Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Auto do 13k.- benzynka/od 2010 r.

Featured Replies

Napisano

Witajcie!

Zastanawiam się nad zakupem używanego samochodu, obecnie mam asterkę G z 2002 r. ale z różnych powodów myślę o zmianie.

Szukam czegoś wielkościowo jak astra - hatchback/sedan najlepiej od 2010 r. benzynka lub benzyna z gazem.

Myślę o oplu/toyocie/volkswagen/mazda.

Co możecie polecić do 13k (tak, żeby do 15k zmieścić się z naprawami)

Pozdrawiam i dziękuję!

Edytowane przez Mopsica

Napisano
1 minutę temu, Mopsica napisał:

Zastanawiam się nad zakupem nowego samochodu,

 

1 minutę temu, Mopsica napisał:

Co możecie polecić do 13k 

Nowego to nic nie kupisz w tym budżecie. Nie ma aż tak starych: "leżaków magazynowych".

Z używanych to cokolwiek od Toyoty czy Hondy ale w tym budżecie to co najwyżej jakieś Aygo po dzwonie z tego rocznika. Nawet japońskie egzotyki segmentu A są droższe.

Napisano

W tych wymaganiach tj. kwota i rocznik to już klasa B niestety żeby trafić na coś rozsądnego.

Napisano

Corolla E12 1,6 w sensownym stanie z 2006 r. to ok. 12 tysięcy. 

Napisano
  • Autor
2 minuty temu, dranio napisał:

Corolla E12 1,6 w sensownym stanie z 2006 r. to ok. 12 tysięcy. 

Wolałabym coś mimo wszystko młodszego..

Napisano
  • Autor
1 godzinę temu, mati_lecha napisał:

Jak Astra jeszcze jeździ,  to nie ma co na siłę zmieniać.  

Pytanie brzmi ile pojeździ ;).

Napisano
3 minuty temu, Mopsica napisał:

Wolałabym coś mimo wszystko młodszego..

 

Musisz niestety dozbierać do kompakta lub zmniejszyć wymagania do samochodu klasy B.

Napisano
  • Autor
2 minuty temu, dranio napisał:

 

Musisz niestety dozbierać do kompakta lub zmniejszyć wymagania do samochodu klasy B.

Dziękuję ;).

A co poleciłbyś z samochodów klasy B?

Napisano
5 minut temu, Mopsica napisał:

Dziękuję ;).

A co poleciłbyś z samochodów klasy B?

 

Nie mam niestety rozeznania w używanych samochodach klasy B, więc nie chcę Cię wprowadzać w błąd.

Napisano

Punto 1,4 rocznik 2012, przebieg 94k km 1 właściciel salon PL dałem w zeszłym roku 13500pln.

Napisano
Godzinę temu, Mopsica napisał:

Pytanie brzmi ile pojeździ ;).

 

Jak bardzo zmęczona życiem jest już ta Astra? Blacha się jeszcze trzyma?

Napisano
  • Autor
41 minut temu, Majkiel napisał:

 

Jak bardzo zmęczona życiem jest już ta Astra? Blacha się jeszcze trzyma?

Blacha się trzyma.

Moim zdaniem nie jest bardzo zmęczona.. ale jestem kobietą więc się nie znam. Potrzebuję opinii specjalisty :)

Napisano
30 minut temu, Mopsica napisał:

Blacha się trzyma.

Moim zdaniem nie jest bardzo zmęczona.. ale jestem kobietą więc się nie znam. Potrzebuję opinii specjalisty :)

 

No to pozostaje pytanie, czy rzeczywiście zmieniać, skoro w zakładanym budżecie Kupisz nastoletnie auto. Może warto poczekać na okazję bądź zwiększenie budżetu.

Żeby nie okazało się, że zamienisz w miarę pewne 18-sto letnie auto,  na nieco tylko młodszego niepewnego nastolatka, który może okazać się miną.

Napisano
13 godzin temu, Mopsica napisał:

Witajcie!

Zastanawiam się nad zakupem używanego samochodu, obecnie mam asterkę G z 2002 r. ale z różnych powodów myślę o zmianie.

Szukam czegoś wielkościowo jak astra - hatchback/sedan najlepiej od 2010 r. benzynka lub benzyna z gazem.

Myślę o oplu/toyocie/volkswagen/mazda.

