruchu pojazdu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, steyr napisał:

stan zawieszenia czy na pewno nie ma gdzieś luzów, przy pewnych warunkach ruchu jeśli gdzieś będzie luz to np na łuku będzie następowała zmiana geometrii tego koła i będzie problem

Popieram. To chyba jedyna, sensowna możliwość w tym przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź tuleje na wahaczu. Nie musi być luzu, wystarczą oberwane gumy i przesuwa się lewo-prawo.

Kiedyś dawno w fiacei doblo zaczeło ciąć Poprawiłem zbieżność i nic. Kolejny pomiar i znowu była, żle. Co ciekawe auto prowadziło się dobrze, ale na mokrej drodze wjeżdżając na pasy (przejścia) jak najechałem na malowane to auto uciekało w bok czuć było uślizg przedniej osi

Edytowane przez wilu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.