Skocz do zawartości

Czy nadal wystarczy mieć motorower aby zachować zniżki w ubezpieczeniach?


Joki

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ niedawno na mojej prowincji pojawiły się w końcu auta na minuty, pomyślałem, że czas pozbyć się własnego. Szkoda tylko wypracowanych zniżek. Przydałyby się je zachować na wypadek gdyby auta na minuty zniknęły kiedyś z krajobrazu.

Czy wystarczy motorower czy szukać przyczepki aby zachować zniżki OC/AC?

:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Joki napisał:

Ponieważ niedawno na mojej prowincji pojawiły się w końcu auta na minuty, pomyślałem, że czas pozbyć się własnego. Szkoda tylko wypracowanych zniżek. Przydałyby się je zachować na wypadek gdyby auta na minuty zniknęły kiedyś z krajobrazu.

Czy wystarczy motorower czy szukać przyczepki aby zachować zniżki OC/AC?

:hmm:

 

Każde TU prowadzi własną politykę zniżek /zwyżek wg swoich algorytmów i może brać (lub nie brać) pod uwagę co im się spodoba z kolorem lakieru włącznie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Joki parę lat temu. Nie pamiętam już w którym TU mojej zony. Ubezpieczyciel powiedział że po sprzedaży samochodu. Zniżki będą jeszcze ważne 2 lata (60%) po tym czasie będzie tzw zaczynać od zera.lub nie. No chyba że znowu wpisze kogoś jako współwłaściciela. ... Teraz żyjemy wczasach że każdy ubezpieczyciel ma swoją politykę % rabatowa. Możliwe jest taka opcja że zaoferują pełną ochronę nawet jak nie masz samochodu lub też minął jakiś okres od kiedy nie płacisz za OC i chcesz znowu podpisać umowę,bo znów będziesz kupował auto. Nie wywrużysz nic z fusów. Z dnia na dzień coś.sie zmienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Joki napisał:

Czy wystarczy motorower czy szukać przyczepki aby zachować zniżki OC/AC?

Możesz nawet na hulajnogę, jeżeli tylko można wykupić na nią ubezpieczenie. W formularzu zgodnie z prawdą podajesz ciągłość ubezpieczenia i masz ;]. Tylko tą informację widzi też ubezpieczyciel i to od niego zależy co z tym zrobi :].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, HARDTECHNO napisał:

@Joki parę lat temu. Nie pamiętam już w którym TU mojej zony. Ubezpieczyciel powiedział że po sprzedaży samochodu. Zniżki będą jeszcze ważne 2 lata (60%) po tym czasie będzie tzw zaczynać od zera.lub nie. No chyba że znowu wpisze kogoś jako współwłaściciela. ... Teraz żyjemy wczasach że każdy ubezpieczyciel ma swoją politykę % rabatowa. Możliwe jest taka opcja że zaoferują pełną ochronę nawet jak nie masz samochodu lub też minął jakiś okres od kiedy nie płacisz za OC i chcesz znowu podpisać umowę,bo znów będziesz kupował auto. Nie wywrużysz nic z fusów. Z dnia na dzień coś.sie zmienia. 

To znowu też nie ma takiego znaczenia w przypadku małżeństwa. Bo od iluś lat zniżki są wspólnością małżeńską. Jeżeli będziesz współwłaścicielem formalnie wpisanym auta żony czy nie to bez różnicy, zniżki są wspólne. Tak mi przynajmniej tłumaczono i naliczano (moje) zniżki w aucie żony. To po ilu latach przepada, chyba zależy od TU i jak piszesz może się zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Algorytmy i widzi mi się ubezpieczyciela to jedno a historia w bazie UFG to drugie. 

Jak w marcu 2020 przy biurku w PZU brałem pakiet OC/AC, to ich oprogramowanie sprawdzało zadeklarowane dane w bazie UFG.  Więc potwierdzona historia ubezpieczeniowa ma swą wartość. 

Tu mnie też ciekawi czy taka motorynka/przyczepka przedłuża pozytywną historię posiadania pakietu OC/AC. NA chłopski rozum ubezpieczenie jest, więc powinno być OK, chyba że są w ubezpieczeniach jakieś kategorie/podziały/klasy o których nie wiemy...

Co do utraty zniżek to w PZU po 2 latach wypracowane zniżki spadają do 0%. 

Co do wspólnych zniżek dla małżeństwa to nie mogę tego potwierdzić. Rok temu wymieniając dowód (brak miejsca na pieczątki) w Yarisie żony, zdecydowaliśmy że przy okazji zarejestrujemy tylko na nią, mieliśmy współwłasność. Zgłosiliśmy do Generali  i przyszła dopłata około 150zł.

Yarisa już nie mamy, ubezpieczając we wrześniu 2019 nowy nabytek żony i robiąc symulacje razem/osobno wyszło że 200zł taniej gdy jestem współwłaścicielem, więc znowu mamy wspólne auto ;) . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Joki napisał:

Ponieważ niedawno na mojej prowincji pojawiły się w końcu auta na minuty, pomyślałem, że czas pozbyć się własnego. Szkoda tylko wypracowanych zniżek. Przydałyby się je zachować na wypadek gdyby auta na minuty zniknęły kiedyś z krajobrazu.

Czy wystarczy motorower czy szukać przyczepki aby zachować zniżki OC/AC?