Co możecie polecić do 13k (tak, żeby do 15k zmieścić się z naprawami)

Pozdrawiam i dziękuję!

 

ceny mocno się pozmieniały i tak jak 5 lat temu można coś było kupić  z takimi założeniami tak teraz budżet na to to około 20 tys

ale przy około 15tys - targowanie coś można znaleźć...

https://www.otomoto.pl/oferta/opel-corsa-salon-polska-pelna-historia-serwisowa-regularnie-serwisowany-ID6D6TVZ.html?

https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-opel-astre-iii-silnik-1-4-90km-ID6DdGB6.html?

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-fabia-skoda-fabia-2-2-wlasciciel-kupiona-w-polsce-ID6Dea9e.html?

https://www.olx.pl/oferta/opel-astra-lpg-CID5-IDCUSRL.html#21280abe39

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-thalia-1-2-benzyna-gaz-klimatyzacja-salon-polska-drugi-wlasciciel-stan-bdb-ID6D0faE.html?

Napisano
7 minut temu, Mopsica napisał:

 

Gość rzetelnie opisuje co i jak, ale dla mnie to na dzień dobry jest błotnik do roboty widać chyba już nawet dziury. Honda mechanicznie to trwałe auto, ale blachy do najwyższych lotów nie należą zwłaszcza po naprawach. Ja tam wychodzę z założenia że rudej z imprezy nie wygonisz, i tak z czasem wyjdzie.

Napisano
  • Autor
Teraz, steyr napisał:

 

Gość rzetelnie opisuje co i jak, ale dla mnie to na dzień dobry jest błotnik do roboty widać chyba już nawet dziury. Honda mechanicznie to trwałe auto, ale blachy do najwyższych lotów nie należą zwłaszcza po naprawach. Ja tam wychodzę z założenia że rudej z imprezy nie wygonisz, i tak z czasem wyjdzie

Ile kosztuje zrobienie takiego błotnika?

Napisano
Godzinę temu, Mopsica napisał:

Ile kosztuje zrobienie takiego błotnika?

Tam już nie ma co robić tylko wyciąć i wspawać nowy bo to są już dziury. Być może też w nadkolu?

Z tyłu to z góry przegrana walka a zrobić to dobrze systemem zleconym, pójdzie w tysiące.

Napisano
Ile kosztuje zrobienie takiego błotnika?
Nie mam pojęcia, ja tam generalnie wychodzę z założenia że lepiej robić mechanikę niż bawić się z korozja.

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

Napisano
  • Autor
11 godzin temu, Motoryken napisał:

Tam już nie ma co robić tylko wyciąć i wspawać nowy bo to są już dziury. Być może też w nadkolu?

Z tyłu to z góry przegrana walka a zrobić to dobrze systemem zleconym, pójdzie w tysiące.

Czyli szukać czegoś innego powiadasz?

Napisano

Jak budżet masz z gumy to szukaj czegoś innego, nie skorodowanego.

Napisano
Dnia ‎05‎.‎08‎.‎2020 o 00:24, Mopsica napisał:

Blacha się trzyma.

Moim zdaniem nie jest bardzo zmęczona.. ale jestem kobietą więc się nie znam. Potrzebuję opinii specjalisty :)

Jak nie zmeczona i nie masz za dużo pieniędzy, to lepiej zostaw to co znasz i masz. Szczególnie jak się nie psuje zbytnio;]

Napisano
  • Autor
Godzinę temu, gregoryj napisał:

Jak nie zmeczona i nie masz za dużo pieniędzy, to lepiej zostaw to co znasz i masz. Szczególnie jak się nie psuje zbytnio;]

No właśnie się psuje, dlatego szukam :)

Napisano
27 minut temu, Mopsica napisał:

No właśnie się psuje, dlatego szukam :)

A co się psuje? 

Napisano
3 godziny temu, mPh napisał:

@Mopsica szukaj fabii

Jej się mazda, honda, toyota po 2010, w dobrym stanie za 13tysi ;l marzy, a Ty z Fabią wyjeżdżasz ;]

Napisano
  • Autor
Teraz, ZUBERTO napisał:

Jej się mazda, honda, toyota po 2010, w dobrym stanie za 13tysi ;l marzy, a Ty z Fabią wyjeżdżasz ;]

No cóż, podniosłam nieco budżet ;).