:hmm:


Jeżeli zamierzasz związać się z Pankiem to wiedz, że:

- nie myją i nie dezynfekują aut, bałbym się wejść do ich auta w obecnych czasach

- za każdą szkodę kasują Cię jak za zboże, jak masz zamiar aktywnie korzystać to w końcu i Ciebie trafi 

- kasują za dynamiczną jazdę... powaga

- to zniknie z rynku szybko... przed koroną mieli ogromne problemy, teraz ratują się jak popadnie

Za chwile znów będziesz szukał swojego samochodu ;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Olas1 napisał:

Jeżeli zamierzasz związać się z Pankiem to wiedz, że:

- nie myją i nie dezynfekują aut, bałbym się wejść do ich auta w obecnych czasach

- za każdą szkodę kasują Cię jak za zboże, jak masz zamiar aktywnie korzystać to w końcu i Ciebie trafi 

- kasują za dynamiczną jazdę... powaga

- to zniknie z rynku szybko... przed koroną mieli ogromne problemy, teraz ratują się jak popadnie

Za chwile znów będziesz szukał swojego samochodu

Ja bym jeszcze dodał fakt, że nie zawsze auto będzie pod ręką;]. Własne to własne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Olas1 napisał:

- kasują za dynamiczną jazdę... powaga

O tym nie pomyślałem. Jeżdżę przepisowo i zwykłym dupowozem przyspieszam spokojnie ale przecież nie będę hamować przed zakrętami. :zgryz:

Za to też kasują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Joki napisał:

Nawet jeśli sprawcą jest ktoś inny?

:hmm:


No nie, bez przesady. Przeczytaj cały regulamin, dodatki jakiś czas temu dużo opłat i kar. Jak dla mnie to jest auto dla biednego studenta, który nie miał szans na samochód i teraz za 20zł może szaleć i przejechać pół miasta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 27.04.2020 o 15:32, sherif napisał:

To znowu też nie ma takiego znaczenia w przypadku małżeństwa. Bo od iluś lat zniżki są wspólnością małżeńską. Jeżeli będziesz współwłaścicielem formalnie wpisanym auta żony czy nie to bez różnicy, zniżki są wspólne. Tak mi przynajmniej tłumaczono i naliczano (moje) zniżki w aucie żony. To po ilu latach przepada, chyba zależy od TU i jak piszesz może się zmieniać.

Chyba tak nie jest... Moja żona ma aktualnie większe zniżki niz ja wg ufg. Nigdy tez o takim czymś nie słyszałem - owszem jak współwłaściciel /wlasciciel nawyrabia cos to po tyłku (zniżkach) dostają wszyscy wpisani w dowód - np ojciec ma syna w dowodzie, a syn ma żonę to jak żoną cos nawyrabia to wszysyc trzej tracą zniżki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pado napisał:

Chyba tak nie jest... Moja żona ma aktualnie większe zniżki niz ja wg ufg. Nigdy tez o takim czymś nie słyszałem - owszem jak współwłaściciel /wlasciciel nawyrabia cos to po tyłku (zniżkach) dostają wszyscy wpisani w dowód - np ojciec ma syna w dowodzie, a syn ma żonę to jak żoną cos nawyrabia to wszysyc trzej tracą zniżki...

Chyba syn 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sdss napisał:

Chyba syn 😁

Wg mnie nie, bo syn jest w dowodzie i żony i ojca... Tracą wszysycy...przez żonę syna hahah

 

 

Edytowane przez Pado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Pado napisał:

Chyba tak nie jest... Moja żona ma aktualnie większe zniżki niz ja wg ufg. Nigdy tez o takim czymś nie słyszałem - owszem jak współwłaściciel /wlasciciel nawyrabia cos to po tyłku (zniżkach) dostają wszyscy wpisani w dowód - np ojciec ma syna w dowodzie, a syn ma żonę to jak żoną cos nawyrabia to wszysyc trzej tracą zniżki...

Tak, tak, pierwsze linki z googla:

https://cuk.pl/porady/czy-znizki-oc-przechodza-na-malzonka

https://rankomat.pl/samochod/znizki-oc-malzenstwo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sherif napisał:

 

no OK, ale nie jest to z automatu... 😀

a ja tak to zrozumiałem...

 

tak czy owak ja nie jestem zwolennikiem współdzielenia zniżek i o ile na początku zona korzystała z moich zniżek to już od dawna jesteśmy osobno w dowodach... i dobrze, bo tak jak pisałem ma aktualnie więcej % niż ja (5 czy 10)...a tak to by straciła.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pado napisał:

 

no OK, ale nie jest to z automatu... 😀

a ja tak to zrozumiałem...

 

tak czy owak ja nie jestem zwolennikiem współdzielenia zniżek i o ile na początku zona korzystała z moich zniżek to już od dawna jesteśmy osobno w dowodach... i dobrze, bo tak jak pisałem ma aktualnie więcej % niż ja (5 czy 10)...a tak to by straciła.

 

 

Babka w TU mi tłumaczyłem że przy wspólnocie małżeńskiej bez rozdzielności to bez różnicy kto z małżonków jest w dowodzie. Zniżki przechodzą na drugą osobą, więc ty byś zyskał a ona nic by nie straciła. Niestety to też działa w druga stronę, z tego co zrozumiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.