Napisano
  • Autor
5 minut temu, mPh napisał:

@ZUBERTO ja dostosowuję auto do budżetu a nie budżet do auta ;)

No i słusznie :)).

Napisano
  • Autor
22 godziny temu, mati_lecha napisał:

A co się psuje? 

Jak pali mi z 1 l oleju na 1000 i wywala olej przez świece to jest dobrze :)?

Napisano
Jak pali mi z 1 l oleju na 1000 i wywala olej przez świece to jest dobrze :)?
Nie ma źle, jakby palił 1l na 100km to już jest źle.

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

  • 3 tygodnie później...
Napisano
  • Autor

Moi Drodzy;)

Waham się pomiędzy Toyotą Avensis/Toyotą Corollą/Auris a Hyundaiem i30/Kią Ceed wszystko w benzynie lub gazie ;).

Co sądzicie? podniosę budżet do ok. 15/17 tyś.

Pooozdrawiam :).

 

Napisano

Sprawdziłbym dany konkretny model i silnik pod kątem zasilania lpg, większość koreańców i japończyków ma regulację luzu zaworowego która podlega okresowej kontroli i regulacji zwłaszcza przy zasilaniu lpg.

Napisano
  • Autor
Teraz, steyr napisał:

Sprawdziłbym dany konkretny model i silnik pod kątem zasilania lpg, większość koreańców i japończyków ma regulację luzu zaworowego która podlega okresowej kontroli i regulacji zwłaszcza przy zasilaniu lpg.

Generalnie nie zależy mi, aż tak bardzo na LPG ;).

Może być benzynka.

Napisano
12 godzin temu, Mopsica napisał:

Moi Drodzy;)

Waham się pomiędzy Toyotą Avensis/Toyotą Corollą/Auris a Hyundaiem i30/Kią Ceed wszystko w benzynie lub gazie ;).

Co sądzicie? podniosę budżet do ok. 15/17 tyś.

Też rozglądam się za innym samochodem i mam podobne założenia co do marek i modeli (z wyjątkiem Corolli i Aurisa) i niestety w Twoim budżecie to trudno będzie znaleźć coś godnego uwagi, raczej trzeba przygotować się na wydatek przynajmniej 18-20 tys. zł.

Może weź jeszcze pod uwagę Focusa MK2 FL.

Napisano
  • Autor
2 minuty temu, cbr napisał:

Też rozglądam się za innym samochodem i mam podobne założenia co do marek i modeli (z wyjątkiem Corolli i Aurisa) i niestety w Twoim budżecie to trudno będzie znaleźć coś godnego uwagi, raczej trzeba przygotować się na wydatek przynajmniej 18-20 tys. zł.

Może weź jeszcze pod uwagę Focusa MK2 FL.

Myślę poważnie o Hyundaiu i30 albo Kii Cee'd :).

  • 2 tygodnie później...
Napisano

Civica VIIIgen w tym budżecie osobiście bym odpuścił w przedbiegach.

 

W tej cenie poważnie zastanowiłbym się nad Astrą H, będzie po lifcie.

  • 1 miesiąc później...
Napisano
W dniu 4.08.2020 o 21:11, Mopsica napisał:

Dziękuję ;).

A co poleciłbyś z samochodów klasy B?

Punto evo lub punto 2012  zona ma-  wlasciwie bezawaryjne przez 3 lata nie licząc pierdolki w postaci opornika chłodnicy za 80 pln.

Niestety ma wersje 77 KM - da sie tym jezdzic ale szalu nie ma. Jesli w budzecie zbajdziesz mocniejsza wersję to lepiej

Napisano
W dniu 28.08.2020 o 10:19, Mopsica napisał:

Myślę poważnie o Hyundaiu i30 albo Kii Cee'd :).

A no to ok... to wlasciwie te same/ podobne auta...brac co w lepszym stanie

Napisano
26 minut temu, Mopsica napisał:

Dziękuję za odpowiedzi ;).

Autko już kupione!

:sciana:

... iiiii co zostało zakupione w wyniku wątku?

Napisano
  • Autor
4 minuty temu, ZUBERTO napisał:

:sciana:

... iiiii co zostało zakupione w wyniku wątku?

Golf VI za trochę większe pieniądze ;).

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.